Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

co do tabeli wagi i rozmiarów. to nie powinno się nią kierować ponieważ wzrost i waga to rzecz indywidualna. Ja też jak na tą tabele spojrzałam to albo dziecko za małe albo za duże. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

MamaSandra napisał(a):
hey dziewczyny. Ja rodzę we wrześniu.ale u wrześnióweczek nie można się z nikim dogadać. zadasz pytanie to nawet ci nie odpowiedzą. ponieważ wszystkie się tam znają i rozmawiają tylko między sobą. mam pytanie. w jakim tygodniu dzidzie wam się przekręciły do porodu? z góry dziękuje za odpowiedz. Trzymajcie się cieplutko. 😘 😘

Hehe my też sie znamy ale ci odpowiemy 🙂 🙂 🙂
Ja byłam w 29 tygodniu i była już główką do dołu, teraz w 32 tygodniu tez tak było. Wcześniej w 23 była ułożona pośladkowo. Pamietaj jednak że maluchy lubią płatac figle. Sa przypadki że dziecko obraca się na tydzień przed porodem 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czy możliwe jest,żeby termin mojego porodu był inny niż w rzeczywistości? Przed ciążą miałam nieregularne miesiączki spóźniające się nie raz nawet i miesiąc, tydzień, kilka dni. Wobec tego termin mojej ostatniej miesiaczki może być błędny..O ciąży dowiedziałam sie w 6 tygodniu...ale i lekarz wtedy niepewną miał minę...Nie wiem co o tym mysleć...:/ 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agapurka2 napisał(a):
Czy możliwe jest,żeby termin mojego porodu był inny niż w rzeczywistości? Przed ciążą miałam nieregularne miesiączki spóźniające się nie raz nawet i miesiąc, tydzień, kilka dni. Wobec tego termin mojej ostatniej miesiaczki może być błędny..O ciąży dowiedziałam sie w 6 tygodniu...ale i lekarz wtedy niepewną miał minę...Nie wiem co o tym mysleć...:/ 😮 😮

Mozliwe Agapurka 🙂 Byc moze dlatego maluch taki 3kg już jest. Hehe a spakowana jesteś 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nie stresujcie mnie... 🙂 🥴Tez rychło w czas fakty do kupy układam... 😮 😮 Moja mama dzisiaj mówi, że to by się zgadzało bo i brzuch mam bardziej na dole - czyżby moje przeczucia sie sprawdzały? Zawsze myślałam,że ginekolog to po usg i wymiarach wie jaki "czas" ciązy jest a tu sie okazuje ,że ja zielona jestem a lekarz to tak na oko i moje słowa mierzy 🥴 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agapurka2 co będzie to będzie nie przewidzisz porodu. Może faktycznie jesteś w późniejszej ciąży niż myślisz. Ale to znaczy, że szybciej zobaczysz swojego skarbeczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Mamusie 🙂

Dziewczyny śliczne macie brzusie 🙂

siehankowa
my właśnie dziś odebraliśmy takie same łóżeczko 🙂
A zachwycił mnie u Was niski parapet-uwiebiaaam 🙂

agapurka2 gratuluję dużego Syneczka 🙂
Myślę, że Mały najlepiej wie kiedy wyjść na świat 🙂

ann wagą Dzidzi się nie martw 😉
Nasz mały Mężczyzna w 30tc ważył 1340g i pan doktor powiedział, że to super 🙂
Oby tylko doczekał do terminu - wtedy rokuje mu około 3300g czyli jak dla mnie idealnie 🙂

MamaSandra nasz Maluch w 30tc też główką w dół 🙂


aaaa i piszecie, ze chcecie wcześniej rodzić a ja mam troszkę na odwrót ☺️
Powtarzam Dzidkowi żeby siedział w Brzuszku, w lipcu to mowy nie ma, a najlepsza połowa sierpnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MamaSandra napisał(a):
dziękuje wam wszystkim za odpowiedzi 🙂 a można inaczej sprawdzić położenie dzidziusia niż na usg. bo ja mam dopiero za tydzień a jestem strasznie nie cierpliwa


Lekarz może przez ,,obmacanie,, brzuszka, i to chyba jedyna metoda oprócz USG 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MamaSandra witaj! moja w 27 tyg juz byla odwrocona i w srode nadal glowka w dol 😁
no ale jak dziewczyny pisza nawet kilka dni przed porodem moze sie obrocic!!!
daniela takiej ochoty mi na karmi narobilas...wlasnie idziemy z m. do sklepu ale nie wiem czy u nas na wsi dostane 🥴

agapurka ja tez mam termin tylko z usg bo wogole okresu przed ciaza nie mialam, najpierw mialam na 18-20 sierpnia teraz 15-18 i trzymam sie tego 18 😁

lecimy do sklepu i do znajomych...do pozniej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
U nas dziś 60 dni do porodu....dopiero marta-lion pisała, że jej zostało 60 a tu już 43 🤪

Hehe licze chociaż na 30 🤪 🤪 🤪
Choć dziś z Magda ustaliłysmy że rodzimy w moje urodziny 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agapurka, zanim oszalejesz z dręczącej cię niepewności, to może zadzwoń do tego gina i zapytaj spokojnie o wszystko jeszcze raz.
Bo to całkowicie zmienia sytuację czy będziesz rodzić za 2 tygodnie czy za 6 tygodni.
A skoro piszesz, że miałaś nieregularne okresy i być może ciąża jest starsza niż wynika to z OM to może rzeczywiście twój termin został źle określony 😞
Ale z drugiej strony jesteś pod stałą opieką lekarza, więc gdyby wchodziła w grę taka pomyłka co do terminu to przecież gin by ci i tym powiedział już wcześniej.
A jak wyglądała wielkość dzidziusia przy poprzednich wizytach? Zawsze był taki duży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
mapa a ty gdzie się podziewałaś kochana?? Jak się czujesz??


Kochana buziaki dla Ciebie 😘
Czuję się dobrze, choć mam nadzieję, że nie zapeszam, bo troszkę dziś pobiegałam...

Wczoraj miałam romantyczny dzień z Mężem z dala od cywilizacji 😉

A dziś zakupowo - syndrom wicia gniazda mi się chyba odezwał 🤪
Przed południem byliśmy w IKEI - komoda dla Dzidka kupiona - Mąż właśnie składa 😁
Ledwo się do nas wciśnie ale bez niej ani rusz 🙂
Potem małe przemeblowanie...
i w końcu byliśmy odebrać zamówienie - łóżeczko, wózek i dokupiliśmy jeszcze parę duperelek
bo rabat przy takiej kwocie spory 🙂
Teraz całe mieszkanie u nas w pudłach...ale poważnie się zrobiło 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa, gratuluję zakupów. Wyobrażam sobie jak się teraz cieszysz ze wszystkiego.
Teraz wszystko sobie złożycie, poukładacie i popróbujecie 😉
Moja córa to do dziś wozi lalki i misie w wózku dla Hanki, mimo, że odbierałam do już ze 2-3 tyg.temu.
Jest cały czas podekscytowana bliskim spotkaniem z siostrzyczką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do kwietnia włącznie maleńki rósł normalnie...nawet na internetowych kalkulatorkach się zgadzało. rozmawiałam z dziewczyną dzisiaj w kolejce do gina - ma ten sam czy bardzo zbliżony do mojego termin porodu i jej mały też ważył na poprzednim usg 1800g... na moim również. Sądziłam,że to przez toże tyle wcinam. lekarz mówił mniej jeść. Wyniki wykazały podniesiony cukier wic trzymam sie diety, mam glukometr i cukier w normie 🙂 a tu mały przybrał 1200g w miesiąc. 😮 Na moje zdziwienie "O! to sporo przybrał bo poprzednio było 1800g!" - lekarz spojrzał w karte i nic nie odpowiedział - męczy mnie wyciąganie informacji. Mam prawo nie o wszystkim wiedzieć i znac sie bo nie ja tu od tego jestem...Się rozpisałam... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Mapa, gratuluję zakupów. Wyobrażam sobie jak się teraz cieszysz z wszystkiego.


baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzoooooooooooooo: 🤪 🙃 ☺️


Teraz tylko muszę się skupić na moim wyposażeniu tzn torby szpitalnej 🙂
No i pomału drobne rzeczy i ciuszki dla Niunia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mapa też dziś myślałam o tym,że Marta dopiero pisała,że 60 a tu dziś 43 🙂 🙂
Matko czas leci nieubłaganie...
Ja też chciałabym do połowy sierpnia wytrzymać, wcześniej nie chciałabym bo szpital w którym planuję rodzić nie jest przygotowany do opieki nad wcześniaczkami, a poza tym fajnie by było urodzić w połowie sierpnia bo jak pisałam wcześniej do rocznicy ślubu i urodzin męża może bylibyśmy już we troje 😜 😜 😜 😜
A co do tego,że poważnie się u ciebie zrobiło, matko ja własne czekam na łóżeczko i wózeczek i może wtedy jak je zobaczę na żywo to i ja poczuję ten dreszczyk emocji co Ty przy pudłach i siehankowa przy łóżeczku 🙂 🙃 😜 😁
Jakoś w ogóle nie mogę uwierzyć w to wszystko,że już tak blisko i,że będę mamą 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati to będziemy się wspierać do połowy sierpnia 🙂

My rocznicę mamy 16 a mój Mąż urodziny dokładnie w ten sam dzień co Twój 🙂
No i moje urodziny 19.08 🙂
Gdzieś pomiędzy mam nadzieje się Dziduś wstrzeli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak przeglądam internet i wychodzi na to,że najbardziej zgadzałby się 36tc. Mały wazy ok 2800g,ma 37 cm (46 w postawie prostej). Mój wazy 3000g i mierzy 35cm 😮 😮
Zobaczymy co bedzie dalej...Wizyte nastepną mam za 3 tygodnie? A wy? Kiedy nastepne wizyty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agapurka2 napisał(a):

Zobaczymy co bedzie dalej...Wizyte nastepną mam za 3 tygodnie? A wy? Kiedy nastepne wizyty?


Ja byłam w środę i miałam się zapisać za miesiąc,
ale w drugiej połowie lipca mój doktorek ma urlop także pójdę 11 lub 15 lipca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...