Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej lasencje 😉 😉

Ja mega wyspana. Lena znowu przespała cała noc bez jedzenia, zjadła o 6 i spi nadal a jest juz prawie 9-ta 🤪 🤪 🤪
Dzis dzien bez Debridatu - zobaczymy...

Mam dzis w planach długi spacerek do centrum miasta. Mam nadzieje ze niunia bedzie słodko spac w wóziu.

Lece zrobic make-up poki nikt nie wrzeszczy 😉

do pozniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
pinacolada napisał:
POBUDKA!!
Kobiety, zlitujcie sie! Nudzi mi się :P



No ja to się nie dziwię koleżance że się nudzi - niunia twoja pięknie sypia w dzień, Kacha przyjdzie i posprząta.:P
Żyć nie umierać!

Ja też wcześniej miałam kobitę do pomocy przy sprzątaniu, ale jak teraz siedzę w domu to zrezygnowałam z niej.
Ale jak tylko wrócę do roboty to będę musiała zgadać się znowu z Panią Lidzią 🙂 .
Nie mam zamiaru w dni wolne zajmować się porządkami w chałupie, tylko z niunią po parkach spacerować:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja płacze łezkami.

Dzwoniłam do przychodni i jutro lub w pn mamy daweczkę na rotwirusa,mam się zdecydować jaki dzień.Mnie powiedziała,że mamy się wyrobić do 4ms.Pneumokoki też wybieramy cena 180zł a rota 300zł.Ja wezmę butlę z mlekiem i jej dodamy do mleka bo wypluje jak nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam czwartkowo 🙂
Co do łez to moja też płacze z łezkami bo po podaniu leków ma całe oczy czerwone no i zara zpo kąpaniu jak ja wyciagne to jest darcie do momentu az ją przystawie do cycka.. nie mam pojecia czemu tak!!czy wasze dzieci tez tak wyją po kąpieli tak mi jej żal bo nauczyła się tak płakać że mi sie serce kroi!! 😞 😞

ponawiam pytanie co ubieracie na chrzciny ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam czwartkowo 🙂
Co do łez to moja też płacze z łezkami bo po podaniu leków ma całe oczy czerwone no i zara zpo kąpaniu jak ja wyciagne to jest darcie do momentu az ją przystawie do cycka.. nie mam pojecia czemu tak!!czy wasze dzieci tez tak wyją po kąpieli tak mi jej żal bo nauczyła się tak płakać że mi sie serce kroi!! 😞 😞

ponawiam pytanie co ubieracie na chrzciny ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla Piotruś po kapieli to sie tak drze ze ja się boje o sąsiadow 😉 Chociaż nie powiem wczoraj pierwszy raz nawet nie zapłakal i na dodatek usnął!!
A tak wogóle mamy karmiące piersią czy Wasze maleństwa tez tak długo spia w nocy?? Bo Piotruś to maks 4 godziny i sie budzi na papu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mamusie

my po ROTA. Na szczescie nie ulal i spi sobie slodko przy otwartym oknie 🙂
Waga: 5680 [czyli plus 840 przez miesiac wiec mysle ze super 🙂]
Dlugosci nie mierza - oczywiscie ze wzgledu na stawy
Glowka 40 cm
klata 39,5 cm
Pytalam o rozmiar glowki powiedziala zeby sie nie sugerowac innymi dziecmi tylko proporcja - czy glowa nie jest wieksza od klatki piersiowej bo jak jest to zle i skierowanie do neurologa na usg glowy

Rota wypil na raty 🙂 ale byl baaaaardzo kochany spokojny i dzielny - zaplakal tylko raz - jak pielegniara upuscila na ziemie sterte ksiazek i sie wystraszyl... 😠
Niestety ma tez atopowe zapalenie skory 😞 i co dziwne - uczula go OILATUM!!! teraz mamy stosowac ATOPERAL - ktorego poki co nie ma w zadnej aptece 😞 /olkusz! 😠/
Dostalismy tez recepte na masc na ciemieniuche i ma zejsc po 2 dniach. zobaczymy [Narazie rowniez w zadnej aptece nie mieli skaldnikow!!! OLKUSZ!!! 😠 ]
Lekarka mowila zeby bron boze nie wyczesywac MOCNO bo robia sie dziurki w ktore latwo dostaja sie bakterie.
A Ksawciu te problemy ostatnio z apetytem ma prawdopodobnie przez ta swedzaca skore... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie rota podaje sie do 11 tyg ale powinno sie jak najwczesniej nawet w 2 tyg ponoc.

Co do kapieli to u nas jest gaworzenie, usmiechy itd. nie lubi tylko ubierania bodziakow i sie krzywi, a prawie zawsze po na przewijaku zasypia 🙂 [szczegolnie przy smarowaniu glowki]


ZABKOWANIE - pytalam - powiedziala ze ma twarde dziasla i chyba rzeczywiscie ida co znie znaczy ze beda zaraz - moga byc za 3 mies lub pozniej 🥴 wiec bedzie sie meczyl dluzej i tyle z tego wczesniejszego zabkowania.
Zabronila mi uzywania masci i gryzakow - powiedziala ze to chinszczyzna i dac ewent. viburcol i damy rade.

łzy - nasz ma od urodzenia 🙂 lacze wielkimi krokodylimi łzami od zawsze [w szpitalu nawet po urodzeniu pytalam o to pediatre] a teraz nauczyl sie robic podkowke i jak placze to juz nie krzyczy tylko tak żalosnie zawodzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda czy jak dziś brałaś rota to od poprzedniej szczepionki tej 5w1 minęło Ci 6tyg?czy trzeba mieć taką przerwę między zwykłą szczepionką a rota?czy tylko między tradycyjnymi szczepionkami musi być ta przerwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Moja wyje w kąpieli najbardziej ,a po jak ma założoną pieluchę już to nie.
moja kocha sie kapac hehe chyba po mamusi 😁 a jak ja wyciagam to mi chyba awanture robi że chce więcej bo nic nie pomaga.. czasem na rekach ja ubieram bo sie az zanosi.. ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał:
Syla Piotruś po kapieli to sie tak drze ze ja się boje o sąsiadow 😉 Chociaż nie powiem wczoraj pierwszy raz nawet nie zapłakal i na dodatek usnął!!
A tak wogóle mamy karmiące piersią czy Wasze maleństwa tez tak długo spia w nocy?? Bo Piotruś to maks 4 godziny i sie budzi na papu.
moja w nocy spi max 5h 🙂 i budzi sie głodna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycloud napisał:
Jagoda czy jak dziś brałaś rota to od poprzedniej szczepionki tej 5w1 minęło Ci 6tyg?czy trzeba mieć taką przerwę między zwykłą szczepionką a rota?czy tylko między tradycyjnymi szczepionkami musi być ta przerwa?



od szczepionki 6w1 minelo 4 tyg. Nastepne mamy za 2 tyg a nastepny rota za 4 tyg. Rota mozna podawac w tym samym dniu co szczepienia - jest to zupelnie bez znaczenia.
Nie wiem tylko czy pozwola ci dac to do mleka bo np. jaka mala nie wypije wszystkiego to co 🙂? albo czesc szczepionki zostanie na scinkach buteki? nam podawali po troszku strzykaweczka zeby sie wchlonelo w kilka min w blone sluzowa.
dziecko nie moze ulac przez 10-15 min i nam zalecili zeby starac sie nie karmic zaraz po i wstymac sie jak najdluzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka


no, w koncu cos sie ruszyło na tym forum 😉
Wróciłam z 3 godzinnego spacerku, niunia dosypia w gondoli , ja nastawiłam zupę, zjadłam płatki owsiane z rodzynkami (dieta 😉 ) i zagladam do was 🙂

Syla - co do ubioru na chrzciny - własnie temu poswieciłam spacer - chodziłam i rozmyslałam nad tym no i wymysliłam ze mam w szafie 1 sukienke , ktorej jeszcze nigdy nie załozyłam wiec sprobuje sie w nia wcisnac. A jak sie nie uda to mam tez fajna spodnice w ktora powinnam wejsc (kiedys zrobiłam na niej zaszewki bo była za szeroka to teraz je popuszcze) i do tego biała bluzka + jakas ozdoba : albo jakies zajefajne korale kupie w kolorze fuksji albo taki kwiat i przypne w okoloicy szyji. Ale gdyby to nie wypaliło to w nastepna sobote jedziemy z Julą na BZ (babskie zakupy :P ) i bede musiała cos kupic choc nie lubie kupowac "na siłe" i w dodatku rozmiar wiekszy niz 36 😠 Ale Julce tez cos musze kupic wiec tak czy siak jedziemy a tatus na cały dzionek zostanie z Leneczką 🙂

Mycloud - szczepionki skojarzone do rotawirusa nie maja nic i mozna je nawet w jeden dzie podac. 6 tyg trzeba odczekac miedzy jedna a druga skojarzona!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Młoda sie w koncu obudziła. Nie jadła 4 godz 🤪 Wtrąbiła flachę ino furczało 🤪 I o dziwo ani raz sie nie zakrztusiła


Robie dzis eksperyment na drugie - nalesniki z kaszą (zwykła bo nie miałam akurat gryczanej)+ pieczarki+ szpinak 🙃 Zobaczymy czy bedzie zjadliwe 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla a może ten krzyk po kąpieli to dlatego że jest jej zimno, w ciepłej kąpieli się wygrzewa i jak by nie było po wyjściu nawet jak jest ciepło w mieszkaniu to odczuwa różnicę temperatur. moja kuzynka wymyśliła na to sposób i mimo ciepełka w domu, do kąpania na parę minut nagrzewała farelkę, i mała była mega zadowolona.
a uspokaja się przy cycu bo już jej cieplutko i utula ją mamusia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku, poplakalam sie z radosci bo w koncu udalo mi sie po kilkunastu probach wyciagnac te cholerne rzese!!!!!! wzruszenia matki sa zaskakujace 😉
A moj synek - boooze jak ja go kocham !!!!!!! to po Prostu ANIOL!!!!!!!!!ciagle sie usmiecha - na szczepieniach tez i teraz przy wyciaganiu rzesy lezal spokojnie jakby wiedzial ze chce mu pomoc i lezal tak nieruchomo ze az bylam zdziwwiona i nie plakal nie krzyczal 🙂 🙂 🙂 🙂 Moj kochamy tygrysek!

Czy Wasze dzieci tez wyciagaja lapki i probuja was zlapac za cos 😉? mi dzis Ksawciu 2 razy wsadzil raczke do buzi - specjalnie sie przyblizylam bo widzialam ze ma ochote na pogawedke i badanie cial 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katpio napisał:
Syla a może ten krzyk po kąpieli to dlatego że jest jej zimno, w ciepłej kąpieli się wygrzewa i jak by nie było po wyjściu nawet jak jest ciepło w mieszkaniu to odczuwa różnicę temperatur. moja kuzynka wymyśliła na to sposób i mimo ciepełka w domu, do kąpania na parę minut nagrzewała farelkę, i mała była mega zadowolona.
a uspokaja się przy cycu bo już jej cieplutko i utula ją mamusia 😉


my robimy tak samo i nigdy nie bylo krzyku 🙂 Farelka rzadzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak poza tym wiecie jakiego miałam nerwa dziś rano!!!!
młoda zazwyczaj budzi się na papu raz w nocy ok 4.00 (kiedy tatuś wstaje do pracy). i śpi do 7.00-8.00. tatuś wstał a mała spała dalej więc ja tylko się ciesząc przewróciłam się na drugi bok, Weronika obudziła się po 5.00 zjadła flachę i poszła dalej spać. rano budzę się, patrze na zegarek a tam 10.00, zerwałam się z wyra jakoszołom, z przerażeniem zaglądam do łóżeczka czy maleństwo oddycha, a ona słodziutkie uśmiechy przez sen mi sprzedawała 😉 😉 😉 właśnie wróciłyśmy ze spacerku, i Weronika też śpi jeszcze na korytarzu w wózeczku, już ponad trzy godz od wyjścia na spacer !!!!!!!

Jagoda jak rozpoznać atopowe zapalenie skóry, ja też Weronikę kąpię w oliatum i od pewnego czasu ma wysuszoną skórkę wokół szyjki, może to też to???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...