Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

aasia mi wczoraj właśnie tak stwardniał brzuch i był to dla mnie znak że czas przystopować ... co prawda no-spy nie brałam ale jak sie będzie powtarzać to rozważę tę kwestię 🙂
najfajniejsze jest to że jak mamusia zmęczona i chce odpocząć to maleństwo zabiera sie za brykanie hihi...a juz tak fajnie się rozpycha tylko brzuch faluje 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

aasia napisał(a):
Cześć dziewczynki, ja już od rana na nogach. Właśnie zrobiłam pyszne sniadanko mężusiowi także on się zajada a ja zajrzałam do Was. Ja też mam jutro glukozę i aż się boje bo pisałyście że to takie fuuuj jest 🙂 A słuchajcie bo kupiłam w aptece tą glukoze (miałam napisane na skierowaniu 75 g więc z tym nie było problemu) ale ona jest w proszku i bardzo się zdziwiłam bo nie wiedzieć czemu myslałam że ona jest w płynie hehe 😜 Wy tez miałyście w proszku???
Dziewczynki ja jeszcze mam do Was jedno pytanie, bo wczoraj odiwedziliśmy znajomych, którym w lutym urodził się synek. No i ta moja koleżanka jak mnie zobaczyła to od razu do mojego brzuszka, dotknęła go i ..... aż zamarła. Normalnie aż zbladła. Powiedziała mi że brzuch mam twardy jak kamień, ja już się do tego przyzwyczaiłam bo mam tak cały czas i nawet nie wspominałam o tym lekarzowi bo myslałam że tak jest prawidłowo. A ona mi mówi że jak miała taki twardy brzuch to kazali jej brac trzy razy dziennie Nospe a w 29 tyg ciązy wylądowała z tego powodu w szpitalu 🥴 🥴 No i teraz nie wiem czy mam sie tym martwić i iść do lekarza 🥴 Bo dzisiaj znowu brzucio twardy jak beton 🥴


aasia, ty przecież chodzisz regularnie do lekarza i on pewnie zawsze dotyka twojego brzuszka??? Jak byłaś na ostatniej wizycie to miałaś już taki napięty?
Jeśli cię ta koleżanka wpędziła w stres to zadzwoń sobie do gina i porozmawiaj o tym, ale nie martw się na zapas.
A jak się położysz to tez masz twardy brzusio? Bo na mój nos, to jak stoimy, to brzusio musi być bardziej twardy niż jak leżymy bo żuczek "spada na dół siłą grawitacji" a mięśnie się napinają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka, ja niestety nie wiem co to 😞
Marta, będę, będę na brzuszku.... a m nacieszę się w nocy 🙂
Dobra kochaniutkie ja spadam do miasta...
Do później
Papapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek 🤪 🤪

Pogoda taka piękna 🙃 Humor od razu się poprawia 😜 Marzę tylko, żeby było tak ciepło aby móc się wylegiwać, gdzieś nad wodą. Po prostu cudownie 🤪

Co do płci dziecka, jak już kiedyś pisałam moja kuzynka też miała niespodziankę, jak się dziewuszka pokazała zamiast chłopczyka. 😜
Jo-aneczka Mi ta Twoja córa smaka z rana zrobiła na te gofry hehe 🙂 🙂

Muszę się trochę wziąć za sprzątanie, a tak się nie chce. Siedziałabym dziś tylko na balkonie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
Paninka napisał(a):
a moj to mi na recepcie glukoze zapisal...wiec to pewnie od lekarza zalezy...

boli mnie dzisiaj prawa nerka...tzn. tak mi sie wydaje ze to w miejscu gdzie powinna ona byc... nie przewialo mnie nigdzie i nie wiem czy to mala uciska czy moze cos sie dzieje 🤨


dziewczynki powtarzam pytanie! Moze wiecie co to moze byc 🤨


zawsze warto podpytać lekarza...mnie na początku kłuło w nerkach - maleństwo może uciskać ale też może być infekcja - lepiej samemu nie zgadywać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
Paninka napisał(a):
a moj to mi na recepcie glukoze zapisal...wiec to pewnie od lekarza zalezy...

boli mnie dzisiaj prawa nerka...tzn. tak mi sie wydaje ze to w miejscu gdzie powinna ona byc... nie przewialo mnie nigdzie i nie wiem czy to mala uciska czy moze cos sie dzieje 🤨


dziewczynki powtarzam pytanie! Moze wiecie co to moze byc 🤨


Paninka, ja taktownie milczę, bo nie mam pojęcia co to.
Nerki są na pewno mocno obciążone w ciąży, więc może rzeczywiście to ona cie boli???
Ale to tylko takie gdybanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A siusiasz normalnie? Nie boli Cie nic? Jesli nie to poobserwuj jeszcze troche a jak nie przejdzie to zadzwon do lekarza moze.
Ja sie dzis wazylam i juz +10 kg a w brzuszku przez miesiac przybyly 2cm. Musze ograniczyc te lody i slodycze bo jakas masakra. Za tydzien mam wizyte a mi lekarka od konca kwietnia do 18 maja powiedzial ze oge 1kg przytyc a ja tyje juz 1kg ale tygodniowo.
Mi zus tez placi bo jak pislam jest juz 5 miesiecy na zwolnieniu i pensja przychodzi co do dnia zawsze na 1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
aasia napisał(a):
Cześć dziewczynki, ja już od rana na nogach. Właśnie zrobiłam pyszne sniadanko mężusiowi także on się zajada a ja zajrzałam do Was. Ja też mam jutro glukozę i aż się boje bo pisałyście że to takie fuuuj jest 🙂 A słuchajcie bo kupiłam w aptece tą glukoze (miałam napisane na skierowaniu 75 g więc z tym nie było problemu) ale ona jest w proszku i bardzo się zdziwiłam bo nie wiedzieć czemu myslałam że ona jest w płynie hehe 😜 Wy tez miałyście w proszku???
Dziewczynki ja jeszcze mam do Was jedno pytanie, bo wczoraj odiwedziliśmy znajomych, którym w lutym urodził się synek. No i ta moja koleżanka jak mnie zobaczyła to od razu do mojego brzuszka, dotknęła go i ..... aż zamarła. Normalnie aż zbladła. Powiedziała mi że brzuch mam twardy jak kamień, ja już się do tego przyzwyczaiłam bo mam tak cały czas i nawet nie wspominałam o tym lekarzowi bo myslałam że tak jest prawidłowo. A ona mi mówi że jak miała taki twardy brzuch to kazali jej brac trzy razy dziennie Nospe a w 29 tyg ciązy wylądowała z tego powodu w szpitalu 🥴 🥴 No i teraz nie wiem czy mam sie tym martwić i iść do lekarza 🥴 Bo dzisiaj znowu brzucio twardy jak beton 🥴


aasia, ty przecież chodzisz regularnie do lekarza i on pewnie zawsze dotyka twojego brzuszka??? Jak byłaś na ostatniej wizycie to miałaś już taki napięty?
Jeśli cię ta koleżanka wpędziła w stres to zadzwoń sobie do gina i porozmawiaj o tym, ale nie martw się na zapas.
A jak się położysz to tez masz twardy brzusio? Bo na mój nos, to jak stoimy, to brzusio musi być bardziej twardy niż jak leżymy bo żuczek "spada na dół siłą grawitacji" a mięśnie się napinają.



joaneczka no właśnie jak jestem na wizycie u mojego gina to on zawsze mi robi usg, badanie ginekologiczne, sprawdza szyjke ale jakos jeszcze nie "macał" mi brzucha i nie sprawdzał czy jest twardy i nawet o to nie pytał 😠 Brzuch generalnie mięknie jak leże ale i tak nie jest taki mięciutki jak galareta 😜 tylko twardawy. Ja już nie wiem o co chodzi 🥴 Chyba na wszelki wypadek zadzwonie do gina bo się teraz będe martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aasia napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
aasia napisał(a):
Cześć dziewczynki, ja już od rana na nogach. Właśnie zrobiłam pyszne sniadanko mężusiowi także on się zajada a ja zajrzałam do Was. Ja też mam jutro glukozę i aż się boje bo pisałyście że to takie fuuuj jest 🙂 A słuchajcie bo kupiłam w aptece tą glukoze (miałam napisane na skierowaniu 75 g więc z tym nie było problemu) ale ona jest w proszku i bardzo się zdziwiłam bo nie wiedzieć czemu myslałam że ona jest w płynie hehe 😜 Wy tez miałyście w proszku???
Dziewczynki ja jeszcze mam do Was jedno pytanie, bo wczoraj odiwedziliśmy znajomych, którym w lutym urodził się synek. No i ta moja koleżanka jak mnie zobaczyła to od razu do mojego brzuszka, dotknęła go i ..... aż zamarła. Normalnie aż zbladła. Powiedziała mi że brzuch mam twardy jak kamień, ja już się do tego przyzwyczaiłam bo mam tak cały czas i nawet nie wspominałam o tym lekarzowi bo myslałam że tak jest prawidłowo. A ona mi mówi że jak miała taki twardy brzuch to kazali jej brac trzy razy dziennie Nospe a w 29 tyg ciązy wylądowała z tego powodu w szpitalu 🥴 🥴 No i teraz nie wiem czy mam sie tym martwić i iść do lekarza 🥴 Bo dzisiaj znowu brzucio twardy jak beton 🥴


aasia, ty przecież chodzisz regularnie do lekarza i on pewnie zawsze dotyka twojego brzuszka??? Jak byłaś na ostatniej wizycie to miałaś już taki napięty?
Jeśli cię ta koleżanka wpędziła w stres to zadzwoń sobie do gina i porozmawiaj o tym, ale nie martw się na zapas.
A jak się położysz to tez masz twardy brzusio? Bo na mój nos, to jak stoimy, to brzusio musi być bardziej twardy niż jak leżymy bo żuczek "spada na dół siłą grawitacji" a mięśnie się napinają.



joaneczka no właśnie jak jestem na wizycie u mojego gina to on zawsze mi robi usg, badanie ginekologiczne, sprawdza szyjke ale jakos jeszcze nie "macał" mi brzucha i nie sprawdzał czy jest twardy i nawet o to nie pytał 😠 Brzuch generalnie mięknie jak leże ale i tak nie jest taki mięciutki jak galareta 😜 tylko twardawy. Ja już nie wiem o co chodzi 🥴 Chyba na wszelki wypadek zadzwonie do gina bo się teraz będe martwić.


he, he, bo masz w brzuszku dzidziusia z krwi i kości a nie meduzę 😁 😁 😁
I ciesz się, że nie jest galaretowaty, to by dopiero było 😉
A tak na poważnie, dla świętego spokoju zadzwoń do gina.
I daj potem znać co powiedział, zawsze się taka wiedza przyda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka ja takie bóle miałam jak nie byłam w ciąży i też myślałam, że to nerka a to po prostu mięsień. W nocy jak zle spałam albo jak nadwyrężyłam coś podczas całego dnia. Tylko, że jak mówię nie byłam w ciąży, więc nie poradzę Ci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siusiam normalnie i nic mi nie jest oprocz tego ze kluje mnie w tym miejscu gdzie powinna byc nerka... i to nie jest jednostajny bol tylko co jakis czas jakby pulsowalo mi tam cos za chwile przechodzi i po jakims czasie znowu jest...a nr do lekarza nie mam...jakos nie przyszlo mi do glowy wziac...a on przyjmuje tylko w poniedzialki...ale jakby mi nie przeszlo i zglosilabym sie do internisty nto on moze cos [pomoc czy do ginekologo trzeba 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jestem po glukozie 🤢 Pierwsza godzina była straszna myślałam że będę wymiotować i w głowie mi się kręciło. Druga zdecydowanie lepsza. 3razy pobierali krew 🤢
Teraz śniadanko i Was poczytam co tam naskrobałyście i czy wiadomo co z Karolcią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moze lepiej polez sobie na boku zrob pare sklonow. Ja bym Ci radzila sporo wody wypic zebys pod rzad poszla pare razy do lazienki. Z reguly to pomaga nerki zaczna pracowac inaczej. Wypij sporo tej wody tak zeby kolor moczu byl jasnozloty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry brzuszki

Ja znowu mam dzis lenia,nic mi sie nie chcę 🥴Nie mam nawet ochoty umyc głowy.
Pogoda za oknem super,a tu taki leń.
k8 pieknie wyglądałas na tym weselu 🙂
foga mi zus tez płaci ,i nie miałam nigdy spóżnień.Wynagrodzenie mam przelewane w takim samym terminie co pracodawca mi przelewał 🙂Co do muzyki o delfinkach,to super,malutki się uspakaja,a mi sie chce spac 🙂
marta nie przemęczaj sie tymi porzadkami.
I jestem ciekawa co z nasza karolcia.
A tak w ogóle to przepraszam was,że wczoraj juz nie weszłam na forum.Jak wróciłam z zakupów,to byłam juz padnieta i myslałam,ze nocke przespie,a tu dupa.Nie mogłam w nocy spać.Mały kopał.A mi było goraco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny można coś brać na zgagę ? Bo dziś w nocy pierwszy raz mnie dopadła, całe szczęście dała mi zasnąć, ale na wszelki wypadek najlepiej mieć coś z pomocą, jakby się nasiliło.. 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzusie kochane 🙂
Tak poczytałam co pisałyście o tym płaceniu przez Zus,i jeśli ktos wie to niech mi wytłumaczy.Od kiedy ZUS płaci a nie pracodawca,bo ja jestem na zwolnieniu od 1 stycznia,czyli 4 misiące i 4 wypłaty na kazdy koniec miesiaca mi juz przyszły bez żadnych opóźnień.Czy to mozliwe że płaci mi już dawno ZUS a ja nawet o tym nie wiem.Nic nie podpisywałam,a Foga mówiła że coś musiała podpisywać do ZUS-u. Foga i Jo-aneczka od kiedy jesteście na L4,bo to chyba wy pisałyscie ,jeśli nic nie pomyliłam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika ja zgagi nie mam, ale dziewczyny pisały ze biora jakies specyfiki na zgage z apteki, chyba gawiskon albo cos takiego, a z domowych sposobow to lody, mleko i reszty nie pamietam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
_Evelina_ napisał(a):
Moze lepiej polez sobie na boku zrob pare sklonow. Ja bym Ci radzila sporo wody wypic zebys pod rzad poszla pare razy do lazienki. Z reguly to pomaga nerki zaczna pracowac inaczej. Wypij sporo tej wody tak zeby kolor moczu byl jasnozloty.
ja normalnie bardzo duzo pije i juz dzisiaj w lazience z 6 razy bylam... lezenie nie pomaga, probowalam ☺️ ☺️ moze boli mnie z lenistwa 🙂 podsluchalam mala serduszko bije jak dzwon a ze ona chyba nie lubi jak jej slucham to kopa dostalam i teraz cisza... znalazlam papier scierny i ide lozeczko doprowadzac do porzadku!!! na dworze jest duzo cieplej niz u mnie w domu ( co mnie bardzo cieszy bo jak przyjda upaly to kryjowka idealna) i dziekuje za rady, kochane jestescie 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczkare22 witaj w klubie leniuchów 😎 ja dzisiaj też mam dzień nic nie robienia bo mi się nie chce hehe...no ale jak Bartos zaśnie to zabiorę sie za moją szafkę - po wczorajszym malowaniu wyschła ladnie i mogę nakładać wosk i druga warstwe farby 🙃
Andzelika ja sie właśnie zaopatrzyłam w Gaviscon który można brać w ciąży i nawet mi pomógł,można go kupić w tabletkach albo w płynie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniczek witaj w klubie leniuszków 🙂
Ja sie zmobilizowałam i umyłam głowe hehhe 🙂
Andżelika ja na zgage biore migdały,pomagaja na jakis czas,a jak juz mnie dopadnie mega zgagag to biore rennie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...