Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Aneczkare22 zapomniałam pogratulować 🙂 Super że Filipek zdrowy i się dobrze rozwija 🙂

Śpijcie dobrze dziewczyny 🙂 Ja jeszcze tu zajrzę później teraz czas się wykąpać. Tylko tak żałuję że na chwilę obecną wanny nie mamy, poleżałabym sobie...... No nic idę pod prysznic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneczkare22 gratulację. Moja najlepsza przyjaciółka ma syna Filipka. Jest cudny. I bardzo zazdrosny o mamę 🙂

Co do pomocy i opieki. Ja swoje dzieci kąpałam od razu. Jakoś tak wiedziałam, że jak nie ja to kto. Zresztą pisałam juz o tym. Pozatym moi teściowie mieszkają 2000km ode mnie, moi rodzice niedaleko, ale w sumie pracują. Mama nawet do 17, więc w sumie nie bardzo mogę liczyć na ich pomoc. Ale jakoś to wszystko poukładaliśmy kiedy urodziła się Majka, wtedy Emilka szła do pierwszej klasy. Teraz też się poukłada. Będzie trudniej bo dwa małe brzdące w domu, ale co tam.

Co testu obciążenia glukozą. Ja miałam zlecane w każdej ciąży, w tej też będę robić. Ja nie rezygnowałabym z tego badania. Ono przecież wykrywa cukrzycę ciążową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aneczkare22 gratulacje 🙂... Co do tych badań to ja juz sama nie wiem ... tu w Irlandii robili mi badania krwi na początku ciąży i szczerze to nie wiem czy to badali ale pewnie tak...tylko ze ta cukrzyca ujawnia sie dopiero ok 24 tygodnia...tu jest fajny artukuł
http://polki.pl/rodzina_ciaza_artykul,10011706.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😁 😁Zmykam kochane lulu 😁 😁
Bo brzuszek mi twardnieje. Wystarczy tego siedzenia przy kompie. W pracy się dzisiaj narobiłam.
Buziole dla Was i życzę kolorowych snów!!!!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test doustnego obciążenia 50g glukozy wykonuje się w ciąży między 24 a 28 tygodniem, chyba że są wskazania wcześniej (np. gdy w moczu pojawi się cukier) to wtedy robi się wcześniej i zazwyczaj używa się wtedy większej dawki 75g. To jest inny test niż badanie glukozy na początku ciąży z krwi.
Tutaj najpierw pobierają wam krew na czczo, potem dają do wypicia glukozę rozpuszczoną w odpowiedniej ilości wody (glukozę trzeba mieć swoją) i po 2 godzinach powtarzają badanie z krwi, nie można w tym czasie nic innego jeść i pić. Bo wynik nie będzie wiarygodny.

Aniolek ja jakoś normalnie do tego podchodzę. Kurcze no niedobre oczywiście bo to jakbyście szklankę herbaty posłodziły 6 łyżkami stołowymi cukru. Ale jak to mówią "spięłam się " i wypiłam. Nigdy nie używałam cytryny itp. Dla mnie badanie to badanie. Nie miałam po tym mdłości czy innych tego typu rewelacji. Już po wszystkim (po tym drugim pobraniu krwi) proponuje zjeść soczyste niesłodkie owoce.

PS. Zabiegana dzisiaj jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 napisał(a):
Skoro od 24tc to czemu ja juz teraz mam sobie zrobic to badanie???? Wizyte mam 11.04 i mam byc razem z wynikami a to nie bedzie jeszcze 24tc. Ale moze te dwa tyg nie robia różnicy??????
Na pewno nie robią. Ja z Emilką miałam chyba w 22, z Majką w 24, a teraz mi wypadnie w 25-26.
Więc nie martw się. Pij i bądź dzielna 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeszcze wróciłam na moment. Zastanawia mnie czemu mi dała lekarka od razu 75 g i jak zalecała badanie to byłam w 19 tygodniu. Patrzyłam na wyniki moczu i ani białka nie mam, ani cukru nic wszystko w normie. Ale pocieszające jest to że jak to smakuje jak herbata i 6 łyżek cukru to spokojnie dam radę 🙂 muszę męża namówić to może ze mną pojedzie w środę na te badania, bo jeszcze godzinę bym wytrzymała, ale sama tam siedzieć 2 godziny to umrę z nudów ( nie mam wychodzić po tym na zewnątrz bo mogę zmienić metabolizm i wynik będzie nieprawdziwy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia12345i napisał(a):
Jednak jeszcze wróciłam na moment. Zastanawia mnie czemu mi dała lekarka od razu 75 g i jak zalecała badanie to byłam w 19 tygodniu. Patrzyłam na wyniki moczu i ani białka nie mam, ani cukru nic wszystko w normie.
Może twoja lekarka ma taki system. Wtedy poprostu są inne normy co do 75g glukozy. Więc się nie martw. A że teraz, nie wiem moze twoja lekarka chce zrobic u Ciebie te badania dwa razy. To nic złego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgrzedzicka napisał(a):
Hej Dziewczyny!! Jestem co prawda we wrzesniowkach ale mam pytanie. Czyjecie ruchy dziecka? od kiedy je czujecie?
Cześć ja czuję od 14 tygodnia, ale to moje trzecie dziecko 🙂 🙂 🙂 A wtedy podobno zaczyna odczuwac się wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion Ok nie będę się martwić, mam jedynie nadzieję że nie będę musiała 2 razy tego pić. Fajny artykuł. Jestem ciekawa jaki wynik będę miała na ta cukrzycę. 3-4% to jednak niewiele kobiet, które mają ciązowe zaburzenia produkcji insuliny, mam nadzieję że mnie to nie dotyczy.
Tak sobie myśle może lekarka dała mi od razu 75 g bo zobaczyła że 7 kg przytyłam 🙂 🙂 🙂
mgrzedzicka Ja czuję od ok. 16-17 tygodnia (pierwsza ciąża)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...