Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

ooo 🤪 witam nową mamunię !!!

Ja jeszcze nie byłam u lekarza 😠 bo u nas takie zjechane terminy sa,ale w poprzedniej ciąży sama robiłam toxoplazmozę chyba przed 10 tygodniem...
U mnie tylko podstawowe badania zlecał,mam nadzieję że tym razem będzie inaczej bo idę do innego lekarza...

Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Niestety terminy sa nieciakawe dlatego zdecydowalam sie na wizyty prywatne. Terminy sa krótkie ale niestety za wszystko trzeba placic za wizyty usg badania.W srode mama kolejna. Niestety juz 4 tydzien jestem dosyc mocno przeziebiona. Leze w łóżku i lecze sie domowymi sposobami tylko nie za bardzo sa rezultatay. Antybiotyki nie sa zbyt bezpieczne a te ktore w miare sa jestem na nie uczulona. Na szczescie nie mama goroczki. Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Bo oprócz kaszlu i kataru czuje sie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak fajnie - zaczyna nas być więcej 🤪 🤪 🤪
Pozdrawiam nową mamusię 😜
Evelina kuruj się kobietko - dużo zdrówka życzę !!!
No i dla każdej z nas żeby Nowy Rok był dla nas łaskawy i obdarzył nas wspaniałymi maluszkami !!!
Buziaki dla wszystkich 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobietki.Właśnie postanowiłam do was dołączyć.Według moich obliczeń ( ostatnia miesiączka 25 listopad ) termin koniec sierpnia,może początek wrzesnia więc chyba przyjmiecie mnie do siebie? dwa tygodnie temu ,bardzo wcześnie bo jeszcze 3 dni przed @ zobaczyłam dwie kreseczki.Oczywiście bardzo się martwię,bo raz już poroniłam w 6 tc,ale teraz jestem dobrej myśli;-) Od razu jak sie dowiedziała zrobiłam test domowy-pozytyw,potem beta 21.12 i wyszło 68 ,lekarz powiedział że mało i że czekamy, i za tydzień ( bo w między czasie były święta) robimy kolejną bete 27.12-wynik 678,to juz prawidłowo rośnie powiedział lekarzł,ale zlecił kolejną bete żeby poobserwować czy rośnie i jak,no i mam kolejne badanie krwi jutro,a wizytę we wtorek 4.01 ( strasznie zapobiegawczy ten lekarz) chociaż powiem wam że po tym co przeszłam za pierwszym razem wolę się nie napalać.Myślę że te wyniki bety prawidłowe,jak myślicie?Według moich obliczeń to 4-5 tydzień ciaży.Jutrzejsza beta powinna pokazać 5-6 prawda tak się to liczy?od miesiączki mineło 42 dni,czili 5 tc i 3 dni.Dodatkowo boję się iśc do pracy będąć w ciąży,bo mam bardzo stresującą,i martwię się czy lekarz da mi juz zwolnienie tak wcześnie,a na prawde bardzo go potrzebuję ,bo myślę że ostatnią ciążę poroniłam właśnie przez pracę,tzn przez ogromny stres który w niej przeżywam.
Przepraszam za miliony pytań,ale tak się martwię żeby wszystko było ok.Mimo wszystko bardzo się ciesze że tu z wami jestem,może doda mi to troche otuchy.
Pozdrawiam kochane przyszłe mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was kolejne ciążówki 😎
No trzymam kciuki żeby wszystko było w jak najlepszym porządku 🙂 🙂 🙂
Malstep dużo badań ale lepiej dmuchać na zimne...powiem Ci że ja też miałam stresującą pracę i w poprzedniej ciąży bardzo się bałam o maleństwo ,ale trafiłam na takiego lekarza co do rozwiązania nie chciał słyszeć o zwolnieniu 😞 ale uratował mnie lekarz rodzinny któremu się poskarżyłam na kręgosłup no i od 18 tygodnia siedziałam już w domku....teraz jestem na wychowawczym więc nie muszę się przejmować stresem 😜- a więc wszystko zależy od Twojego lekarza...
Jolajola w takim razie odpoczywaj i się oszczędzaj żeby fasolka mogła sobie spokojnie rosnąć 🙂,a samopoczucie po Nowym Roku już coraz lepsze - mi strasznie dokuczały nudności ale zaczyna powoli przechodzić uff...
Z moich wstępnych wyliczeń wypada termin koło 20 sierpnia,ale zobaczymy co powie lekarz - jeszcze półtorej tygodnia do wizyty 🤔 odliczam dni...

Pozdrawiam serdecznie 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane,ja właśnie po wizycie u lekarza.Jednak nie załapię się na sierpnióweczki,bo pani doktor wyznaczyła termin na 2-5.września 2011 😁 Heh,ale zostanę tu już z wami skoro już jestem. Martwiłam sie o zwolnienie,a nie było czego okazało się.Pani doktor gdy dowiedziała się że mam jedno niepowodzenie za sobą bez problemu dała mi zwolnienie na 2 tygodnie,momo że to dopero 5-6 tydzień,ale w sumie dla mnie naajważniejszy,po wtedy w tym okresie poroniłam.Strasznie sie cieszę że nie będę musiała chodzi do pracy , i że będę dużo leżała i myślała tylko o moim maleństwie.
A i mam jeszcze pytanie w którym tygodniu robiłyście pierwsze USG? Mi Dr powiedziała że jeśli nie ma takiej konieczności to mam zrobic dopiero w 12 tygodniu. Czy ono może jakoś zaszkodzic dziecku w tak wczesnej ciąży?
Pozdrawiam Dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam do Was dwa pytanka . Może któraś z Was orientuje się co to takiego przestrzeń hypoechogenna?? Czy Wam też wyszlo coś takiego na pierwszym USG?? I czy bierzecie lek Duphaston?? Lekarz mi go przepisał niby zapobiegawczo ale mam pewne wątpliwości ponieważ wiele złego sie o nim naczytalam. Jest to moja pierwsza ciąża i przyznam sie szczerze że martwie sie jak cholera choć niby wszystko z moja fasolką jest wporządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
Hej kochane,ja właśnie po wizycie u lekarza.Jednak nie załapię się na sierpnióweczki,bo pani doktor wyznaczyła termin na 2-5.września 2011 😁 Heh,ale zostanę tu już z wami skoro już jestem. Martwiłam sie o zwolnienie,a nie było czego okazało się.Pani doktor gdy dowiedziała się że mam jedno niepowodzenie za sobą bez problemu dała mi zwolnienie na 2 tygodnie,momo że to dopero 5-6 tydzień,ale w sumie dla mnie naajważniejszy,po wtedy w tym okresie poroniłam.Strasznie sie cieszę że nie będę musiała chodzi do pracy , i że będę dużo leżała i myślała tylko o moim maleństwie.
A i mam jeszcze pytanie w którym tygodniu robiłyście pierwsze USG? Mi Dr powiedziała że jeśli nie ma takiej konieczności to mam zrobic dopiero w 12 tygodniu. Czy ono może jakoś zaszkodzic dziecku w tak wczesnej ciąży?
Pozdrawiam Dziewczynki




Ja mialam pierwsze USG w piatym tyg- podejrzewali ciąze. A kolejne mailam za ydzien czyli w siódmym tygodniu. A w srode ide na kolejne. A jestem teraz na poczatku ósmego tygodnia. Zadania sa podzielone ale raczej nie szkodzi. Lepiej obserwowac jak fasolka rosnie niz cos przegapic. Potem slyszalam ze rzadziej robia USG.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malstep ja byłam w piątym tygodniu i na usg byl sam pecherzyk (4,3 mm). nastepne USG robilam w 7 tyg i byl juz zarodek, ale serduszka jeszcze nie bylo widac/slychac. Lekarz poradził abym poczekała do 9 tygodnia i wtedy przyszła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w poprzedniej ciąży robiłam pierwsze USG w 5 tygodniu ale był tylko widoczny pusty pęcherzyk ciążowy,więc teraz się wstrzymałam i do tego tak długo czekam na pierwszą wizytę że z USG chcę się wstrzymać do 11 tygodnia żeby od razu lekarz mógł sprawdzić przezierność karku...
Evelina fajnieże z nami zostajesz 😉 a może się okaże że dzidziuś załapie się na koniec sierpnia hihi...
No i witam Aniołka - kolejną sierpnióweczkę 😁 - Duphaston brało wiele moich koleżanek hmmm to po prostu większa dawka hormonu który pomaga utrzymać ciążę wydaje mi się że może uczynić więcej dobrego a jak każdy lek może powodować skutki uboczne ale nie musi....a moim zdaniem lekarz powinien do końca wszystko wytłumaczyć a nie potem tylko człowiek się zamartwia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aniołku...nie rozumiem że lekarz nie wytłumaczył Ci o co chodzi,ja się przyznam że nie słyszałam o czymś takim i jak to się ma do ciąży.Ja w badaniach USG miałam stwierdzoną różnorodną echogeniczność ale miało to związek z endometriozą.Po prostu przy kolejnej wizycie podpytaj lekarza niech Ci wyjaśni.
A ja mam dziś lenia ☺️.Wstaliśmy ze smykiem dopiero o 9 hihi....zaraz będę robić śniadanko.
Pozdrawiam mamusie 🤪 miłego dzionka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam dziś lenia ,wstałam dopiero przed chwilką,ale ciagle chce mi się spac.W ogole odkąd tylko się dowiedziałam że jestem w ciąży to ciągle bym spała 😜
Co do USG to ja jestem dokładnie w 5 tc 6 dni, dlatego myślę ze żeby się nie denerwowa że nic nie wida to poczekam jeszcze z tym USG. Poza tym martwie się że skoro raz poroniłam to musze bardzo uważac,i jeśli nie jest to koniecznosc to poczekam. Chociaż dziś idę po wynik 3 badania bety a potem do lekarza i może on będzie chciał mnie zbadac,juz sama nie wiem 🤨 Mam tylko nadzieję że beta ładnie urosła i że jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
Ja też mam dziś lenia ,wstałam dopiero przed chwilką,ale ciagle chce mi się spac.W ogole odkąd tylko się dowiedziałam że jestem w ciąży to ciągle bym spała 😜
Co do USG to ja jestem dokładnie w 5 tc 6 dni, dlatego myślę ze żeby się nie denerwowa że nic nie wida to poczekam jeszcze z tym USG. Poza tym martwie się że skoro raz poroniłam to musze bardzo uważac,i jeśli nie jest to koniecznosc to poczekam. Chociaż dziś idę po wynik 3 badania bety a potem do lekarza i może on będzie chciał mnie zbadac,juz sama nie wiem 🤨 Mam tylko nadzieję że beta ładnie urosła i że jest ok.

co do spania to miałam dokładnie tak samo pobudka śniadanie, pies spać obiad spać kolacja spać szok normalnie 🤪 za to od 7mc spać nie mogę 😉co do badań zaufaj lekarzowi dobrze będzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej już wszystkie jesteście po jakichś badaniach a ja nawet na pierwszej wizycie nie byłam 🤔
całe szczęście już coraz bliżej...następne wizyty już pewnie będą regularnie tylko na tą pierwszą jakoś długo czekam a prywatnie nie chcę iść - w końcu przez 20 lat odciągają mi składki zdrowotne to się należy opieka lekarza...a co 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mailam to samo. W piatym tyg byl sam pecherzyk malo widoczny. Niby 5 mm ale lekarka kazala przyjsc za tydzien. Poszlam i juz bylo widac ze jajeczko sie zagdniezdzilo. Teraz mam poczatek ósmego tygodnia jutro ide na usg wiec cos wiecej powiem. Ale czytalam ze zalezy od jakosci usg czy bedzie slychac juz serduszko w 8 tygodniu. Nieraz trzeba jeszcze poczekac. Mi w tym piatym tyg lekarka sama zrobila usg bo bolaly mnie jajniki i nie spodziewalam sie dzidzi. Ja mam jeszcze malutkiego miesniaczka ktorego musi kontrolowac ma zniknac pod wplywem dzialania hormonow ciazowych. Mam nadzije ze tak bedzie. Dzis odebralam badania i mam podwyzszone leukocyty i bakterie w moczu. Mam nadzieje ze nie dostane antybiotykow. Bo mam juz 5 tydzien zapalenie krtani i sie bronie przed antybiotykiem rekami i nogami bo sie ich boje. Zreszta na te bezpieczne jestem uczulona. Ale mam nadzieje ze wszytko bedzie ok. Jutro sie dowiem wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Moniczek. 🙂 Dzisiaj odebralam wyniki i wszystkie są ok czyli chyba nie ma się czym martwić, a jutro ide na druga wizyte do lekarza więc jeszcze się go podpytam co i jak. 😉 Mam nadzieję, że jutro juz usłyszę to cudne małe serduszko. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😆witam Was,
ja też prawdopodobnie będę sierpnióweczką.
wczoraj byłam pierwszy raz u lekarza prowadzącego
z obliczeń od ostatniej miesiączki wyszło że jestem w 10 tyg ciąży,
ale na usg lekarz powiedział, że to dopiero początek i mała fasolka ma dopiero 5 tyg,
a wszystko to przez moj nieregularny okres.
31 stycznia mam kolejną wizytę, wtedy byłabym już w 9 tc, więc czekam i odpoczywam sobie w domku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...