Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
pati moja mama ma sasiada podobnego do tego Waszego znajomego...kiedys partner mojej mamy w czyms mu pomogl to powiedzial ze w podziece z flaszka przyjdzie...i przyszedl...polal po kieliszku a ze pic akurat nikt nie chcial to reszte zabral i poszedl do domu 😮 😮 albo jak np. ciasto na sprobowanie przynosil i jak szedl do domu to co zostalo zabieral 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

lydziaa84 napisał(a):
siehankowa- no to pierwszy uśmiech bobasa masz za sobą 🙂

fakt 🙂 i jak to mój M. stwierdził - uśmiech wart 50zł - bo tyle kosztowala nas wizyta 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raspberry86 napisał(a):
a tu ktoś kiedyś wklejał linka z fajnymi kocykami polarowo-bawełniany czy jakoś tak. śliczne były z jednej str gładkie a z drugiej w paseczki (tak lecicie z tymi stronami, nie mogę znaleźć linka) jak ktoś ma to wrzućcie, pleaseeee

brzusie też mówię dobranoc

jutro jestem umówiona z koleżanką na poranną kawę z plotami, a wieczorkiem idę na lody z drugą kumpelą 😜

raspberry, ja wklejałam linka do tych kocyków, ale nie dodalam do ulubionych 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze pochwale się, że dziś dostałam pełny karton ciuszków od mojej siostry dla juniora 🙂 wszystkie poprane, poprasowane, ułożone wg rozmiarów 😁 wygladają jak nowe mimo, że mają 7 lat 😁 bo to po moim chrześniaku 🙂
a jeszcze przed chwilą zakupiliśmy łóżeczko i materac 🙂 teraz tylko czekac na kuriera 😉
teak
G-P-K
i my juz w sumie prawie wszystko mamy 🤪 zostało zapłacić za wózek, kupic posciel - która juz mamy wybraną, wanienke i kosmetyki dla juniora - i to by było na tyle 🤪 całkiem sprawnie nam to poszło - a myslałam, że będzie gorzej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Ja już po wizycie. Moja maleńka waży 1100 g, a ja 11 kg do przodu 🙂 Wszystko jest w porządku zarówno z dzieckiem, jak i ze mną.
A teraz zabieram się za nadrabianie 🙂
Widzę, że niedługo będzie 4000 stron 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siehankowa i ann5353 gratuluję dobrych wieści o maleństwach 🙂
Ja też już ide odpoczywać.
Zrobiłam dziś niuni pierwszą maskotkę, ale na lalkarkę to sie chyba nie nadaję, mój mąż się śmiał że chyba tym zezowatym stworem chce dzieciaka straszyć 😁 Jutro Wam pokaże to też się pośmiejecie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raspberry86 link do kocyków 😉
http://allegro.pl/matex-kocyk-lovi-75x100cm-plusz-100-bawelna-w-wa-i1653143775.html
Ja taki zamówiłam właśnie, ale jeszcze nie przyszedł...

Siehankowa i ann5353 gratuluję i bardzo się cieszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No hej ja po wizycie moja mala po woli przybierala a dzis szok 1625 gram
lekarka powiedziala ze wszytko ok oprocz moich spucjnietych nog i zaproponowala zebym sie polozyla do szpitala na badania bo to moze byc objaw zatrucia ciazowego. Ale ja zapytalam czy tych badan nie moge zrobic prywatnie o nie klasc sie do szpitala teraz w taki upal. Powiedziala ze mozna. Kazala mi zrobic mocz, bialko calkowite i kwas moczowy.Wiec zrobie i jej pokaze bo szpital mnie przeraza. Dodatkowo kazal trzymac nogi w gorze i duzo chodzic to miesnie wypieraja wode przy chodzeniu i pic mniej wody a wiecej przetworow mlecznuch typu kefir jogurt i mleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka trzymam za Ciebie jutro na wizycie, wszystko na pewno się ustabilizowało bo trzymasz się zaleceń lekarza i duzo leżysz a to zawsze pomaga 🙂 buziak dla Ciebie 😘
Diviana - wulkanie pozytywnej energii-odpocznij trochę proszę i fajnie, że zmieniłaś lekarza 🙂
Siehankowa i Ann cieszę sie że wasze Maleństwa rosną zdrowo 🙂
Wszystkim dobrej nocy zyczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzis to spuchły palce u rak,myslałam,ze bede miała problem ze zdjeciem obraczki,ale dałam rade,a co do nóg,to bolały mnie stopy,ale nie zauwazyłam zeby puchły
Siehankowa i ann5353 gratuluję zdrowych dzidziusiów
diviana odpoczywaj jak najwiecej.
Pisałyscie o skracaniu szyjki,mój lekarz tylko na początku ciązy robił mi usg dopochwowo,teraz na kązdej wizycie mnie tylko bada i patrzy czy nie ma rozwarcia i robi usg ale brzucha.Ale zapytam go teraz na tej wizycie co z tą szyjka.
evelina ja na twoim miejscu tez bym nie chciała leżec w szpitalu,dla mnie to juz ostatecznośc.
A co do kocyka,to ja kupiłam taki i jestem zadowolona
http://allegro.pl/bobas-kocyk-z-mikrofibry-10-kolorow-i1641613448.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laseczki 🙂
dzisiaj się tak bardzo nie rozpisywałyście to przynajmniej duzych zaleglości nie ma 😉 😜
Evelinka, ann, gratuluje zdrowych bobasków 🙂 🙂 🙂 i podzielam zdanie dziewczyn, że szpital to ostateczność a na pewno wszystko będzie dobrze 😉 😉 😉
p0xia czekam na zdjęcie wózeczka i Divianka jutro wklej ta swoja laleczkę 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki!
Pewnie już śpicie a ja buszuję 😉 Dziś miałam wysokie obroty od rana 😉 i dopiero po 21 dotarłam do domku. Położyłam spać moje panny i chwila relaksu.
Byłam u lekarza. Powiedział że USG zrobimy 1.07. Jednak jak mu wspomniałam że boli mnie ta nerka to zajrzeliśmy co się dzieje 😉 Dzidzia spora, ułożona główką do góry, dupą do dołu i nóżkami w najmniej ulubionym kierunku mamusi czyli w kierunku prawej obolałej nerki ;( Pogadałam z lekarzem o tej nerce i kamieniach i o tym czy nie są zagrożeniem dal dzidzi lub przeciwwskazaniem do naturalnego porodu. Wszystko mi wyjaśnił i mówił, że ciąża i prawa zęść moczowodu się nie lubią i w wielu przypadkach wchodzą sobie w paradę. Jeżeli stan nerki by się pogorszył ( a niestety upały temu sprzyjają) to mogą mi wcześniej wywołać poród, ale to w ostateczności i przy dużym zagrożeniu dla nerki. Także uświadomiona jestem bardziej spokojna 😉

A teraz po kolei:
Pati - ja też kompoty ostatnnio na hektolitry mogłabym pić. A ponieważ lekarz kazał mi dziennie conajmnie 3 litry płynów to jutro gotuję kompocik. Co do smakołyków to czereśnie , młoda kapusta i fasolka to jest to co uwielbiam, ale w tym sezonie wybitnie ostrożnie ze względu na diete 😉
Inez - tętno 130 trochę niskie, ale w normie dla np. śpiącej lub zmęczonej , lub wylulanej spacerem dzidzi. W szpitalu jak pod KTG wychodziło dziewczynom 130 położna zalecała czekoladę i po chwili 140-150 wychodziło Więc bez stresów!!!!!
Diviana - mam nadzieję że zmiana lekarza będzie tylko na dobre. A gdzie teraz chodzisz?
agusiakowalczyk - co z wymiarami? Jakby co to możesz mnie łapać przez telefon (numer w kontaktach na sierpnóweczkach - tu ukłon dla magdaleny)
Agnie-szek - wyjazd malucha - genialna sprawa! Moja Zosia jeżdziała też z przedszkola jak miała 4,5 roku. To był ogromny test, babki świetnie się zajmowały! Ona przejęta swoją dorosłością zatęskniła raz czy dwa. Teraz ma 10 lat i śmiga na kolonie obozy, wyjazdy. Dziś dostała propozycję na 3dniowy wyjazd i aż piszczała by ją puścić za tydzień. Nie masz się czym martwić! Test samodzielności bardzo dobrze jej zrobi i wyszaleje się pożądnie, a nie to co z mamą 😉
mapa - moje podkarpackie tereny to Nowa Dęba, Majdan Królewski, ukochane Ostrowy Tuszowskie i Niwiska, gdzie mam chrześniaka 😉 A Ty gdzie? Daleko?
nożyczki czy obcinacz??? Dla mnie zdecydowanie nożyczki i to takie dorosłe 😉 Te dla dzieci z zaokraglonymi końcówkami są jak dla mnie (i jak pisała Marta) za grube. Obcinacz to trauma mojego macierzyństwa. Kiedy Julka miała 3 tygodnie i mogłam jej w końcu obciąć pazurki, złapałam za obcinacz i... obcięłam razem z paznokietkiem czubeczek kciuka. Krew się lała, ona w płacz, ja w płacz i 6 letnia Zosia w wannie też w płacz!!!!!!! Siedziałam na kibelku, z Julki paluszkiem w buzi, próbując uspokoić Zosię i samą siebie. Jak emocje opadły obcinacz wylądował w koszu!


koniec moich wywodów po całym dniu! Czas spać bo jutro znowu dzień w biegu się zapowiada...

DOBRANOC BRZUCHOLKI 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to dziś ja zamykam kolejkę 🙂
Prawie do północy mi zeszło czytanie was, a teraz już pewnie nikogo nie ma (no może poza aniołkiem, ale też przycupnął cichutko).
Cieszę się razem z dziewczynami, które są po wizytach, Diviana - szyjka to nie przelewki, siedź ty na tyłku w domu a nie na lody się umawiaj 😠
A swoją drogą jakoś u nas ostatnio obfituje w skrócone szyjki 🥴 aż sama się zastanawiam czy może u mnie też 🥴 a teraz jestem 200 km od domu 🥴 ehhh, te niespodzianki 😞
Evelina, ciekawe rzeczy napisałaś o spuchniętych nogach. Ja zawsze myślałam, że jak puchną to należy dużo pić no i nie chodzić zbyt intensywnie. A tu okazuje się, że jest odwrotnie 😲 No cóż, człowiek się uczy przez całe życie.
Pozdrawiam wszystkie mamusie, tym które jeszcze tu dziś zajrzą życzę kolorowych snów, a tym, które dopiero jutro otworzą kompa mówię dzień dobry i życzę miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tam taram!!!!!

Dzień Dobry!!!!
Jak widzicie się naspałam ;( Moja mamusia pojechała rekolekcje i zapomniała o bożym realnym świecie! Najpier skutecznie utrzymywała mnie w niespaniu do 23.30 a 5.45 zadzwoniła zapytać czy wszystko OK i czy ma wracać! 😠
Chodzi o to że zmarłababcia moego szwagra i na barki mojej siostry spadł pogrzeb, stypa i teściowa przyjeżdżająca z zagranicy.Moja mama wyjechała na relaks i wyciszenie a cały czas denerwuje się jak Kaśka sobie poradzi. Uspokoiłam więc mamę i chyba czas wstać bo Bartolinka vel Eliza głodna się odzywa, Zosia zaraz do szkoły wstaje a ja muszę dziś pojachać na UW po ostatni wpis!. A ponieważ zapowiada się intensyny dzień po krótkiej nocce to stwierdziłam że na kogo jak na kogo ale na wasze wsparcie liczyć mogę! Więc proszę niech któraś się za mnie wyśpi albo drzemnie w środku dnia!

MIŁEGO DNIA BRZUCHOLKI!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...