Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Też staram sie nie spać w dzień, bo później w nocy jakiś ten sen taki byle jaki jest, chociaż ostatnio jak się położyłam "na chwilę" ok. 16 to wstałam o 10 rano hehehe, mam nadzieję ze jak będzie już słonecznie to będzie się chciało wcześniej wstać 🙂 no a od sierpnia to już na pewno będziemy wstawać 🙂 🙂 🙂 mi mówią śpij póki możesz bo niedługo się skończy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
madalena20 napisał(a):
Hej dziewczyny no właśnie wiem że kobiet o wiek się nie pyta ale jak Was ładnie poproszę!!! 😜
Ja 13 stycznia skończyłam 28 lat. A wy ?????

no u mnie to nie trudne do obliczenia 🙂 rocznik 1984 🙂 🙂 a dokładnie 15 maj 🙂 i dodam, że to pierwsza ciąża 🙂


Też jestem rocznik 84 tak jak Ty moniq i to też moje pierwsze maleństwo a i ze stycznia jestem tak jak madalena 🙂

NO TO JESTEŚMY 3 PÓKI CO 🙂 PATI I KAROLCIA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolciakam napisał(a):
Oj Marta! Miło mi! Niesądzę żebyś była dużo ode mnie starsza, bo ja małolatka to nie jestem 😉 Na czwarte dziecko już się raczej nie zdecydujemy! Ale jak to mówią nie Mów Panu Bogu o swoich planach bo Cię wyśmieje 😉
Hehe no mówisz tak jak ja.
A co do wieku to ja 29 lipca skończę 33 lata 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc laseczki
ja własnie zrobiłam pranie,a popołudniu na imieninki do mamy.Wspłczuje wam,że macie takie dolegliwośći z brzuszkami.Ja wczoraj tez jadłam bardzo nie zdrowo i czułam sie bardzo ciężko 🥴.Jutro wieczorem jade na badane USG 4d,trzymajcie kciuki.
Marta-lion co do masazu to ja jestem jak najbardziej za 😁 😁 😁
Miłej soboty laseczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie i dzidziusie
Pisałyście o wieku,u mnie 24 latka na karku 🙂
Mam pytanko,w sumie to nie wiem jak zapytać żeby dokładnie się dowiedzieć....co to jest to twardnienie brzuszka,jak to odczuwacie,gdzie dokładnie,bo samo słowo twardnienie jakoś nie wiem,nie mogę sobie tego wyobrazić,chyba gdybym to miała to bym to czuła i wiedziała że to to?
Ja dziś rano czułam kłucie w dole brzuszka po lewej stronie,nie ból ale regularne kłucie?Czy wy też tak macie?czy to groźne?ja do tej pory nic nie czułam takiego,dlatego nie wiem i zgłupiałam.
I ostatnie pytanko,zaczynam 19tc,czy któraś z mamuś w tym etapie czuła już porządne regularne kopniaki?Bo ja się martwię,bo coś czuje,lekkie ruchy czasem,ale nie mocno wyczuwalne i nie kopniaki,tzn wiem że to dzidzia,ale i tak się martwię.
Teraz idę się szykować,bo na kinder party do chrześnicy idę.Będę wdzięczna za odpowiedzi,potem poczytam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malstep, jesteśmy na tym samym etapie ciąży. Z tym, że ja nie czuję jeszcze ruchów dziecka. Maleństwo jest tak leniwe, że nie chce mamusi dać kopniaczka, nie chce się odwrócić na wizycie u lekarza, żeby można było poznać płeć. Jeszcze się nie spotkałam, żeby na tym etapie u dziecka było wszystko na nie 😉
A tak wogóle to jestem rocznik 82, to moje pierwsze dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
Hej mamusie i dzidziusie
Pisałyście o wieku,u mnie 24 latka na karku 🙂
Mam pytanko,w sumie to nie wiem jak zapytać żeby dokładnie się dowiedzieć....co to jest to twardnienie brzuszka,jak to odczuwacie,gdzie dokładnie,bo samo słowo twardnienie jakoś nie wiem,nie mogę sobie tego wyobrazić,chyba gdybym to miała to bym to czuła i wiedziała że to to?
Ja dziś rano czułam kłucie w dole brzuszka po lewej stronie,nie ból ale regularne kłucie?Czy wy też tak macie?czy to groźne?ja do tej pory nic nie czułam takiego,dlatego nie wiem i zgłupiałam.
I ostatnie pytanko,zaczynam 19tc,czy któraś z mamuś w tym etapie czuła już porządne regularne kopniaki?Bo ja się martwię,bo coś czuje,lekkie ruchy czasem,ale nie mocno wyczuwalne i nie kopniaki,tzn wiem że to dzidzia,ale i tak się martwię.
Teraz idę się szykować,bo na kinder party do chrześnicy idę.Będę wdzięczna za odpowiedzi,potem poczytam 🙂

Ja Ci moge napisać tylko a propo ruchów, bo sam nie dawno poczułam je w końcu wiec nic sie nie martw Ciebie też to czeka 🙂 bardzo fajnie mi MARTA na te obawy odpisała kiedyś 🙂 🙂 wiec głowa do góry 🙂
kamonik witaj 🙂 🙂 🙂 🙂i miłej zabawy z nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep, jesli chodzi o ruchy to ja czuje od ok 17.5tc i do tej pory nie sa to regularne ruchy, czasami są slabsze czasami porządne kopniaki. Nieraz mam taki dzien ze czuje tylko smyranie i to sporadycznie, więc myslę, że nie masz się czym martwic. 🙂
Jesli chodzi o to kłucie to ja tez tak mam i lekarz powiedział mi, ze to wiązadła sie naciagaja bo macica rosnie. Więc tym tez raczej sie niemartw. 🙂 no chyba, że nie bedzie Ci to dawalo spokoju to wybierz sie do lekarza. 🙂
A twardnienia tez chyba jeszcze nie doświadczylam, bo dla mnie brzuszek jest cały czas taki sam> 🙂 Chyba ze mi umyka moje twardnienie 🥴 🥴 🥴
kamonik witam wśród Nas. 😁
Ja tez rocznik 82 ale grudzień, więc nie jestem jeszcze taka stara 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem kolejna z 1984r 17 wrzesień i również to będzie mój pierwszy maluszek 🙂
Dziś chodzę nieprzytomna, co się chcę zdrzemnąć to ktoś mi przeszkadza- jeszcze dzień na pełnych obrotach zakupy sprzątania no i moje ulubione (mąż prąd podłącza i ktoś musi jeździć za materiałami, a najlepiej puścić nie znającą się na tym żonę hehehe)
Ja na obiad dziś flaczki zrobiłam mmmm. Chociaż jeden obiadek mi spasował, bo ostatnio obiady mogą dla mnie nie istnieć nie mam kompletnie na nic ochoty a mięso- feee. Jak bym mogła przez cały dzień jadła bym tylko kanapki. Co to się ze mną dzieje. A! I mam problemy z "dosmaczaniem" dań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę, że rocznik 82 dominuje. Ja jestem z maja 🙂. Brzuszek twardnieje mi o różnych porach ale jak sie położę i odpoczne to wraca do normy. Twardnieje tzn robi sie twardszy niż normalnie hihi. Co do bólu to mnie dosyc często bolą jajniki i delikatnie brzuch ale kilkakrotnie pytałam swojego lekaza i w szpitalu jak byłam na badaniach i jednogłośnie wszyscy twierdzą, że to normalne. Że rośnie macica, wszystko się naciąga i takie tam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamonik witamy 🙂

Malstep wydaje mi się że 19tydz to jeszcze za wcześnie na regularne ruchy. Ja u siebie czuję raz mocniejsze kopniaki raz słabsze i to nie codziennie. W sumie tych mocnych kopniaków to będzie ze 2dni a ruchy czuję od 18.03

Ja jestem rocznik 82 15.11 także w tym roku stuknie mi 29lat 😞 jej kiedy to zleciało......

miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam laseczki 🙂
u mnie pogoda niezbyt ciekawa ale i tak wybieram się dziś do Turawy na noc pooddychać świeżym powietrzem no i oczywiście kiełbaskę z grilla zjeść mniam 🙂
co do lat to w 13 marca skończyłam 25 lat.
Dziś odebrałam wyniki moczu i krwi, na moje oko nie są za ciekawe 🤢 większość wyników poza normą a w moczu bakterie i erytrocyty (czego wcześniej nie miałam) 😞

Malstrp udanej imprezki 🙂

Witam nową mamuśkę 🙂

aneczkare22 czekamy na wieści z usg 🙂

miłego weekendu Wam życzę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obrzęki nóg i rąk

Występują w drugiej połowie i pod koniec ciąży, zwykle wieczorem. Puchną zwłaszcza okolice kostek nóg oraz dłonie. To skutek zatrzymania w organizmie wody, a dzieje się tak z kilku powodów, m.in. dlatego, że organizm magazynuje wodę, by zniwelować straty płynów ustrojowych w razie nadmiernej utraty krwi podczas porodu. Poza tym w zaawansowanej ciąży duża macica uciska żyły biodrowe, utrudniając odpływ krwi z nóg do serca – część wody z tej krwi przenika do tkanek miękkich i tworzy tzw. obrzęki zastoinowe.
Co pomaga? Jak najczęstsze odpoczywanie z nogami uniesionymi w górę, unikanie długiego stania i ciężkich prac, picie dużej ilości płynów, ograniczenie spożycia soli. Doraźnie pomagają zimne okłady, kąpiele i nacieranie nóg preparatami chłodzącymi. Obrzęki nóg i dłoni, które ustępują po odpoczynku, nie są niepokojące, ale jeśli puchną również inne części ciała (twarz, uda, podbrzusze) albo obrzęki nie ustępują i bardzo dokuczają, towarzyszy im szybki przyrost wagi i wzrost ciśnienia, nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Mogą to być bowiem objawy tzw. nadciśnienia indukowanego ciążą – groźnej choroby zwanej dawniej zatruciem ciążowym.

Tu dla Was kochaniutkie, tak siedze na necie i znalazłam cos na temat waszych dolegliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angel_69 napisał(a):
W sumie to moze teraz zapytam czy zncie jakies dobre kremy na rozstepy???
Coprawda u mnie w rodzinie nie wystepowaly, ale zwsze... Brzusio zaczyna mi rosnąć (powoli wchodze w 5 miesiąc) wiec chyba trzeba zacząc kombionować 😉

Może macie jakieś propozycje?

angel, ja wieczorem na całe ciało uzywam oliwki z Rossmana "Babydream" a rano na brzuszek i biust tylko balsam Elancyl - ale ten niestety drogi jest (dlatego tak oszczędnie go daje 😜 ) bo kosztuje na all ok 120zł z przesyłką 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
madalena20 napisał(a):
Hej dziewczyny no właśnie wiem że kobiet o wiek się nie pyta ale jak Was ładnie poproszę!!! 😜
Ja 13 stycznia skończyłam 28 lat. A wy ?????

no u mnie to nie trudne do obliczenia 🙂 rocznik 1984 🙂 🙂 a dokładnie 15 maj 🙂 i dodam, że to pierwsza ciąża 🙂


Też jestem rocznik 84 tak jak Ty moniq i to też moje pierwsze maleństwo a i ze stycznia jestem tak jak madalena 🙂

ja też jestem rocznik '84 🙂 majóweczka 😜 i to moja pierwsza ciąża 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...