Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

aa i jeszcze jedno robimy przy kapieli - do wycierania kladziemy Ksawcia na pieluszce [ponoc najlepiej wchlania wode] i na okrycie kapielowe zeby przykryc. Jak skonczyly wycierac wyciagamy spod Ksawcia mokra juz pieluche i lezy owiniety suchym okryciem kapielowym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

katpio napisał:
a tak poza tym wiecie jakiego miałam nerwa dziś rano!!!!
młoda zazwyczaj budzi się na papu raz w nocy ok 4.00 (kiedy tatuś wstaje do pracy). i śpi do 7.00-8.00. tatuś wstał a mała spała dalej więc ja tylko się ciesząc przewróciłam się na drugi bok, Weronika obudziła się po 5.00 zjadła flachę i poszła dalej spać. rano budzę się, patrze na zegarek a tam 10.00, zerwałam się z wyra jakoszołom, z przerażeniem zaglądam do łóżeczka czy maleństwo oddycha, a ona słodziutkie uśmiechy przez sen mi sprzedawała 😉 😉 😉 właśnie wróciłyśmy ze spacerku, i Weronika też śpi jeszcze na korytarzu w wózeczku, już ponad trzy godz od wyjścia na spacer !!!!!!!

Jagoda jak rozpoznać atopowe zapalenie skóry, ja też Weronikę kąpię w oliatum i od pewnego czasu ma wysuszoną skórkę wokół szyjki, może to też to???



Ksawciu nagle zaczal miec strasznie sucha skore taka az nieprzyjemna w dotyku - to po pierwsze. Po drugie - nieschodzaca ciemieniucha - kolejny objaw - i od kilku dni na brzuszku, i buzi - na bokach policzkow - czerwone zaognione placki z krosteczkami - widac ze to go strasznie swedzi bo np. drapie raczkami po czole i robi sobie ranki 🤢
Od urodzenia uzywamy OILATUM i do kapieli i do ciala i buzi od ok 2 tyg. no i stan sie zaognil. Alergia moze byc na proszek - bo tak jakby od ubranek i pielusi na ktorej spi.
Taki wrazliwiec jak mama neistety - ja cale zycie mialam problemy z alergiami skornymi i mam tez mega sucha piekaca skore i zadne oliwki nie pomagaja. Sie przyzwyczailam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sprzedałam dzis na allegro spodnice ciazowa i laktator :P a wczoraj kupila niuni nosidełko - czasami jak jest marudna to mam obie rece zajete i nic nie jestem w stanie w domu zrobic. a husta cos do mnie nie przemawia - boje sie ze zanim sie naucze to wiazac to sie zniechece, J ulka była noszona w nosidełku i zyje to i Lena przezyje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał:
Młoda sie w koncu obudziła. Nie jadła 4 godz 🤪 Wtrąbiła flachę ino furczało 🤪 I o dziwo ani raz sie nie zakrztusiła


Robie dzis eksperyment na drugie - nalesniki z kaszą (zwykła bo nie miałam akurat gryczanej)+ pieczarki+ szpinak 🙃 Zobaczymy czy bedzie zjadliwe 🤢



Ksawciu dzis spal od szczepionki czyli od 11 do 14.00 [musialam go sila obudzic] - nie jadl od 8.00!!!! czyli 6 godzin! a teraz wtrabil 180 ml i pisk o jeszcze ale potem ta akcja z rzesa i sobie zapomnial 🙂 faktem jest ze trzeba dokupic wiekszych butelek 😉


A jak tam w ogole u Was szczepienie na rota? jakiej firmy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał:
sprzedałam dzis na allegro spodnice ciazowa i laktator :P a wczoraj kupila niuni nosidełko - czasami jak jest marudna to mam obie rece zajete i nic nie jestem w stanie w domu zrobic. a husta cos do mnie nie przemawia - boje sie ze zanim sie naucze to wiazac to sie zniechece, J ulka była noszona w nosidełku i zyje to i Lena przezyje 😉


Czy jak sie chce sprzedawac na allegro to trzeba miec jakies specjalne uprawnienia???

Jakie nosidelko kupiliscie jesli mozna wiedziec? i czy to na chybil trafil czy ktos Wam je polecil?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał:
sprzedałam dzis na allegro spodnice ciazowa i laktator :P a wczoraj kupila niuni nosidełko - czasami jak jest marudna to mam obie rece zajete i nic nie jestem w stanie w domu zrobic. a husta cos do mnie nie przemawia - boje sie ze zanim sie naucze to wiazac to sie zniechece, J ulka była noszona w nosidełku i zyje to i Lena przezyje 😉


hehehe mi to samo maz powiedzial - ze jakos nie widzi ja ksie placze w te chusty bo ja ogolnei jestem ..yyy 😉 nerwus i stwierdzil ze pewnie przy pierwszym wiazaniu bym puscila wiąche i by sie skonczylo:P i on tez chce nosidlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - szczepienie mamy o 17:30 i kupiłam Rotarix.

Nosidło kupiłam takie:
http://www.allegro.pl/item949480346_infantino_nosidelko_front_2_back_rider_do_12_7_kg.html

bo wiekszosc jest do 9kg a lena ma juz ponad 6 🤢 Sugerowałam sie tez ceną 🥴

Zeby sprzedawac to nie trzeba miec specjalnych uprawnien. Po prostu wystawiasz przedmiot i tyle. Uprzedzam - dopiero jak sie dojdzie do wprawy w wystawianiu to sprawia to przyjemnosc 😉 Na poczatku klęłam na czym swiat stoi bo zajmowało mi to sporo czasu a teraz potrafie wystawic cos w tzw miedzy czasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio napisał:
dziewczyny a nie obawiacie się że maluszkom sie to bardzo spodoba i bedzie bez nosidełka ani rusz ? tak sie przyzwyczaja byc blisko was?




zamierzam z tego korzystac sporadycznie wiec nie sadze zeby sie przyzwyczaiła. Ryzyk-fizyk 😉 moze akurat nie. Julka mi sie nie przyzwyczaiła to i moze tym razem sie uda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Kur..ja ją chyba dzisiaj wydam sąsiadom.Od 4.00 rano nie śpi do tej pory i ryk i krzyk.Co za gówniarz,dlaczego dzieci są takie podłe czasem. 😠


mycloud - co ty!, nie wydawaj jej!
Dziecko można dobrze sprzedać, w necie dają za zdrowe 80 tyś.! 😉 :P 🤪
(wiem, bo moją chciałam sprzedać 😉 🤪 🤪 ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam popołudniowo :laugh:
Pinacolada - łzy Majce lecą, nawet dziś po szczepieniu tak płakała, że mężowi to się na milion części serduszko pokroiło
myclud pielęganiry mają sposoby żeby maleństwa nie wypluły :P
Justyna moja Majka spi od 20 do 24 potem karmię i do 5 lub 5:30 mam możliwość spania 🙂 a później to mała śpi do 9

co do płaczu po kąpieli to tylko jak przecieram oczka solą fizjologiczną a potem ryk bo dziecko głodne - przecież woda wyciąga 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my po szczepieniu:
główka 39cm
klata 37,5cm
waga 5229g
Na rotawirusy mieliśmy Rotarix - zmieniliśmy w ostatniej chwili, pielęgniarka nam zaproponowała, bo jego są dwie dawki 2x310zł, a nie tak jak miało być 3x245zł, szybka kalkulacja i troszkę oszczędności 🙂

Majka ryczała tylko przy wkłuciach - mąż się tak przejął, że masakra (ale dziewczyny go będą ustawiać jak podrosną 🙃 ) a teraz spokojnie śpi po każdym karmieniu - oby tak dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia, Pinacolada - wiem ze wy macie karuzele fisher price'a misie - czy Wam tez zaczela strzelac ta kopula niebieska przy obrotach??? 😠 no szlag mnie trafi! strzela glosno przy kazdym obrocie a obrotow sie nie da wylaczyc i ...mzoe wy macie jakis sposob??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agab napisał:
jagoda - możesz dać już kaszkę od początku 4m.? Bo na paczkach jest po 4m.
A jaką masz dawać?
Bo ja też już się przymierzam 🙂 .


Nie wiem jeszcze jaka - mamy to omowic 1 kwietnia na kolejnej wizycie 🙂 ale dla nas to bedzie mam nadzieje wybawienie bo moze skonczy sie ulewanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my juz po Rotarixie - 298zł

główka 39, waga 6150 🤪 🤪 🤪

Jagoda - karuzele mam przerobiona na zasilacz ale nic nie strzela ! Dzieki Bogu 😉

Mamy isc do okulisty - pani doktor nic nie widzi złego ale skoro my zauwazamy to trzeba skonsultowac! Jutro uruchomie znajomosci 😉

Mycloud - policz do 10 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasnęła we wózku maruda!!! ale mi się maruda trafiła 😠

Dziewczyny jak poczytałam o szczepionkach na pneumokoki na forum to włos mi się zjeżył.Boję się chyba i wybiorę jedynie rota.Na pneumo można szczepić nawet dzieci 2,3letnie.A jak młoda jest ze mną w domu i będzie aż do póki nie pójdzie do zerówki to chyba nie ma sensu teraz ją szczepić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada ja chyba ten debridat też poślę do głębokiej szafki.Zaczynam wierzyć,że ona jest taka właśnie po nim.Zasnąc nie może mimo,że zmęczona,jest wkurzona nie wiem na co.Zostanę jedynie przy sab simplexie,mam nadzieję,że kupa będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio napisał:
Syla a może ten krzyk po kąpieli to dlatego że jest jej zimno, w ciepłej kąpieli się wygrzewa i jak by nie było po wyjściu nawet jak jest ciepło w mieszkaniu to odczuwa różnicę temperatur. moja kuzynka wymyśliła na to sposób i mimo ciepełka w domu, do kąpania na parę minut nagrzewała farelkę, i mała była mega zadowolona.
a uspokaja się przy cycu bo już jej cieplutko i utula ją mamusia 😉
Kochana odpada od samego początku dogrzewam pokoj farelką. W pokoju jest ciepło , czasem wydaje mi się że za bardzo.. ale to dla mnie bo sie ruszam i ubrana jestem a malutkiej powinno byc w sam raz.oNA CHYBA TAK STRASZNIE SIE NIE LUBI UBIERAC.. 😞 jak mama:P jak byłam mała to chodziłam bez majtek:P bo mnie gryzły a na piaskownicy chłopacy chodzili za mną sznurkiem 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to dziewczyny namieszałyście mi! mam kupic nosidło? czy chuste.(taką nie zawiązywaną tylko co wkładasz malucha, co mi Justyna wysyła linka) hmm ?? czy moze jest jakis ogranicznik wagowy? czy co? ja musze miec cos w czym bede niosła mała jak bedziemy leciec do Polski????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...