Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Śpijcie dziewczynki dobrze 🙂 Mnie głowa boli i czuję się fatalnie 🤢 🤢 🤢
Antybiotyk okropny i takie wielkie tabletki, że myślałam że mi w gardle staną 😮 🤢
Boże modle się żeby mi w końcu przeszło i żeby dziecku nie zaszkodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Justyna891 napisał(a):
Bede miała synka 🙃 🙃
Dobranoc mamusie 😘


Gratulacje Justyna
To chyba dopiero trzeci chłopczyk na tyle ujawnionych dziewczynek 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna891 gratuluje i witaj w klubie mamusi, które spodziewają się synka 🙂

Daniela trzymaj się, życzę Ci żebyś szybko wyzdrowiała, aby móc w pełni i bez stresów cieszyć się stanem błogosławionym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna891 gratulację,też witam cię w gronie mamuń syneczków 🙂
Co do obliczeń miesięcy ciąży to dla mnie najprościej jest lioczyć tak:
25 listopada miałam pierwszy dzień ostatniej miesiączki,więc najprościej 26 dnia każdego mniesiąca zaczynam kolejny miesiąc ciąży.Tak więc 2 dni temu zaczęłam 5 miesiąc 🙂 🙂Proste 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamuśki 🙂 dopiero teraz nadrobiłam zaległości w czytaniu 🙂 ja dziś miałam ciężki dzień 🤢 prócz tego że w pracy dużo roboty to głowa boli 😞 dziś odebrałam wyniki na toksoplazmoze mam kilka pytań ale nie mam siły sprawdzać wyników więc spytam jutro 😜

Daniela życzę szybkiego powrotu do zdrowia 🙂
Justyna891 gratuluje synka 🙂

Słodkich snów!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 tak Was przez przypadek podczytałam...

malstep, musisz skorygować swoje obliczenia, bo biorąc pod uwagę fakt, że jesteś w 18 tygodniu ciąży, a ciąża trwa 40 pełnych tygodni, to skoro teraz jesteś w 5 miesiącu, to Twoja ciążą będzie trwała nie 9, a 11 miesięcy 😉

prostszy sposób: tydzień ciąży podzielić na 4,5. Czyli w Twoim przypadku 18:4,5=4 🙂

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje drogie...
Wg. danych lekarskich tygodnie ciązy liczy się tak:
Pierwszy tydzień ciąży mija w 8 dniu cyklu tzn. Jeśli 1 stycznia pojawiła się mięsiączka to 7 stycznia minął pierwszy tydzien ciąży a 8 rozpoczął się drugi 😉

Biorac na logike dopiero po dwóch tygodniach dochodzi do zapłodnienia (w stanie idealnym), jednakże nasz cykl jest uwarunkowany wieloma czynnikami dlatego biąrą jeszcze dwa tygodnie poprawki 😉

To tak średnio 14 października termin porodu +/- dwa tygodnia;D

Bo wg. lekarzy pierwszy tydzień ciąży to początek ostatniego cyklu miesiączkowego 😁

PS. Mało kto rodzi w terminie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
hej 🙂 tak Was przez przypadek podczytałam...

malstep, musisz skorygować swoje obliczenia, bo biorąc pod uwagę fakt, że jesteś w 18 tygodniu ciąży, a ciąża trwa 40 pełnych tygodni, to skoro teraz jesteś w 5 miesiącu, to Twoja ciążą będzie trwała nie 9, a 11 miesięcy 😉

prostszy sposób: tydzień ciąży podzielić na 4,5. Czyli w Twoim przypadku 18:4,5=4 🙂

Pozdrawiam 🙂

chyba nie dokładnie przeczytałaś co napisałam kochana,bo nie bardzo rozumiem Twoje obliczenia 😆 😆.Według moich jestem na początku 5 mc,co się zgadza z tym,że właśnie skończyłam 4 miesiące ( można być na początku,w połowie lub przy końcu jakiegoś miesiąca) ,bo jestem w 18 tc,jak będę w 20 tc to będzie dokładnie połowa z 9 miesięcy ciąży czyli 4,5 miesiąca.A jak to napisałaś ciąża trwa 4o tygodni,a ja jestem prawie w połowie czyli w 18tc.Bo 40 podzielić na 2 to 20 prawda? A tygodnie ciąży liczymi od pierwszego dnia ostatniej miesiączki,więc to mi pozwala wiedzieć kiedy zaczynam kolejny miesiąc 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Mamuśki, w końcu nadrobiłam zaległosci. 🙂 Namieszałyscie z tymi przeliczeniami więc nadal nie wiem w którym miesiącu jestem 😜 😜 😜 😜
Daniela dużo zdrówka zyczę. 🙂
Justynka gratuluję synka 😁 😁 😁
Uciekam bo zmęczyło mnie te 25 stron. 🙂 A i tak juz wszystkie chrapiecie 😜 😜 😜 😜
pa pa Brzucholki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie

Justyna gratuluję synka 🙂 będzie miał powodzenie wśród takiej rzeszy dziewczynek 🙂
Daniela jak Twoje samopoczucie po nocy?
Ja dziś jeżdżę i załatwiam do elektrowni do wodociągów do urzędu gminy, a jeździć będę pociągami więc zobaczymy co to będzie, trzymajcie kciuki by udało mi się wszystko załatwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kobietki 🙂

Ja dziś nadal budowlanka 🙂 Gwoździe i te sprawy 🙂
Dobrze, że chociaż wiosna zawitała do nas. Miejmy nadzieję, że już na dobre.
Miłego dnia.

PS1. A spać mi się chce 🥴 🥴 🥴
PS2. Justyna gratuluję synka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya napisał(a):
odebrałam wczoraj wyniki z toksoplazmozy i wyczytałąm że jest nieaktywna a skąd mogłabym wiedzieć czy ją już miałąm czy nie?
Masz dwa wyniki IgG ujemny oznacza że nigdy nie chorowałaś. A IgM czy jesteś chora teraz, jeśli ujemny tzn że nie jesteś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie 🙂
Justyna gratuluję syneczka 🙂
Diviana życzę dużo siły i wytrwałości w załatwianiu spraw.
Daniela nie łam się antybiotykami ja jak leżałam w szpitalu dwa razy brałam raz 10 dni po 3 dawki, a potem 8 dni też 3 dawki. Też się martwiłam czy to nie zaszkodzi, ale przecież lekarze wiedzą lepiej co dobre i zawsze wybierają mniejsze zło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya napisał(a):
IgG mam 0,1 a IgM mam 0,18
legenda: <1 nieaktywne 1-3 szara strefa >3 reaktywny
Jak dla mnie ani nigdy nie miałaś tokso, ani nie masz w tej chwili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Dziewczyny za słowa otuchy 🙂

Nos od" dmuchania" mam już tak czerwony i piekący...ledwo wydmuchuje nosa
Życzę Wam miłego dzionka, u nas dziś piękne słonko-przez okno widziałam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 😘Radosc mnie rozpiera od rana 🙂 Idziemy zjesc sniadanko,troszke sie zmartwilam bo moj synek wazy 250g,chyba malo 😮 ☺️ 🤢 ale gin powiedzial ze w normie wiec tak jest. Mina mojego meża w gabinecie na wieść że będzie miał syna- bezcenna 😎 😁
wczoraj siostra przyniosła kilka ubranek,ma dwie córcie więc pewnie zbyt wielu ich nie użyje.
Diviana powodzenia 😎. Daniela wracaj do zdrówka 😘
Miłego dnia kochane 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie!!
Justyna gratuluje synka, ja mam nadzieje ze juz za tydzien dowiem sie czy powiekszy sie grono dziewczynek czy chlopcow.

malstep u mnie liczenie ciazy od ostatniej miesiaczki jest niemozliwe bo mialam ostatnia we wrzesniu, potem bralam na wywolanie bo mi sie cykl zablokowal. kiedys juz o tym pisalam.wiec termin wyznaczony mam tylko na podstawie usg.

Piekna pogoda dzisiaj u nas tylko mrozno jeszcze troche. mam nadzieje ze pozniej ociepli sie troszke.

a i mam jeszcze pytanie odnosnie tej glukozy. brac ta cytrynke czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie brzuszki 😎

Justyna891 gratuluję syneczka
Daniela spróbuj kropli euphorbium do nosa - są homeopatyczne i bardzo skuteczne - leczę nimi całą rodzinę - no i szybkiego powrotu do zdrowia 🙂
Paninka - cytrynka złagodzi okrutną słodycz glukozy 😜

moje dziecię cosik kaszle dzisiaj 😞 muszę mu coś zaaplikować...

Miłego dnia brzuszki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam coś porąbane nie mogę coś pisać. Marta-lion ciekawe, które szybciej będzie zamiar miało przyjść na świat. 🙂 Czytałam parę poprzednich wątków:-co do rozstępów koleżanki polecily mi krem Fissan, więc smaruje się nim i dodatkowo oliwką. Ale to sprawa indywidualna, wiadomo można troszkę nawilżyć skórę, ale to już jest genetycznie uwarunkowane.Ja póki co nie mam, ale nigdy nic nie wiadomo. Co do ruchów ja pierwsze poczułam 16 tyg, także wcześnie porównując.A i co do atrakcji jeszcze w 17 tyg pojawił mi się wyciek z piersi, także spanie w staniku jest.Każy tydzień przynosi coś nowego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...