Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Brzuszki 🙂

Ja już po wizycie, wszystko w porządku. Mała ułożona jest główką w dół, nóżki ma po lewej stronie pępka 🙂 Serduszko bije, ale zapomniałam zapytać ile waży 🤢 takie szybie to usg było.
Za jakieś 3tyg wybiorę się chyba prywatnie na dokładniejsze pomiary.

Idę jeść śniadanko bo strasznie głodna jestem i dołączę się do kawki 🙂

Pati cieszę się że wszystko dobrze
Madalena zdrówka dla Kuby, a robisz mu może inhalacje ?? z soli fizjologicznej??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Paninka napisał(a):


irytuje mnie ta zmiana numeracji... nie moge sie polapac wogole...


W górnej części stronki masz: Moje ostatnie posty:
Jak klikniesz ten post na samej górze to wejdzie Ci na stronkę z Twoim ostatnim postem.Zerknij na numer strony dla orientacji, a potem tylko po przeczytaniu stronki klikasz tą po lewej stronie, czyli z kolejnym numerem 🙂
Mam nadzieję,że zrozumiale to napisałam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela napisał(a):
Witajcie Brzuszki 🙂

Ja już po wizycie, wszystko w porządku. Mała ułożona jest główką w dół, nóżki ma po lewej stronie pępka 🙂 Serduszko bije, ale zapomniałam zapytać ile waży 🤢 takie szybie to usg było.
Za jakieś 3tyg wybiorę się chyba prywatnie na dokładniejsze pomiary.

Idę jeść śniadanko bo strasznie głodna jestem i dołączę się do kawki 🙂

Lux,że maleńka zdrowiutka 🙂
Pati cieszę się że wszystko dobrze
Madalena zdrówka dla Kuby, a robisz mu może inhalacje ?? z soli fizjologicznej??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
Daniela napisał(a):
Witajcie Brzuszki 🙂

Ja już po wizycie, wszystko w porządku. Mała ułożona jest główką w dół, nóżki ma po lewej stronie pępka 🙂 Serduszko bije, ale zapomniałam zapytać ile waży 🤢 takie szybie to usg było.
Za jakieś 3tyg wybiorę się chyba prywatnie na dokładniejsze pomiary.

Idę jeść śniadanko bo strasznie głodna jestem i dołączę się do kawki 🙂

Pati cieszę się że wszystko dobrze
Madalena zdrówka dla Kuby, a robisz mu może inhalacje ?? z soli fizjologicznej??



Lux,że maleńka zdrowiutka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ten admin i tak jest biedny 🙂 Wszyscy na niego najeżdżają od kilku dni za tą numerację stron, hehe a on tak sie starał 🙂 🙂 🙂 A pomyślcie że on czyta wszystko co tu sie pisze 🙂 🙂 🙂
No nas to chyba już wyklnął za liczbe postów 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
Daniela jeszcze nigdy nie robiłam mu inhalacji 😞 nie wiem czy jest sens on jest strasznie niecierpliwy. Dobrze, że chodziarz leki przyjmuje 😞


Madalena
moja córcia miała wieczne problemy z gardłem i noskiem przez 3ci migdał. Kupiliśmy jej inhalator elektryczny i jak tylko coś z noskiem nie tak to jej inhal robimy + woda morska. Ona też niecierpliwa to na początku ja ją sadzałam na kolana, śpiewałam piosenki, czytałam, oglądałyśmy bajki.... i jakoś te inhal "zlatywały" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny !!!
Byłam wczoraj u lekarza no i póki co wszystko się trzyma (chodzi mi o pessar) na swoim miejscu. Moje kochanie waży odrobinę ponad 2 kg (32 tydzien ciąży) rośnie zdrowo,ma okrągłą buźkę i baaaardzo ruchliwy jest, czkawkę to ma z 4 razy dziennie bo tam za mocno rozrabia hehehe 🙂 🙂 🙂 Także mam leżeć jak najwięcej żeby dopieścić maluszka chociaż do 38 tygodnia ciąży.
Byliśmy zwiedzić jeszcze wczoraj porodówkę w dwójce i jest tam bardzo fajnie, chyba 6 porodówek każda z łazienką,piłkami,workami sako itp. pokoje 1,2 i 3-osobowe itd itp ogólnie jednak będę tam rodzić bo się boję o tą moją cukrzycę a oni w razie czego mają intensywną terapię noworodka i będę czuła się bezpieczniej.
Już mi trochę przeszedł strach przed porodem 🙂 Jak się dowiedziałam o cukrzycy to tylko się modliłam żeby mi nie powiedzieli że cesarka będzie konieczna (na szczęście nie jest- no chyba że kobieta nie dba o siebie i dzidzia jest bardzo duża to robią,bo by pękła, ale jak trzymam dietę i dzidzia prawidłowo rośnie to mogę naturalnie rodzić jupiiii) 🙂 🙂 🙂 Ja się boję strzykawki, a co dopiero taki extreme hehehe Znieczulenia też nie chcę,bo ostatnio mi się rodzina chciała złożyć na ZZO ale słyszałam że dużo takich porodów kończy się cesarką bo nie czujesz co robić i się nie prze jak powinno się przeć. Zwykłe znieczulenie też odpada, bo szwagierce po 6 godzinach się cała akcja porodowa cofnęła. Odpoczęła bez skurczy trochę czasu a później znowu musiała te 6 godzin tego samego bólu przechodzić żeby dostać takie rozwarcie jak miała przed znieczuleniem, to ja dziękuję wolę raz się pomęczyć bez przerw i spokój 🙂 Aha jak akcja idzie bardzo długo to dają oksytocynę i juz idzie szybciej (wolę takie rozwiązanie) 🙂 🙂
Ciekawe która z sierpnióweczek będzie pierwsza miała swojego skarbeczka w ramionach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
Mam pytanie do dziewczyn co są na zwolnieniu, ile zus wypłaca za pełny miesiąc zwolnienia?? I jak otrzymujecie pieniążki? na konto czy przekazem?
Z tego co wiem średnią "gołej" pensji z ostatnich 12 miesięcy i tak jak to robił pracodawca. Jeśli dostawałaś na konto to na konto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
madalena20 napisał(a):
Daniela jeszcze nigdy nie robiłam mu inhalacji 😞 nie wiem czy jest sens on jest strasznie niecierpliwy. Dobrze, że chodziarz leki przyjmuje 😞


Madalena
moja córcia miała wieczne problemy z gardłem i noskiem przez 3ci migdał. Kupiliśmy jej inhalator elektryczny i jak tylko coś z noskiem nie tak to jej inhal robimy + woda morska. Ona też niecierpliwa to na początku ja ją sadzałam na kolana, śpiewałam piosenki, czytałam, oglądałyśmy bajki.... i jakoś te inhal "zlatywały" 😉


A co to za elektryczny inhalator??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry!

ja już kawkę wypiąłm, a teraz "ciężko" pracuję, czyli przemieszczam się między biurkiem a sofą, którą panowie konserwatorzy mi przytargali kilka dni temu - to był bardzo dobry pomysł 🙂 🙂

Z rana przed pracą byłam już na targu i kupiłam ogóraski... będziemy dziś robić małosolne, m juz został poinformowany, że ma brać się za łopatę i szukać gdzieś w okolicy chrzanu do ogóreczków 🙂
Jutro zapewne rozpalimy grillka i ogórcy będą akurat na tę okoliczność 🙂

pati - to dobrze, że takie fajne informacje nam przekazujesz 🙂

Paninka - dojechały już bułeczki????



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
k8_online napisał(a):
Pati to fanastycznie 🤪 🤪 cieszymy się że wszystko super!!
a powiedz coż Ci odstawił i powiedz proszę jakie masz dawkowanie Duphastonu...? ja mam chyba brać 3x1 hm.... dzis rozpoczynam zażywanie, a w poniedziałek kontrolnie do szpitala tak jak i Ty niebawem, na kontrolne badania, pewnie 3 dni mnie potrzymają bo inaczej NFZ im nie zapłaci 😮 także pon-czw będę leżakować w obcym łóżku 😠 😠

Mapa to odp też do twojego pytanka 🙂
Ja brałam Duphastion 3x1, teraz mam 2x1, odstawił mi No spe, a Fenoterol mam brać do momentu, kiedy pójdę do szpitala a potem ma mi zmienić na kordafen i jak będzie dobrze będę brała nie co 3, a co 4 godziny. Skoro serce mi nie kołacze nie biore Isoptinu.

to mnie Pati uspokoiłaś 😁
mnie przepisał Duphaston 3x1 a Cordafen biorę bez zmian 4x1 (co 6 godzin)
jestem spokojna 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Oj ten admin i tak jest biedny 🙂 Wszyscy na niego najeżdżają od kilku dni za tą numerację stron, hehe a on tak sie starał 🙂 🙂 🙂 A pomyślcie że on czyta wszystko co tu sie pisze 🙂 🙂 🙂
No nas to chyba już wyklnął za liczbe postów 🤪 🤪 🤪

hehe 😁 nie jest tak źle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia12345i super wiesci!!! i dzidzius na prwade duzy!!! ciekawa jestem ile moja mala teraz wazy...
a tak wogole to wczoraj popatrzylam na moja siostre...dopiero co mama w ciazy z nia byla a teraz panna 8lat zaczyna pyskowac i wymadrzac sie! jak sobie pomysle ze zanim sie obejrze to moje malenstwo do szkoly bedzie szlo 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Daniela napisał(a):
Mam pytanie do dziewczyn co są na zwolnieniu, ile zus wypłaca za pełny miesiąc zwolnienia?? I jak otrzymujecie pieniążki? na konto czy przekazem?
Z tego co wiem średnią "gołej" pensji z ostatnich 12 miesięcy i tak jak to robił pracodawca. Jeśli dostawałaś na konto to na konto.


hmm tylko ja to się ma do działalności ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Daniela napisał(a):
Mam pytanie do dziewczyn co są na zwolnieniu, ile zus wypłaca za pełny miesiąc zwolnienia?? I jak otrzymujecie pieniążki? na konto czy przekazem?
Z tego co wiem średnią "gołej" pensji z ostatnich 12 miesięcy i tak jak to robił pracodawca. Jeśli dostawałaś na konto to na konto.


hmm tylko ja to się ma do działalności ??

Nie wiem, ale jak ci bardzo zależy moge sie dowiedziec. Mam koleżankę i będzie się na tym znać. Sama ma działalnosc i była na zwolnieniu w ciaży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...