Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Foga heh jak napisałaś o tej apaszce na nosie to śmiać mi się zachciało!!! Musisz śmiesznie w niej wyglądać. Ale ja się przyznam, że kilka razy też mi się zdarzyło zakładać coś na nos jak synek zrobił rano kupkę i musiałam go myc a męża nie było w domku 🙂
A co do niskiego ciśnienia to ja też tak mam i dlatego lekarz pozwolił mi codziennie pic kawę z mlekiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Foga napisał(a):
Witam Mamusie i Brzuszki 🙂)) Anya, Karolciakam dzięki za słowa otuchy... mam nadzieję, że te leki z dawką jodu naprawdę pomogą na ten stan zapalny i nadżerkę.... Ja od dziś doceniam siedzenie na zwolnieniu. Wczoraj gin dał mi na razie miesiąc - do 5 maja.... Kazał odpoczywać i zadbać o siebie. Wczoraj wyprawiłam M za miedzę, a teraz wywalam z jego szafy ubrania i wrzucam nawet czyste do pralki, bo gdzieś ciągle czuję ten straszny zapach proszku Vizir... Normalnie ten zapach powoduje u mnie od razu odruch wymiotny 🤪 Ubrania segreguję w apaszce na nosie, bo boję się, że zwymiotuję... Strasznie mam wrażliwy nos na zapachy 😮 Martuś, Madalena, dołączam się do porannej kawki 😁 Dziewczynom, które dziś maja wizyty życzę powodzenia i trzymam kciuki. Idę dalej rozprawiać się z ciuchami śmierdzącymi Vizirem.... AAA, jeżeli chodzi o wagę, to schudłam 1 kg.... teraz 67 kg, przy 175 cm wzrostu... na dodatek gin mnie pocieszył, że mogę często mdleć, bo jestem wysoka i mam bardzo niskie ciśnienie - np. wczoraj po biegu na wizytę i stresie miałam ciśnienie 100/70...


pamiętaj wszystko z umarem bys się nie przepracowała 🙂 udanych prządków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya, wiem, wiem nie przepracuję się... ale jak przechodzę koło szafy i czuję Vizir, to normalnie padam....... Madalena - każdy sposób jest dobry, żeby nie zwymiotować 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny za dobre słowa. Byłam z Majeczką na krótkim spacerku, bo mnie nosi.
Wiem Pati, ale ręce opadają 😞
Jak znajdziesz jakieś fajne ubranko daj znać, może też cos kupię na poprawę humorku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
...A co do niskiego ciśnienia to ja też tak mam i dlatego lekarz pozwolił mi codziennie pic kawę z mlekiem.
Kurcze ja ciśnienie tez mam niskie 100 na 60. I wczoraj odebrałam badania, spała mi hemoglobina, hematokryt i czerwone krwinki 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Wczoraj pytałam od czego może zależeć to że według miesiączki,termin mam na 1 wrzesnia,a według ostatniego USG na 20 sierpnia ( ale nikt mi nie odpowiedział 😞 😞 ) czy to dzidzia jest po prostu większa i starsza?
Dziś rano jak siedziałam przed kompem ,czytałam wasze wpisy i poczułam 3 delikatne kopniaczki,nie da sie tego pomylić z niczym innym rzezczywiście 😁 😁 😁
Co do kilogramów które mi przybyły to narazie 4,5 kg na plusie,to chyba tak normalnie,w miarę 🥴
A co do blizniaków bo też widziałam że pisałyscie,to u nas było duże prawdopodobieństwo,bo mój dziadek jest z bliźniaków i w rodzinie mojej mamy tez są bliźniaki 😁 😁 ale w zeszłym roku ubiegła mnie moja siostra i urodziła bliźniaki ,chłopca i dziewczynkę 😁 😁 😁 Super im się trafiło 😁 😁 😁
Życzę miłego dnia i samopoczucia dla tych co mają doła.
I udanych badań dla mamus które je dzis mają 🙂
Ja czekam na swoje 14 kwietnia,połówkowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć brzuszki

Martuś głowa do góry,zobaczysz bedzie wszystko dobrze.Jestesmy w podobnej sytuacji.Ja wizyte mam 19 kwietnia i tez czekam co dalej.
A ja dzis jestem jakas spiąca,chyba przez ta pogodę,Pochmurno.Dziś maja tez do mnie przyjechac koleżanki z pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
... Wczoraj pytałam od czego może zależeć to że według miesiączki,termin mam na 1 wrzesnia,a według ostatniego USG na 20 sierpnia ( ale nikt mi nie odpowiedział 😞 😞 ) czy to dzidzia jest po prostu większa i starsza?
Już kiedyś o tym pisałam, może tak być, że owulację miałas w innym terminie niż standardowo sie przyjmuje (czyli nie 14 dnia cyklu) tylko wcześniej. Stąd tak znaczna różnica w terminach.

Hehe ja z Majką wg OM miałam termin na 3 września, wg USG na 6 września. A Maja przyszła na świat 20 sierpnia 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam termin na 25 sierpnia, ale najprawdopodobniej jak wszystko będzie dobrze szczęśliwie będę rodzić wcześniej dwa tygodnie...A moja szwagierka ma termin na 4 sierpnia więc jak wszystko ułoży się prawidłowo to moi teściowie tydzień po tygodniu zostaną dziadkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malstep - ja nic nie odpisuję, bo.......... nie wiem nic na ten temat... Mi wg terminu miesiączki oraz wg wczorajszego usg wychodzi 29 sierpnia.......... a kiedy rzeczywiście dzidzia się urodzi dowiem się w sierpniu 🙂)) A co do wyprawki, to ja oprócz pary skarpetek z grzechotkami nie mam nic... Czeka mnie więc nie lada wydatek 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
malstep napisał(a):
... Wczoraj pytałam od czego może zależeć to że według miesiączki,termin mam na 1 wrzesnia,a według ostatniego USG na 20 sierpnia ( ale nikt mi nie odpowiedział 😞 😞 ) czy to dzidzia jest po prostu większa i starsza?
Już kiedyś o tym pisałam, może tak być, że owulację miałas w innym terminie niż standardowo sie przyjmuje (czyli nie 14 dnia cyklu) tylko wcześniej. Stąd tak znaczna różnica w terminach.

Hehe ja z Majką wg OM miałam termin na 3 września, wg USG na 6 września. A Maja przyszła na świat 20 sierpnia 😁 😁 😁


ooooo to rzeczywiscie dużo wczesniej 🤪 🤪 czyli u mnie tez ten 20 sierpnia moze być właściwy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie i Maluchy

Marta-lion- trzymam kciuki, żeby jutrzejsze badania rozwiały wszystkie Twoje wątpliwości i obawy. Uszy do góry!!!
Mi też ostatnio poleciała hemoglobina 😞

Jolajola- śliczna ta Twoja Emilka 🙂

Siehankowa- gratuluję zdrowaego Maluszka

Paninka- gratuluję córci 🙂

Mapa i Lydziaa- trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty i czekam na dobre wieści 🙂

Mapa- ja też czuję Malutką najczęściej bardzo niziutko,z reguły po lewej stronie, tylko czasem na wysokości pępka. Więc to chyba normalne, że wszystkie tak mamy.

Karolcia12345i- gratuluję zdrowego, silnego i duuuużego synka 🙂
Też bym już chciała, żeby Liwia była taka duża, tydzień temu ważyła tylko 316g 😞 Brzuszek malutki, waga stoi w miejscu (2 kg na plusie) i głowa pełna obaw 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam pytanie czy któraś z was zna się na oczyszczaczo-nawillżaczach powietrza? Chiałabym kupić do pokoiku dzidzi a nie mam o tym pojęcia 🤢 a chcę kupić głównie ze względu na papierosy które moja mama pali nałogowo i dla wilgotnego powietrza jeśli nie przyda się dzidzi to mi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya to zależy od nawilżacza. Ale z tego co wiem to trzeba wymieniać jakieś filtry i są specjalne roztwory do odkamieniania.
ups chyba źle przeczytałam twoje pytanko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety na nawilżaczach się nie znam. Nawilżam powietrze kładąc mokre pieluszki bądź ręczniki na kaloryferach. A palić nikt u mnie nie pali więc nie mam tego problemu.

Malstep nio i wcale nie urodziła się mała, miała 3280g i 57cm. Jakby posiedziała w brzuszku jeszcze te dwa tygodnie to nie wiadomo ile by ważyła 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
Anya mój brat ma taki nawilżaczo-oczyszczacz. Jest trochę drogi ale jest z niego bardzo zadowolony.

http://www.nawilzacz.com/


wielkie dzięki 🙂 cena jest całkiem przystępna bo widziałam za 1000 zł jak nie droższe...
chyba się zdecyduję na niego 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry Mamusie 🙂
My juz po badanku i po śniadanku 😜 😜 😜 😜 😜 Ale jeszcze chyba zjemy kawalek serniczka na zimno 😁 😁 😁 😁 Kurcze, teraz bede nadrabiac ta glodówke 😜 😜 😜 😜 No, Oliwka znowu zaczęła kopac mamusię tak jak wczesniej 😁 Poprostu wtedy musiala się jakos tak ulożyc, że jej nie czułam 😁
Ale powiem Wam, że ta glukoza naprawdę jest ochydna i gdyby nie cytryna to bankowo bym jej nie wypiła 🤨 🤨 🤨
Martusia glukozę pijemy tylko raz przez całą ciążę, czy pod koniec znowu bedziemy przechodzic ten koszmar?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniołek. Zależy od wyników, jeśli będą niepokojące lekarze zalecają powtórkę później. Albo jeśli masz tendencje do wysokiego cukru. Ja zawsze miałam tylko raz na ciążę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Mamusie
Ja nie mogłam spać w nocy ciągle sie budziłam to chyba po tym pobycie w szpitalu u siostry która urodziła. Jej mała miała obwiniętą pępowine wokół szyji, jak się urodziła była cała sina, ale na szczeście wszystko dobrze się skończyło. Rodziła razem z mężem i nie pozwolini mu przeciąć pępowiny tylko od razu zabrali dziecko, ale po chwili usłyszała jej płacz.
Przy mnie ją karmiła i tak śmiesznie wierzgała nogami, bo bolały ją piersi jak dzidziuś jadł. Nie mogłam spać przez to za dużo wrażeń.

Ja dziś się ważyłam 4 kg na plusie teraz pewnie będę tyła w szybkim tępie 😆

Mam pytanie co do kawy ile można jej pić, bo ja ostatnio strasznie mam na nią ochote 😜 pije taką słabą z dużą ilością mleka, ale moj mąż ostatnio krzyczy 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Aniołek. Zależy od wyników, jeśli będą niepokojące lekarze zalecają powtórkę później. Albo jeśli masz tendencje do wysokiego cukru. Ja zawsze miałam tylko raz na ciążę.


No ja raczej zawsze miałam dolna granice, ale zobaczymy dzisiaj po 15-ej ja wyjda wyniki. 🙂
Jesli chodzi o cisnienie to ja tez nalężę do osób niskocisnieniowych (100/70 norma) 🙂 A Nam juz przybylo 7kg. 😁 😁 😁
Joluś jesli chodzi o kawkę to ja tez sobie pije prawie codziennie, z racji niskiego cisnienia raczej nam nie zaszkodzi a i tak jest więcej mleka niz kawki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madalena Gabi ma dziwny ten kaszel, wydaje mi się że raz mokry raz suchy 😮 😮 🤢

Co do zakupów to ja kupiłam sobie kosz na pranie 😁 😁 😁 Muszę powoli kompletować coś do tego naszego nowego mieszkania które nie wiem kiedy się wykończy i skończy 😁 😁 😁
Pati jak coś znajdziesz daj linka pooglądamy 🙂

Powodzenia mamuśki na wizytach
😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...