Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jagódka- ja prezmywałam pępuszek spirytusem 70%. Na patyczek i dokładnie czyściła i w czwartek córeczce odpadł 🙂

jeśli Ksawciu ulewa to może odstaw swój pokarm i spróbuj mlekiem modyfikowanym.


moja Vanesska po jedzeniu ma bóle brzuszka, wygina sę i jojczy. Nie wiem czy nie zmienie jej mleka na NAN Ssensitive- na kolki i wzdęcia.

Pinacolada co do zgagi to mnie zaczeła w 8 miesiącu masakrowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejkus jaki Piotrus sliczny 🙂
Jagoda jesli moge Ci cos poradzic moja kolezanka miala to samo ze swoja coreczka 😞 Lena wymiotowala po mleku z piersi i odwodnila sie pojechali do szpitala i sie okazalo ze dziecko ma skaze bialkowa i musi dostawac specjalne mleko. i do tego wykryli jej refluks i dostaje lekarstwa na to i od tego czasu jak reka odjal.Hmmm no i rowniez nie slyszalam zeby podawac takiemu malemu dziecku wode z glukoza...Normalne mleczko wystarcza dziecku jak narazie.
A moze powinni u Ksawcia sprawdzic czy biedny nie ma skazy bialkowej???bo to nie zawsze objawia sie jakimis czerwonymi krostkami czy alergiami skornymi. zwlaszcza poczatkowe fazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia Piotrusiowi jeszcze zółtaczka nie zeszła dlatego ma taki kolorek mam nadzieje ze niedługo mu sie zmieni.
co do pepuszka to nam odpadł juz wczoraj. nie wiem czy to dobrze czy zle ale nie widze zeby cos sie dzialo. przemywam ciepla woda i wacikami z alkoholem.
Jagódka ja na Twoim miejscu tez bym poszukala jakiegos dobrego lekarza bo to nie ma co. musi cos byc nie tak skoro Ksawcio wymiotuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiadomo od Syli 🙂
"Hej wczorajszego dnia wogole nie pamietam przez morfine he. Wieczorem odlaczyli cewnik i o 2giej pierwsza wizyta w wc na wlasnych nogach a rano prysznic ah ah cudnie. Mala grzeczna chce cyca ale ja nie mam nadal pokarmu. Dzis Mala bedzie miala swoja pierwsza kapiel 🙂 i dokarmialam dzis pol nocy nie spala. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie sie mialam pytac czego uzywacie do pepusia? bo ja mam spirytus spozywczy 95% i pytalam pediatry i on mowil ze albo moge rozrabiac do 70% ale moge tez uzywac takiego 95% i kazal poprostu zakraplaczem zakraplac dookola pepowinki. Te 95% szybciej zasuszy poprostu. Jagoda a Tobie nic nie poradzili na pepuszek Ksawcia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna - jaka Piotrus ma gładziutka buzkę!!! Szok!!! Moja Lenka ma tzw trądzik niemowlęcy i nawet mama kosmetyczka niewiele moze na to poradzic 😉 Ma samo przejść jak z jej organizmu "wypłuczą" sie moje chormony. Czekam więc cierpliwie 😮

Jagoda - jejku, jaka Ty biedna jesteś - jak Ci to macierzyństwo daje w kość!! Od poczatku 9 mc pod gorkę. A Ksawciu jeszcze biedniejszy 😞 Nie wiem co Ci poradzić. Ja na Twoim miejscu zrezygnowałabym z piersi (jesli rzeczywiscie zauwazyłas ze po niej ulewa) , przeszłabym na mleko specjalne przeciwko ulewaniu i juz nie dopajała niczym. Moze tak jak Dusia pisze za duzo miał w żołądeczku i musiał "oddać". Kurcze , naprawde nie wiem. A w miedzyczasie szukac dobrego pediatry - koniecznie!!
Co do pępka to rzeczywiscie srasznie długo nie odpada. Nie wiem jak Ty ale ja przemywałam OBFICIE kilka razy dziennie i odpadł po 7 dniach. Te waciki LEKO sa do dupy - nie dosc ze sztywne to jeszcze mało wilgotne. Ja miałam spirytus w buteleczce, zamaczałam pałeczkę kosmetyczna i taka bardzo mokra przemywałam pepek dookoła, odginając go na boki i wymywając rózne "brudy" spod niego. Tak nas uczyli na Ujastku w dniu wypisu - wygladało groznie i bolesnie i wydawało mi sie ze nie bede potrafiła "krzywdy" swojemu dziecku zrobic ale dałam rade i efekt był szybko.
Moze zbyt delikatnie sie z nim obchodzisz....?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego szwagra brat jest pediatra i az zapytalam o ta glukoze i mowi ze jak sie karmi piersia to nawet do pol roku dziecko nie potrzebuje nic poza mlekiem no chyba ze jest upal latem to wtedy mozna dawac wlasnie wode z glukoza a przy karmieniu butelka tak od 2-3miesiaca.
W kazdym badz razie Ksawciu potrzebuje dobrego pediatry bo to cos nie tak jest zeby dziecku sie tak ulewalo non stop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczornie

ja też podaje wode z glukozą a dzis jeszcze herbatkę z kminku sama gotuje bo Nadusi zatrzymują sie gazy
Nadia je ok 80ml w tym 40 moje i 40 nan ha smakuje jej wiec jest ok

ja ususzyłam pępek w 7 dni niechcący poprostu kupiliśmy spirytus 95 procentowy zamiast 70 nie zauważyliśmy poprosu ale odpadł pięknie ja przemywałam przy każdej zmianie pieluchy obficie pałeczką naokoło kikuta

Jagódka nie martw sie wszystko sie ułoży cholewcia musisz znaleźć dobrego pediatre a może podjedz na jakiś oddział noworodkowy może tam zobaczył by Ksawcia jakiś pediatra

już szykuje zdjęcia Nadusi nie wiem czy mam jakieś bez czapusi poszukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...