Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
wiesz te nasze chłopaki to chodzą w ciązy z nami 🙂 powaga ja odpoczywam moj też ja mam zgage i musze napić sie coli on też ja mam ochote na zjedzenie czegoś on tez ciekawe czy jak pod koniec stycznia bede miała bóle parte i rozwarcie 10 cm to czy on też 🙂 😉 🤪 ale to jest tak miłe że hej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej Dziewczyny
czy któraś z Was wie coś na temat przypadłości zwanej pępowiną dwunaczyniową? niestety na USG połówkowym wykryto ją u mnie 😞
lekarz powiedział, że nie ma się czym przejmować, i że o wszystkim powie mi lekarz prowadzący ... ale to dopiero dziś po 19:00

a co do "listy szpitalnej", to na stronie Instytutu Matki i Dziecka znalazłam coś takiego:

Co zabrać ze sobą do szpitala

* wyniki badań— grupy krwi, Hbs, morfologii, moczu, USG;
* dowód osobisty;
* aktualna książeczka zdrowia;
* bieliznę osobistą (koszula, szlafrok, ranne pantofle, skarpetki);
* przybory do mycia, duży ręcznik frotte;
* butelkę wody mineralnej niegazowanej;


dla dziecka:

* 5 kaftaników,
* 3-4 body,
* 5 śpioszków,
* czapeczka,
* 2 pary skarpetek,
* kocyk,
* rożek,
* kilka pieluch tetrowych,
* pampersy;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagódka mi dal skierowanie na badaanie ogolne moczu, krwi i to hbs czy cos takiego i kazal mi zrobic w szpitalu u siebie. Byam dzis i o dziwo bylo tylko pare osob przede mna, same starsze kobiety(60-70 lat) na drzwiach kartka ogromna KOBIETY W CIAZY PRZYJMOWANE BEZ KOLEJKI,nie mialam ochoty sie z nimi klocic i czekalam. Jeden facet kolo trzydziestki zwrocil im uwage, ze jestem w ciazy ale one nic sobie z tego nie zrobily oczywiscie.... no ale nic. A pytalalm sie o te badania bo mi lekarka z punktu pobran powiedziala ze mam sie przy odbiorze isc zarejestrowac na oddzial ginekologiczny i cos tam cos tam ale malo co zrozumialam, myslalam ze Ty wiesz skoro do niego chodzisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAMAMALISZKA - tych stron co jest potrzebne jest mnostwo.
Ja specjalnie wyslalam Wam liste od kolezanki, ktora napisala co jest potrzebne w realu 🙂


Jezu, dziewczyny, cala sie trzese...normalnie tak sie boje ze szkoda gadac. Jeszcze maz mi napisal ze agencja probuje gadac z tymi naszymi wiesniakami ale oni kreca nosem...ONI KRĘCĄ NOSEM? rozumiecie...łzy mi same z nerwów lecą. Ja nie wiem jak to wytrzymam...jestem naprawde przerazona i nie boje sie o siebie tylko o mojego synka.. 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o łóżeczko bo widze, ze piszecie to jakupuje turystyczne bo moja kolezanka powiedziala ze jej dziecko by sie zabilo w drewnianym i ze ogolnie jest klopot jak dziecko zaczyna wstawac.... a takie turystyczne to jest faktycznie dobre bo Dziecko spi na swoim miejscu jak sie gdzies jedzie 🙂 Ja wybrałam takie
http://www.allegro.pl/item734039820_sweety_lozeczko_melody_espiro_aluminowe_palak.html
tylko, ze my bedziemy kupowac w sklepie bo jest tansze niz na allegro albo na ceneo.pl 🙂

Buziaki mamuisie:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Mamuśki 🙂

Jagódka- spokojnie, mąż da rade. Jak dobrze pamiętam to w umowie przedwstępnej macie wpisany termin przekazania kluczy więc niech wieśniak nie fika i daje klucze bo termin mu mija 🙂bank po akie notarialnym uruchamia kredyt wiec to kwestia dnia jak dostanie kase więc niech jaj nie robi 🙂

Syla- jaka laska z Ciebie 🙂 i gdzie Ty jestś gruba???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Stycznióweczki stare i nowe 🙂

Wczoraj jednak nie miałam siły po 2 dniach przyjmowania gości zaglądnąć na forum więc dziś czekało na mnie - bagatela- 25 str!!

Łożeczko - w domu zdecydowanie drewniane, zresztą takie mam po starszej córci więc tylko materacyk świeżutki kupię (kokosowy) i będzie git 😉

Dzisiaj przed pracą podjechałam sobie do takiej małej , ale dobrze zaopatrzonej hurtowni i pokupiłam kilka rzeczy na poprawienie humoru. Kupiłam przewijak na łóżeczko, butelki TT (125ml x2szt), smoczki TT do uspokajania, pieluchy tetrowe 20szt (była promocja),2 pieluszki flanelowe, gruszkę do noska (niedobrze mi się robi na samą myśl aspiratora 🥴 ), łańcuszek do smoczka i folię pod prześcieradło. Patrzyłam też na rożki z Feretti ale nie było wzoru, który akurat mi się podoba - sprowadzą mi na zamówienie. Byłam tam z listą , którą sobie zrobiłam już kiedyś na podstawie danych z internetu więc okazało się ,że na każdej rzeczy zaoszczędziłam 2-5zł i nie musiałam płacić za przesyłkę 🙂
Materacyk kokosowy też mają w dobrej cenie ,ale to dopiero w grudniu kupię , żeby teraz nie zajmowało niepotrzebnie miejsca.

Jagoda - nie daj się tym wieśniakom. Trzymam kciuki za pomyślną transakcję !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie Poniedzalkowo!

przebrnelam dopiero przez polowe zaleglosci zaledwie dwu dnioweje nie obecnosci uf....

witam nowe Mamusie styczniowe 🙂

I ja sie zgadam co do duzej gondoli !

rowniez od samego poczatku ogladamy wozki i uwazam ze jednak coraz bardziej sie skaniamy do kupna tutaj glebokiego a spacerowke i fotelik z maxi cosi w polsce uwazamy ze maxi cosi nie ma dosc glegokiej gondoli.

A co do lozeczek to ustalilismy juz ze bedizemy mieli kolyske w pierwszym okresie zycia naszego malenstwa.
(ja mazylam by moje dzecko mialo kolyske)
Jagoda wiesz to u Ciebie z tym Waszym upragnionym M to jaies prawo serii czy co!!! jak nie urok to przemarsz wojsk!!!!
BIDULKO!

wracam do lektorki ufff...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagodka dasz rade nie ddeneruj sie dziewczyno!!!! wiesniak to wiesniak jak wam podskoczy to mu przecież dom z lepianki spalicie mąż Ci nie da zginąć i wszystko załatwi na cacy zobaczysz już za chwile bedziesz w swoim własnym M 🙂 głowa do góry nie denerwuj sie bo wszystko pojdzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam ze sklepu i powiem Wam,że ja się strasznie męczę nawet jak tylko idę normalnym krokiem,weszłam do sklepu z zadyszką.Czy wy też tak macie? ja do swojej mamy na 4 piętro już nie wejdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla Ty gruba??hmm tylko brzusio spory a nic poza tym
misiamamy spokojnie do stycznia zdazymy zrobic zakupy 😉 a co do czekolady to od rana mam smaka i chodze czesto do kuchni ja podjadac 😉
Jagoda lezaczek super mamy i bardzo sie przydal a co do uciszaczy to jeszcze niekiedy odkurzacz 🙂 co do oliwek to tez lubialam a teraz toleruje jedynie pokrojone i to malo, calej do ust nie wloze bo mi niedobrze
i najwazniejsze czuje ze dzis juz nie bedzie probemow z tym mieszkaniem 🙂
mycloud poprostu maz razem z Toba jest w ciazy i dlatego u niego te zachcianki 😉 moj w pierwszej ciazy zamiast mnie mial "okres" - raz w miesiacu mega duzo slodyczy 🙂 a z wchodzeniem po schodach to max na 2 ietro bo wyzej nastepuje zgon... 😉 tchu zlapac nie moge i sapie z 10min zeby dojsc do siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe jaa jestem chudziutka 😁 no dobra bo do grubasów nie należe ale jestem już prawie 12kilo do przodu!! masakra i widze jak idzie mi w uda i tyłeek, martwie sie tylko o ręce chociaż do wesela:p Codziennie pół kilo więcej.. I teraz jem o wiele więcej słodkiego niż kawaśnego! kanapka z dżeme i kakao to ppodstawa 😁
A dziś zrobiłam pyyszne naleśniki z dżemem:P i zastanawiam się nad kluskami!:P hehe buuziaki :* 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do butelek to kupie sobie jedną narazie i wystarczy bo zamierzam bardzo długo karmić piersią a potem z czasem się bedzie kupowało. Co do smoczków to Wam powiem że naczytalam się że dzieci są wybredne i jednego nie pasuje np z aventu a tylko nuk albo najzwyklejszy. Nie wie od czego to zależy, ale gdy dzieciom nie pasowało mamy pisały że zmieniały na NUK, więc ja postanowiłam kupić z tego na start smoczek a potem zobaczymy gdy ten bedzie zły bede szukać innego a jak nie to kupie na zapas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja myslałam że jestem sama z ta zadyszką ale widzę że i wam sprawia problem wchodzenie po schodach masakra czuje sie jak struszka powaga a to dopiero 22 tydzień gdzie tam 40 ło to bedzie kosmos 🙂
a jesli chodzi o smoczki mysicie że tak od razu po urdzeniu bedą potrzebne dzidzi ? ja nie wiem wydawało mi sie że to może troche póżniej ale nie mam pojecia co wy na to mamusie które macie już dzieci podpowiedzcie mi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...