Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
☺️ dziekuje ale zeby az bohterka ... 🤪

Jagodko prosze Cie nie NERWOJ sie, calym sercem jestem z Toba!!!!

Misiamamy (wracajac w przeszlosc) to tak jest jak dostalam przyplyw energi to szalalam w kuchi i domu 🤪 ale na drugi dzien usiadlam na dupsku...

To nie ma roznicy czy sie ma Rodzicow bliski czy daleko... nas dzieli 1000km morze i co tez potrafimy sie po sprzeczac..to nie ma reguly, jesli Rodzice sa apodektyczni i probuja zyc zyciem dzieci bo malo im zycia swojego!!!!to nic nie zrobimy tylko od czasu do czasu sa zgzyty!!! j rowniez rozumie Jagode!!! le nerwy musimy odlozyc na bok!

(moj Ojciec tez zemna nie gada... no coz trudno terz sie dowiedzalam ze niczego sie w zyciu nie dorobilam...ba jakie to pretensjonalne, ja uwazam i glosno to powiedzalam ze ja mam inne wartosci dorobienia sie, nie wazne sa dla mnie materialne.. ect.)
Ale uwazam ze wygralam(moj Ojciec probowal sprowokowac sprzeczke) a ja zakonczylam ja jako rozmowe i ucielam temat. Jagoda wazne jest to jak potoczy sie Wasza rozmowanie zawsze musi konczyc sie klotnia,sprzeczka!
Trzymam kciuki Kochana za Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Julenko - dziekuję :*
ale nie jest łatwo uniknąć kłótni...
Moj tata jest osobą, która zawsze i wszędzie uważa że inni się mylą. Nigdy nie przyznaje sie do blędów, nigdy nie przeprasza tylko idzie w zaparte...
Mało tego, narzuca innym swoje zdanie a zdania innych nie szanuje ("możesz mieć swoje zdanie ale uważam ze gadasz kompletne bzdury" - to jest wyraz teoretycznej akceptacji innego zdania drugiego człowieka)
Kocham go i wiem, że on mnie też, ale z każdym kolejnym rokiem staje się coraz bardziej zdrzedliwy, upierdliwy, kłotliwy, nieustepliwy, uparty...z mamą bywało różnie, ale z tatą pomimo podobnych impulsywnych charakterów dogadywalam sie lepiej...teraz jest zle.
On chyba nie do konca rozumie ze ja jestem DOROSŁĄ I W PEŁNI SAMODZIELNĄ JEDNOSTKĄ, KTÓRA MA JUŻ SWOJĄ RODZINĘ! oni cały czas czas uważają, że mogą mi mowić co mam robić i kiedy.
Właśnie mój ojciec dzwonił z pytaniem czy bedziemy dziś u nich...
powiedziałam mu ze nawet jesli bedziemy w krk to wpadniemy tylko zawiezc mu kamere i faktury, ale widze ze on szykuje działa... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Jagodko nawet niewiesz jak bardzo Cie rozumie i wiem oczym piszesz! czuje sie jakbys opisywala doklasnie moje relacje w domu... (moj Ojcies jeszt emerytowanym zolniezem zawodowym) ja mialam dwa prawa w domu i do dnia dzisiejszego takjest sluchac i wykonywac!!!!!! nie myslec!!!!
Wiec wspolodczuwam z Toba !!!
Ale ja czasem robie zwrot i poprasutu mu ustepuje niech mysli ze kolejny raz "ma racje" i ze znow go "poslucham" i jak ciele wykonam "to co zalecil"wyjde za drzwi i tak zrobie po swojemu Kochana ja to znam!!! nie raz wracalam na obczyzne (juz w tedy bylam sama jak palec) zalana lzami nikt mi nie pomog a wreczprzeciwnie przez bliskich zdolowana...oj Kochana lez morze....
Wiec Ty teraz badz silna!!!! masz MEZA jest Was prawie troje!!!!DASZ RADE !!!!

:* :* :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,trafiłyście z tymi rozmowami o rodzinie w mój dzisiejszy nastrój 😞
Pokłóciłam się z męzem,a że jest ogólnie dobry to tym bardziej przeżywam nasze kłótnie.
Powiem Wam,że ja miałam okropne "jazdy" z teściową,wtrącanie,wieczne dołowanie i ciągle jej miało być na wierzchu.Dochodziło też obrażanie....teściowa zazdrości,że jestem osobą wykształconą i młodą,doprowadzam sprawy do końca dlatego chyba ciągle mi docinała,że z czymś nie dam sobie rady,wpędzała w kompleksy mówiąc ,że mam dupę jak szafę mimo,że ważyłam 55kg..że jestem złą matką mimo,że dmuchamy oboje na nasze dziecko....ojjj temat rzeka ale do czego zmierzam...uważam ,że postawa "przytakne dla świętego spokoju" nie jest dobra.Ja tak robiłam przez kilka lat i to upewniało moją teściową,że ma rację i że się jej słucham! W momencie kiedy doprowadziła mnie niemal do stanu wyczerpania nerwowego powiedziałam DOŚĆ! Zerwałam z nia kontakt na zawsze bo musze być silna dla moich dzieci i męża.Doszłam do siebie,żyję w harmonii i jestem szczęśliwa.Nie dajcie się dziewczyny,walczcie o siebie i "swoje podwórko" a reszta niech się zajmie sobą! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buziaczki dla wszystkich 😘 bo widzę, że dziś chmurno na forum! dziewczyny trzymam za Was kciuki w tej szarej codzienności i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze!

nasza Agatka nadal przeziębiona w dodatku chyba jakieś ząbki jej wychodzą, bo spać nie chciała rączki w buzi, katar leci z noska, nic nie chce jeść oprócz suchego chleba i wciąż by piła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Padam...

wyprałam dziś wszystkie ubranka, część już wyprasowałam, reszta się suszy. Zrobiłam też miejsce w komodzie na to wszystko. Mąż na mnie nakrzyczał, że jak tak ma wyglądać moje chorobowe to może lepiej żebym chodziła do pracy bo mniej się zmęczę :P

Dusia - moja Julka tez przeziebiona. W piatek i w pon nie posłałam jej do szkoły ale po wczorajszej konsultacji lekarskiej dziś już poszła. Ma tylko zwolnienie z basenu. Ale kaszle , ma jeszcze katar nie mniej jednak woli chodzić niż potem odpisywać lekcje i pisać sama zaległe sprawdziany.

Jutro ma przyjść przesyłak z apteki internetowej - zdecydowałam się jednak na kosmetyki Mustela - mam nadzieje,że bede zadowolona. Jak dojdą to powącham i napisze Wam relacje z ich zapachu 😉

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jakie wy te majtki poporodowe kupujecie? wielorazowe siatkowe czy jednorazowe? ile staników do karmienia 2,3? i jakie podpaski te zaraz po porodzie absorgyn czy bella? robie właśnie zakupy ,ale już zgłupiałam.Ile tetry i flaneli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać jest więcej osób ,które Cię na darzą sympatią.A ja wierz mi mam ciekawsze rzeczy do roboty niż podbieranie Ci oklasków.Złapałaś kogoś za rękę ,że oskarżasz?wyluzuj bo Ci zaszkodzi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud - ja podkłady poporodowe kupiłam takie (2op):

http://www.allegro.pl/item793667317_podklady_poporodowe_pieluchy_poporodowe_bella.html

poza tym 20szt. pieluszek tetrowych, 5szt flanelowych
majtki kupiłam 3 szt siatkowe i ostatnio dokupiłam jeszcze 5 szt jednorazowych (z takiego "materiału" ja fartuchy jednorazowe w szpitalach)
Staników do karmienia szczerze mówiąc jeszcze nie mam ale zamierzam kupić 2szt.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam po ''długiej'' nieobecności :P :P
33 strony lekturki 😉
Syla nareszcie jesteś 😘
Pinacolada woow ładnie tam w brzuszku u ciebie się dzieje !!
niesamowite !! strasznie mocno boxuje Lenka !! 🙃
ja byłam u LEKARZA zmienił mi się tydzień ciąży !! podobno jestem w 30 ! 🤪 zmienie sobie na brzuszku .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kobietki 🙂


alice -dziękuję :*
no dziś był ciężki dzień... dla mnie podwójnie ciężki bo ja strasznie rodzinna jestem, kocham jak jest dużo ludzi i wszyscy maja tak samo na nazwisko i wogole kocham rodzinne posiadówy itd...
Ale jeden uśmiech z dzisiaj - pokój Ksawcia gotowy! dziś pomalowali drugi raz i położyli panele i tak sie ciesze bo te kolorki dysneya są BAAARDZO ciepłe urocze i cudne 🙂 🙂
Bedzie delikatny poślizg i balkon i kilka drobiazgów beda jednak konczyc po niedzieli wiec wielkiego sprzatania w weekend jeszcze nie bedzie.
Moze to i lepiej bo pojezdzimy przez weekend po sklepach pokupujemy juz wszystko - rolety, zaslony, karnisze, wykladzine itp i bede mogla sobie juz tam siedziec jak maz bedzie w pracy i urzadzac 🙂 🙂

Co do pieluszek - ja mam ok 30 tetrowych bialych i chyba 10 z nadrukami.
2 flanelowe.
Podklady poporodowe kupilam BELLA i takie zwykle GINEKOLOGICZNE.
Majtasy siatkowe chyba 5 sztuk i z 10-15 szt jednorazowych.










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kupiłam 10 szt majteczek:
http://www.allegro.pl/item789583016_789583016.html
i 3 opakowania podkładów:
http://www.allegro.pl/item789577674_789577674.html
mam nadzieje, że wystarczy.
jeś;li chodzi o pieluszki tetrowe to mam ich 16 szt.
10 szt białych i 6 kolorowych, polecanych przez koleżankę:
http://www.allegro.pl/item778020805_778020805.html
podobno po praniu szybko się nie rozciągają i tetra jest lepszej jakości. a tak poza tym polecam sprzedającego 😉
w wiele niezbędnych rzeczy się zaopatrzyłam i jestem bardzo zadowolona 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku kobitki . wy wszystko już prawie macie a ja sterta ubranek i paczka pampersów tyle !! 😲 😲
wybieram się od tygodnia na miasto po szlafrok i pidżamy ale nie chce mi się może w następnym tygodniu :P :P
te majtki , podpaski jakieś dobre :P , buteleczki , śliiaczki itp. liste pasowałoby mi zrobić. muszę powoli się do tego zabierać bo nic nie wiadomo 10 tyg zleci jak z procy 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katpio - nie za mało tych tetrowych 🙂?
to idzie jak woda podobno - chociazby do kazdego kapania ze dwie pewnie i trzeba od razu prac.

madziula - to prawda, mi zostalo 8 tyg i zaczynam czuc ogromny dyskomfort z powodu nieuporzadkowania wszystkiego.
My teraz w totalnym chaosie i juz nie moge sie doczekac jak bedziemy w mieszkanku, bede miala czysto, swoją pralkę, swoją lazienke, i bede prac i ukladac i wszystko bedzie na miejscu 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziula- hehe jaa mam to samo 😉 nie wiem szlafroka kapci ;D ale 22x pidzamki mam, zadnych podkladow poporodowych ;D ani majtasów 🤔 bedzie ciezko hehe jutro jade poszukac jakiegos lozeczka dla naszej kruszynki bo nie mam wanienki lozeczka ani wozka;D same najdrozsze rzeczy mi zostaly no i kosmetyki ale to juz na sam koniec 🙂 razem z pampersami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda- do kąpania dajesz czasem do wytarcia i nie koniecznie do wody 😜 a przeciez to jak recznik nie pierzesz po wycieraniu dziecka codziennie 😉 ja mam tez 10tetrowych bialych i chce kilka jeszcze kupic kolorowych, wystarczy na pewno 🙂 tak naprawde po karmieniu bedziesz tylko prac pieluszki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syla - rozne szkoly - dziecko nie ma takiej grubej skóry jak my :P no i położne zalecaja je jednak uzywac jednorazowo - bo to tłuste itd.
Mje kolezanki uzywaja tetrowych do odbijania, do przytulania, do wozka, do lezaczkow, na foteliach itd itp. genealnie bardzo czesto 🙂









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda- no to w sumie zalezy ale pomysl ze masz 7 dni w tyg;p a i tak conajmniej dwa razy w tyg bedziesz robic pranie malucha 😉 a taka pieluszka schnie w 5minut hehe;] nie no mysle ze 20szt to tak na styk a ile Ty masz??

Powiem Wam Ze zrobilam koncowa liste i nie jest tak źle hehe zostala jedna kartka A4 do zakupow 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...