Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie Mamusie
nie było mnie 2 dni i ponad 80 stron do nadrobienia...ale dałam radę, chociaż zajęło mi to duuuużo czasu 😁 😁 😁
Dopadł mnie wczoraj jakiś paskudny wirus- ból gardła, katar, ból głowy, kaszel 😞
Ale wygląda na to, że już powoli go zwalczyłam...ufff 🙂 Na ból gardła polecam tabletki do ssania Isla- w ciągu 1 dnia zwalczyły całkowicie ból gardła. Co do syropu Prenalen to brałam go od kilku dni, bo byłam jakaś taka niewyraźna i chciałam się wzmocnić, a zamiast tego jeszcze bardziej się rozchorowałam 😉 Mam wrażenie, że zdecydowanie bardziej skuteczny jest domowej roboty syrop z cebuli, no i bez konserwantów, bo Prenalen ma w swoim składzie sorbinian potasu....

Mimo kiepskiego samopoczucia zaciągnęłam wczoraj męża na rajd po sklepach 😉 I kupiliśmy regał do przewijania 🙂 No i nasz wózkowy nr 1 został zdetronizowany 😁 😁 😁

Pisałyście o ochocie na sernik na zimno, ja robię taki bez jajek tylko z galaretek, serków i owoców, jak coś to mogę dać przepis 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Eleeza napisał(a):
Witajcie Mamusie
nie było mnie 2 dni i ponad 80 stron do nadrobienia...ale dałam radę, chociaż zajęło mi to duuuużo czasu 😁 😁 😁
Dopadł mnie wczoraj jakiś paskudny wirus- ból gardła, katar, ból głowy, kaszel 😞
Ale wygląda na to, że już powoli go zwalczyłam...ufff 🙂 Na ból gardła polecam tabletki do ssania Isla- w ciągu 1 dnia zwalczyły całkowicie ból gardła. Co do syropu Prenalen to brałam go od kilku dni, bo byłam jakaś taka niewyraźna i chciałam się wzmocnić, a zamiast tego jeszcze bardziej się rozchorowałam 😉 Mam wrażenie, że zdecydowanie bardziej skuteczny jest domowej roboty syrop z cebuli, no i bez konserwantów, bo Prenalen ma w swoim składzie sorbinian potasu....

Mimo kiepskiego samopoczucia zaciągnęłam wczoraj męża na rajd po sklepach 😉 I kupiliśmy regał do przewijania 🙂 No i nasz wózkowy nr 1 został zdetronizowany 😁 😁 😁

Pisałyście o ochocie na sernik na zimno, ja robię taki bez jajek tylko z galaretek, serków i owoców, jak coś to mogę dać przepis 🙂


To ja poproszę ten przepis 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże 2 dni mnie nie było i 63 strony hehehehe przeczytałam przyznam się ☺️ "po łebkach"
My bysmy chcieli 2 dzieci na pewno ale jak się uda 3 to też źle nie będzie. Z tym że musimy się niedługo zakopać w kredyt mieszkaniowy.
Będę miała niedługo nadrabiania i nadrabiania, dzisiaj i wczoraj dostałam takiej werwy że wysprzątałam prawie całe mieszkanie i to na błysk, w szafach poukładałam itp. do tego na spacer i wczoraj i dziś po parę godzin na nogach ,teraz mnie stopy bolą 🙂 🙂 🙂 Aż się sama sobie dziwię skąd mam siłę. Niedługo będzie ciepło i pewnie będę zaglądać do Was sporadycznie z jakimś pytaniem bo będziemy działkować - już nie mogę się doczekać 🙂 🙂 🙂 Marzę o rybce z grilla 🙂 Zmykam do kąpania i jakiś filmik obejrzeć, a jutro z rana na glukozę jadę, napiszę jak to przeszłam, mam nadzieję że połknę wszystko 😉 😉 Buziaki i dobranoc mamuśki
marta-lion Śliczne córeczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sernik składa się z 4 warstewek- 2 serkowe i 2 galaretkowe z owocami.A więc nacieramy formę masełkiem, 2 torebki galaretki rozrabiamy z wodą ( wody o ok. połowę mniej niż w przepisie z opakowania), wystudzamy w kąpieli wodnej ( najlepiej garnek z galaretką włożyć do zlewu z nalaną zimną wodą) aż galaretka zrobi się letnia i prawie zacznie się ścinać. W międzyczasie do salaterki przekładamy serki ( ja używam Danio, 3 lub 4 opakowania w zależności od wielkości formy) następnie do serków dolewamy wystudzoną galaretkę i mieszamy, żeby się dobrze połączyły. Taką mieszankę wlewamy do formy (forma musi być 2 częściowa- osobne cieniutkie dno i boki zapinane na "klamrę") i wstawiamy do lodówki na ok. pół godziny- godzinę, aż się zetnie. W międzyczasie bierzemy kolejne 2 galaretki, przygotowujemy zgodnie z przepisem z opakowania, studzimy. Następnie wyciągamy z lodówki nasz spód i układamy na nim dowolne owoce ( oprócz świeżego ananasa i kiwi, bo galaretka się nie zsiądzie) zalewamy galaretką i wstawiamy do lodówki. Następnie powtarzamy operacje z serkami wymieszanymi z galaretką i ostatnia warstwa to znowu galaretka z owocami.
Trochę chaotyczny ten mój przepis, ale sernik jest banalnie prosty 🙂
Smaki galaretek i Danio według uznania i upodobań- zawsze się udaje 🙂 Owoce też, latem super smakuje z truskawkami, malinami, a teraz np. z winogronami lub z mango albo ananasami z puszki. Ważne, żeby każda warstwa miała inny smak i inne owoce- wtedy sernik jest najsmaczniejszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Siehankowa sorki, że nalegam, ale pytałas może o tę pępowinę ??

tak martula, pisałam gdzieś o tym na forum, ale może pominęłas 😉
no więc siostra dowiedziała się o pepowinie w 20 tyg. ciaży... gin wysłał ją na dodatkowe badania - na patologie chyba czy jakoś tak... tam wszystko wyszło ok, pozniej tylko co miesiąc siostra miała dokładne usg robione i chyba usg serca dzidziusia - o ile dobrze zrozumiałam moją siostre...
Olivka urodziła się przez cesarskie cięcie... Po urodzeniu wszystko było ok, no poza małą wadą serduszka - tzn. coś tam nie domkniete do końca było, ale nie miało to żadnego wpływu na rozwój Olivki. Co 2 miesiące po prostu musiały jezdzić do kardiologa dziecięcego na kontrole. Serduszko ładnie domykało się i dziś Olivka ma 7 miesięcy i jest całkowicie zdrowiutka - serduszko też - domknęło się całkowicie 🙂
Tak więc nie martw się Martula - wszystko będzie dobrze 🙂 Widze po Olivce - jest cudownym, żywym, żdrowym dzieckiem 🙂

A to właśnie Olivka chyba 2 dni po urodzeniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Dziękuje Siehankowa. Faktycznie przegapiłam. A sprawdzałam tak mocno 🙂
A Olivka cudna 🙂

Olivcia, to mój taki cudowny kurczaczek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza muszę spróbować ten serniczek 🙂

siehankowa cuuuudna Olivka 😁
Też już czasem mi się marzy by Dzidziusia mieć po tej stronie brzuszka,
ale zaraz potem sobie myślę, że za stanem ciąży też jeszcze zatęsknię 😉

Ja coś dziś strasznie zmęczona jestem i głowę czuję ciężką...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anczkare chyba panuje jakiś wirus. Ni z tego ni z owego kaszleć zaczęłam a teraz gardło tak mnie boli że szok 🤢 Ja psikam do gardła Septoluxem mam nadzieję że przejdzie.... a jutro zorobię chyba płukanie z soli chociaż tego nienawidzę 🤢

My niedawno wróciliśmy z cyrku. Gabi tak się wybawiła że w 5 minut zasnęła 😁 Ja się juz wykąpałam i mam czas dla siebie.

Siehankowa
Olivka śliczna i ma piękną skórę jak na 2dniowe dziecko 🙂

Crazzyyy jeśli mogę spytać to gdzie pracujesz? Na nocną zmianę szłaś do pracy?

Marta-lion
dziewczynki od małego wprawiają się w mamusiowe role 😉

Idę umyć winogron i popatrzę w tv może trafię na coś ciekawego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
własnie wróciłam z 45 min spacerku z psem... bosko nie chce się wracać ciepło, cicho i spokojnie 🙂
teraz zabieram się za 4 serię serialu chirurgów nie wiem czemu ale ostatnio oglądam po 5 do 7 odcinków dziennie 🙂 może moj skarbek chce zostać lekarzem 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane znów chciałam Was o głosy na Mateusza prosić 🙂
jeszcze 7 dni:P)
mamy szansę! 🙂

http://pl.lennylamb.com/#chusty_do_noszenia_dzieci/konkurs/2961

dziękujemy!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No, zaległości nadrobione 🙂 🙂 🙂 Widziałam, że pisałyście tam o sytuacjach finansowych. Ja to dzisiaj sie załamałam 😞 😞 😞 mój Krzysiu oznajmił mi, że ma okazję jechać do Belgii. Wyjazdy na trzy miesiące a potem miesiąc w domku. 😞 😞 😞 😞 Masakra, chyba skutecznie mu to wybiłam z głowy bo jakos teraz sobie nie wyobrażam, zeby Nas zostawił i wyjechał gdzies w świat za lepsza kasą, a potem wraca na poród i znowu na trzy miechy. Przeciez to jakas paranoja 😠 😠 😠 😠 Jakos sobie tego nie wyobrażam żeby nie było go przy malutkiej jak bedzie rosnąć, on w sumie tez miał mieszane uczucia z powodu Oliwki wiec oboje doszlismy do wniosku, że jednak sobie odpusci te wielkie pieniadze za granicą. Ale popatrzcie laseczki jaka ta Polska jest gówniana ze człowiek jest zmuszony jechac gdzies w świat zeby zapewnic byt rodzinie. Masakra 🤨 🤨 🤨 Do jutra kobitki, pa pa
Martusia slicznie te twoje córy wygladaja, jak ty jeszcze dołączysz do tego gangu wózków to na pewno będziecie bosko wyglądac na spacerkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 😞
dopiero wrócilam z pracy...jestem tak zmeczona ze szok...Daniela pracuję w restauracji niestety...Dziś pierwszy mój dzien po miesięcznej przerwie i już wiem że nie dam rady pracować w czwartek bo za duzy ruch jest 😞 jestem zalamana...jejku a jakie mam wyrzuty sumienia ze to moze się na dzidzi odbić 😞 musze to wszytko przemysleć...Dobranoc Brzucholkowe Mamusie ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki.
Crazzzyyy z tego co pamiętam to czytałam gdzieś, że w ciązy nie można pracować na 2 zmianę i że pracodawca ma obowiązek zapewnić Ci możliwość pracy w dzień, więc lepiej się dowiedz bo to nie dobrze być się tak przemęczała.

Eleeza serniczek spróbuję zrobić w weekend, zrobię mężowi niespodziankę bo całą sobotę siedzi biedny w szkole, a on też uwielbia 🙂

Wczoraj w pracy wszyscy mi wywróżyli że będzie dziewczynka, chyba z tych moich pryszczy na brodzie 😠 ja czuję jakoś że to chłopiec bo tyle jeść przy dziewczynce to ja nie wiem, moja ciotka jak tyle jadła to urodziła dwóch dużych synów, którzy teraz mają po 2 metry wzrostu i są bardzo przystojni 🙂 Nie mogę się już więc doczekać kiedy będę znała płeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...