Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

pinacolada napisał:
Jagoda - nasza pediatra twierdzi ze z 2 dawkami szczepienia przeciw rotawirusom trzeba sie wyrobic przed skonczeniem 6m życia a szczepi sie w odstepie miesiaca wiec zdazymy!


no widzisz! a mi pani przed chwilka powiedziala ze jutro jest ostatni dzwonek i jesli chcemy to jutro koniecznie [bo pytalam czy na nastepnej wizycie tj. 01.04 mozemy zaszczepic - powiedziala ze nie bo juz bedzie za pozno - czyli nie zgadza sie zupelnie z tym co Tobie powiedziala Twoja lekarka 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

wiecie co - nawet nie wiedzialam ze do 5 roku zycia praktycznie wszystkie dzieci łapia rotawirusa :/ tylko im jest mlodsze dziecko tym gorsze skutki i koniecznosc hospitalizacji
[a jak bylam na prv wizycie u tego ordynatora oddzialu dzieciecego to mi powiedzial ze na oddziale lezy duzo dzieci z biegunkami ale znikomy odsetek to rotawirusy - ze jest masa innych wirusow atakujacych tak samo tylko inaczej sie nazywaja i nikt jeszcze nie robil kasy na szczepionkach na nie... 🤢 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A propos sikania - moja Lena wypija zazwyczaj ok 100ml herbatki w ciagu doby a sika roznie. Dzis np rano jak sciagałam jej pampersa po całej nocy (22-7rano!) to był zadziwiająco suchy! Sama byłam w szoku. A czasami po 4 godz jest tak przelany ze az chlupocze!
A ile pampersów srednio zuzywacie na dobe? Bo ja ok 4-5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał:
Katpio sukienusia super, ciekawe w co ja mojego mężczyzne ubiore;/ Patrzyłam na allegro ale nic ciekawego nie widziałam. A pozatym chrzestna się pytała czy ma kupić ubranko bo u nas taki zwyczaj ze chrzestna ubaranko i sztke a chrzestny swiece i placi za chrzest. Zobaczymy jak to bedzie bo narazie nic ciekawego nie widziałam;/


justynka u nas dokładnie takie same zwyczaje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam! ale skrobiecie i skrobiecie a jak jak siądę to nadrabiam i nadrabiam :P

Pinacolda ja w czwartek Majkę będę szczepić na rotawirusy - u nas koszt 245zł i z tego co pamiętam to szczepienie to trzeba zakończyć do końca 6miesiąca a o tym kiedy trzeba zacząć nikt mi nigdy nie mówił.
Co do ilości pampersów to 4-5 no chyba że nie poczekam na kupę i Majka zrobi ją w świeżo ubraną pieluszkę, a tak chyba lubi najbardziej :P
Katpio sukienusia cudeńko - Weronisia będzie w niej cudnie wyglądać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też zmieniam pieluszkę co 2-3 godz. i za każdym razem jest zalany na maxa!!!! a co do picia to z trudem wciskam jej 50ml herbatki na dobę, przy niej zaraz się krztusi, oblewa po bokach i żadnej przyjemności z tego ani dla mnie ani dla niej. już myślałam, ze jej herbatka z kopru nie smakuje i podałam rumiankową, niestety było to samo, zastanawiam się czy nie można dziecka dopoić samą przegotowaną wodą?
a co do szczepień ja nic dodatkowego nie wykupuję, szczepionki też biorę tradycyjne. w moim środowisku te nowości ze szczepieniami nie cieszą się dobrą opinią, słyszałam o koszmarnych skutkach gł jeśli chodzi o pneumokoki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My będziemy szczepić na rotawirusy,mamy wizytę 20.04więc wtedy ustalimy kiedy.Nie wiem jaka cena a nawet się nie interesowałam.

Bardzo mało zużywacie pampersów,ja moją przewijam za każdym razem przed jedzeniem po spaniu.Wychodzi średnio na dobę 7,8sztuk.Czasem się tak zesika ,że osika ubranko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katpio napisał:
ja też zmieniam pieluszkę co 2-3 godz. i za każdym razem jest zalany na maxa!!!! a co do picia to z trudem wciskam jej 50ml herbatki na dobę, przy niej zaraz się krztusi, oblewa po bokach i żadnej przyjemności z tego ani dla mnie ani dla niej. już myślałam, ze jej herbatka z kopru nie smakuje i podałam rumiankową, niestety było to samo, zastanawiam się czy nie można dziecka dopoić samą przegotowaną wodą?
a co do szczepień ja nic dodatkowego nie wykupuję, szczepionki też biorę tradycyjne. w moim środowisku te nowości ze szczepieniami nie cieszą się dobrą opinią, słyszałam o koszmarnych skutkach gł jeśli chodzi o pneumokoki.


Katpio mozna zwykłą wodą ja tak robię.Te herbatki jak dla mnie gówno warte.Po wodzie lepiej trawi i jest lepsza kupa.Ja dodaję debridat ma smak pomarańczowy więc może chętniej pije.
Nie strasz mnie skutkami szczepionki bo ja już miałam niezłą jazdę po tradycyjnej.Muszę poczytać jeszcze raz o tych szczepionkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
Moja w 6 tyg miała 37 ale jak sie obudzi to tez zmierze z ciekawosci.

Moja bidulka spi w salonie w gondoli bo u sasiadów za sciana sypialni trwa remont i po 10 min mi ja obudzili. 😠 Na szczescie przylożyła głowke do pielusi i zasneła na nowo.


Czy któras z Was szczepiła dziecko na rotawirusy?
Bo my jednak sie zdecydowaliśmy - idziemy jutro! Bałam sie na poczatku ze mi młoda uleje tą szczepionke i wtedy 300zł w plecy i zero efektu ale rozmawiałam z pediatra na ten temat i powiedziała ze nie ma szans bo tego jest tylko ok 1ml wiec trudno ulac taka odrobine. A poniewaz Julka jak miała poł roku to wylądowała w szpitalu z powodu biegunki i w rezultacie odwodnienia to stwierdzilismy ze szczepimy!


pinacolada my szczepiliśmy małą na rotawirusy. Jakoś tak wyszło że zanim doszło do samego szczepienia to od karmienia w domu mała juz była głodna i zjadła z apetytem szczepionke i nic nie ulała. 🙂 może wiedziała że to 300 zł kosztuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio sukieniunia przecudna 🙂chce poszukać czegoś podobnego dla mojej laluni żeby też wyglądała jak gwiazda 🤪 a co do tego co ja ubieram to nie mam dylematu bo chrzciny mamy razem ze ślubem więc sukieniunia wiadomo jaka 😉

co do siusiania to moja córcia od kilku dni woli siusiać po swoich ubrankach a nie w pieluche... muszę ją co chwlke przebierać 🙂 dziś już 3 razy 😉 a może Wiktoria poprostu lubi się tak stroić i bawić w przebieranki tylko nie wie jak mamie o tym powiedzieć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
katpio napisał:
ja też zmieniam pieluszkę co 2-3 godz. i za każdym razem jest zalany na maxa!!!! a co do picia to z trudem wciskam jej 50ml herbatki na dobę, przy niej zaraz się krztusi, oblewa po bokach i żadnej przyjemności z tego ani dla mnie ani dla niej. już myślałam, ze jej herbatka z kopru nie smakuje i podałam rumiankową, niestety było to samo, zastanawiam się czy nie można dziecka dopoić samą przegotowaną wodą?
a co do szczepień ja nic dodatkowego nie wykupuję, szczepionki też biorę tradycyjne. w moim środowisku te nowości ze szczepieniami nie cieszą się dobrą opinią, słyszałam o koszmarnych skutkach gł jeśli chodzi o pneumokoki.


Katpio mozna zwykłą wodą ja tak robię.Te herbatki jak dla mnie gówno warte.Po wodzie lepiej trawi i jest lepsza kupa.Ja dodaję debridat ma smak pomarańczowy więc może chętniej pije.
Nie strasz mnie skutkami szczepionki bo ja już miałam niezłą jazdę po tradycyjnej.Muszę poczytać jeszcze raz o tych szczepionkach.



broń boże nikogo nie straszę, być może gdyby były zachwalane przez moje znajome też bym się zdecydowała, ale w 100% przekonała mnie rozmowa z męża ciocią, która też miała niedawno dylemat czy szczepić córeczkę dodatkowo . jej pediatra też ma malutkie dziecko i na pytanie cioci czy szczepiła swoje dziecko zdecydowanie odpowiedziała, Że NIE!!!
z kolei synek koleżanki, szczepiony na rotawirusy właśnie choruje i nie wiadomo czy nie wyląduje w szpitalu. ma 5 miesięcy ;( maluszek ;( dokładnie nie wiem co mu dolega bo rozmawiałam w pośpiechu z jego babcią, być może to zbieg okoliczności a być może szczepionka wcale nie pomogła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia, bardzo dobra cena !! ja pytałam wiec u nas w przychodni kosztuje 298zł i tyle bede musiała zapłacić


Jagoda - wklejam fragment ze strony "centrum inf. o leku"
Jak stosować preparat Rotarix?
Rotarix podawany jest w dwóch dawkach w odstępie 4 tygodni. Pierwsza dawka podawana jest kiedy dziecko przekroczy 6 tygodni. Najlepiej, jeśli pełne leczenie (obie dawki) zostanie przeprowadzone zanim dziecko osiągnie wiek 16 tygodni, w każdym razie do czasu aż dziecko osiągnie wiek 24 tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
były trzy ukłucia, więc na razie tylko jedno więcej od tych skojarzonych. obyło się dosłownie beż żadnych objawów po szczepieniu, zabaczymy jak będzie po kolejnych. koleżanka dla swojej córeczki brała skojarzoną, i Julcia przeszła ją również bez objawowo. teraz mama Julci zastanawia się by kolejne szczepienia były tradycyjne, zmieniła zdanie z powodów finansowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio napisał:
były trzy ukłucia, więc na razie tylko jedno więcej od tych skojarzonych. obyło się dosłownie beż żadnych objawów po szczepieniu, zabaczymy jak będzie po kolejnych. koleżanka dla swojej córeczki brała skojarzoną, i Julcia przeszła ją również bez objawowo. teraz mama Julci zastanawia się by kolejne szczepienia były tradycyjne, zmieniła zdanie z powodów finansowych




u nas tylko 1 !!!(6w1)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio napisał:
były trzy ukłucia, więc na razie tylko jedno więcej od tych skojarzonych. obyło się dosłownie beż żadnych objawów po szczepieniu, zabaczymy jak będzie po kolejnych. koleżanka dla swojej córeczki brała skojarzoną, i Julcia przeszła ją również bez objawowo. teraz mama Julci zastanawia się by kolejne szczepienia były tradycyjne, zmieniła zdanie z powodów finansowych


no to koleżanka chyba się zawiedzie, bo podobno nie można w trakcie zmieniać jak się zaczęło skojarzoną to trzeba skończyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia kiedy są następne szczepienia?w jakim okresie się je wykonuje?pytam bo my mamy wizytę 20.04 i nie dosłyszałam czy to znowu szczepienie czy rutynowa wizyta,byłam tak zaabsorbowana płaczem córki,mąż zresztą też:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał:
katpio napisał:
były trzy ukłucia, więc na razie tylko jedno więcej od tych skojarzonych. obyło się dosłownie beż żadnych objawów po szczepieniu, zabaczymy jak będzie po kolejnych. koleżanka dla swojej córeczki brała skojarzoną, i Julcia przeszła ją również bez objawowo. teraz mama Julci zastanawia się by kolejne szczepienia były tradycyjne, zmieniła zdanie z powodów finansowych


no to koleżanka chyba się zawiedzie, bo podobno nie można w trakcie zmieniać jak się zaczęło skojarzoną to trzeba skończyć...


pytała pediatrę, powiedziano jej że NIE POWINNO. Nie nakazał kategorycznie kontynuować skojarzonych, chyba powinna ją uprzedzić, ze nie wolno, a skoro powiedziała ze nie powinno to chyba nic się nie stanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycloud napisał:
no to pewnie my tego20.04 mamy kolejne szczepienie,już się boję kolejnych 2 dni nie spania i marudzenia 😠


Mycloud - a ile Nelcia bedzie miala tyg 20 kwietnia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...