Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dwupaki,
ja dziś mam troszkę luźniejszy dzień więc zacznę go od pogaduszek z wami 🙂
Wczoraj któraś z was, chyba ann, pisała o podwójnym pieluszkowaniu. Kurczę, już zapomniałam, że to się robi ☺️
Przypomnijcie mi, świeższe mamusie, jak długo zakłada się tą drugą pieluszkę na pampersa - przez pierwsze 6 tygodni, czy dłużej?
Madalena, ja też jestem zdecydowana na oilatum soft. Nie mam z tym preparatem żadnego doświadczenia, ale wiele osób poleca, więc spróbuję.
Tylko napisz mi kochana co powinnam mieć a co niekoniecznie. Obowiązkowo to pewnie emulsja do kąpieli i szampon, a reszta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

moniczek napisał(a):
jo-aneczka u mnie po usg bioderek doktor kazał pieluchować dodatkowo - do następnej wizyty około 6 tygodni


Moniczek, a kiedy robi się pierwsze usg bioderek? Myślałam, że sporo pamiętam z pierwszej ciąży, a tu takie podstawowe rzeczy umykają ☺️
Ciężko będzie maluszkowi wytrzymać w upalne lato z dwoma warstwami pieluszek 😞
Poza tym, ja planowałam zakup głównie pieluch flanelowych, bo bardziej mi się przydawały jak Em była mała, ale to podwójne pieluszkowanie zmienia postać rzeczy.
Będę musiała pomyśleć również o tetrowych - przynajmniej Haneczce będzie lżej w lato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka czym TY sie martwisz ja jestem zielona jak szczypiorek, nie miałam pojęcia o podwójnym pieluszkowaniu ani o prześwietlaniu bioderek 😮 i też sobie muszę dać radę w dodatku chyba położna powinna powiedzieć że mamy przyjść na jakieś prześwietlenia czy coś. Myślę sobie że kiedyś nie było prześwietleń kobiety rodziły w domach i też jakoś dawały radę i dzieci żyły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam prośbę do wszystkich mamuś, które pilnie notowały nazw stron z ubrankami dla dzieci. Podajcie mi je proszę.
Teraz takie gorąco nastało, że nie chce mi się jeździć po sklepach, a tu zakupy czas zacząć.
Ja już rozpocznę 30 tydzień, więc chyba najwyższy czas na wyprawkę.
Bo ja oprócz fotelika to nie mam jeszcze NIC!!!
Oj Pati nam tu brakuje, ona niemal codziennie dostarczała nam nowinki o ciuszkach.
Swoją drogą, dobrze wyczuła odpowiedni czas, teraz pewnie miałaby z tym kłopot.
Pati kiedyś polecała stronkę na której były pajacyki z kurczakami 😉, pamiętacie co to za strona? Wtedy wielu dziewczynom się podobały, więc może któraś z was zapisała????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie brzusie 🙂

Wzięłam się za gotowanie rosołku chętka mnie naszła ogromna 🙂 Mąż dzisiaj odwiózł Gabi do przedszkola więc mogłam dlużej poganiac w piżamce hehe

Jo-aneczka ja nie pomogę bo nie zapisałam stronki ale któraś z dziewczyn pewnie coś Ci podeśle
Marta fajowy brzuś też muszę strzelić sobie jakąś fotkę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
jo-aneczka czym TY sie martwisz ja jestem zielona jak szczypiorek, nie miałam pojęcia o podwójnym pieluszkowaniu ani o prześwietlaniu bioderek 😮 i też sobie muszę dać radę w dodatku chyba położna powinna powiedzieć że mamy przyjść na jakieś prześwietlenia czy coś. Myślę sobie że kiedyś nie było prześwietleń kobiety rodziły w domach i też jakoś dawały radę i dzieci żyły 🙂


Jasne, że w odpowiednim czasie ktoś nam o tym przypomni, na pewno nie przeoczymy tego badania 😉 Ja tylko zmartwiłam się, że młoda będzie w upały leżeć zapakowana w dwie pieluchy 😞 😞 😞
Mam przeczucie, że urodzę w II połowie lipca, więc jeśli druga pieluchę trzeba zakładać tuż po urodzeniu to przez cały sierpień będzie sobie odparzać pupkę 😞
Dlatego Moniczek, bardzo proszę o info o tym badaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Moniczek odpłynęła wraz z kawką 😞
Cóż poczekam,może w międzyczasie Marta albo Madalena się pokażą - to podpowiedzą.
A może ty Daniela pamiętasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
A Moniczek odpłynęła wraz z kawką 😞
Cóż poczekam,może w międzyczasie Marta albo Madalena się pokażą - to podpowiedzą.
A może ty Daniela pamiętasz?


Ja nie przypominam sobie żebym córce zakładała 2pieluchy....no ale już 6 lat minęło, sama nie wiem jak to było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss, widzę, że znowu jestem głównym zapełniaczem stron na forum 😉
Ale napisze wam jeszcze jedną ciekawostkę.
Zmierzyłam dziś obwód brzuszka i ... od 2 tygodni stoi w miejscu.
Poszukałam więc w internecie, jak to z tym przyrostem powinno być.
W zasadzie nic ciekawego nie znalazłam, ale na kilku stornach wpisano informację, że statystyczny brzuszek donoszonej ciąży ma tuż przed porodem 100 cm 😉
Która z was się zmieści w statystykach??? He, he
Bo wydaje mi się, że niektóre mamusie już koło 20 tygodnia tą "barierę" przekroczyły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka przepraszam za zwłokę hihi - za dużo z rana obowiązków 🤪 🙃
sprawdziłam w książeczce - na kontroli bioderek byłam jak Bartoś skończył 2 miesiące i kazał przyjść na kontrolę po 3 miesiącach - pieluchowałam tylko w dzień i nie było tak źle no ale ten czas przypadł na zimę akurat
nie przejmuj się na zapas - bo nie każde dzieciątko trzeba pieluchować 🙂 u mnie akurat był problem u obu chłopców ale u córki nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzusie

Wyspałam sie 🙂 Hurraa 😁 Ja mam w brzuszku 101 cm 🙂 ale to tez zalezy od tego ile sie mialo na poczatku... wiadomo ze nie wszystkie kobiety maja tyle samo 🙂 Ja to juz nie wierze w te internetowe wymiary.. wagi.. przyrosty ile sie powinno to wszystko jest sprawa indywidualna dla kazdej z nas 🙂

U mnie znowu ciepeeelko 🙂 suuper mam nadzieje ze jutro tez bedzie, bo czeka mnie festyn 🙂 Kocham festyny hihi 🙂

A co do pukania 🙂 mysle ze to czkawka 🙂 smieszne uczucie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o te szerokie pieluszkowanie, to pamiętam, że coś takiego było, ale kiedy to już nie...
Coś mi się kojarzy, że mnie tak od początku kazali aż do prześwietlenia bioderek, albo i nie 😁
Dobrze, że mamy moniczek magdę i martę bo to młodsze mamusię są 🙂
A jeśli chodzi o czkawkę to właśnie takie rytmiczne popukiwania, ale w tej ciąży jeszcze nie miałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
Jeśli chodzi o te szerokie pieluszkowanie, to pamiętam, że coś takiego było, ale kiedy to już nie...
Coś mi się kojarzy, że mnie tak od początku kazali aż do prześwietlenia bioderek, albo i nie 😁
Dobrze, że mamy moniczek magdę i martę bo to młodsze mamusię są 🙂
A jeśli chodzi o czkawkę to właśnie takie rytmiczne popukiwania, ale w tej ciąży jeszcze nie miałam 🙂


He, he, ann, no to mi pomogłaś 😉 😉 😉 bezcenne 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niekiedy to, aż mi wstyd, że mam już dwoje dzieci, a część rzeczy to zdążyłam zapomnieć 🙂
Za duża różnica wieku 🙂
Z tym pieluszkowaniem też się już mogło zmienić, bo to 5 lat 😉
Moniczek nam tu dobrze napisała dobrze i tego należy się trzymać.
To tak samo jak z kosmetykami, dzięki Magdzie wiem co się teraz stosuje, bo "za moich czasów" to tych firm nie kojarzę 😁
A Siehankową przepraszam, jeśli ją niechcący w błąd wprowadziłam z tym pieluszkowaniem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki 🙂 🤪 🙂
ależ piękna pogoda się zrobiła 😎 aż miło 🙂
mam do Was pytanko - czy którejś z Was lekarz może przepisał CORDAFEN - dawali mi to w szpitalu, a teraz dali w zaleceniach do zażywania - oczywiście w ulotce przeciwskazaniem jest CIĄŻA - normalnie zgłupiałam 🤢 😮 😲 😠 🥴 🤔 🤨
Jak myślicie - brać...?? 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry Mamuski!!!
znowu upal u nas... ja juz po zakupach i kawce...kupilam buleczki z truskawkami ( tzn. pani w sklepie mowila ze pyszne truskaweczki w srodku) pyszne moze i byly ale mocno rabarbarem smakowaly 😮 😮

jo-aneczka ja mam juz w brzuszku 117 cm czyli statystycznie mocno przenoszony jest 😉 ale szybko urosl na poczatku a teraz przez 2 tyg tylko centymetr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
k8_online jeśli lekarz Ci zalecił to lepiej bierz, możesz też pójść do innego na konsultacje i się zapytać co on o tym myśli, wiadomo ze w wyjątkowych sytuacjach trzeba brać leki, bo to mniejsze zło dla bubusia niż jakby ich nie brać.
Co do obwodu brzuszka to ja już mam 94 cm i stoi już tak od dłuższego czasu, a wszyscy mówią że jak na 6 miesiąc to mam mały brzuszek 😮
Co do zakupów to Pati była niezastąpiona, niestety sprawdzałam i nie mam zapisanych tych śpioszków.
A mi się pierogów z truskawkami zachciało, chyba będę się musiała do sklepu wybrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
k8_online ja mysle ze skoro lekarze Ci to przepisali to wiedza co robia... i na pewno nie chce zaszkodzic...ja biore hemofer ( zelazo) i tam w ulotce tez jest napisane ze niewskazany w ciazy...ale widocznie wiecej pozytku da zazywanie tego...tak mi sie wydaje przynajmniej...

jakos ciezko mi dzisiaj zdania ukladac... 😮 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry brzuszki
Ależ dzis goraco,a ja nie mam żadnej sukienki 😞 Wszytsko za małe,brzuszek rosnie 🙂
Ale tu dzis spokojnie.To co wy piszecie o tym pieluszkowaniu,to dla mnie czarna magia 🥴
k8 niestety nie znam tego leku i ci nie pomoge,może marta albo magda cos na ten temat wiedzą??
Mnie zaraz odwiedzi mama,wpadnie na kawke 🙂
Ja dzis w nocy nie mogłam spać,było mi strasznie duszno,dopiero nad ranm zrobiło sie przyjemnie.
Co do pieluch,mam 3 flanelowe i 10 tetrowych,i mam zamiar uzywać pampersów.
Na razie uciekam,do miłego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Was gorąco a u nas się ochłodziło. W nocy mocno popadało. Ale słonko już wychodzi zza chmur więc może się zrobi ciepełko.
Ja dzisiaj spałam wyjątkowo dobrze 🙂 na siusiu wstałam tylko 1raz a tak to i po 3-4 potrafię wstawać.
Teraz się troszkę pokawkuję i pogrzebię w necie.

I widać że się weekend rozpoczyna cisza tu jak nigdy.... 😁

Paninka bo to pewnie bułka z rabarbarem była 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...