Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Kajtucha w czwartek wywoluja ale zelem a nie kroplowka pytalam mojego lekarza i mowi ze zel jest skuteczniejszy i mniej inwazyjny wiec licze na to ze szybko pojdzie :P jutro mam badania wiec sie okaze w jakim stanie jest szyjka bo ostatnio mialam badana w 32tyg i zaczynala sie zmiekczac ale nadal miala ok 4,5cm wiec nie mam pojecia co tam teraz jest 😁
Porod musi sie zakonczyl po tej pierwszej probie bo zdiagnozowali u mnie stan przedrzucawkowy. Beda probowac SN ale jak cos zacznie sie dziac no to CC.
Oczywiscie wszyscy lekarze powiedzieli ze lepiej zeby zabrac znieczulenie ZZO bo w razie czego juz bede przygotowana do CC. Chcialam bez znieczulenia ale w tym przypadku decyzuje sie na ZZO wiadomo gdyby sie cos dzialo beda mogli zrobic CC odrazu a tak to jednak musze sie wbijac i czekac ok 10min zanim zacznie dzialac.
Jutro zapytam o ktorej dokladnie ten zel beda aplikowac bo wlasnie pytalam poloznej i mowila ze w karcie nie jest wpisane o ktorej ale ze bedzie albo wczesnie rano albo poznym wieczorem. Maz na szczescie bedzie przy mnie tak sie ciesze ze bedzie mnie wspieral...ale trzese portkami ze strachu...
a szpital ok leze od czwartku z czego od wczoraj sama wiec sie wyspalam nawet 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
katpio napisał:
Basiu u mnie jest podobnie, zwłaszcza wtedy gdy muszę wybudzać małą na karmienie. to troszkę pociumka i zasypia, ja myślę że jeszcze nie zgłodniała więc nie ciągnie i jak tylko ją odkładam zaczyna wcinać rączki 🙂
mamy karmiące butlą: czy przestrzegacie zasady że co 3 godz, dziecko powinno zjeść z butli, bo u mnie to nie za bardzo wychodzi. jak się już obudzi i zje, na razie daję 30-40 ml to zaczyna trochę fikać, zanim zaśnie pobaraszkuje troszkę, a kiedy już próbuje zasnąć mija ok 3 h i znów muszę ją budzić. jakieś to wszystko w praktyce nie tak proste 😞


Ja daję małej jeść na żądanie,ale ona ma chyba wpojoną już tą zasadę co 3h i prawie zawsze tak się budzi(2,5h-max.4h)
grunt żeby dostała 7posiłków dziennie w tym 1miesiącu życia

Brzuszek-leżenie na brzuszku jest bardzo istotne,wpływa poprawnie na pracę jelit,dziecko nie ma problemów z gazami 🙂
Kładż małą choć 2razy dziennie-podenerwuje się troszkę ale to jej tylko pomoże,a nerw z czasem przejdzie-powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie próbuje rozbudzać Weronikę zazwyczaj o tej samej porze by miała stałe pory posiłków, ale czasami wybudzanie trwa 10 min.i zaraz dostaje butlę a czasami nawet pól godziny i wszystko się w czasie przesuwa, ale nie wszystko musi być jak w zegarku, mam nadzieje, że jeszcze trochę czasu i sama zacznie dopominać się o jedzonko. dziś ma przyjść położna muszę zapytać czy zwiększyć dawkę mleczka bo 30 to już dla niej za mało, z kolei kiedy dostanie więcej trudniej będzie ją dobudzić do kolejnego karmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś ledwo żyję,mała dała nam popalić od 01.do 4 w nocy.Sama nie wiedziała czego chciała,prężyła się biedna,kupy zrobiła dwie wielkie,bawiła się cyckiem ja już myślałam,że wyjdę i rano pójdę do sklepu po puszkę mleka bebilon.Teraz też ledow zasnęła jak pomasowałam jej brzuszek i dałam dziś pierwszy raz herbatkę hipp rumiankową wypiła 60ml.Dziewczyny mi po porodzie pojawiły się hemoroidy 🤔 załamka.Ledwo na dupie siedzę.Idę w tym tyg. do internisty to zobaczymy co powie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANITKO JA MAM DO CIEBIE PYTANIE DLACZEGO MASZ MIEĆ WYWOŁYWANY PORÓD I DLACZEGO JUŻ BO DO TERMINU MASZ JESZCZE OKOŁO 3 TYGODNI 😉 PYTAM TAK Z CIEKAWOŚCI 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KATPIO - my karmimy butelka i staramy sie zeby bylo mniej wiecej 3 godz ale tez nie wiadomo jak to liczyc czy od poczatku karmienia czy od konca a maly czasem je godzine a czasem 10 min 😉
Takze tak jak aniol - raz jest to 2,5 godz raz 4 nawet 4,5 godz - raczej synek sobie sam reguluje ale coraz czesciej budzi sie dokladnie co 3 godz 😉

Moj z butla nie ma problemow 😎
Czasem po kapieli jak mu tak błogo to zasypia przy butli i zje mniej.
Najgorsze ze nie odbija wtedy 🤢
Co do porcji to na kazdym opakowaniu masz info od producenta.
My mamy teoretycznie od 110-130 ml na posilek ale Ksawciu czasem je 80, zazwyczaj 120, a coraz czesciej jeszcze po 120 sie domaga wiec mu dorabiamy 30 ml i czasem sie zdarzy ze jeszcze 30 ml - i to samo - odkladany do lozeczka czy wozka krzyczy nagle o jeszcze - no i to karmienie na raty przeciaga sie do 2 godz i wtedy to jzu w ogole nie wiadomo jak liczyc 😉

A TERAZ IDE GO ZWINAC SPOD BALKONU BO GO WERANDOWALAM 🙂 ale cos sie dzis krzywil na to swieze powietrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas dzis na szczescie bardzo spokojna noci poki co odpukac bardzo spokojny dzien. 🤪


DZIEWCZYNY - CZY WASZE MALENSTWA PO JEDZENIU TEZ WYDAJA TAKIE DZIWNE DZWIEKI - JAK SAPANIE, POPISKIWANIE, JECZENIE ITP.? bo jak przy odbijaniu Ksawciu czasem odwroci sie w strone mojej twarzy to slysze jak mi sapie do ucha i piszczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał:
mam pytanie do mam które karmią butelką 🙂

czy Wasze maleństwa zasypiają przy jedzeniu i za chcwile musicie je wybudzac do jedzenia po to by zjadły zwartosc butelki?

moja Niunia tak jakby sie meczyła przy jedzeniu - robie jej 100 ml-przy 50 zasypia i musze ja budzić by zjadła reszte, jak nie budze to po odłożeniu do łózeczka zaczyna jeśc rączki.Daje jej znów butelkę i wcina. Czyli głodna jest ale jedzenie ja meczy i obawiam sie ze moze ma za małą dziurkę w smoczku, myślicie ze to to?


moja niunia tak samo - często przysypia i czasami karmienie trwa godzinę i póżniej sama nie wiem o której powinnam ją następnym razem karmić.
Co do smoczka - to ja miałam wielki problem jak dawałam Bebilon Comfort, bo on jest zagęszczony i słabo leciało ze smoczka (mam poziom 1 dr Brown) i niunia miała strasznego nerwa jak jadła, przez to pewnie też łykała dużo powietrza.
A poziom 2 smoka to znowu duża dziura, i weż tu bądz człowieku mądry, nie wiadomo co robić.
Ja dziś spróbuje mleka Nan Activ - może będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Ja dziś ledwo żyję,mała dała nam popalić od 01.do 4 w nocy.Sama nie wiedziała czego chciała,prężyła się biedna,kupy zrobiła dwie wielkie,bawiła się cyckiem ja już myślałam,że wyjdę i rano pójdę do sklepu po puszkę mleka bebilon.Teraz też ledow zasnęła jak pomasowałam jej brzuszek i dałam dziś pierwszy raz herbatkę hipp rumiankową wypiła 60ml.Dziewczyny mi po porodzie pojawiły się hemoroidy 🤔 załamka.Ledwo na dupie siedzę.Idę w tym tyg. do internisty to zobaczymy co powie...


mi też po porodzie pojawiły się te pieprzone hemoroidy 😠 .
Jak lekarz coś ci poradzi, to daj proszę znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
u nas dzis na szczescie bardzo spokojna noci poki co odpukac bardzo spokojny dzien. 🤪


DZIEWCZYNY - CZY WASZE MALENSTWA PO JEDZENIU TEZ WYDAJA TAKIE DZIWNE DZWIEKI - JAK SAPANIE, POPISKIWANIE, JECZENIE ITP.? bo jak przy odbijaniu Ksawciu czasem odwroci sie w strone mojej twarzy to slysze jak mi sapie do ucha i piszczy 🙂


moja niuńka też stęka, jęczy, charczy, sapie itp., także to chyba wszystko z nimi ok.:laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
u nas dzis na szczescie bardzo spokojna noci poki co odpukac bardzo spokojny dzien. 🤪


DZIEWCZYNY - CZY WASZE MALENSTWA PO JEDZENIU TEZ WYDAJA TAKIE DZIWNE DZWIEKI - JAK SAPANIE, POPISKIWANIE, JECZENIE ITP.? bo jak przy odbijaniu Ksawciu czasem odwroci sie w strone mojej twarzy to slysze jak mi sapie do ucha i piszczy 🙂


Dokładnie tak jak piszesz Jagódko,te dżwięki są czasami bardzo dziwne 🙂moja mała też nie zawsze odbija po karmieniu i się zastanawiam czy to dobrze?i też nie ulewa?czy to całkiem normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
u nas dzis na szczescie bardzo spokojna noci poki co odpukac bardzo spokojny dzien. 🤪


DZIEWCZYNY - CZY WASZE MALENSTWA PO JEDZENIU TEZ WYDAJA TAKIE DZIWNE DZWIEKI - JAK SAPANIE, POPISKIWANIE, JECZENIE ITP.? bo jak przy odbijaniu Ksawciu czasem odwroci sie w strone mojej twarzy to slysze jak mi sapie do ucha i piszczy 🙂


Widzę, że to norma, hehe

Co do leżenia na brzuszku, to nasz Sebek czasem leży, ale na klatce u taty..niedawno mu odpadła pępowina więc nawet nie było okazji go kłaść...ale podczas leżenia u taty podnosi całą głowę do góry i patrzy na tatę 🤪 w szoku byłam ,że tak szybko...

co do zasypiania przy jedzeniu, to muszę go budzić nawet parę razy przy karmieniu piersią...

je tak co 3-4 godziny, ostatnio w czasie dnia go budziłam na jedzenie i dzięki temu w nocy budzi się tak o 24, 3 i potem 0 7 🙂

współczuje wam, jak dzieci mają kolki..mój mały nie miał ani razu (odpukać), a pierdzi tak, że w drugim pokoju słychać :P

jeśli chodzi o hemoroidy, to na ja na szczęście nie mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie

Troche mnie nie bylo... ale moj Syn jest bqrdzo spoleczny i gdy nie spi potrzebuje mojej 100% uwagi i zaangazowania. A ja sama wracam do formy spokojnie i bez wiekszych sensacji...

Dziekuje kazdej z Was za wiesci od siebie i inf. o sowich malenstwac i o samych sobie rowniez!!!
Duzo znacza dla mnei te sms... DZIEKUJE I MAM NADIZEJE ZE BEDZIEMY NADAL W TAKIM (CHOCIAZBY) KONTAKCIE!

Sylwiunia gratuluje !!!
Dusia-Klaudia jestes wielka rekordowo szybko urodzilas swoja "kruszynke" o w zasadize to juz nie taka kruszynka 🤪 ale cudowna Dziewczynka!!!!Majeczka !!!!
Po krotce u mnie/nas

Wiec moj Syn skonczym juz 3tygodnie i juz prawie 4, pierwsze 2-tyg. zyl od karmienia do karmienia pmiedzy spal i ... (wiadomo co chodz wlasciwie nie robil tego, tylko siusial) i to tez mnie frustrowalo do piewrwszej wizyty poloznej u nas... okazalo ise ze takie oseski nie musz robic kupki nawet przez 2-tyg. (uf...balam sie ze cos jest z nim nie tak) a teraz od jakiegos czasu nasz Syn pokazuje nam swoj temperament i charakterek... zaczyna powoli wprowadzac swoje regoly ... i przyznajemy sie szczerze ze mniej nam sie one zaczynaja podobc... no ale nie czas na nauke (mozna wprowadzic pewne korekty dopiero w 4miesiacu Jego zycia)a do tej pory musimy sie borykac z Jego nastrojami.
Karmienie piersa jest sfoistym maratonem czasem osiaga dlugosc 50 min i opsluguje z obu ... jest malym glomodorem.

Musze konczyc odezwe sie znowu...
Serdecznei grtuluje KAZDEJ STYCZNIOWCE PORODU!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
julia miło Cię znów słyszeć,fajnie że u Was wszystko dobrze,Jonathan jak każdy maluch potrzebuje dużo uwagi:P niestety,też czasami chodzę do tyłu ale na to już nie mam wpływu,zaciskam zęby i prę do przodu...choć czasem brak mi sił 😞 Ale kocham tą moją kruszynkę najbardziej na świecie i zrobię dla Niej wszystko 🙂
Szkoda,że tak rzadko nas odwiedzasz na brzuszku 😞
Całuski od Małgosi dla Jonathanka i rodziców 😘 😘 😘
p.s.przepraszam,że ostatnio nie odp.wybacz ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka - my po kolejnym spacerku - tym razem troszke dłuższy niz ostatnio - prawie godzinke 🤪
Jagoda - a czemu Ty dzis nie wyszłas z młodym na spacer tylko go werandujesz?? Taka sprzyjająca dziś pogoda (+2) - no chyba że u Was inaczej?
Ja dzis samodzielnie zeszłam z wozkiem po schodach - troche sie umachałam ale dałam rade. A z powrotem na dole wypiełam gondole a stelaz zostawiłam zatrzaskujac oczywiscie klatke zeby nikt mi go nie gwizdnął , zostawiłam Lene w mieszkaniu w gondoli i w te pedy po stelaz - niestety nie ma chyba innego wyjscia tylko takie "na raty" 🥴

Jakie urocze to zdjecie stópek!! Tez musze tak spróbowac 😉

żegnam się poki co - zaglądnę jak wróce z pracy 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże dziewczyny w czasie ciąży przytyłam 13kg a już schudłam 14kg 🤪 mała mnie nieźle wyciąga!jestem dziś strasznie zmęczona ,Nelcia teraz śpi ,ale czekam na męża jak wróci jak na zbawienie.Czuję to co wy...czasem jestem taka wściekła jak mała zabawia się cyckiem zamiast jeść,ale jak na nią popatrzę i w jej oczka to kocham ją nad życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oto Poprawiona tabelka 😉
Proszę jeszcze o info od Mycloud którego urodziłaś oraz od Titinki długość i wagę swojego szkraba [file name=Tabelka_styczni__wek-e16d5ffdd2465cc2ba61410a9b820b94.zip size=11474]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/files/Tabelka_styczni__wek-e16d5ffdd2465cc2ba61410a9b820b94.zip[/file]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczyny. Mam pytanie czy ktoras z Was karmi sztucznie?? Jesli tak to powiedzcie jaklmjest z kupka bo moja dzis zrobila ale dosyc twarda i codziennie robi po jednej 😞 i jakiego mleka uzywacie jak cos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...