Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
justynamalutka- napisze!:P kurde a ja jakiego mam stresiora! tymbardziej że jade pierwszy raz do kliniki której nie znam do Mitchelstown! hee jesioo sama! ajj


Noo dziewczyny jutro wielki dzień w koncu dowiem sie co tam z moim maleństwem!:P

misiamamy- haha dobry ten Twój mężuś:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
lece nynać. Dobrej nocki Wam życzę 🙂 jutro wczesnie trzeba wstać i tłuc się autobusami buuu no cóż:d mam za swoje że obijam się i nie zrobiłam jeszcze prawka 😁 hehe ale po slubie jakw rócimy zabieram sie za prawko ttuaj wiec moze do porodu jeszcze sama bede jechała! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Halo - jestem pierwsza??

Jagoda - to ,że po porodzie nie można spać 2 h to wiedziałam bo ja nie pierworódka 😉 Napisz mi jeszcze proszę czy to oprowadzanie zaczyna się równo o 15 i trwa do 17 czy można przyjść między 15 a 17 i też mnie ktoś oprowadzi??

Ja zaczynam mieć problemy z kręgosłupem. mam jakiś ucisk przy staniu i siedzeniu - promieniuje mi w okolice prawej nerki. A w nocy z kolei jak się na śnie przekręcę na wznak to potem mam taki ból w odcinku środkowym kręgosłupa ,że nie mogę się podnieść 😞

Zmykam się jeszcze położyć na chwilkę - Julka wyprawiona do szkoły - a ja dopiero na 12 do pracki:P

Do usłyszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam sloneczka 🙂
na chwilke tylko weszłam bo zaraz jade z moja mama po te spodnie 🙂 pewnie zachaczymy jeszcze o sklep z łóżeczkami ciekawe czy tym razem kupie spodnie ????? 🙂 strasznie mnie od wczoraj boli kręgosłup moja mała się chyba coraz bardziej pcha, a niech się pcha ile wlezie byle by jej wygodnie było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek 🙂


Syla
- już Ty się nie martw że schudne!:P :P Ja mam tylko nadzieje, ze przez ta bieganine teraz przez najblizsze 2 miesiace remontu to po po prostu mniej przytyje :P:P:P

Co do kręgosłupa - to mnie cale plecy bolą...czuje sie jak staruszka ktora nie moze sie podniesc z lozka. Potem jak sie rozruszam to jest ok. Najbrdziej mnie boli dół pleców na/nad lewym połdupkiem za przeproszeniem 🤢 ból podobny do rwy kulszowej troche..takie "ciągniecie" od tyłka po głowę... 🤨

Pinacolada co do UJASTEK no niestety to jest wlasnie do bani. Zwiedzanie jest jedno. Teoretycznie o 15stej przychodzi jakas polozna i zabiera calą grupe...Ale ja bylam 2 razy i za pierwszym razem polozna przyszla dopiero przed 16sta bo odbierala porod. Potem odbierala nastepny i zrobila nam przerwe i czekalismy na "ogrodku" kolejne 40 min czy wiecej...
Tym razem my przyszlismy spoznieni tak jakos o 15.20 i jeszcze czekalismy ok. 5 min.
Jakas para przyszla jak juz konczylismy dyskusję no i nic nie slyszeli ale polozna powiedziala ze chociaz im sale pokaze bo nie widzieli.
Ogolnie wczoraj bylo niefajnie. Zupelnie inne odczucie niz za 1wszym razem...
Ta cala kierowniczka - pani Mariola - darla sie na ludzi zeby drzwi zamykali, ze po co to ruszaja, zeby najpierw pomyslec a potem sie bawic kodem ze nie tedy sie idzie do zony i dziecka...no o golnie miala wyraz twarzy-cos jeszcze? byle szybko i wypieprzac...
A jak jej powiedzialam ze 2 mies temu wlasnie tutaj powiedzano mi ze jednak sie odslyla do innych szpitali to o malo sie nie udlawila ze zlosci i prychania.
Potem tez mowila bzdury bo kategorycznie zapewniala za kazda po porodzie jest w 2-os. pokoju a tak nie jest! moja przyjaciolka wyladowala na innym oddziale 3-os. gdzie nie bylo zadnej opieki...no i tak to..mam mieszkane odczucia...
ACHA! jak rodzisz naturalnie to dziecko jest caly czas przy Tobie-nawet w nocy..ale teoretycznie mozna poprosic zeby polozne zabraly na chwile dziecko jak np. chcesz odpoczac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dZIEWCZYNYY! takiego mam stracha! za 10minut wychodze na autobus!.. wizyte mam dopiero 11.45 ehh nie mam innego autobusu bede czekac 1,5 h na swoja kolej.. masakra. Ale dosłownie to sie trzęse hehe ale mój to i tak jest najlepszy chyba bardziej stresuje sie odemnie.. no mu nagadałam (opowiadałam) o tym co sie stalo z gosią i tyszanka. i Biedny stresika maa. A tymbardziej załamany bo ze mna nie jedzie pierwszy raz hehe chyba czuje że mnie zawiódł:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do kręgosłupa to te ćwiczenia pomagaja co mam 🙂 a jak juz boli to ide na basen i wszystko przechodzi od razu. Nie moge narzekać bo nie boli mnie. Ostatnio miałam co cały dzień mnie bolał i kręgosłup i nogi, moje kochanie wymasowało pocwiczyłam i wieczorem pusciło. Mnie bardziej martwi fakt że ja za dużo leże.. i normalnie na posladkach robia mi sie tj rozstępy. Odleżyny chyba nie hehe. Takie chocby popekane naczynka... jak rozstepy.

Dobraa lece trzymajcie kciuki dziewuszki buziaki:*
jeszcze sie ogarnac i fruuu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien doberek.

Sylwia - POWODZENIA !
hi,hi no nie zle maz wkreci nowa zarowke 🙂
Jagoda - przechlapane, co do tych wszystkich dziwnych zachowan " 😜ani"poloznej to powiem Ci ze jestes silna ... ze zagryzalas wargi!
poza tym to ze dziecko po porodze naturalnym jest non stop z matka to ja sie tez tego spodzewam poniewaz tu to jest naturalne ze tak jest jesli chcez by wzieto Ci dzeciatko to koszy jedenj godziny u opiekunki szpitalnej wynosi 600kr.
kolejn kwestia to taka ze jestes w pokoju 4-os. i wszystkie maja przy sobie dzieciatka to mozecie sobie wyobrzic jaki KONFORT I IMTYMNOSC!!! ja chetnie bym zaraz po porodze jechala do domu a wlasnie tu jest to mzliwe jesli lekarz stwierdzi ze jest wszystko w porzadku to po kilku godzinach od ... mozna wyjsc ze szpitala. wiec teoretycznie rodze wieczorem badz w nocy to do wieczora juz mnie w nim nie bedzie jesli bedzie wszystko dobrze ja tam lezec nie bede z babolami ...
o bolu kregoslupa to nawet nie mowcie bo na samo to jak czytm to zaczyna ciagnac tepy bol.
Dzis Junior kopal kolejna noc po pecherzu poza tym niewiem skad czerpie energie bo piac od nowa aktywny jest jak wczoraj poza tym cala noc sie drapalam toz tak jak bym swiezb miala czy co normalnie to wpac sie nie da!
koniec marudzenia ...

a Jagoda co to jest ZZO-to znieczulenie ?

Udanego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie!
Syla- jaka Ty odważna jesteś! Ja sama bym się nie ruszyła do szpitala. Moj mąż musiał sobie wziąć późniejszą zmiane jutro. Jakby nie on to ja bym się niczego nie dowiedziała 🙂nie ma to jak perfect engish;p A tak pozatym to Ty nie będziesz na Wiltonie?? Czego?? Nio dobra opowiesz jak wrócisz 🙂
A to mój brzuszek w 22 tygodniu 🙂 Urósł strasznie hehe

http://www.brzuszek.net/index.php?option=com_rsgallery2&page=inline&id=1877&Itemid=33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki!!!

Muszę się Wam przyznać,że jak już byłam w ciąży(4tydzień)to byliśmy na weekendzie majowym,nieżle balowaliśmy(Ja głównie piwko-innych alkoholi nie lubię).Aha nie wiedziałam jeszcze o ciąży,dowiedziałam się 7.05.Troszkę się potem bałam czy z dzidziusiem będzie o.k.ale wszystko dobrze się ułożyło 😆 😆 😆 Czasami wypiję Sobie piwko bezalkoholowe:P

Bóle kręgosłupa dokuczają Mi już non stop-od jakiegoś tygodnia.
Najbardziej jak za długo stoję w kuchni albo przy prasowaniu. 😞 A wczoraj niestety musiałam uprasować całą stertę ubranek dla Synusia,a jeszcze Mnie czekają kolejne partie 😞 A Mój N nie może Mnie wyręczyć-choć bardzo by chciał 🙂

Syla zdaj koniecznie relacje jak po wizycie i jaki kolorek będzie w Naszej tabelce:P Trzymam kciuki.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieńdobry mamuśki , dziś mam kupe spraw do pozałatwiania więc lece ale zaległości
nadrobiłam 😉 napisze jak wroce pa ;*

Ja waże 55 kg . a przytyłam 4 kg ;p znaczy ważyłam isę ponad tydzień temu ;p

Justynamalutka - wszystko bedzie dobrze , ja w czwartek mam prace to juz widze jak
przyjde z niej bede czytac i czytac .. chyba 2 h..No no brzusio fajny ;*

Syla1205- no niestety ale zyje z tymi cyycuchami 😉 zachaciło się być mamusią teraz trzeba
wytrzymać ;p to za to że nie miałam mdłości wymiotów itd..A co do paznokci to
malować ładnie wtedy szkoda obgryść , a i także porodu się nie boje i nie
chce znieczulenia mam nadzieje ze uda sie wytrwac z zalozeniem do konca porodu
a świńska grypa tlyko straszą tak naprawde co roku więcej ludzi umiera na zwykłą
grype ale zawsze lepiej dmuchać na zimne ;p

Pinacolada - ja tez mam z kręgosłupem problemy już ale to od brzuszka ;* a szczegolnie lewa
strona moja dzidzia sie tam wierci raczej po lewej .. i boli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Dostałam dziś po raz pierwszy porządnego kopniaczka od mojego dziecka,aż się zgięłam w pół tak dostałam w podbrzusze.Co do bólu kręgosłupa to zdarza się ,że mnie też boli,w nocy jak mam wstać do toalety do zanim wstanę stękam i stękam bo mi wszystko chrupie i boli.A rano jak mnie bolą plecy mąż podaje mi ręce i mnie podnosi 😉 jak starsza Pani.

Wczoraj słyszałam o świńskiej grypie i szczepionce i usłyszałam,że owszem ma być dla kobiet w ciąży ,ale w ciąży zagrożonej.

Ja będę miała stresik jutro bo mam wizytę.

Sylla o to Ci bardzo współczuję bez prawka -ja zrobiłam w tamtym roku ,powiedziałam sobie,że nie będę miała dziecka dopóki nie zrobię prawka bo ja nie będę jeździła po Warszawie autobusami z dzieckiem ,a nie będę wiecznie liczyła na męża,który i tak ma mało czasu.Więc zrobiłam i zdałam nawet za 1 razem i nie wyobrażam sobie gnieść się teraz w autobusach.Także zrób kochana nie będziesz żałowała.

W sobotę jedziemy na zakupy mężuś mi już obiecał,że kupimy teraz wszystko dla mamusi 😉

Jeny niektóre z Was już 24 tydz.na bank nie jedna urodzi w grudniu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o boziu justyna malutka- faktycznie KRUSZYNKA 🙂 ALE BRZUSIO OKZALY 🙂

To ja sie dowiedzalam o ciazy bedac dwa tygodnie w niej 🙂zaszlam 12.04(okolo) a test ciazowy zrobilam jeden z czterech 29.04
Papierosy i wszelakiego rodzaju trunki poszly na bok.

Piszecie ze baboki cmia fajki bedac w ciazy i pchajac wozki... kochne tu to jest plaga! bylismy na USG i przed wejsciem do szpitala przed drzwiami stala baba wysoko w ciazy i cmila papierocha druga w szlafroku pewnie na ostatnich nogach to samo OBRZYDLIWE i GLUPIE !
Tu jest problem spoleczny ze baboki pala.

Czesc Karina 🙂
Aniol- blizej konca niz poczatku 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 🙂

Kręgosłup to ja czuje od 3 dni non stop, czasem jak leże na plecach to nie mogę sie podnieść 🙂 i leże jak kłoda aż mi przejdzi :laugh:

Maleńka wczoraj jakoś tak strasznie nisko się ułożyla i aż mnie bolalo, mój to sie śmiał że obczaja wyjscie:P


Syla- trzymam kciuki 🙂 wszystko bedzie oki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JULEŃKO - ZZO to znieczulenie zewnatrz oponowe do porodu.
Znieczulenie podpajecz...coś tam 🙂 to znieczulenie od pasa w dół do np. cesarki no i znieczulenie ogólne czyli pelna narkoza jeśli np. trzeba natychmiast przeprowadzić cesarkę i nie mozna czekac az zacznie dzialac znieczulenie odpasa w dół.

ktos wyjatkowy
- kurcze, podziwiam, ja sie boje bólu i nawet nie biore pod uwage braku ZZO (dlatego nie rodze w szpitalu gdzie pracuje moj lekarza prowadzacy)

Swinska grypa - ja poczytalam Wasze rady i chyba wybiore naturalna domowa profilaktyke czyli mleko z z miodem i czosnkiem

Syla czekamy z niecierpliwoscia na wiesci!!!

Prawo jazdy - mi to bardzo doskwiera...mam prawko od 5 lat i odkad jestem z moim męzem to nie jezdze bo on jezdzi...no i teraz sie boje i jestem zdana tylko na niego co w naszej sytuacji jest do kitu bo boje sie juz tłuc busami i tramwajami z Olkusza do Krakowa no i nudze sie tu na wsi a i z dzieckiem bede uwieziona tutaj 😞(((






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julia- juz nie taka malutka hehe. A brzusio tak urósł w ciągu 2 tygodni! Sok normalnie. Najgorsze to że nie mam się w co ubrać hehe. Mam jedne wyjściowe dresy 🙂 Co prawda Waga stoi w miejscu od miesiąca nie przytyłam nic ale brzuszek rośnie 🙂 Nareszcie mój mąż ma się do czego przytulać hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia = co do "oczajania wyjscia" to moj z kolei czesto jest ustawiony jakby wzdluz mnie wiec w pionie i jak zaczyna tanczyc, stepowac to mam wrazenie ze mi zaraz jego nozka spomiedzy moich nozek wypadnie 😉 🙃

justynka
- jezu, mam nadzieje ze to komplement dla Ciebie ale wygladasz baaardzo młodziutko 🙂 🙂 🙂 sliczny brzusio!!!





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynka dla mnie to Ty jestes malusia 🙂to komplement Kochanie!!!

Jagodka - achaaaa no to juz tera 🙂 wiem ...a co Ty myslisz ze ja sie bolu nie boje ...kurka wszystko zdzierze ale nie bolu a wyczytalam ze kobiety co mialy bardzo mocne bole miesiaczkowe (do ktroych ja sie zaliczam/liczalam)to na bank beda mialy bole krzyzowe (moja Matula miala przy Bracie i przy mnie wlasnie krzyzowe) masakra jak mi zaczela opowiadac ..ciarki! wiec ja taz mysle ze nie wytrzymam tego bolu i bede chciala zzo bo zwariuje z bolu... wiem jak przechodzilam miesiaczki zawsze pierwszy drugi dzien n L-4 co miesiac albo co drugi bo mdlalam i nic nierobilam tylko sie zwijalam w rogalic i beczalam!
Wiec boje sie jak cholera!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka- sprytne te nasze dzieciaczki 🙂


Julcia- masakra z tymi bólami, kurcze ja takie miałam dopóki nie zaczełam brać tabletek anty 🙂 mdlalam i konałam z bólu 🙂
no to napewno mnie zapamiętają w szpitalu jak na dzien dobry im sie rozwrzeszcze 🙂 a mam bardzo niski próg bólu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...