Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Justyna891 ja kupiłam 4 paczki tych wkładów poporodowych i majty jedną paczkę tych jednorazowych i jeszcze takie wielorazowe jedne. Ja jeszcze nie spakowana ale mam liste co trzeba do mojego szpitala, więc się tego będę trzymała.
Co do labladorów są urocze i kochane bardzo, mają tendencje do tycia więc trzeba z nimi sporo spacerować, wieczne psiaki takie co lubią się bawić, kochają ludzi i dzieci, choć czasem nie mają poczucia swojej masy i dziecko potrafią w zabawie przewrócić czy skoczyć. Ale ja posiadam kota 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mi polozna powiedziala oczywiscie wszytko w granicach rozsadku zeby umyc okna i powiesic firany podnoszenie rak do gory ma wplyw na porod. Potem dlugi spacer a na koniec pelen stosunek bo zawarte w spermie prostaglandyny moga wywolac skurcze. Tylko czy na to wszytko sily strarczy 🙂 Moje dwie kolezanki powiedzialy ze u nich poskutkowalo.Sama nie probowalam musze poczekac do 37 tygodnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio to fajne psiaki ale jeszcze troche poczekamy z kupnem bo psa trzeba ulozyc a narazie bedziemy miec inne "zajecie" ☺️
Evelina ja ostatnio okna mylam i wieszalam firanke 🤢 😮 i codziennie mi sie wydaje ze rodze 😁 maz sioe smieje ale niby skad mam wiedziec czy to moze nie juz? ☺️ 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna891 napisał(a):
no tak skurcze skurczami ale mnie nurtuje pytanie co zrobic np gdy skurcze sa w duzych odleglosciach czasowych a wody juz odeszly??
Kochana odejscie wód to jak najbardziej powód do szpitala. Ne chodzi juz wtedy o skurcze, ale odejście wód sygnalizuje otwarta szyjkę (zazwyczaj) a jak ty chcesz z tym chodzić. nawet gdyby ci się udało- infekcja na maksa jak nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Diviana napisał(a):
marta-lion kolejne cudne zdjęcie

Dziękuję ci kochana 🙂


Maja jak lalka wygląda 🙂 uroczo

Zasłuchana w Julię 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o to ze zawsze (we szystkich madrych ksiazkach i artykulach) na pierwszym miejscu sa regularne skurcze. A ja glupia boje sie ze np. skurczy nie bede miec a wody mi odejda i beda kazali mi wrocic do domu itp. 🤨 wogole wszystkim dookola mowie ze nie boje sie porodu bo o nim jeszcze nie mysle (nie chce wyjsc na panikare) a prawda jest taka ze wlasnie nie moge przestac o tym myslec 🤢 🥴 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś zamówiłam kolejne duperele dla malucha już bdę miała chyba prawie wszystko i obejdzie sie bez wysyłania majtek do szpitala 🤪
A z nowości nasz kot nauczył się chodzić po drabinie 🤪 gorzej mu idzie schodzenie 3 razy spadł biedny ale sie nie poddaje i taki uroczy w tym jest 🙂
A i w sobotę kupiliśmy przewijak złożyliśmy a mój mąż co? trzeba wypróbować i kota buch na przewijak 😮 dobrze że to miękkie jeszcze w filii było 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna przyszedł czas na takie rozterki, ja też się obawiam co zrobic jak się zacznie 😮 jak poznam że się zaczęło, czy nie prześpię skurczy, różne głupoty mi do głowy przychodzą ale ponoć ból jest taki że się nie prześpi, na pewn pozna że to już i wtedy spokojnie można jechać do szpitala 🙂 Choć ja nie wiem jak to jest bo to moja pierwsza ciąża
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna891 napisał(a):
Bardziej chodzi mi o to ze zawsze (we szystkich madrych ksiazkach i artykulach) na pierwszym miejscu sa regularne skurcze. A ja glupia boje sie ze np. skurczy nie bede miec a wody mi odejda i beda kazali mi wrocic do domu itp. 🤨 wogole wszystkim dookola mowie ze nie boje sie porodu bo o nim jeszcze nie mysle (nie chce wyjsc na panikare) a prawda jest taka ze wlasnie nie moge przestac o tym myslec 🤢 🥴 ☺️

Justyna ja z Emilką skurczy o 2 w nocy, pęcherz płodowy przebijali mi na stole porodowym dopiero, bo sam nie pękł. Milka urodziła się o 12:35. Takze sama widzisz minęło 11 godzin.
Z Majką odeszły mi wody o 18:00, o 18:30 miałam pierwszy skurcz, o 20:00 byłam w drzwiach szpitala, a o 22:55 położono mi Maje na brzuchu.

Jedno jest pewne nikt nie wypuści cie ze szpitala gdy odejdą ci wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno te rozterki sie nie zmniejsza 😜 zwlaszcza teraz. Diviana z tego co kojarze to masz persa tak? 🙂 siostra ost sobie taka kicie kupila (no slodziacha do potegi) ale nie moze sobie z wypadajaca sierscia poradzic. wiadomo ze jest lato i ta siersc i tak bedzie wychodzic ale nie ma jakiejs rady zeby troszke mniej jej bylo? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety sierść jest gratis do persa, choć wygląda uroczo sierści przeraźliwie, ja moją czeszę codziennie rano a i tak kłębki sierścia po domu się walają, pomimo że zamiotę to za 10 min w kątach jest biała sierść 🤨 zawsze marzyłam o takim białym persie ale teraz jakbym przemyślała to chyba jednak na dachowca bym się zdecydowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona wlasnie tez ma biala kotke 🙃 moze jakby byla ciemniejsza nie rzucalo by sie to tak w oczy 🙂 ja lece dziewczynki. Marta bym zapomniala,sliczne zdjecie,i dziekuje..uspokoilas mnie troche 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ napisał(a):
Mi polozna powiedziala oczywiscie wszytko w granicach rozsadku zeby umyc okna i powiesic firany podnoszenie rak do gory ma wplyw na porod. Potem dlugi spacer a na koniec pelen stosunek bo zawarte w spermie prostaglandyny moga wywolac skurcze. Tylko czy na to wszytko sily strarczy 🙂 Moje dwie kolezanki powiedzialy ze u nich poskutkowalo.Sama nie probowalam musze poczekac do 37 tygodnia 🙂


_Evelina_

To ja nie chce Cię smucić ale ja z Kubą próbowałam tych sztuczek i nic i jeszcze po schodach chodziłam w tą i z powrotem na 4 piętro chyba z godzinę i nic jak siedział tak siedział dopiero kroplówka na wywoływanie w szpitalu podziałała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna891 napisał(a):
Bardziej chodzi mi o to ze zawsze (we szystkich madrych ksiazkach i artykulach) na pierwszym miejscu sa regularne skurcze. A ja glupia boje sie ze np. skurczy nie bede miec a wody mi odejda i beda kazali mi wrocic do domu itp. 🤨 wogole wszystkim dookola mowie ze nie boje sie porodu bo o nim jeszcze nie mysle (nie chce wyjsc na panikare) a prawda jest taka ze wlasnie nie moge przestac o tym myslec 🤢 🥴 ☺️


Justyna mi w 1 ciąży odeszły wody a skurczy nie czułam wcale.Wody odeszły mi koło 23.00 mąż zadzwonił po pogotowie zawieźli mnie do szpitala. W karetce dopiero poczułam skurcze. W szpitalu okazało się że rozwarcie na 7cm a o 1.10 urodziłam córkę 🙂 I nie martw się bo ja też się okropnie boję porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
Wiecie co może zadam głupie pytanie ale takie mi przyszło do głowy 🙂 odejście wód to jest tak jak popuścić sobie czy jak sie zsiusiać??i bardzo mokro bedzie??może trzeba cerate na łóżko położyć 🙂?


Moniq u mnie było tak że ja już w łóżku leżałam i nagle poczułam w brzuchu takie pęknięcie mocne że aż mi łzy poleciały. Mąż się wystraszył i mówi ty rodzisz i wyskoczył z łóżka lecieć do mojej mamy to ja zanim żeby paniki nie siał bo ja nie rodzę 😁 i jak wstałam to ze mnie poleciało i ja mówię do męża że chyba się zesikałam 😁 a on na to że wody odeszły. Na początku to się tak sączyło a później to już leciało cały czas, dziwne uczucie bo to tak jakbyś sikała non stop żadne wkŁadki nie ppomogą bo dużo tego leci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
Wiecie co może zadam głupie pytanie ale takie mi przyszło do głowy 🙂 odejście wód to jest tak jak popuścić sobie czy jak sie zsiusiać??i bardzo mokro bedzie??może trzeba cerate na łóżko położyć 🙂?


Moniq u mnie było tak że ja już w łóżku leżałam i nagle poczułam w brzuchu takie pęknięcie mocne że aż mi łzy poleciały. Mąż się wystraszył i mówi ty rodzisz i wyskoczył z łóżka lecieć do mojej mamy to ja zanim żeby paniki nie siał bo ja nie rodzę 😁 i jak wstałam to ze mnie poleciało i ja mówię do męża że chyba się zesikałam 😁 a on na to że wody odeszły. Na początku to się tak sączyło a później to już leciało cały czas, dziwne uczucie bo to tak jakbyś sikała non stop żadne wkŁadki nie ppomogą bo dużo tego leci

kurcze to tak troche mokro wszedzie bedzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...