Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam w środę!
Syla- masz racje z tym fartem. Jak nie krwawisz to ok jak krwawisz do do szpitala. Poleżysz pare dni i do domku. Nawet nie zbadają. Ja juz nie mówię jak tu mocz sprawdzają w którym też może być krew. Ehhhh Dobrze że w poniedziałek mam USG a w czwartek wizyte u pani ginekolog. Już sie nie mogę doczekac 🙂
A teraz uciekam na zakupki. Miłej środy styczniowe mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

CZESC MAMUŚKI 🙂


JULEŃKO
- mnie też lekarz bada za każdym razem, ale mi to kompletnie nie przeszkadza! pierwszy raz "zagląda mi" obcy facet :laugh: myślałam że będzie zle, ale nie , jest bardzo OK, nawet lepiej niz moja byla pani ginekolog - faceci na prawde sa delikatniejsi. No a poprzez to badanie moj gin sprawdza czy ujscie jest zamkniete i czy szyjka sie nie skraca. Bo to wazne bardzo.
Poza tym, hmm, nie wiem dokladnie jak to jest ale od wielu rodzących słyszałam, że jedną z najgorszych rzeczy przy porodzie jest badanie w trakcie skurczy 🤢 moja przyjaciolka przy tyl ryczalajak bobr..lekarz ponoc wsadza reke po łokieć..i wlasnie - Dusia - Pinacolada - Wy jesteście już mamusiami - o co chodzi z tym badaniem???po co one jest skoro jest tak bolesne? mialyscie to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem wiem zamki rzecz najważniejsza 🙂 ale jak już to się stanie to nareszcie zobaczysz jaka to radocha już ci zazdroszcze ta radocha już za mną niestety ale radośc jak wprowadzałam sie do domu zostaje w mojej pamieci współczuje ci tylko tego sprzatania po szlifowaniu ścian ło to jest kosmos ale na swoim to na swoim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPOKO SPOKO, sprzatać będą inni 😉 ja wejdę na gotowe ;D
Ja tam będę tylko dowódcą :laugh:

Co do tego badania - na pewno nie chodzi i złe ułożenie...niestety...córka mojej przyjaciółki była dobrze ułożona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam taka ochote iść sobie do spa 😎 tak żeby mi masaż pleców zrobili w olejkach, wybyczyć sie w kąpielach z alg, żeby paznokcie doprowadzili do ładu .... a tu kicha 😲 masaży nie wolno, kąpiel z alg rozgrzewa - nie wolno , tylko te paznokcie mam nadzieje że wolno??!! no taka mam ochotę żeby się ktoś mną zajął ... 😞 a maseczka jakaś na twarz by mi sie przydała ale pewnie mnie uczuli ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.

Badanie, owszem, pamiętam (nie da się tego zapomnieć). lekarz wkładał (tak jak Jagoda to delikatnie ujęła:P ) rękę po łokieć i rozciągał szyjkę ,żeby się szybciej otworzyła - przynajmniej tak u mnie było. Poza tym miałam wątpliwą przyjemność być poddana zabiegowi wyciągania czopa śluzowego , który niestety sam nie odszedł. Wyglądało to całkiem podobnie tylko w efekcie lekarz chwytał palcami ten czop i "charatał" go na zewnątrz, brrrr......

Ale zaczęłyście dzionek od takich nieprzyjemnych wrażeń. Bardzo proszę znależć szybciutko jakiś przyjemniejszy temacik 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał:
Dziewczyny mam taka ochote iść sobie do spa 😎 tak żeby mi masaż pleców zrobili w olejkach, wybyczyć sie w kąpielach z alg, żeby paznokcie doprowadzili do ładu .... a tu kicha 😲 masaży nie wolno, kąpiel z alg rozgrzewa - nie wolno , tylko te paznokcie mam nadzieje że wolno??!! no taka mam ochotę żeby się ktoś mną zajął ... 😞 a maseczka jakaś na twarz by mi sie przydała ale pewnie mnie uczuli ...


Misiamamy- a kto Ci powiedział, ze nie wolno masażu pleców?? Ja pracuję na spa i u mnie takie masaże są wykonywane. Nie mocno bo nie wolno ale ulga niesamowita i tak. Zmień może spa albo idz do takiego gdzie są specjalne masaże dla kobiet w ciaży 😉 A co do tych kompieli z alg nio to nie wiem bo u mnie się tego nie robi. Paznokcie wolno, to wiem na pewno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałam zapytać o to samo co justyna malutka-dlaczego nie można masaży?ja się wybieram z mężem do spa niebawem i mam zamiar być porządnie wymasowana bo mnie bolą plecy.

Ciężko spałam i się nie wyspałam miałam tyle głupich snów ,że mąż śmiał się jak nie wiem gdy mu opowiedziałam.Też mogłabym być podłączona do flaszki bo suszy mnie w nocy bardzo.

Idę niebawem odwiedzić Aptekę witaminy się skończyły no i trza zakupić kolejny pojemnik na mocz bo w piątek badanie na krew,mocz i znowu toksoplazmoza;(strasznie nie lubię tych badań bo jestem na głodzie i czekam w kolejce nikt oczywiście nie domyśli się ,żeby Cię przepuścić ,a kolejka tragiczna.Na szczęście nigdy nie jestem sama.

Czas na kawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba ze Ci lekarz zabronił, no to nie ma wyjścia. Chociaż i tak mnie to dziwi? Masaże dla kobiet w ciąży są naprawdę robione bardzo delikatnie i kosmetykami, które nie uczulają. Nawet maseczki ( tak przynajmniej jest u mnie). Sama miałam ostatnio masaż twarzy i maseczkę. Super prawa i super relaks. I nic a nic mnie nie uczuliło. Ale to chyba też zależy od kosmetyków...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręka po łokieć to inna sprawa ,ale co wy się boicie lewatywy?

Ja sobie robiłam zgodnie z radą Tombaka i oczyściło mnie cudownie z wszelkim złogów,więc to nic nie boli a samopoczucie jest wspaniałe bo czujesz się o niebo lżejsza.Robiłam raz później mi się już nie chciało.Ale ręka po łokieć brzmi "super" z moim progiem bólu ja umrę;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
za namową Justynki weszłam sobie na spa i niestety nie maja nic dla kobiet w ciąży no ja nie moge masaży niestety jak nie byłam w ciązy to chodziła bardzo czesto i na maseczki i masaże i wogóle ale lekarz zabronił mi masaży wiec sobie dam juz spokój ( mąz mnie pomasuje 🙂)ale przydało by sie oj przydało.... a na wszystkie kosmetyki ktore używałam przed ciązą sie uczuliłam i kicha niwea jak zawsze jest dobra na wszystko, dobrze że krem na rozstepy mnie nie uczula 🙂ale paznokcie to już mam załatwione umówiłam sie na manicure i pedicure 🙂 przynajmniej to 🙂 jeszcze musze sie skoczyć do fryzjera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADa! osz cholercia, ąz mi ciary przesły, fuuj 🤨 😠

Ja już sama nie wiem, "kurczę bladę"... strach przed porodem naturalnym coraz większy 🤨

Wczoraj jak byłam w tym komisie co Wam kiedyś o nim pisałam (babeczka oddaje tam ciuszki po swoich 4 synkach a ubranka ma tylko a anglii i usa i są boskie!) była koleżanka sprzedawczyni - też ma termin na 1 tydzień stycznia i wlasnie wybierala co lepsze ubranka dla swojego synka (po nowej dostawie) 🙂
Pogadalysmy sobie chyba z 40 min - ona rodzi w Narutowiczu (tam gdzie pracuje mój i kariny89 lekarz; ona chodzi do innego i bedzie tam miala cesarke. Mowi ze przy pierwszym dziecku rodzila w Siemiradzkiego - tez cesarka - ciaza i operacja prowadzona przez LESZCZYNSKIEGO (obecnie pracuje na UJASTEK i wlasnie moja przyjaciolka kurcze mowila o nim calkiem dobrze) i byla bardzo niezadowolona. W ogole dziewczyna siega mi do ramienia a urodzila dziecko 4500!!! 🤪 takze dobrze ze cesarka! i przytyla 26 kg!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEWATYWY sie nie boje..trudno, lepsze to niz zrobic za przeproszeniem kupsztala w trakcie porodu hehe :laugh:


Ale tego badania po łokieć boję sie strasznie...

Zaczynam sie wahać mam mętlik coraz wiekszy w głowie.

Ta laska wczoraj mowila mi ze cesarka kosztuje na UJASTEK 1000 pln...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Basiu,ja się martwię,że tam na fotelu zrobię coś fuuu i będzie mi wstyd,ale podobno nie można się przejmować.

Co do porodu i strachu jeszcze się nie boję pewnie dopiero zacznę ,ale liczę na to ,że będę miała nie najgorszy poród(mama moja urodziła 3 dzieci i każdy poród miała lekki i miło wspomina jak na tamte czasy),a poza tym jakby nie ma innego wyjścia więc nastawiam się psychicznie na ból.Nie wiem czy któraś z Was miała kiedyś ostre zapalenie pęcherza moczowego? ja miałam -ten ból pamiętam do dziś,wyłam,mąż prawie na sygnale jechał na pogotowie,tyłek mnie tak bolał,że myślałam,że mi go rozerwie na kawałki.Cała się spociłam i musiałam głęboko oddychać więc tak wyobrażam sobie ciężki poród.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał:
powiedz Syla to jak Ty radzisz sobie z tym strachem czy wszysko jest dobrze z dzidzą matko ja mam takiego lekarza u ktorego spędzam 40 min do godz co 3 tyg wszystko sprawdza począwszy od pH pochwy wysokości macicy do usg dziecka i przynajmniej wychodze od niego z ulgą zewszystko ok tak wam współczuje dziewczyny i Tobie Syla i Justynce i Julce dobrze że jedziesz do Polski Syla to cię przebadają 🙂
Julka a ty masz dopiero lekarza w grudniu!!!??? rany boskie


Nie wiem jak sobie radze! teraz siedze i becze, bo zaczeły w okolicach intymnych wyskakiwać mi tak jakby kurzajki!! i ponoc to jest nie bezpieczne!! 😞 😞 😞 myslałam że to nic! wyskoczyła jedna potem nastepna a teraz mam juz ich 5!!!;( 😞 😞 😞 i trzy robia się na pipce jestem załamana, bo ponoc dziecko naturalnie nie mozna potem rodzić bo mozna je zarazic bakteria wystarczy ze ma sie jedną tylko! a ja mam juz ich 7!! a tu hujee nie robia testów na wirus HPV a u nas jest obowiązkowy!!!!!! załaaamka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny każdy poród jest inny więc lepiej nie słuchać opowiadań koleżanek bo każda przeżywa to inaczej ma też inny próg bólu.Jedyne co możemy zrobić,żeby lepiej to znieść to wybrać dobry szpital,opiekę położnej i znieczulenie jak już nie damy rady i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...