Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Chodzi mi o inne rzeczy niż te które piszecie 😞 😞 😞 😞
Ja wcześniej zarabiałam np 1800 netto w listopadzie dostałam podwyżkę na 2650 netto i dodatkowo w grudniu dostałam 10000 premii...W grudniu poszłam na zwolnienie ...
Wzięłam dwie wypłaty po podwyżce i premie i jestem ciekawa czy to jest brane pod uwagę czy nie?
Jeżeli któraś jest na prawdę zorientowana proszę o info i konkrety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
Dziewczyny a jak to jest z macierzyńskim jak ma się działalność gospodarczą??


Osoby prowadzące działalność pozarolniczą i osoby z nimi współpracujące, podlegające obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym, mogą zostać na swój wniosek objęte dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym. Objęcie dobrowolnie ubezpieczeniem chorobowym następuje od dnia wskazanego we wniosku
o objęcie tym ubezpieczeniem, nie wcześniej jednak niż od dnia, w którym wniosek w tej sprawie został zgłoszony. W przypadku objęcia takim ubezpieczeniem, ubezpieczonemu przysługują następujące świadczenia pieniężne w razie choroby i macierzyństwa z ubezpieczenia chorobowego:

* zasiłek chorobowy,
* świadczenie rehabilitacyjne,
* zasiłek macierzyński,
* zasiłek opiekuńczy.

Zasiłek macierzyński przysługuje ubezpieczonej, która w okresie ubezpieczenia chorobowego:

* urodziła dziecko,
* przyjęła na wychowanie dziecko w wieku do 7 roku życia, a w przypadku dziecka wobec którego podjęto decyzję o odroczeniu obowiązku szkolnego, w wieku do 10 roku życia i wystąpiła do sądu opiekuńczego z wnioskiem o wszczęcie postępowania w sprawie jego przysposobienia,
* przyjęła na wychowanie dziecko w wieku do 7 roku życia, a w przypadku dziecka wobec którego podjęto decyzję o odroczeniu obowiązku szkolnego, w wieku do 10 roku życia w ramach
rodziny zastępczej, z wyjątkiem rodziny
zastępczej zawodowej niespokrewnionej z dzieckiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wg Kodeksu pracy chorobowe powinno być liczone z 12m-cy,a wychowawczy jest wliczony jak dobrze pamiętam do stażu jak pracy jak zaraz po nim wracam do pracy. Macierzyński jest traktowany jako chorobowe do stażu, tak mi sie przynajmniej wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
Dziewczyny a jak to jest z macierzyńskim jak ma się działalność gospodarczą??
Daniela tu chyba gorzej. Mam dwie koleżanki które mają własny biznes i w sumie po 2 tygodniach od porodu wracały do pracy. Nie wiem, ale obawiam się że może nawet nie należy się macierzyński.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko coś powiem, że na Twoim (jak i na swoim) miejscu głównie bym się kierowała jakie masz szefostwo. u mnie pracują same kobietki i szef jest jedynym mężczyzną i jest bardzo w porządku jeśli chodzi o ciążę, zawsze pyta o samopoczucie i jak dzidziuś się rozwija 🙂 Zawsze akceptuje to na co ciężarne się decydują, jak ktoś się źle czuje to prosi żeby został np. tydzień w pracy (pozamykał sprawy) i zmykał na ciążowe L4 żeby nie ryzykować poronienia, po np. 3 letnim wychowawczym zawsze jest gdzie wrócić. Praca stresująca ale szef bardzo w porządku. Jednak wiem, że niektóre dziewczyny mają u siebie w firmach przerąbane, np. w spółdzielniach jak zajdziesz w ciążę i masz słabe "plecy" za sobą to raczej nie masz po co wracać bo na twoim miejscu siedzi czyjaś córka, wnuczka itp. Wszystko zależy jaką masz pracę , zrób tak żebyś nie została na lodzie, ale dbaj też o maleństwo, bo pracę można zmienić a dzidzi nie odzyskasz jakby tfu-tfu przez lewe ramię się coś stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując jeśli osoba która prowadzi działalnośc gospodarcza i jest zgłoszona do ubezpieczenia chorobowego to przysługuje jest macierzyński ale wychowaczy już nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia12345i no masz 100% racji u mnie szefową jest kobieta i w zasadzie dużo nas 🙂 i są spoko jak przychodze pytają jak sie czuje i wogóle każą dbać o siebie 🙂 ostateczna decyzje podejme 17tego 🙂 no ale musze brać też pod uwage żeby mieć za co kupować maleństwu ubranek czy kosmetyków 🙂 mam nadz, że bedzie wszystko ok i pomyślnie sie wszystko ułoży 🙂MUSZE BYC DOBREJ MYŚLI 🙂 🙂 🙂DLA BOBASKA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie na własnej działalności jest troszkę inaczej i radziłabym abyś zadzwoniła do ZUSu bo one ci prawdę powiedzą a sama nie musisz mówić o jaką firmę chodzi. ja bym tam zadzwoniła, bo często bardzo miłe kobitki tam podpowiedzą choć nei powiem czasami jakaś zmora ma okres i mordę wydrze na ciebie. Moja znojoma też zaraz po porodzie szybko wracała do pracy bo na własnej działalność to sie nie opłaca ani chorobowe ani macierzyński, za dużo strat.nie wnikałam dalej bo sama nic więcej nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
Reasumując jeśli osoba która prowadzi działalnośc gospodarcza i jest zgłoszona do ubezpieczenia chorobowego to przysługuje jest macierzyński ale wychowaczy już nie.


Dzięki Magdalena20 za wyczerpujące info 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
Chodzi mi o inne rzeczy niż te które piszecie 😞 😞 😞 😞
Ja wcześniej zarabiałam np 1800 netto w listopadzie dostałam podwyżkę na 2650 netto i dodatkowo w grudniu dostałam 10000 premii...W grudniu poszłam na zwolnienie ...
Wzięłam dwie wypłaty po podwyżce i premie i jestem ciekawa czy to jest brane pod uwagę czy nie?
Jeżeli któraś jest na prawdę zorientowana proszę o info i konkrety

Jeśli w grudniu poszłaś na L4 to do wypłaty na L4 wliczą ci ten jeden miesiąc po podwyżce i 11 miesięcy przed podwyżką,( więc wiele ta pensja się nie zmieni ,będzie niewiele wyższa niż ta z przed podwyżki)razem wyliczą średnią z ostatnich 12 miesięcy przed chorobą-czyli w twoim L4 na ciąże.Ja żeby wiedzieć jaką będę miała kasę na l4,wzielam sobie wydruk z ostatnich 12 miesięcy z konta moich wypłat,wyliczyłam z nich średnią.Mi wyszło np;2800 na rękę,potem podzieliłam to przez 30 dni żeby wyszła dniówka,i dniówkę pomnożyłam razy np.28 dni bo tyle miał dni luty,i wyszło dokładnie tyle ile mi zapłacili.Teraz pomnożę tą samą dniówkę ale przez 31 dni,botyle ma marzec.Kumacie? tak to się włśnie liczy.i nie co miesiąc wyjdzie wam ta sama kasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu kalkulator macierzyńskiego http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CCYQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.ciazowy.pl%2Fkalkulator%2Curlop-macierzynski.html&ei=dcB4TdzpK8TLswatuqTtBw&usg=AFQjCNGAw1agj8cMbuAAiwwBmf6in_te3Q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 Trzymam kciuki żebyś podjęła właściwą decyzję i była z niej zadowolona 🙂
marta-lion Masz najpiękniejszy prezent dla męża (USG). Na ostatniej wizycie też byłam z mężem i mimo że bobas się wiercił non-stop to mój mężuś tak patrzył w monitor, że żaden mecz ani walka w TV go tak nie interesowała, no i to on poznał że to chłopak hehehe ja dopiero później zauważyłam 🙂 🙂 Mój dostanie na prezent obiad po przyjściu z pracy i może spacer z ciężarną żoną hehehehe 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czy sie takiej osobie opłaca isc na macierzynski to juz inna sprawa. Wiadomo jak sie prowadzi swój bisnes i idzie sie na chorobowe albo macierzynski i nie ma sie pracowników, którzy by tą firme dalej prowadziły to oczywiste ze sie nie opłaca bo pieniadze same nie przyjda. Ale jak sie ma pracownika to wg mnie bardziej sie opłaca niz jak by sie było pracownikiem bo wtedy zasiłek jest wyższy. Bo podstawy składek są większe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok babeczki ja zabieram się do szykowania do pracy. Niestety ten tydzień pracuje na popołudnie na 15 i dopiero o 19 kończę. Trzymajcie się cieplutko. Marta-lion mam nadzieje, że jak wrócę z pracy to Ty będziesz już szczęśliwa po wizycie lekarskiej, i wszystkiego się dowiemy o Twojej dzidziuni. :P



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niby prację w dużej międzynarodowej firmie, ale nawet brutto tyle nie zarabiam 🙂 🙂 🙂 może czas się przekwalifikować 🙂 🙂 właśnie dlatego pytam jaka branża, bo ja nawet nie wiem gdzie można tyle zarobić. Wiem że przedstawiciele medyczni tyle zarabiają, ale tutaj moja ekonomiczna głowa odpada bo wiem tyle, że istnieje witamina C hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia12345i napisał(a):
malstep A mogę Cię zapytać w jakiej branży pracujesz i jak długo w jednej firmie? bo całkiem ładnie zarabiasz.

to żadna tajemnica 🙂
w firmie pracuje 4 lata,jestem kierownikiem (tzn byłam-bo teraz jestem na L4 jak pisałam) gupy sprzedawców reklam na portalach internetowych w agencji reklamowej w łodzi.Kiedyś sama tak sprzedawałam i też można było fajnie zarobić,potem za dobre wyniki mnie awansowali.Do tego samochód służbowy był,fajna sprawa.Ale stresu jak cholera niestety;-)dlatego między innymi jestem na L4 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...