Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie Słoneczne Mamy 🤪 🤪

Paninka, moniczek czekamy z niecierpliwością na wieści - oby oby hahaha jak to Paninka napisała - oby nie tylko dupka w ekranie 😜 😜
POWODZONKA!!
ja zaraz lece na fitness dla przyszlych Mamusiek - ciekawe jak dziś będzie... 😮 🤔
miłego Dzionka!!!!!!!!!!!!!!!!! 😎 😎 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mój Kuba marudzi ciągle, że chce na podwórko. Za oknem słoneczko świeci od samego rana i kusi tylko, żeby wyjść. Muszę się jakoś ogarnąć i chyba zmykam na spacerek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzcie co znalazłam :

WAŻNE WSKAZÓWKI: Noworodek nie potrzebuje wielu kosmetyków – jego skóra jest wrażliwa i delikatna, więc im mniej takich produktów, tym lepiej. Wybierajcie kosmetyki znanych, sprawdzonych marek, np. NIVEA BABY, BAMBINO, HiPP, SKARB MATKI, itp. To produkty atestowane, przebadane i bezpieczne dla maleństwa.


CIEKAWOSTKA: Powoli odchodzi się od stosowania oliwki pielęgnacyjnej. Nowoczesne kosmetyki do kąpieli mają bardzo bogate formuły, świetnie pielęgnują i nawilżają skórę. Oliwka mocno natłuszcza, czasem nawet zatyka pory w skórze dziecka. Jest polecana tylko w 1. miesiącu życia (gdy skóra jest bardzo sucha), do masażu lub zwalczania ciemieniuchy (niegroźna dolegliwość skóry głowy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniczek ja dla Kuby nie mogłam stosować oliwek żadnych bo miał na nie uczulenie, bo chyba tak jak piszesz była dla niego za tłusta i zatykała mu pory. Dlatego ja osobiście polecam kosmetyki Skarb Matki!!! są super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczynki 🙂

Ja dzisiaj trochę nie wyspana bo Gabi w nocy dostała paskudnego napadu kaszlu i kaszlała, kaszlała, kaszlała.....ech.

Moniczek Paninka powodzenia w oglądaniu dzidziusiów 🙂
Moniczek jak znajdziesz chwilkę możesz napisać przepis na ten chlebek? czy robisz go w formie od babki??
Aniołek mi dzidzia bardzo często układa się na pęcherzu 🤢 🤢 😮 😮 okropne uczucie, i tez mam wrażenie że włazi pod żebra więc chyba jest to możliwe 😜

Jadę do sklepu coś na obiad kupić . Do później brzuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosmetyków to moja Gabi miała AZS więc tylko specjalne preparaty używałam a drogie strasznie były. Pamiętam, że jeden balsam kosztował 60zł i wystarczał na niecały miesiąc.
Później jak jej już przeszło używałam kosmetyków NIVEA BABY i polecam nie uczulają, są wydajne i dobrze nawilżają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kosmetyki na AZS są okrutnie drogie niestety....ja używam kosmetyków Nivea Baby i jestem bardzo zadowolona a do kąpieli używam żelu do ciała i włosów Bobini baby

Daniela przepis jest na chleb z kg mąki i wychodzi duuużo.Ja zrobiłam w keksówce i kwadratowej tortownicy (bo akurat takie blaszki mam)
Przepis:

1kg mąki tortowej
2,5 szkl.płatków owsianych
1 op słonecznika
1 op pestek dyni
0,5 szkl.siemienia lnianego
10 dag drożdży
1 litr ciepłej wody
2 łyżki cukru
1,5 łyżki soli

w jednej misce wymieszać mąkę z ziarnami a w drugiej rozkruszyć drożdże z cukrem zalać wodą ,dodać sól i odstawić na 10 min.Po tym czasie zaczyn wlać do mąki z ziarnami i dokładnie wymieszać...Natłuścić formę,wlać masę,przykryć ściereczką i odstawić na godzinę,potem wstawic do zimnego piekarnika nastawić na 200 stopni i piec okolo 1 godzinę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
Mój Kuba marudzi ciągle, że chce na podwórko. Za oknem słoneczko świeci od samego rana i kusi tylko, żeby wyjść. Muszę się jakoś ogarnąć i chyba zmykam na spacerek.


korzystaj ze słoneczka 🤪 bo może i do ciebie dotrze deszczyk który przed chwilą był u mnie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie.
Ja dzis od rana juz mysle o szarlotce chociaz upieklam na niedziele to znow mam ochote 🙂

Dowiedzialam sie wlasnie, ze moja siostra cioteczna urodzila w nocy dziewczynke wazy 4,5kg i mierzy 61cm duuuuza chce dzis do niej pojechac do szpitala moze mi sie uda bo odwiedziny sa od 14 do 17 a ja sie umowilam, ze kolezanka ma do mnie przyjechac po 14. wiec zobaczymy.

madalena20 ja tez mam wizyte 19 kwietnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie 🙂
Daniela dzięki za odpowiedź na moje pytanie. 😁 (chociaz Ty) Za to masz oklaska ode mnie. 😉
Laseczki trzymam kciuki za wasze wizyty i piszcie tu szybko jak poszlo. 🙂 Moja też juz coraz blizej 😁 😁 😁 😁 😁
Jola, 4,5kg to chyba troszke duza dziewczynka 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya napisał(a):
dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie: mój niuniek waży 460 g czy to nie za mało albo za dużo ... może któraś z was wie?
Ja myślę że to bardzo dobrze, w sam raz 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć kobietki

A ja nie dawno zjadłam śniadanko,troszkę ogarnęłam w domku i nie długo będe szykowac obiadek.Zapisałam się na czwartek do fryzjera.Wiosna za oknem to trzeba jakoś wygladać 😆Ja dzis mam straszna ochote na cole,musiałam sobie szklaneczkę nalać.A mój bąbelek wczoraj był bardzo ruchliwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie:)
Anya jeżeli chodzi o wyprawkę ja też prawie nic nie mam i moi dziadkowie zapowiedzieli,że kupią wózek 😁 😁
Wiem,że moja mama nałogowo kupuje też ubranka 🙂 Mówi,że nie umie się powstrzymać 🙂
Ja całą sobotę i niedzielę spędziłam na wyszukiwaniu elementów wyprawki i wypisywaniu kosztów związanych z jej zakupem...Co prawda nie znalzłam jeszcze wszystkiego, ale uwzględniłam ubranka odpowiednią ilość, kosmetyki, kocyki , zabaweczki materiały do pielęgnacji typu frida, grzebyczek, oraz pieluszki 🙂 Wyszło mi 1730 zł + przesyłka.

Któraś jeszcze coś o dzidzi pod żebrami pisała, ja też mam nieraz takie wrażenie, ale jakoś nie wierzyła,żeby bobas powędrował na taką wysokość 🙂

Mam pytanko gdzie można zbadać puls bobaska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie prad co chwile wyłączaja 😠
Co do wyprawki,to troszkę ubranek mam,ale co jakiś czas cos tam sobie kupuje.Wózek ,zdeklarowali sie kupic rodzice,a co do łózeczka to w tym miesiącu chcemy kupic.Na razie jestesmy na etapie urzadzania pokoju dla małego.Ściany są juz pomalowane,panele połozone i wczoraj kupilismy kanape do spania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję madalena 20 🙂
Właśnie zadzwoniłam do szpitala i wiem,że u mnie w szpitalu można to zrobić 🙂
Fajnie aneczkare22 wam z tym pokoikiem 🙂 Ja czekam na USG połówkowe mam 14 i jak będzie wszystko ok to wtedy powolutku zacznę kupować potrzebne rzeczy 🙂
Tym czasem zabieram się za małe porządki spakowałam wiosenne kurki w które już się nie mieszczę i na pewno ich nie założę na pewno nie w tym sezonie, kurtki i obuwie zimowe w pudła popakuję i wyciągnę letnie na płaskim obcasiku 🙂 Dodatkowo mam kilka książek o macierzyństwie i pielęgnacji noworodków, płyt relaksacyjnych, z piosenkami dla bobasków i wszystko spakowane w pudłach czekało na swój czas 🙂 Teraz pora je wypakować, znaleść miejsce dla nich poza pudłami ii zacząć się zaznajamiać z nimi 🙂
Mój bobasek po wczorajszym Apokalipto rozkręcił się kopał na filmie i emocjonował się ze mną 🙂 A dziś od rana mnie mizia od środeczka 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...