Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzień dobry Brzuszki 🙂

My dziś jakąś dziwna noc mieliśmy...Dzidek był mega aktywny...
i jakoś tak znów czuję go na dole.
Możliwe żeby się odwrócił raz jeszcze?
Jakoś mi dziwnie...

jo-aneczka tak na szybko polecam
"Choć goni nas czas"
"Pod słońcem Toskanii"
"Lepiej późno niż później"
Bardzo pozytywne filmy 🙂
Jeśli będziesz potrzebować więcej to pisz-ja też kinomaniak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam po tygodniowej przerwie,
to miłe, że zauważyłyście moją nieobecność pomimo tego, że często tu nie zaglądałam. Madalena20 dzięki za maila
Od tygodnia jestem już na L-4 ale jeszcze we wtorek musiałam iść do pracy i dzisiaj najprawdopodobniej też będę musiała iść na chwilkę ;(
U nas wszystko w porządku. Cały tydzień leniuchowałam i zbierałam siły, bo mąż pomału kończy remont pokoju dla malutkiej, więc czeka mnie pranie ubranek, prasowanie, układanie itp.Ale mogę się pochwalić, że kupiliśmy w końcu łóżeczko,materac, foczkę do wanienki i kilka niezbędnych drobiazgów. Kupiłam też koszule do karmienia (takie jak podawałyście linki z allegro -fajnie prawie wszystkie sierpniówki będą miały podobne) Dostaliśmy masę ubrań, kołyskę, fotelik do samochodu. Wózki już do nas idą wysłane w paczkach - dotrą za około 3 tyg. Mam nadzieję, ża mała nie wykręci numeru i nie postanowi urodzić się wcześniej. Zostało uzupełnić trochę ubranek i kupić kilka drobiazgów - ale to wszystko kupię na allegro, bo w sklepach cena kosmos. Zwykły ręczniczek z kapturkiem - przebitka około 20 zł/szt.
Zainwestowałam też w instrukcję obsługi malucha 😉 http://allegro.pl/dzieciozmagania-z-maluchem-kurier-11zl-i1699033413.html bo to nasza pierwsza malizna a doświadczenia za bardzo z dziećmi nie mam. No i właśnie przeczytałam, że wszelkiego rodzaju ochraniacze na szczebelki hamują prawidłową cyrkulację powietrza w łóżeczku co bywa przyczyną śmierci łóżeczkowej u maluchów. No i zgłupiałam, bo już miałam zamawiać pościel na allegro z ochraniaczami, baldachimem itp. a tu taka informacja. Podobno najlepiej jak dzieci śpią na samym prześcieradełku przykryte kocykiem a nie kołderką! Co Wy mamusie z doświadczeniem na to? Ja zbaraniałam i mam dylemat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Imię to nie taka prosta sprawa... dalej nie mamy nic konkretnego. Mi ostatnio podoba się Alicja, mężowi Natalia, ale podejrzewam, że i tak nazwiemy córę inaczej. Już tyle razy zmienialiśmy swoje propozycje, że trudno zliczyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

existence napisał(a):
Imię to nie taka prosta sprawa... dalej nie mamy nic konkretnego. Mi ostatnio podoba się Alicja, mężowi Natalia, ale podejrzewam, że i tak nazwiemy córę inaczej. Już tyle razy zmienialiśmy swoje propozycje, że trudno zliczyć...


Szkoda, bo nie ukrywam, że liczyłam że uda mi się uzupełnić tabelkę. Tylko Twoja córeczka i synek kamonik nie mają wpisanego imienia dziecka w tabelce ogólnej na sierpnióweczkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej brzuszki śpioszki wstawać z łóżeczek 🙂 🙂 🙂

Zapraszam na wspólne picie kawy
[URL=http://ifotos.pl/zobacz/filizanka_hwwwnwn.gif/][IMG]http://s3.ifotos.pl/img/filizanka_hwwwnwn.gif[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak by mi się udało namówić naszą malstep żeby się do nas odezwała 🥴
Widziałam, że ostatnio tj. 01 lipca weszła do nas na stronkę sierpnióweczki ale nic nie napisała 😞
Mam nadzieje, że u niej wszystko ok a jeśli coś się stało nie dobrego to pamiętaj, ze w nas masz wsparcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzusie

U nas noc minęła w miarę dobrze 🙂 Tylko wieczorem miałam 3takie mocne ukłucia w "mariolce" no i jak byłam siusiu to miałam takie wrażenie jakby dzidzia miała mi zaraz wylecieć 😮 😲 chyba siedzi nisko i główką mi na pęcherz uciska albo nie wiem co.....

Madalena jaka pyszna kawka mmmm idę też zaraz sobie zrobić.

Ja już pranko nastawiłam bo przez te brzydkie pogody trochę się tego nazbierało, oprzątnęłam łazienkę i czekam aż moje dziecię wstanie 🙂 Aż w szoku jestem że tak długo śpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wróciłam z kawą.
Faktycznie, madalena, z malstep to jakaś tajemnicza historia, szkoda, że nie daje znać co u niej.
Pisała, że się uczy do egzaminu na prawko, ale to było już tak dawno temu, że w tym czasie to pewnie cały kodeks od przodu, od końca i na wyrywki zna.
A przecież ona bardzo regularnie zawsze do nas zaglądała i pisała jak gdzieś wyjeżdżała, żebyśmy się nie martwiły.
A teraz cisza...

Mapa, tobie też dziękuję za filmy. Z tych, o których piszesz znam tylko "Pod słońcem Toskanii" - dokładnie takich filmów mi teraz potrzeba.

Existence, co do ochraniaczy i baldachimów na łóżeczko: ja też czytałam, że ograniczają cyrkulację powietrza, ale o tym, że mogą przyczynić się do śmierci łóżeczkowej to już nie 🤔
Myślę, że to ostrzeżenie dotyczy dzieci, które mają jakieś dodatkowe problemy mogące powodować ataki bezdechu.
Ja używałam ochraniacza jak moja pierwsza córcia była mała i teraz też będę używać. Baldachim też miałam, ale to moim zdaniem zbędna rzecz.
Wiem, wiem, ładnie wygląda 🙂 , ja też się tym kierowałam wybierając pościel dla pierwszej córci. Jednak z czasem poglądy się nieco zmieniają i większą uwagę przywiązuje się do rzeczy użytecznych 😉
A co do kocyka/ kołderki: ja będę się kierować temperaturą w domu i na zewnątrz. Latem kocyk jest lepszy, zimą zdecydowanie kołderka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela, a twoja Gabi w wakacje chodzi do przedszkola? Bo u nas przedszkole działa tylko przez 3 tygodnie lipca, potem trzeba sobie we własnym zakresie coś zorganizować.

A, i jeszcze ci chciałam napisać, że te dziady z ZUS-u nadal ni kasy nie przelały. Normalnie, już mnie krew zalewa. Jutro mija ostateczny termin, potem będę im naliczać odsetki za zwłokę 😠
Już dwa miesiące bez kasy jestem. Ciekawe, kto za mnie zapłaci rachunki 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano jak tylko wstałam i zjadłam śniadanko nastawiłam w końcu pranie tj. pościel, rożek, pieluszki. Czekam aż się skończy prać i czym prędzej będę wieszać bo pogoda jak narazie ok. I chyba nie będzie padać. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry 🙂

co do ochraniaczy na łózeczko, to ja będę używała - nie słyszałam żeby przyczyniały sie do smierci łóżeczkowej... ale juz baldachim sobie darowałam - wg mnie to jedynie ładnie wygląda, ale niczemu nie słuzy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

existence napisał(a):
Madalena
to dawaj Alicja, ewentualnie jak się urodzi i zmienimy zdanie, to dam znać 😉 Z resztą i tak muszę podać wtedy datę, długość i wagę


Oki nie ma sprawy, gdyby coś się zmieniło zawsze mogę poprawić. 🙂 Alicja to piękne imię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Daniela, a twoja Gabi w wakacje chodzi do przedszkola? Bo u nas przedszkole działa tylko przez 3 tygodnie lipca, potem trzeba sobie we własnym zakresie coś zorganizować.

A, i jeszcze ci chciałam napisać, że te dziady z ZUS-u nadal ni kasy nie przelały. Normalnie, już mnie krew zalewa. Jutro mija ostateczny termin, potem będę im naliczać odsetki za zwłokę 😠
Już dwa miesiące bez kasy jestem. Ciekawe, kto za mnie zapłaci rachunki 😠


Nie nie chodzi ja jej nie zapisywałam. U nas przedszkole działa w lipcu w sierpniu jest zamknięte więc kto pracuje to ma kłopot.
Co do Zusu to ja nie rozumiem dlaczego oni tak się "spieszą" z wypłacaniem tych pieniędzy. Wiadomo że ma się rachunki i za coś trzeba żyć. Ale im w terminie płać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEŃDOBRY BRZUSZKI
esistence co do kołderki to u nas tu w Irlandii absolutnie odradzają..położne mówiły, że to taki ciężar dla małej dzidzi jak nie wiem co..tylko kocyk i tyle...ale one chyba nie zdają sobie sprawy jak zimno jest w Poslce 😁 Ja mam 4 kocyki bo tu mniej mniz 10 stopni na plusie nie będzie ..tak czy siak podobno najlepie zainwestować w termometr ścienny i utrzymywać te 18 stopni w pomieszczeniu w miarę mozliwości... Co do ochraniacza ja kupię, a dla pełnego bezpieczeństwa mam ten monitoring ruchu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Existence ja mam ochraniacz na całe łóżeczko teraz a z 1córą miałam taki do połowy. Pierwsze słyszę że ochraniacze mogą powodować śmierć łóżeczkową. Zresztą uważam że co ma być to będzie.
Z baldachimu tym razem zrezygnowałam bo to zbieracz kurzu.
I myślę że latem dzidzie powinny jednak pod kocykiem spać. Gabrysia się urodziła zimą to od razu spała pod kołderką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A teraz zaległości wczorajsze...
Pati jak się kochana dzisiaj czujesz???? Masz całkowitą rację ze podczas ciąży wszystkie słabości "wyłazą"! Mnie powychodziło kupe rzeczy: te migotania przedstionków, zmiany skórne i z pieprzyk przemienil sie w brodawkę łojotokową 🤨
aniołek82 trzymam kciuki mocno za Ciebie kochana
jolajola81 super brzusio ...fajnie, że dodałas mową focię ...czekamy na resztę sierpnióweczek 😉
pOxia gratulacje z okazji zaręczyn!! 🙂
siehankowa powiem Ci ze byłam wczoraj w sklepie i tam była pani doradzająca butelki...i powiedziała ze tych antykolkowych nie powinno sie uzywać jeśli dziecko nie ma kolki..dopiero jak się pojawiaja to spróbować...w TT jest tak czy siak system ze te bąbelki idą na górę butalki więc zbędny wydatek kasy ja myślę na ta specjalna antykolową..
Co do lewatywy to tutaj też nie robia 😮 ba tu nawet nie golą mariolki! Ja mam co prawda 2 flaszki w razie W na przeczyszczenie ale teraz przy cesarce to mi sie nie przydadzą...Z tego co mi mówiły kumpele to nie trzeba się maertwić bo w czasie akcji ...skurczy itd w stresie człowiek sam się oczyszcza 😉
Co do czkawki to mój Igorek ma min. 4 razy dziennie 😜 bałam sie ze się męczy itp, ale wyczytałam ze dzidziuś nie odczuwa tego tak jak dorośli..a biora się stad ze dizdzi próbuje wziąść oddech i do płucek wpada płyn odowniowy...i że my mamusie nie mamy na ten proces wpływu.,..a pocieszające jest to ze tak maluszek ćwiczy przeponę 🙂
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEŃ DOBRY
Crazzyyy dziękuję kochana za trskę... u mnie tak sobie 😞 Okazało się,że te pieprzone bóle brzucha i żołądka są od tych paskudnych antybiotyków na tą bakterię...Tzn antybiotyk niszczy ją, ale przy okazji też mój żołądek 😞 😞 😞 😞
Na szczęście jeszcze tylko jutro tzn 3n tabletki i już koniec z tym badziewiem i mam nadzieję bóle żołądka ustąpią......
Ochraniacze ja pierwsze słysze że zaburzają cyrkulację powietrza, a co do kołderki i kocyka zgadzam się ,że najlepiej termometr ścienny i kontrola temperatury i ewentualna kombinacja kocyk lub kołderka w zależności od potrzeb...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 😘
Ja wyspana, zaliczyłam już badania teraz biorę się za sprzątanie i obiad, bo potem zaś na mieszkanie zacząć coś działać 🙂 🙂

Madzia jak się dziś czujesz? Ja już ok, tylko mnie lekki kaszelek taki strasznie mokry dopadł 😠 Zresztą u mnie w domu wszyscy przeziębieni 🥴

Dobra biorę się za ten obiad 😁 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzelika ja rano dobrze się czuję. Kaszelek też mokry mam. To dobrze, że i Ty lepiej.
A ja niedługo wybieram się z chłopakami do miasta. Okazało się, że muszę jednak zakupić materac do łóżeczka bo od szwagierki nie dostanę. No i zapomniałam,że brakuje mi przewijaka tego co nakłada się na łóżeczko. Dobrze, że sobie przypomniałam 🙂 Pozdrawiam Was kochane i do zobaczenia później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...