Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Misiamamy - no właśnie tak niezręcznie mi było się upominac o tego oklaska ale to dla niego tak się "męczyłam" 😉 😉 😉 Gdyby nie on zarosłabym pewnie jak dziki agrest 🤪 🤪

Ja juz dziś po wizycie w pracy, po zakupach i po pstrągu. Teraz utnę sobie krotką drzemkę zanim zabiorę się za mobilizację mojego męża do porządków w jego komodzie w celu zwolnienia miejsca na ubranka Lenki 😉

Zajrzę do Was później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałam wyniki glukozy 75g i na czczo wynik prawidłowy ,ale po 2 h 149 a norma do 140-to chyba nie jest wielkie przekroczenie.Jak było u was u tych,które też maja wyniki podwyższone ?za 1,5tyg.mam kolejne badanie 50g glukozy lekarz chce mnie mocno kontrolować.

Ktoś wyjatkowy- nam przede wszystkim fotel jest potrzebny do przewożenia samochodem dziecka,a to ,że od razu były te adaptery do wkładania w stelaż to dodatek za który nie płaciliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny podajcie jakieś nazwy sklepów gdzie znajdę pościel 2 częściową..Dla maluszka
Bo kurcze dostałam tylko te ochraniacze i baldahim no a pościele co podostawałam to mam białe biało - niebieskie fioletowe i niebieskie no i nie pasuje mi do tamtego bo jest kremowo - brązowe i muszę kupić poszewki na kołderkę i podusię kremową..A na allegro znalazłam tylko jedną ofertę w której jest gładka kremową tyle że kosztuje 29 zł a 15 przesyłka więc się nie opłaca..
I myślę gdzie mogę zakupić taką pościel ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmmm. Niewiem z kąd jesteś ale wystarczy zorjętować sie w necie gdzie są hurtownie dla niemowlaków... Tam tanio i wszystko jest tylko uprzedzam lepiej poatrz po różnych hurtowniach bo ja raz byłam i takie ceny tam były jak w normalnym sklepie... A wózek polecam 4w1 nie jest ciężki i zakładasz co chcesz fotelik, spaceróke czy samą gondole... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Wszystkim.
Normalnie taki beznadziejny mam dziś dzień że szok.
Zaplanowaliśmy z M że porobimy dziś w końcu zakupy dla maleństwa, a tu się okazało że on dziś do pracy ma jechać, wrr normalnie no dzień stracony.. Zresztą zauważyłam że coraz bardziej poruszam się jak sapiący żółwik który co pare kroków musi sobie zrobić przerwe 😲 hehe ciekawe co będzie za tydz 😮
Pozdrawiam i życze miłego weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was kochane. My mamy dzis bardzo zly dzień..

Zaczne od tego że byłam u lekarza. Wyszlo mi że mam cukier w moczu 😞 mam skierowanie na mocz 3x w tyg co dwa dni(mam w pon w czw i sob) potem gdy bedzie dalej zle to nastepna krzywa cukrowa, zabawne bo byłam przekonana ze takich badan tu nie ma..
potrzebuje Waszej rady. Czy któras ma cukier w moczu? dlaczego ni stad ni z owad mi sie pokazał. Czy naprawde to jest takie groźne.. co mam robic co jeść.. 😞 Wczesniejsza krzywa cukrowa mi sie pokazala ze jest okej a teraz niby ma być źle bez sensu.

Co do mojej przepuchliny.. to ten koles powiedzial że ze swojego doswiadczenia wie ze Irlandia robi nacisk na NATURALNE rodzenie tutaj mimo tego ze ma sie przepuchline. Przeciez to jest nie normalne.. moj ginekolog w Polsce mi mowil ze to jest bardzo niebezpieczne dla mnie. Pomyslcie ja mam kilka dodatkowych kilo na brzuchu i ona caly czas wychodzi.. a co dopiero przy taki wysilku jak poród 😞 😞 jestem załamana... we wtorek mam wizyte wszpitalu polożnej, ciekawe co irlandka wymysli na ten temat.. 😞 😞 buuuu

morfologie mam niska bo 11. No ale to juz sie zabieram za buraki i staram sie nie zapominac łykac witamin. Bo żelazo.. bla bla same wiecie.

Pomoźcie.. bo jestem podolowana.. jeszcze w kazal mi isc do ginekologa.. bo mam te brodawki mowi ze jak mi wyszedl wynik negatywny(z testu HPV na tego brodawczaka ludzkiego) to i tak nie daje gwarancji ze go nie ma. I prawdopodbnie czeka mnie jakies tam leczenie.. no porazka.. bo nagadał mi tak ze wyszłam i beczalam..Cutologie tez mam zlaa.. jakies bakterie to mu mowilam ze dostalam jakies globulki ale nie moge ich uzywac bo mnie szczypie po nich na maxa. To mnie wysmial ze nie pamietam nazwy tych globulek... chce mi sie wyć 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla ten cukier w moczu to moze oznaczac cukrzyce ciazowa, wlasnie u mnie lekarz sprawdzal bo mialam podejrzenie bo za duzo pije, ale ja cukru nie mialam w moczu, ale nadal musze sie kontrolowac, a co do globulek to czesto jest tak ze piecze, moze przepisze Ci jakies inne? ale trzymam kciuki ze bedzie dobrze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla słoneczko nie martw sie bedzie dobrze ja tam cukru w ciąży nie mam ale za to mam gronkowca złocistego 😞nie martw sie dostaniesz leki i bedzie wszystko dobrze a jeśli chodzi o poród to popros go o cesarkę zapytaj ile kosztuje ewentualnie no przeciez nie mogą zrobić czegoś co bedzie zagrożeniem dla ciebie lub dziecka głowa do góry 🙂

a ja kochane spałam godzinke 🙂 dzien zrobił sie taki krótki że szok 17 i ciemno jak w tunelu wstałam i zrobiłam sobie sok z marchewe mmmm pycha był 🙂 kurcze dużo marchewki schodzi na kubek ale co tam pycha i tyle
teraz mango i granat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla słoneczko nie martw sie bedzie dobrze ja tam cukru w ciąży nie mam ale za to mam gronkowca złocistego 😞nie martw sie dostaniesz leki i bedzie wszystko dobrze a jeśli chodzi o poród to popros go o cesarkę zapytaj ile kosztuje ewentualnie no przeciez nie mogą zrobić czegoś co bedzie zagrożeniem dla ciebie lub dziecka głowa do góry 🙂

a ja kochane spałam godzinke 🙂 dzien zrobił sie taki krótki że szok 17 i ciemno jak w tunelu wstałam i zrobiłam sobie sok z marchewe mmmm pycha był 🙂 kurcze dużo marchewki schodzi na kubek ale co tam pycha i tyle
teraz mango i granat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehhh i tak mam dołka.. jeszcze dzis odebralismy laptopa i koles nam powiedzial ze jest zepsuty pociagnie jeszcze troszke ale musimy sobie kupic nowy.. no szok w trampkach jak sie wali to wsioooo... 😞 najgorsze bedzie jezdzenie na badania. Nawet nie wiecie jak mam daleko.. godzine autobusem to bedzie katorga 😞 30min z buta szlam od pks.. a teraz 1.5? no nie wiem cięzko to widze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O dziewczyny witajcie w klubie, przespałam 2 godziny i jak się obudziłam to myślałam że już noc mnie zastała, bo za oknem ciemno 🤪

Syla jak to stwierdziła ostatnio Mycloud - nie ma ciąży idealnej. Zawsze coś po drodze musi się dziać, u jednych więcej, u drugich mniej, ale zawsze coś...
Nie zamartwiaj się Kochana, bo to źle wpływa na Twoją ksieżniczkę!
Uszy do góry, doczłapiesz się na te badania, powolutku ale do celu 😉
Na cukier dostaniesz wskazanie na dietę, to można szybko wyleczyć. Morfologia dopiero poniżej 10 (ja mam 9,8 😞 ) oznacza anemię więc tu się nie przejmuj. Na brodawkę miałaś wynik negatywny więc to na pewno nic groźnego i może w zwiazku z tym masz złą cytologię. Globulki nie są czymś przyjemnym, ale da się przeżyć, dużo kobiet je przyjmuje, podejrzewam że nawet wiekszosc. A z tą przepuchliną to cóż Ci mogę powiedzieć - jeśli to faktycznie takie niebezpieczne to walcz o cesarskie cięcie. Myslę że to nie ma znaczenia czy lekarz w Polsce czy w Irlandii będzie odbierał Twój poród, żaden nie narazi Cię na takie niebezpieczeństwo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gunia- obys miala racjee.. i moze mnie potraktuja inaczej. A o cesarke bede walczyc.. bo do jasnej anieli nie dam sie skrzywdzic i jeszcze pozniej nie bede mogla miec dzieci bo jakies komplikacje moga wystapic po ciazy gdybym miala rodzic nauralnie.. najlepsze jest to ze moj glowny GP stwierdzil ze najlepsza jest CC ale on nie jest od tego.. bez sensu. Wrr po jakiego grzyba on mi jest wazyc i cisnienie mierzyc moge sobie w domu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
za oknami już ciemno i pada deszcz a mnie sie marzy solarium z jakimś zapachowym olejkiem fryzjer i masaż .... ale jak już misia bedzie na świecie to sobie pójdziemy na spa. Tak sobie myslę jaka ona bedzie cze bedzie lubiła muzykę czy moze bedzie ladnie rysowala czy ksiażeczki bedzie czytała chciałabym żeby zawsze uważała mnie za przyjaciółkę żeby nie bała sie mi nic powiedzieć żeby zawsze mogła i chciała na mnie liczyć bedziemy sobie chodziły z tatusiem do kawiarni na lody do kina teatru oczywiście jak juz bedzie duża a nade wszystko chciałabym żeby była zdrowa radosna i szcześliwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...