Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Stwierdzenie kłykcin kończystych u ciężarnej najczęściej jest wskazaniem do ukończenia ciąży poprzez cięcie cesarskie, ze względu na możliwość przeniesienia zakażenia z matki na dziecko podczas porodu drogami natury w szczególności, gdy zachodzi konieczność nacięcia krocza. Zakażenie u dziecka najczęściej objawia się zmianami laryngologicznymi (brodawczakowatość krtani) pojawiającymi się w okresie pierwszych 6 miesiącach życia. W czasie ciąży brodawki mogą rosnąć bardzo szybko natomiast po porodzie może dojść do samoistnego cofnięcia się zmian. HPV-11 jest typem wirusa, który u kobiet ciężarnych najczęściej ulega aktywacji. Zakażenia pierwotne lub wtórne wirusem mogą być przyczyną poronienia. W czasie ciąży możliwość leczenia kłykcin kończystych jest bardzo ograniczona ze względu na teratogenne działanie na płód większości leków stosowanych podczas kuracji jak również zagrożeń wynikających z konieczności zastosowania znieczulenia podczas zabiegów polegających na mechanicznym usunięciu brodawek. Najczęściej leczenie podejmuje się po zakończeniu okresu połogu.

http://www.forumginekologiczne.pl/txt/print,2599,0

ja chce do POLSKI!!! 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Misiamamy- dokladnie tak dopiero w grudniu 🤪 w 35tyg. wiecej nie trzeba... wsumie trzy wizyty u lekarza 2wizyty USG ewentualnie jak potrzeba jeszcze jedna! i koniec ...jak ciaza przebiega prawidlowo to po co wiecej 🥴 ale ja sobie tak mysle ze w PL tak jest z kasych choryk tez tyle samo wizyt i usg co tu! ale jak bym chociaz chciala prywatnie (bylam) to trzeba sie zapisac do ginekologa i czeka sie 2-miesiace 🤪 i placi sie 260zl za 15min. w tym badanie podwozia, usg i dzekujemy pani 🤪

Ale jak sie chodzi w PL. prywatnie do gin. to co miesiac jest wizyta i na rzadanie usg. ale to dlatego ze zbiera kase ...

Jeny co do badania w trakcie porodu ...Dziewczyny nawet nieche myslec bo mam gesi skore!!! Basiu mnie tez nie bedzie chyba potrzebna lewatywa !!! kramba toz to szok... moj prog na bol tez jest znacznie znacznie maly!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz Julcia masz racje jakbym chodziła do gin z kasy chorych to tez miałabym 3 wizyty albo mniej jak poszłam sie zapisać do panstwowego gina w 7 tygodniu ciązy to mi recepcjonistka wyznaczyła termin na 28 sierpnia 🤪 niezle pomyslałam w 5 miesiacu ciazy pierwsze badanie 🤪 to wolałam prywatnie 🙂 płace 150 pln za wizyte z usg przegladem podwozia ale wiem wszystko bez czekania w kazdej chwili jak cos nie tak to dzwonie na prywatna kom do lekarza obojetnie czy noc czy dzien zawsze odbierze poradzi jest mi przykro że tylko za kase da sie opiekowac kobieta w ciazy na panstwo nie ma co liczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda nie pamiętam takiego badania o którym piszesz, może je miałam ale naprawdę nie pamiętam, zresztą mi po 4dniach leżenia na patologii było już wszystko jedno byle urodzić naszą kruszynkę.Pamiętam ,że dostałam jakiś środek przeciwbólowy na bazie narkotyku w pupę i od tego momentu kojarzę tylko skurcze, wymioty i spanie.
a i lekarz przyszedł dopiero jak było widać mała, a tak to spędzałam czas z dwoma zmianami położnych 😉
lewatywy też nie miałam głodzili mnie od wieczora dnia wcześniejszego, kiedy już postanowili ostatni raz wywoływać do raportu Agatę 😉
a ta Twoja znajoma nie ma wskazań do cesarki?skoro jest niska i prawdopodobnie będzie mieć dużego dzidziusia to trudno będzie mu wyjść przez kanał rodny... i musi jeszcze za to płacić ??? masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla ja tez miałam coś takiego jak opisujesz, to jest wirusowe ale lekarz nic mi nie mówił jak rodziłam - do porodu mi wszystko zniknęło i została jedna malutka. Po porodzie mi się znów pojawiły, aż się przestraszyłam bo takie czerwone się zrobiły, a że były wakacje to mój gin mówi, że nie może ich zamrozić bo się będzie babrać i kazał przyjść na jesień-same zniknęły i odpukać już się nie pojawiły... ufff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna malutka- w poniedzialek w nocy przylatuje, rano ide na badania do szpitala tego samego dnia po 12 bede miala wyniki. I ide do lekarza na 16:00 z wynikami. Robie ogolna morofologie mocz i na obecnosc tego wirusa Hpv czy jakos tak(wirusa brodawczaka ludzkiego) i wszystkiego sie dowiem! musze czekać nie zaufam juz tym platfusom tutaaj, ale idą teraz w sobote do moejgo głonego GP powiem mu! albo nie bo jeszcze powie ze nie moge leciec.. ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda: gratuluję nowego mieszkanka 🙂 my na naszym mieszkamy od 3 m-cy 🙂 wcześniej był remont i też pełniłam funkcję dowódcy 🙃 nasz remont trwał 2,5 m-ca więc miałam troche roboty 🙃 🤪 no ale mieszkanie no swoim to jest coś..... powodzenia i mało nerwów remontowych życze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALLICEE - DZIĘKI :*:*

SYLA - spokojnie! tak czy siak nie dzieje się krzywda Twojemu Malenstwu! nawet gdybys musiala urodzic przez cesarke - nie przejmuj sie Kochana, cieszyc sie tylko ze bedziesz w Polsce no i na Twoim miejscu zrobilabym wszystko zeby rodzic tutaj (chyba ze zalezy Wam na opiece socjalnej w Irlandii, no to tam pewnie becikowe wieksze 😉 )


Ja dzisiaj załatwilam hydraulika na poniedzialek (dzwonilam do dwoch ale jeden mi powiedzial ze nie wazne jak sie nazywa i ze to tajemnica i nie musze wiedziec..idiota...no wiec juz do niego nie zadzwonie), dzis podpisujemy umowe z energetyka bo podobno przychodza o 17 odkrecic nam liczniki :/
Moje kochanie jedzie dzis do mieszkania zrobic dokladne pomiary. Jutro jedziemy wybrac drzwi zew. do mieszkania, w poniedzialek do OPEN FINACE zalatwic ubez. mieszkania, wieczorem moj M. z moim tatą piją 🙂 uff, a w weekend moze podjedziemy do Kalwarii zamowic sofy, kanapy i fotele 🙂 🙂
Dzis tez dostalam wycene kuchni od jednego z 3 wykonawcow. Chyba jednak upadnie moj pomysl z pralka w kuchni bo sama roleta do szafki zeby ja zaslonic - 800 pln, bez sensu...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZKOŁA RODZENIA
ja słyszałam w dwóch szpitalach że od 26 tc no i my zaczynamy 8 padziernika.

ZGAGA - znowu wczoraj mialam mega zgage ale piekło mnie juz tak bardzo ze az mi sie plakac chcialo - kupilam migdaly, zjadlam, popilam 2 szklankami wygazowanej pepsi i przeszlo 🙂 🙂 🙂 🙂






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...