Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
Dziewczyny jakie macie leukocyty?
Ja mam 13 000 😞 😞 😞 😞 😞
Pati nie wiem czy Ci pomogę.
W badaniach krwi 2 miesiące temu ja miałam 8,5 (ale to się chyba przez 10000 jeszcze mnoży), czyli u mnie będzie 8500.
A w moczu 0-1 w polu widzenia.
Aktualnych badań nie mam. Dopiero się wybieram przed wizytą.


w krwi standardowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Pati123 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
Dziewczyny jakie macie leukocyty?
Ja mam 13 000 😞 😞 😞 😞 😞
Pati nie wiem czy Ci pomogę.
W badaniach krwi 2 miesiące temu ja miałam 8,5 (ale to się chyba przez 10000 jeszcze mnoży), czyli u mnie będzie 8500.
A w moczu 0-1 w polu widzenia.
Aktualnych badań nie mam. Dopiero się wybieram przed wizytą.

w krwi standardowym.
No to u mnie jest 8500.
A z tego co wiem norma jest od 4000-10000 we krwi dorosłego człowieka.
Masz troszkę za dużo, a co na to lekarze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
Dziewczyny jakie macie leukocyty?
Ja mam 13 000 😞 😞 😞 😞 😞

Pati dobrze że zrobili Ci ten wymaz,bo tylko na podstawie niego mogą powiedzieć co tam siedzi w tej twojej...... 🙂
A wcześniej nie zrobili Ci wymazu?
Ja na poczatku w 7tc miałam podwyższone erytrocyty i leukocyty,wtedy bez wymazu od razu dostałam furagin,z witaminą c i po 2 tygodniach przeszło,i do tej pory jest oki.
Ale w zeszłym roku,gdy z badań wyszły mi liczne bakterie,i podwyższone leukocyty i erytrocyty,to zrobili mi wymaz,i okazało się że mam liczne bakterie grzybiczne ( tzn miałam grzybicę) ale też dostałam furagin i przeszło ,po jakimś czasie wyniki były dobre.Teraz tez robiłam dwa tygodnie temu i wyniki były idealne.
Nie wiem ,wydaje mi się że juz wcześniej,własciwie od razu powinni Ci pobrać wymaz z pochwy.Będą wyniki to wszystko sie okarze,ale badź dobrej myśi 🙂Przecież to jest do wyleczenia,tylko trzeba działać.Wiele kobiet w ciąży ma bakterie w moczu i różnego rodzaju infekcję dróg rodnych.
A ja jeszce Ci powiem że zapobiegawczo od 7tc biorę probiotyk ginekologiczny,Lacibios Femina,on wyrównuje flore bakteryjną w pochwie i nic sie do mnie od tamtego czasu nie przyczepiło,więc może warto o tym pomyśleć tez w twoim przypadku,jak juz to co teraz masz Ci zaleczą 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE BRZUCHOLKI 🙂

Kolejny dzień u nas brzydka pogoda, szaro buro i ponuro 🥴 Znowu mnie głowa boli podejrzewam, że przez ciśnienie 🤢 🤢

Co do koloru włosów to kiedyś bardzo eksperymentowałam, miałam czarno-granatowe, brązowe, chyba wszystkie odcienie rudego od tycjanu przez wiśnie, oberżynę na marchewkowym skończywszy i oczywiście blondy-też różne od baaardzo jasnego do ciemnego 😁 Raz przez te eksperymenty włosy wyszły mi zielone 😁 ale to było jeszcze w czasach Liceum 😜 Teraz się uspokoiłam i noszę ciemny blond

Pati bądź dobrej myśli wszystko na pewno pomyślnie się ułoży 🙂
Marta-lion śliczne foto w avatarze.

Miłego dzionka Ja się biorę do pracy i będę podglądać co tu jeszcze piszecie 😆




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati ale przeczytaj:
Ilość leukocytów nawet u zdrowych osób jest zmienna i wzrasta na przykład w wyniku wysiłku fizycznego, czy w okresie ciąży. Przyczyną zwiększonej liczby leukocytów we krwi obwodowej może być między innymi ostra infekcja (wirusowa, bakteryjna lub spowodowana zakażeniem pasożytami, w stanach zapalnych, czy po operacji).
Daj znać po wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kobitki!
Ale Was wzięło na ploty, normalnie nie mogę nadążyć czytać. Ja tez poodbnie jak większość z Was miałam już wszystkie kolory na głowie, wiem ze w czarnym i jasnym blondzie mi nie do twarzy.moje naturalne to ciemny blond i od 2lat takie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Pati ale przeczytaj:
Ilość leukocytów nawet u zdrowych osób jest zmienna i wzrasta na przykład w wyniku wysiłku fizycznego, czy w okresie ciąży. Przyczyną zwiększonej liczby leukocytów we krwi obwodowej może być między innymi ostra infekcja (wirusowa, bakteryjna lub spowodowana zakażeniem pasożytami, w stanach zapalnych, czy po operacji).

no dokładnie tak.Dlatego na pewno w wymazie wyjdzie co w Tobie siedzi,ale jak bedą mieli to zdjagnozowane to będą wiedzieli co Ci podać i jak to wyleczyć.Ja byłam w takiej samej sytuacji,złe wyniki,nie wiadomo skąd,i tylko wymaz był w stanie powiedzieć,jaka bakterię mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewuszki na ten stan zapalny, który niby mam wskazuje crp+
Aby wyleczyć infekcje podają mi antybiotyk.Dziś 7 dobę biorę.Dają mi go 3 razy na dzień w żyłę...
OD WELFLONÓW dostałam zapalenia żyły i w ten sposób crp będę miała cały czas + bo mam nfekcję 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Co do wcześniejszego wymazu nie robili mi bo po usg ordynator podjął natychmiastową decyzję o konieczności założenia szwu okrężnego i wymazu nie robili...Zazwyczaj robią wymaz i po otrzymaniu wyniku jak jest ok to zakłądają szew jak jest ok, ale u mnie nie było czasu szyjka była skrócona i rozwarta więc liczyła się każda doba.Dlatego bez wymazu założyli mi ten szew...
Matko nie mogę już dziś rycze od samego rana 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem że mi to łatwo powiedzieć byś się nie denerwowała i była dobrej myśli ale płacząc nie pomożesz a jedynie możesz zaszkodzić dziecku... wiec myśl pozytywnie a wszystko będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
Dziewuszki na ten stan zapalny, który niby mam wskazuje crp+
Aby wyleczyć infekcje podają mi antybiotyk.Dziś 7 dobę biorę.Dają mi go 3 razy na dzień w żyłę...
OD WELFLONÓW dostałam zapalenia żyły i w ten sposób crp będę miała cały czas + bo mam nfekcję 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Co do wcześniejszego wymazu nie robili mi bo po usg ordynator podjął natychmiastową decyzję o konieczności założenia szwu okrężnego i wymazu nie robili...Zazwyczaj robią wymaz i po otrzymaniu wyniku jak jest ok to zakłądają szew jak jest ok, ale u mnie nie było czasu szyjka była skrócona i rozwarta więc liczyła się każda doba.Dlatego bez wymazu założyli mi ten szew...
Matko nie mogę już dziś rycze od samego rana 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
🤨

Pati w tej chwili przestań ryczeć,czy nie ma tam nikogo kto Cie potrafi doprowadzić do porzadku? nie możesz się tak zadręczać bo to nic nie da.Jesteś w szpitalu w rękach lekarzy którzy Ci pomogą,rozumiesz? od tego tam są,i lepiej że jesteś tak bo w razie czego zawsze ci ponogą,mam koleżankę która przez pół ciąży leżała w szpitalu,bo ciągle coś,ale dała radę dla swojego dzidziusia.Ty też musisz się wziąść w garść i zaufać lekarzom i wierzyć że jest i będzie dobrze 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z malstep w 100%,zadręczając się nic nie pomożesz a przecież Twoje maleństwo odczuwa Twój nastrój a na pewno nie chcesz żeby się źle czuło...uszy do góry Pati przecież jesteś pod stałą opieką.

a ja nie mogę się doczekać soboty a tu dopiero wtorek oj 🤔....już jestem ciekawa co tam słychać u mojego szkraba no i czy zdradzi swoją płeć 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie. 🙂
Pati kobitko, nie rycz, nie zadręczaj się. 🙂 Tyle juz wytrzymałas to na pewno dasz radę, jak nie dla siebie to zrób to dla dzidzi. Zobaczysz ze wszytko będzie dobrze. Ważne ze jestes pod stałą opieka lekarską więc tym bardziej powinnas się cieszyc. Na pewno nikt tam nie chce skrzywdzic twojego maluszka tylko mu pomóc. 😁
karolcia12345i to Ty juz wózek kupiłaś?????????? 🤪 🤪 🤪 Pochwal sie nim. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniczek napisał(a):
a ja nie mogę się doczekać soboty a tu dopiero wtorek oj 🤔....już jestem ciekawa co tam słychać u mojego szkraba no i czy zdradzi swoją płeć 😜
Hihi ja jadę w piątek na to 3D i już jajko znoszę.
Ja wprawdzie płeć już znam, ale czekam potwierdzenia 🙂
Zaraz idę na spacer z Majką, bo żyć już nie daje. Buty w ręce, czapka na głowie 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati dziewczyny mają rację- musisz się trzymać (wszystkie jesteśmy z Tobą 🙂)
Co do włosów to chyba większość dziewczyn przechodzi etap eksperymentów 🙂 Teraz jestem "ciemna" bo to wygodniejsze- sama sobie włosy zafarbuje i nie ma problemu, ale kiedyś jeszcze wrócę do blondu- mąż zawsze przeżywa, że byłam małą blondyneczką jak mnie poznał hehe
U mnie też dziś słonko ucieka za chmurki, ale ogólnie jest przyjemnie 15 stopni 🙂
Na 16 mam wizytę- już nie mogę się doczekać 🙂
Dziewczyny, a kiedy zapisuje się na szkołę rodzenia- chyba po 20tc, co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o proszę a ja właśnie zastanawiałam się nad USG w 3D bo planowe mam dopiero za miesiąc i napewno nie wytrzymam bez widoku mojego maleństwa tyle czasu 😞
Mam tylko wątpliwości co do USG w 3D bo słyszałam opinie że nie jest wcale lepsze niż zwykłe 🤢
Czy któraś z Was może powiedzieć coś wiecej o USG w 3D albo w 4D???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya wiesz wszystko zależy od tego na co się nastawiasz. Ja byłam na 3D w 12 tygodniu, i jadę teraz. Ja ogólnie jestem zadowolona. Ale też pojechałam po to by stwierdzić czy maluszek rozwija się prawidłowo. Wiesz i tak większość badania odbywa się w 2D, gdyż w 3D nie można wszystkiego pomierzyć. U mnie potem lekarz włączył 3D na kilka chwil i było widać wszystko super. Ale też moja dzidzia nie była ruchliwa podczas badania. Kiedy maluszek bardzo się rusza obraz 3D jest wciąż zamazany, bo aparat nie jest w stanie tak szybko wyłapywać sygnału. 3D to poprostu bajer przy normalnym badaniu USG. Oceniając obiektywnie i tak uważam, że cała zabawa nie jest warta swojej ceny. Jak niektóre dziewczyny tu piszą, że za 3D płacą 260zł. Ja płaciłam 160zł, dlatego pozwoliłam sobie 2 razy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie brzuszki!! U nas rano była paskudna pogoda jakby z powrotem zima powróciła 😞 😞 Ale jak po 12,00 wracałam z pracy to już jest ok. Słoneczko świeci tylko ten wiaterek nie potrzebny. Zdradliwa ta pogoda, uważajcie dziewczyny. Wczoraj byłam na długim spacerze z synkiem i przyplątał się do nas jakiś wirus. Obydwoje od wieczora zaczęliśmy kaszlec a dzisiaj Kuba zwymiotował i na dokładkę teraz mamy stan podgorączkowy. Kurczę kiedy zrobi się w końcu zupełnie ciepło i te bakterie i wirusy odpuszczą w końcu.

Pati trzymaj się!!! Ja pamiętam jak w pierwszej ciąży już byłam po terminie porodu i leżałam w szpitalu to na sali były ze mną dziewczyny w podobnej sytuacji co Ty. I tak samo były bardzo załamane i często zdarzało im się płakac. Ale to im nie wychodziło na dobre. Starałam się ich pocieszac ale wychodziło mi to z różnym skutkiem. Koniec końcem to gdyby nie to, że były pod stałą opieką to nie wiadomo jak by się to potoczyło. I mimo to, że miały już dośc tego leżenia plackiem w szpitalu to jednak jak tylko lekarz straszył je, że je wypuści na własne życzenie bo się stresują i są niecierpliwe to od razu stawiało to je na równe nogi i wtedy przeważnie wyniki się poprawiały i z dzidziusiami było wszystko ok. Z Tobą też tak będzie zobaczysz, dziecko czuje, że się o nie martwisz i że je bardzo kochasz i to dzięki silnej woli na pewno będzie jeszcze silniejsze i zdrowsze. Pomodlę się o Was 🙂 🙂 Będzie ok!!!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
3D moim zdaniem jest dużo bardziej czytelne i wszystko lepiej widać niż na normalnym usg- jeśli miała bym płacić 260 zł to nie wiem czy bym się na to pisała ale u mnie kosztuje 100 więc idę bez zastanowienia- tym bardziej, że mój gin ma stary sprzęt i płeć może określić dopiero w okolicy 28tc :/ a ja już ciekawa jestem hehe. No i oczywiście będę mogła spać spokojnie jak mi sprawdzą wszystkie organy malucha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny troche mnie tu nie bylo u mnie dzis juz lepiej brzuch na szczescie nie boli 🙂ale najgorsze jest to ze sie zamartwiam bo uchow jeszcze nie czuje no ale mam nadzieje ze lada dzien i beda nie moge sie juz doczekac 🙂 buziolk dla was mamusie i dzieciatek 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lydziaa84 napisał(a):
3D moim zdaniem jest dużo bardziej czytelne i wszystko lepiej widać niż na normalnym usg- jeśli miała bym płacić 260 zł to nie wiem czy bym się na to pisała ale u mnie kosztuje 100 więc idę bez zastanowienia- tym bardziej, że mój gin ma stary sprzęt i płeć może określić dopiero w okolicy 28tc :/ a ja już ciekawa jestem hehe. No i oczywiście będę mogła spać spokojnie jak mi sprawdzą wszystkie organy malucha 🙂


100 zl to jeszcze nie tak duzo ja mieszkam w niemczech i tu musze placic 100 euro maakra za wszystkie badania zdzieraja 😲 ale jest fajne wszystko mozna dokladnie zobaczyc a moja dzidzia jak zwykle ie obroci plecami i nie mozna jej dokkladnie ogladnac hehhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...