Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anka323- powie Ci ze nie wiem gdzie ten sklep, może mi jakos bardziej powiedzieć. W następna sobotę jade na zakupy do Cork to wejdę i zobaczę chętnie, bo chce sobie poszukać wozka czy warto w Polsce kupować czy tutaj. I łóżeczko.

WÓZEK-
co do wózka to ja Wam powiem tak, zdecydowałam się że w ogole nie kupuje Wózka z gondola! Tylko od razu kupie spacerówkę która mi się podoba bo z tymi gondolami to zawsze problem z tymi spacerówkami to raz a dwa! Kalkulacja zapytałam już tyle dziewczyn to mówią że dziecko jeździ max 3m w tej gondoli potem dajesz już spacerówkę bo dziecko po prostu Ci się wqrza! więc jak my rodzimy w styczniu to te 3m się najbardziej zimne! dlatego będziemy bardzo ało wychodzić z swoimi maleństwami bo kto naraża maleństwo na straszne mrozy. Ja kupie sobie spacerówkę która mi się mega podoba i do tego taki ciepły śpiworek(oczywiście spacerówka rozkładana do całkowitej leżącej pozycji) a i jak bedzie w śpiworku i kombinezonie wystarczy na te 4spacerki w miesiącu hehe gdy będzie w miarę cieplo 🙂 I jak same widzicie tej gondoli sie w ogole nie będzie uzywać.

ŁÓŻECZKO-
chciałam sobie kupić te drewniane z szczebelkami bo sa ładne i takie oryginalne, ale ten kojec mnie blokuje bo wtedy bede mogłą barc łóżeczko ze sobą do Polski i dziecko zawsze śpi na swoim miejscu. Powiem Wam tak rozmawiałam z moją siostra, wychowała dwójke dzieci na łóżeczku ze szczebelkami i powiedziała że nigdy więcej. Dzieci poobijane. Gdy uczyą sie wstawać, nie raz w nocy musiala wstawac i córce noge wycigac bo wkładała między drabinki. No a gdy już zaczeły im rosnąć zęby tooo tragedia, zajadali się tym drewnem z łóżeczka, mówi że kojec jest o wiele lepszy bezpieczniejszy. Więc w sumie teraz nie mam żadnych przeciw argumentów co do kojca wręcz przeciwnie. I na pewno kupuje kojec 🙂

mycloud- ładne czapeczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam inne zdanie co do gondoli i właśnie dlatego ,żeby dziecko nie jeźdżiło w niej tylko 3 ms kupujemy dużą gondolę www.jedo.pl w takiej gondoli dziecko jeździ nawet do 7ms.Ja bym powiedziała,że na lato mniej się opłaca gondolę bo może leżeć takie maleństwo w spacerówce ,ale na zimę? Poza tym skąd wiesz jaka to bedzię zima? nawet jeśli będzie -2 stopnie to nie wyjdziesz z dzieckiem na dwór nawet na 30min? to bardzo niezdrowe.Lepiej wyjść na kilka minut i dotlenić dziecko niż kisić się w domu.Więc to raczej nie będą 4x.Oczywiście jak wolisz,ale ja bym Ci polecała dużą gondolę bo faktycznie są wózki ,które tylko wyglądają ładnie,ale są tak małe gondolki,że dziecko po 3,4 ms się nie mieści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Własnie że nie, bo wychodząc na dwór z dzieckiem masz i kombinezon i gruby śpiwór to wystarczy(tymbardziej na te 30minut), a te duże gondole to sa spoko, ale sama zobaczysz że dziecko nie będzie Ci chciało leżeć najdłużej 4m. Pogadaj z rózymi mamy gdzie dzieci maja 5m i chcą juz siadać, co mamy się siłują z nimi żeby nie bo to nie zdrowe. Potem jest ciekawe świata i chce widzieć. A te duże gonodle to się nie mieszczą nawet przez bramki sklepowe(ponoć)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm a te co pokazujesz to są normalne gondole:P ja widziałam tutaj większe, a dzieci sa grubaski jak są małe i rosną w bok:P i ciasno im. Wie bo teraz jest taki bum że nie jedna to druga mówi że tak jest, Ale nie mówie też że gondola jest zła ale ja bede miala spacerówke. Bo gonodla jest moim zdaniem zbędna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz.Tą gondolę co pokazuję można w niej regulować oparcie.A do sklepu najczęściej wchodzi się z fotelikiem tzn.montuje się fotel na stelaż.Mnie nie szkoda zakupić gondolę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tymi czapkami to wymyśliłam że :
mam kombinezonik z kapturkiem ,więc kupię jakąś typową , cieplutką czapusie na zimę i założę ten kapturek i będzie ok 🙂 co do tych przydatnych rzeczy to muszę kupić jeden ciepły kocyk i drugi troszkę cieńszy , 2 rożki , wanienkę , kosmetyki i pewnie jakieś początkowe zabawki :laugh: co do pieluszek to ja proponuję od 0-3 m zakładać pampersy i na to pieluchę ( bo zazywczaj dzieci od 0-3 m mają bardzo żadką kupkę i często same pampersy nie wystarczają) a i ja już kupiłam paczkę :
http://www.bobosam.pl/_var/gfx/4a9919fc7234c9a8b781d0463d026143.jpg
a jeśli chodzi o łóżeczka/kojce ja zdecydowanie wybieram kojec !!! bez porównania i coś takiego wypatrzyłam http://www.allegro.pl/item741267459_lozeczka_kojce_arti_l5_komfort_4_kolory.html
super rzecz ! na kółkach z przewijakiem ! wypas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjka frotte ,płyn nivea i inne kosmetyki też.Co do czapek masz rację.Ja też te co kupiłam są ciepłe welurowe pod to założę jeszcze bawełnianą i wystarczy przy założeniu ,że zakładamy dziecku kaptur z kombinezoniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ,poczytałam trochę o czym piszecie i powiem szczerze że dzięki bogu mam te pierwsze doświadczenia za sobą ,bo odchowałam już jedno dziecko ,które tez przyszło na świat w styczniu i kąpiele ,i spacery mam za sobą teraz jest nawet łatwiej ,bo są jeszcze lepsze rzeczy (to znaczy czy ja wiem czy lepsze ,niby bardziej udoskonalone ,ale tak naprawdę to jest to samo , 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, ja od początku spędzam swoją ciąże na leżąco w domu. Czasem troche nudno ale przynajmniej mam duuuużo czasu dla swojego brzuszka i żaden kopniaczek mi nie umknie 🙂 ostatnio zaczęłam organizować wyprawkę, narazie zbieram rzeczy po dzieciach z rodziny wiec możę wcale nie będę musiała aż tyle kupować. Wózek już jest, łóżeczko też i pierwsza tura ubranek w kartonach czeka 🙂ale tak czasem myślę że mimo, że mam sporo czasu na przygotowanie to i tak nie ominie nas szaleństwo na początku po urodzeniu się maleństwa 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
CO do wozka to ja mam zamiar kupic 3-funkcyjny.Wydam troche wiecej,ale znajoma taki ma i mowi,ze jest rewelacyjny.Mi sie w kazdym razie bardzo podoba 🙂

Siedze juz od ponad 2 godzin w pracy..I az zla jestem,bo pogoda piekna,a ja musze tu siedziec 😠

Ja jeszcze zadnych ciuszkow nie kupowalam,Mam zamiar zaczac od przyszlego miesiaca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kobitki,

Madziula - rety! pieluchy juz teraz i kosmetyki 🙂? jeszcze Ci sie przeterminuja! :P
Ja takie rzeczy to bede kupowac w grudniu.

Syla - ja tez sie nie zgadzam z brakiem gondoli i prostestuje! 🙂 tak mi żal tych malenstw wepchnietych do spacerówek że szok! wlasnie wczoraj w galerii widzialam tego mnostwo i wzrokiem zabijalam rodzicow. Dopoki dziecko nie siedzi samodzielnie nie mozna go wsadzac do spacerowki! ani do fotelika na dluzej! to nie jest dobre dla kregoslupa dziecka.
Moi znajomi wożą w gondoli dzieci do 5-6 mies i wcale dzieci nie protestuja.
Zimowe dzieci musza miec gondole dluzej moim zdaniem.
Podobnie kojce - w ogole jaka jest róznica miedzy kojcem a łóżeczkiem turystycznym??? bo to co pokazałaś syla do ł.turystyczne i jak sama nazwa wskazuje jest na tymczasowe wyjazdy itd. Tam nie ma sztywnego materaca i nie ma regulacji wysokosci takiej jak w tradycyjnych lozeczkach. A kojce sa jak dla mnie typowymi miejscami do zabaw a nie do spania.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przytycia to wczoraj moja mama powiedziala ze juz nie powiekszam sie.
Mnie wywalilo strasznie juz od 3 miesiaca no i na ostatniej wizycie czyli 2 tyg temu bylam na ponad 9 kg plus 🤢
Wole nie myslec co bedzie teraz...
A wózki - my zmianilismy zdanie kilka razy. Na poczatku wybralismy MUTSY 4RIDERA - WÓZEK sliczny, swietnie sie prowadzi, piekne materiały itd. Baaardzo NAM sie podoba. tylko ze o ma sie podobac dziecku a niestety znalezlismy wozek polski za 1/3 cene MUTSY'EGO ktory jest lzejszy, wygodniejszy dla dziecka, wiecej opcji w spacerowce i gondoli (funkcja kolyski, uchwyt w gondoli, wiekszy kosz na zakupy, lepszy podnozek, podnoszone dno gondoli, amortyzacja, spacerowka rozkladana w b wygodny sposob do plaskiego bez zadnych garbow na srodku czy doleczkow jak w innych drogich wozkach..)no i chyba nie warto przeplacac...




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wózków to nie warto przepłacać.My do tej pory też chcieliśmy Mutsy,albo wózki za ok.4000zł ,ale okazywało się ,że mają bardzo złą opinię wśród użytkowników i nie mają podstawowych funkcji typu głupie uchwyty do gondoli,albo co najważniejsze całkowicie rozkładana spacerówka albo koła pompowane,fotelik na siedzisko bardzo płaskie tzn.dziecko nie nadwyręża kręgosłupa. Aż natknęłam się na polskie wózki firmy jedo cena 1500zł cały zestaw,nie są ciężkie,jedna z największych gondol ,spacerówka rozkładana więc dziecko może w niej spokojnie spać,ma uchwyty i do tego bardzo ładna,świetnie się prowadzi,piękne kolory,wielki kosz na zakupy no wszystko cudowne i ma świetną opinie warto poczytać.Wózek nazywa się jak kto woli jeśli na paskach to Bartatina Classic a jak bardziej nowoczesna to Fyn 4.Popatrzcie na allegro.Taki właśnie zamawiam.Dodam jakieś fotki tego wózka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...