Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie znowu Mamusie 🙂 Przyszłam ze szkoły taaaaka wygłodzona :P zjadłam szaszłyczka z wczorajszego grilla z ziemniaczkami i sałata , i na deser doprawiłam lodami z truskawkami .. mam taaaki zoladek ze masakra .. mala sie teraz wierci bo zoladek zajmuje troszke miejsca haha 🙂

Co do lini to ja jej nie mam 😞 a szkoda bo mi sie ona podooba 🙂 W szkole dziewczyny mnie tak po brzuszku wymacaly bo mala sie wiercilaa 🙂 cieszyly sie jak nie wiem 🙂) ...

Kurcze no szkoda ze Karolcia nie zostawila tego nr. tel. przynajmniej nasze Detektywki z "W sierpniowek" ja znalazly, a teraz to ciezko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Co do Karoliny to też myślę, że to wody były. Myślę też, że przeczyta Wasze prośby i na czas reakcja była. W sobotę oglądałam program o kobietach w bliżniaczej ciąży, ale dzieci miały zespół TTTS. Nie miem co to dokładnie jest, ale można takim maluszkom pomóc w łonie mamy i pokazywali to tak troszkę. Mnie cieszy to, że technika poszła tak bardzo do przodu, że maluszki rodzą się zdrowe, że można im pomóc zanim się narodzą. Lepiej oczywiście, żeby nie było takiej potrzeby.
Zmobilizowałam się i obrałam ziemniaki na obiad na jutro dla męża 🙂 Mój Mądrala powiedział, że jak tylko po porodzie pdpocznę to pójdziemy za ciosem, ale ostatnio powiedział, że chyba nie prędko będę chciała jak mi tak ciężko teraz, a córka na dokładkę, że siostra jeszcze musi byc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
p0xia napisał(a):
Dziewczyny powiedzcie,, cwiczycie cos ? czy nie ?


p0xia ja tylko sprawne przekręcanie z boku na bok, utrzymywanie równowagi w wannie 🙂 To żart, a tak na serio to zastanawiałam sie nad tym. Brak mi mobilizacji chyba a chętnie coś bym w tym kierunku porobiła, ale najchętniej to z kimś nie sama. Parę dni robiłam cwiczenia Kegla, ale wyszło mi z głowy, zapomniałam, ale jak tylko sobie przypomnę to staram się choc kilka razy dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta dzieki za ściąge na porodówkę 🙂 przyda sie 🙂
pOxia ja to nic nie cwicze, samo wyjscie na dłuzszy spacer czy na zakupy to juz dla mnie trening 😁 nie wyobrazam sobie upałów to dopiero bedzie.
Obejrzałam swoj brzuchol i linie tez mam aczkolwiek niewyrazna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0xia napisał(a):
Dziewczyny powiedzcie,, cwiczycie cos ? czy nie ?


No ja ćwiczę: leżenie odłogiem, przewracanie się z boku na bok i stękanie 😁 😁 😁
To by było na tyle w kwestii aktywności sportowej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka Ja to tez bym najchetniej pocwiczyla, ale tez nie sama ... tez brak mi mobilizacji, poza tym samej to tak nudno 😜 ... poczekam na szkołe rodzenia tam podobno sie wykonuje rozne cwiczenia 🙂

Kurcze nie mowicie mi nawet o tych liniach 🙂 Ja bym juz taka chciala 🙂 naprawde one sa super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Ja też już jestem z powrotem.
Daniela, już po raz kolejny piszesz, że na działalności gospodarczej nie opłaca się iść na L4. Ja jestem i sobie chwalę. Są sposoby, żeby dostać z ZUS-u przyzwoitą kwotę. Jeśli chcesz dodatkowych info to daj znać - napiszę ci na stronce.
Evelina, martwisz się, że nie zdążysz do wesela znajomych dojść do siebie.
Powiem ci (ku pokrzepieniu serc), że ja miałam cesarkę i po tygodniu już nie odczuwałam żadnych dolegliwości. Oczywiście porody są różne, jedne łatwiejsze, drugie masakrycznie trudne, ale cesarka to jednak operacja, więc wydaje mi się, że nawet po naturalnym, niezbyt przyjemnym porodzie, można dojść do siebie dość szybko.


Napisz Jo-aneczka na sierpniówki 🙂 i dzięki za info 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
p0xia napisał(a):
Dziewczyny powiedzcie,, cwiczycie cos ? czy nie ?


No ja ćwiczę: leżenie odłogiem, przewracanie się z boku na bok i stękanie 😁 😁 😁
To by było na tyle w kwestii aktywności sportowej 😞


To tak jal u mnie.:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
p0xia napisał(a):
Dziewczyny powiedzcie,, cwiczycie cos ? czy nie ?


No ja ćwiczę: leżenie odłogiem, przewracanie się z boku na bok i stękanie 😁 😁 😁
To by było na tyle w kwestii aktywności sportowej 😞


To tak jal u mnie.:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
p0xia napisał(a):
Dziewczyny powiedzcie,, cwiczycie cos ? czy nie ?


No ja ćwiczę: leżenie odłogiem, przewracanie się z boku na bok i stękanie 😁 😁 😁
To by było na tyle w kwestii aktywności sportowej 😞


😁 😁 😁 Ja jeszcze podtrzymywanie sie na duchu.. z miernym skutkiem, ale wytrwale 😁
I jeszcze wytrwale stoję przy zlewie i kuchni, kazdego dnia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Ja jeszcze podtrzymywanie sie na duchu.. z miernym skutkiem, ale wytrwale
I jeszcze wytrwale stoję przy zlewie i kuchni, kazdego dnia

To ja sporadycznie przy kuchni 😜 ... a przy zlewie wogole 🙂 zmywarka jest :P sie wozimy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej dziewuszki dziewuszki 😁 🙂tak nie patrzac to duzo sie ruszamy, gotowanie, pranie, sprzatanie, zakupy. Ja juz w południe czuje ze moj kregoslup ma dosc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale numer :P ha wlasnie sobie mierzyłam owod brzuszka ... wiecie ze wyszlo mi 2 cm mniej niz ostatnio ... dziwne:P ... Własnie mam pytanie .. duzo przytylyscie do tej pory ? Bo ja wazyłam 62kg, - waga wyjsciowa teraz mam 24 tc i waze 73 kg... Według niektorych kalkulatorow powinnam przytyc do konca ciazy jeszcze tylko ok. 3 gora 4 kg ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wystartowałam z 55 kilogramami a teraz mam 65 co mnie przeraża. Jak ja dojdę do 73 to nie wiem jak to będzie. Kto mi nogi mył będzie i nie tylko bo już mam problem 😉 Jak mam skarpety założy to czasem rezygnuję. Niby brzuszek nieduży ale 102 cm swoje robi 🙂 Ja jestem drobniutka i malutka, ale taka pchełka ze mnie zawsze była 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
p0xia napisał(a):
Załamałam sie ... dlaczego ja tak przybieram na wadze .. mam 101 cm ... 😞

Kochana ale Ty wyższa jesteś na pewno. Nie martw się na zapas, ja sobie po cichutku myślę, że skoro teraz tak szybciutko brzuszki nam urosły i kilogramy to może już wiele nam nie przybędzie. Zresztą i tak najważniejsze są nasze maluchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0xia napisał(a):
Załamałam sie ... dlaczego ja tak przybieram na wadze .. mam 101 cm ... 😞


101 cm w brzuszku czy taki mały człowieczek z ciebie???
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
p0xia napisał(a):
Załamałam sie ... dlaczego ja tak przybieram na wadze .. mam 101 cm ... 😞


101 cm w brzuszku czy taki mały człowieczek z ciebie???
🙂


No w brzuszku 😜 nawet nie wiem ile wzrostu mam ale zaraz to sprawdze :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0xia napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
p0xia napisał(a):
Załamałam sie ... dlaczego ja tak przybieram na wadze .. mam 101 cm ... 😞


101 cm w brzuszku czy taki mały człowieczek z ciebie???
🙂


No w brzuszku 😜 nawet nie wiem ile wzrostu mam ale zaraz to sprawdze :P


No, to brzuszek cudny. Jeśli waga poszła tylko w brzuszek to się nie przejmuj.
Ja w pierwszej ciąży przytyłam 22 kg (10 zrzuciłam podczas porodu, kolejne 10 w ciągu 6 miesięcy, a 2 mi zostało) a teraz jestem w 28 tygodniu i dopiero 5 kg do przodu.
A w brzuszku 97 cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie przytyłam 9 kg i mam coraz wiekszy apetyt, czasem to bym zjadla konia z kopytami i to mnie martwi 😞 koncze jesc i mam ochote jesc dalej, tragedia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
p0xia napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
p0xia napisał(a):
Załamałam sie ... dlaczego ja tak przybieram na wadze .. mam 101 cm ... 😞


101 cm w brzuszku czy taki mały człowieczek z ciebie???
🙂


No w brzuszku 😜 nawet nie wiem ile wzrostu mam ale zaraz to sprawdze :P


No, to brzuszek cudny. Jeśli waga poszła tylko w brzuszek to się nie przejmuj.
Ja w pierwszej ciąży przytyłam 22 kg (10 zrzuciłam podczas porodu, kolejne 10 w ciągu 6 miesięcy, a 2 mi zostało) a teraz jestem w 28 tygodniu i dopiero 5 kg do przodu.
A w brzuszku 97 cm 🙂


5 kg ?? :O to strasznie maluutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agat19 napisał(a):
Ja jak narazie przytyłam 9 kg i mam coraz wiekszy apetyt, czasem to bym zjadla konia z kopytami i to mnie martwi 😞 koncze jesc i mam ochote jesc dalej, tragedia


Ja tak miałam na poczatku, teraz juz jem jak jestem glodna 🙂 .. ale na wadze przywyba ehh... chce juz do lekaaaarzaaaa !!!... chce wiedziec czy to tak ma byc ... i na USG chce juz teez ... moze poprosze lekarza zeby mi dał skierowanie na nastepny raz czyli na za 2 tyg 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...