Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czy któraś z Was obejrzała jakiś normalny film o porodzie? bo ja już mam dosyć, raz w wodzie, gdzie ledwo kształtów się można dopatrzeć (taka jakość) z durną muzyczką, teraz "Birth At Home" w którym babka rodzi jak nawet nie wiem jak to określić... takie to było fuuuuuuuuuuuuj... i wcale nie o fizjologię mi chodzi tylko o te aranżacje ;/ obrzydziło mi to poród strasznie, chociaż co do takich spraw 'chirurgicznych' wytrzymała jestem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja tam wole nic nie oglądać 🙂 na zajęciach położna nam na fantomie będzie pokazywała wszystko... "na sucho" haha wolę sobie nie ryć bani takimi wizjami jakie są wrzucone do neta... 🙂 kiedyś widziałam filmy z porodów owszem, ale wtedy nie byłam w ciąży i nie robiło to na mnie wrażenia, a teraz jeszcze mi się coś poprzestawia w głowie i bać się zacznę, a przecież to jest naturalna kolej rzeczy i musimy się z tym oswajać pomalutku, łagodnie... dlatego mamy na to całe 9 miesięcy 😉 a nie np. tydzień haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy mozna gdzies wypozyczyc albo sciagnac serie filmow przygotowujacych do porodu! taka" ala szkoła rodzenia w domu przed tv" 🙂 wiem ze nie to samo co w normalnej szkole ale zawsze to cuś! Weekendami kiedy jest duzo wolnego czasu lub wieczorami zamiast glupiegi serialu z mezem bym sobie ogladala!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na discovery kiedyś leciała taka seria o ciąży i porodzie... lunaa86 ale takiego "kursu" to byś musiała poszukać... wydaje mi się, że można by takie coś znaleźć do ściągnięcia na komputer, bo wątpię żeby ktoś tak za darmo wrzucał takie ciekawe rzeczy do sieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomęcze mojego to może cos znajdzie na torentach! Ale przez weekend bedziemy odcieci od internetu bo do tesciów jedziemy! na jedno to dobre bo ostatnio duzo czasu przy kompie spedzam...- stanowczo za dużo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Ja kilka miesiecy temu znalazłam na you Tube bardzo fajne filmy, takie pokazowe, nie polskie, ja np. pierwszy raz widziałam jak się rodzi łożysko, i jak to wszystko wygląda, z nacięciem itp... Niestety jak niedawno chciałam je odnaleźć, to się okazało iż zostały usunięte... Chyba kogoś to raziło.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc dziewczyny, u mnie znowu mega dołujący dzień 😞
Szlak mnie trafi z tym wiatrem, całą noc nie spałam, okna z mieszkania mam na szczere pole bez innych bloków, a że okna powypaczane to gwizda jak tralala. Normalnie się poryczałam nad ranem jak sobie uświadomiłam, że nic nie spałam. Pogoda do bani, leje deszcze. Ehhhh
Co do piersi to też mi urosły ale noszę ten sam rozmiaro co wcześniej. A siara leci zdrowo... od kilku nocy wkładam te wkładki laktacyjne na noc, bo koszulki wszystkie brudziłam.
A termin porodu też mam do kitu. Z miesiączki 14 czerwca a z usg 25 czerwca, Rozbieżność spora, też mnie to irytuje. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgorzatta, świetny ten filmik 🙂 od razu z mężem oglądałam- a on mdleje na widok strzykawki... teraz leżał akurat, ale z 5 minut trwało zanim go ocuciłam do przytomności ☺️ ja w międzyczasie wszystko mu tłumaczyłam i pilnie oglądałam, a jak już było po wszystkim, to jakiś taki był... niewyraźny... 😁 a jak mu powiedziałam, że przecież będzie musiał mnie do szpitala zawieść, bo jak sobie to wyobraża? powiedział, że jak krzyknę, to zemdleje... więc się rozwinęłam- mi wody płodowe odeszły, lecę pod prysznic, Ciebie cucę, ładuję w bólach do samochodu i kieruję do szpitala, zanim dojadę, to urodzę i w szpitalu poproszę tylko, żeby odcięli co trzeba... Podleciał do okna i stał, stał, stał....... i teraz dopiero się zastanawiam, czy ta opcja kabaretowa nie będzie miała miejsca na prawdę... 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikaanka ty to jesteś aparatka tak straszyc męża już na zapas 🙂chodz z drugiej strony musi byc świadomy i częściowo przygotowany na taką akcję 🙂

Dziewczyny mam pytanie do was czy któraś z was myślała już nad szczepieniami tzn na te pneumokoki to szczepienie jest płatne nawet 300zł nie jest refundowane a pisze o tym gdyż przed chwilą w faktach na polsacie mówili iż pediatrzy chcą by było refundowane gdyż te pneumokoki grożą dużymi powikłaniami mózgu,zapalenia opon mózgowych itd musze poczytac o tym bo w pierwszym roku trzeba by było 4 razy szczepic a to są ogromne koszta 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Monia, któraś z dziewczyn kiedyś podała nam już tą stronkę. Fajna ale mało praktycznych rzeczy. Przydałby nam się właśnie jakiś taki kurs na dvd o tych systemach oddychania itd, podczas porodu. Muszę się rozejrzeć za tym.
Cholera ten wiatr tak mnie wyprowadza z równowagi, że nie mogę sobie znaleźć miejsca. Nie mogę się ułożyć do siedzenia, ani spania, brzuch mi twardnieje, łoj jakoś tak ciężko.
Dobrej nocy, włażę do wanny, może mi przejdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuszki!
Kasienkaks, tak na pocieszenie powiem Tobie, że zaraz po sąsiedzku jest pole z truskawkami całe przykryte strasznie szeleszczącą na wietrze folią... 🤢 ledwo zasnęłam, w nocy wstałam i zasnąć z powrotem nie mogłam, przed 6. znowu się udało, ale po 8 telefon i pobudka...
Monia29, ja tak nieumyślnie narobiłam mu stresu... ☺️ ale sama się zaczęłam cykać, czy ten scenariusz się nie sprawdzi.. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja siedzę i czytam na temat pieluszek... rozważania typu pampers vs. tetra... i już sama nie wiem... znalazłam artykuł na ten temat... jakby któraś chciała poczytać to oto link:
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/jednorazowe-czy-z-tetry_34935.html

Niby tetra tańsza... ale jak się doliczy wodę, prąd... a nawet czas i wysiłek żeby się babrać w tych kupkach... to nie wiem czy pampersy nie są o niebo lepszym rozwiązaniem... ostatnio gadałam z moim R. i się zastanawialiśmy właśnie nad tetrą... przecież to trzeba przed włożeniem do pralki wypłukać, później wyprasować.... Nie wiem, nie wiem.... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequita ja tez sporo się zastanawiam nad tymi pieluszkami ekologicznymi, nie jestem jakąś nawiedzoną ekolożką, ale po prostu te pieluszki mi sie tak podobają że szok 🙂, oczywiście mają swoje plusy, a pampersy rozkładają się straaaasznie długo, (podobno 300 lat!) poza tym naukowcy odkryli pełno jakiś niebezpiecznych substancji, www.ekodzieciak.pl/Szkodliwosc-klasycznych-pieluszek,059

Kiedyś oglądałam taki wywiad, chyba z tą Reni Jusis, ona jest zagorzałą fanką eko, i mówiła, co mi sie niesamowicie spodobało, że "dziecko w tej pieluszce eko czuje się jakby siedziało na niesamowicie miękkim dywanie"... i to jakoś tak szczerze do mnie przemówiło. Bo te pampersy... no cóż, naturalne to to nie jest.... Sama nigdy nie używałam podpasek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta to są pieluszki wielorazowe z wymiennymi wkładami, prawda?
http://pl.lennylamb.com/nodes/13_pieluszki_wielorazowe
one świetnie wyglądają... i się człowiek nie męczy tak jak z tetrowymi... hmmm jest to jakaś opcja... tak szczerze to nie wzięłam jej pod uwagę nawet, nie wiem czemu... I nie tyle o ochronę środowiska mi chodzi co o egoizm... bo chciałabym spędzać z Dzidziusiem jak najwięcej czasu, a nie marnować go na stanie przy desce do prasowania ☺️ szczególnie w pierwszych miesiącach, gdzie niektóre Maleństwa dają ostro czadu rodzicom 😁

Moja "teściowa" dzisiaj też mi otworzyła oczy trochę... i zgadzam się z nią jako pedagog, że trudniej jest po pampersach dziecko nauczyć używać nocniczka... bo skoro nigdy nie czuło że siuśki czy kupa mu przeszkadza to po co ma coś zmieniać? no i wolniej uczy się "mówić" nam o swoich potrzebach... bo jak zrobi w pampersa siku to i tak ma sucho więc po co "mówić" mamusi 🙃 żeby zmieniła pieluchę? hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmm... zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, ja póki co mam pieluchy tetrowe kupione... nie będę wydawała kasy dodatkowo na tą wielorazową... planuje na noc i na wyjścia mieć pampersy... ale jak to wyjdzie to zweryfikuje życie 🙂 bo tak przeważnie już jest 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja może zamówię kilka tych wielorazowych, zobaczę jak się to sprawdza, porównam z pampersem, i zobaczymy... chociaż Marcin, widzę że jest coś przeciwny
www.pl.lennylamb.com/products/show/183_pieluszka-wielorazowa-simple---pluszowa---zielona
fajny opis na tej stronce tej pieluszki, konkretny taki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...