Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aniolek82 napisał(a):
Malsteppolecam Meridol. Mialam chore dziąselka i mi pomogła. Stosowałam ja razem z plynem do płukania ust.
aasia wiem, że latwo powiedziec ale nie denerwuj się na zapas. A powiedzieli Ci konkretnie co za wyniki czy krwi czy moczu????


Jest to wynik wymazu mikrobiologicznego 🥴 Mi we wczesnej ciazy wykyto nowotwór II stopnia i wtedy tez były bardzo złe wyniki. Potem jakis czas to wszystko sie uspokoiło, miałam antybiotyki i jakoś to było. A tu znowu coś 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia, może w cyto jest stan zapalny i dzwonili, ja tak miałam i też dzwonili.. uszy do góry... ciesz się dniem z M 😉
Ja na razie uciekam... bo od tych obiadków ślina mi cieknie i muszę coś dogotować do tej marchwi.....
Do później Kochane 🙂

PATI..................... odezwij się..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aasia trzymam kciuki za dzisiejszą wizyte.
Ja na razie uciekam.Ide zjeśc obiad,a potem siostra ma przyjechać i jedziemy na zakupy.Odezwe sie wieczorkiem.papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
Dzięki Marta i Aneczkare, wypróbuję którąś.A powiedzcie mi ,cos na wzmocnienie zębów?bo ogólnie czuję, że one jakieś słabe są,bardziej wrażliwe,czy pasta też pomoże?
Malstep juz kiedyś o tym pisałam. Ja używałam Zymafluor to takie małe tableteczki. Mają ogólnie wzmocnić kondycję zębów i zapobiec tzw posypaniu się. Bo w ciaży jak wiemy dzidziuś nas objada. Mnie poleciła te tableteczki moja dentystka, a ja ogólnie mam słabe zęby. Bierze sie jedną codziennie. Tylko teraz ta moja systematyczność podupadła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Brzuszki, ale sie rozgadałyście wreszcie nadrobiłam 20 stron, a byłam ostatnio 3 h temu :P

1. Mowiłyscie o bolacym pechezu, tez tak mam :P .. zdaza sie ze co 5 min musze isc siku bo mała w brzuszku szaleje i naciska na pecherz 🙂

2. Jesli chodzi o płeć dziecka 🙂 moja mama cigle mi powtarzala ze bedzie chłopak, bo jem duzo slonych i kwasnych rzeczy 🙂 tym czasem okazało sie inaczej 🙂 I Ciesze sie bardzoooo !! 😁

3. Pisałyscie tez o tym ze planowałyscie swoje ciaze .. ja niestety nie 😞 .. i to powiem jeszcze ciekawsza rzecz .. zaszłam w ciaże za swoim pierwszym razem ... wiec byłam w szoku 🙂 jeszcze przede mna rok szkoly bo ucze sie w technikum .. ale wiem ze bedzie dobrze 🙂 moja mama bardzo angazuje sie w pomoc 🙂 i cala rodzinka 🙂

4. Ja na obiad tez mam ogórkowa 🙂 i ziemniaczki z kwaśnym mleczkiem mniaaaaam 🙂)

5. Co do naszej stronki 🙂 Bardzo dziekuje za zaproszenie 🙂 nie wiem czy moge tam mowic "naszej" bo dopiero co zostalam przyjeta :P a jestem na forum dopiero od kilku dni i nie wiemczy jestem tutaj wogole lubiana 🙂 staram sie pisac czesto, bo romawiacie tu na wiele ciekawych tematow ktore bardzo mnie interesuja, a ze jestem młodą przyszła mama i to moja pierwsza ciaza to nie jestem tak doswiadczona jak wy . wiec bardzo wam dziekuje za pomoc, i odpowiedzi na moje pytania.

7. Co do tych pytan... dzisiaj wybieram sie do szpitala zapisac sie na szkole rodzenia ktora zaczne chyba pod koniec maja .. nie myslicie ze to za pozno ?? od kiedy wy chodzicie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pOxia Chyba jesteś rocznik 92?
Co do szkoły, to ja się zapisałam i czekam aż zbiorą cała grupę, a czytałam że najlepiej w 24 do 30 tc na tą szkołę chodzić .. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep ja również polecam meridol albo zielony elmex to jest głównie na nadwrażliwe dziąsła. Ale jeśli ci brakuje wapna to może te tabletki brać co marta pisze (chyba nawet ja się na nie skusze 😜).
Assia napewno wszystko będzie dobrze a dziś nie ma sensu się martwić korzystaj z obecności męża 😉 😜 a jutro pomartwimy się wszyskie 😁 🙂 będzie dobrze taka siła SIERPNIÓWECZEK!! 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika napisał(a):
pOxia Chyba jesteś rocznik 92?
Co do szkoły, to ja się zapisałam i czekam aż zbiorą cała grupę, a czytałam że najlepiej w 24 do 30 tc na tą szkołę chodzić .. 😜


Dokładnie 92 i to prawie końcówa , Andrzejki były tym dniem kiedy postanowiłam wyjsc na świat :P podobno z 3 dniowym opoznieniem hihi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0xia napisał(a):
Andzelika napisał(a):
pOxia Chyba jesteś rocznik 92?
Co do szkoły, to ja się zapisałam i czekam aż zbiorą cała grupę, a czytałam że najlepiej w 24 do 30 tc na tą szkołę chodzić .. 😜


Dokładnie 92 i to prawie końcówa , Andrzejki były tym dniem kiedy postanowiłam wyjsc na świat :P podobno z 3 dniowym opoznieniem hihi 😁

No to tak jak ja, tyle że ja z lutego 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
malstep napisał(a):
Dzięki Marta i Aneczkare, wypróbuję którąś.A powiedzcie mi ,cos na wzmocnienie zębów?bo ogólnie czuję, że one jakieś słabe są,bardziej wrażliwe,czy pasta też pomoże?
Malstep juz kiedyś o tym pisałam. Ja używałam Zymafluor to takie małe tableteczki. Mają ogólnie wzmocnić kondycję zębów i zapobiec tzw posypaniu się. Bo w ciaży jak wiemy dzidziuś nas objada. Mnie poleciła te tableteczki moja dentystka, a ja ogólnie mam słabe zęby. Bierze sie jedną codziennie. Tylko teraz ta moja systematyczność podupadła 😞

a one są na receptę,i mogę je bez problemasa brać teraz w ciąży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika napisał(a):
p0xia napisał(a):
Andzelika napisał(a):
pOxia Chyba jesteś rocznik 92?
Co do szkoły, to ja się zapisałam i czekam aż zbiorą cała grupę, a czytałam że najlepiej w 24 do 30 tc na tą szkołę chodzić .. 😜


Dokładnie 92 i to prawie końcówa , Andrzejki były tym dniem kiedy postanowiłam wyjsc na świat :P podobno z 3 dniowym opoznieniem hihi 😁

No to tak jak ja, tyle że ja z lutego 😜 😜

Wiec witam rówieśniczke 🙂 ciesze się że nie jestem sama 🙂 Ty w tym roku matura ? czy wybrałas moze technikum tak jak ja ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Foga napisał(a):
Dziewczyny a u Was też ten Lictibios Femina taki drogi??? dziś kupiłam i za 10 kapsułek dałam 32 zł... kurcze tylko nie wiem czy brać to teraz wraz z tymi globulkami Cliotrimazolum i Gynalginem, które sa na stan zapalny, czy jednak zacząć je łykać po zakończeniu kuracji....? A swoja drogą, to trochę mi dowalił doktorek i mam nadzieję, że wie co robi, by Małej nie zaszkodzić... wieczorem ma sobie zaaplkować 2 gynalginy i 1 cotrimazolum.. trochę dużo jak na jedną dawkę 😮


Foga ja za Lacibios na Śląsku płacę 20,10 zł biorę codziennie rano a wieczorem czopek Natamycyny lub Metronidazol 500mg na zmianę co drugi dzień i tak juz miesiąc 🙂
Jakoś mi obiadkiem zapachniało z forum idę zrobić młode ziemniaki z koperkiem i kefirem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
marta-lion napisał(a):
malstep napisał(a):
Dzięki Marta i Aneczkare, wypróbuję którąś.A powiedzcie mi ,cos na wzmocnienie zębów?bo ogólnie czuję, że one jakieś słabe są,bardziej wrażliwe,czy pasta też pomoże?
Malstep juz kiedyś o tym pisałam. Ja używałam Zymafluor to takie małe tableteczki. Mają ogólnie wzmocnić kondycję zębów i zapobiec tzw posypaniu się. Bo w ciaży jak wiemy dzidziuś nas objada. Mnie poleciła te tableteczki moja dentystka, a ja ogólnie mam słabe zęby. Bierze sie jedną codziennie. Tylko teraz ta moja systematyczność podupadła 😞

a one są na receptę,i mogę je bez problemasa brać teraz w ciąży?

Kurcze nie pamiętam czy sa na receptę. Co do ciąży to ja właśnie dostałam je w ciąży do brania. Tylko tam są różne dawki. I w ciąży tą mniejszą się bierze. Ja brałam przez poprzednie ciąże. I powiem Ci że moja Emilka, (no bo o Mai zębach to ciężko mi się wypowiadać hihi dopiero jej wychodzą). No ale Emilka ma super zęby. Nie wiem jednak czy to miało jakiś wpływ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika napisał(a):
pOxia Za rok, jestem T logistyk, słyszałam że dzisiejsza mata to koszmar 😮 😮


Dla mnie matma to wogóle koszmar !!.. Nie wiem po co jest obowiazkowa ;/ ... teraz mam takie profesora ktory nic nie potrafi wytłumaczyc kompletnie 0 ,,, wiec nie nastawiam sie pozytywnie na przyszloroczna mature... Wazniejszy jest dla mnie Egzamin zawodowy. Ja T Hotelarstwa :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
malstep napisał(a):
marta-lion napisał(a):
malstep napisał(a):
Dzięki Marta i Aneczkare, wypróbuję którąś.A powiedzcie mi ,cos na wzmocnienie zębów?bo ogólnie czuję, że one jakieś słabe są,bardziej wrażliwe,czy pasta też pomoże?
Malstep juz kiedyś o tym pisałam. Ja używałam Zymafluor to takie małe tableteczki. Mają ogólnie wzmocnić kondycję zębów i zapobiec tzw posypaniu się. Bo w ciaży jak wiemy dzidziuś nas objada. Mnie poleciła te tableteczki moja dentystka, a ja ogólnie mam słabe zęby. Bierze sie jedną codziennie. Tylko teraz ta moja systematyczność podupadła 😞

a one są na receptę,i mogę je bez problemasa brać teraz w ciąży?

Kurcze nie pamiętam czy sa na receptę. Co do ciąży to ja właśnie dostałam je w ciąży do brania. Tylko tam są różne dawki. I w ciąży tą mniejszą się bierze. Ja brałam przez poprzednie ciąże. I powiem Ci że moja Emilka, (no bo o Mai zębach to ciężko mi się wypowiadać hihi dopiero jej wychodzą). No ale Emilka ma super zęby. Nie wiem jednak czy to miało jakiś wpływ.

to one mogą wpłynąć na wzmocnienie moich zębów czy dziecka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uffff- przebrnęłam przez zaległości....w międzyczasie ze 150 stron zrobiło się 190!!!! 🤪 🤪 🤪

Więc już totalnie nie pamiętam do czego chciałam nawiązać ☺️

wczoraj na wizycie lekarka opowiadała ciekawą historię...godzinę przed nami miała pacjentkę, która ma 6 synów i znowu jest w ciąży...tym razem trojaczej i podczas wczorajszego usg okazało się, że wszystkie trzy dzieciaczki to też chłopcy!!!! Ale jazda... 9 synów 🤪 🤪 🤪
Nawet ginekolog nie mogła przejść nad tym do porządku dziennego i cały czas była w szoku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0xia napisał(a):
Andzelika napisał(a):
pOxia Za rok, jestem T logistyk, słyszałam że dzisiejsza mata to koszmar 😮 😮


Dla mnie matma to wogóle koszmar !!.. Nie wiem po co jest obowiazkowa ;/ ... teraz mam takie profesora ktory nic nie potrafi wytłumaczyc kompletnie 0 ,,, wiec nie nastawiam sie pozytywnie na przyszloroczna mature... Wazniejszy jest dla mnie Egzamin zawodowy. Ja T Hotelarstwa :P


Ja tam właśnie mniej się przejmuję zawodowym, a że chcę iść na resocjalizację więc muszę mieć zdaną 😠 Ale jak na razie nie myślę o tym 😜 Współczuję stresu tegorocznym maturzystą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry mamusie,
Ja znów się zapakowałam w kocyk, otworzyłam okienko a modem na kabelku sobie zwisa za parapetem 😁
No i czytam was, czytam i nadrobić nie mogę. Jeszcze 20 stron zostało
A ja mam dziś doła. Już wam kiedyś pisałam, że mi wysoki cukier wyszedł. Zanim pójdę na glukozę 75g chciałam sama pomierzyć sobie glukometrem poziom cukru.
No i masakra, rzadko spada do rozsądnego poziomu, najczęściej jest 150-165.
A jeszcze ten beznadziejny internet ledwo się kula - poczytałabym czy cukrzyca ciężarnych jest bardzo niebezpieczna i co trzeba robić, żeby zbić poziom cukru.
Czy któraś z Was też to przechodzi?
Dajcie znać w telegraficznym skrócie, bo mnie cała ta sytuacja zaczęła stresować 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...