Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A propos sterylizacji-wyczytałam w necie że owe zabiegi wykonuje się do szóstego miesiąca a potem to już można tylko wyparzać 🙂więc jeszcze troszkę.

Jagódka ja Małgosi nie sadzam i nie obkładam poduszkami,boję się jeszcze żeby jej czegoś nie uszkodzić,poczekam jeszcze,choć czasami pomagam jej się podnieść trzymając ją za rączki-ona wtedy się podciąga na maksa-tak ze 3 razy ćwiczymy.A ty pomagasz Ksawciowi???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ello

jejku, juz dawno nie nadrabiałam 6 stron 🤪

Młoda wali kupe w bujaczku - odkad pochłania całe zupy to jej kupa jest taka "dorosła" - fuj....
Twarda, zbita, ze mozna kulki z niej robić 😜 😜 😜

W weekend bedziemy miec krzesełko - zobaczymy czy rzeczywiscie jest w takim super stanie jak na zdjeciach 🤢

Właczyłam juz pranie, jak uśpie małą to wstawie krupnik, rozwiesze pranie i wyprasuje coś. A potem jedziemy do miasta bo tatus dzis w pracy w Bochni i wykorzystamy to i pojedziemy złożyc wniosek paszportowy !!! Ciekawe jak tam drzwi ? Jesli nic nie zrobiony to porobie zdjecia i dam do miejscowej gazety 😜 Albo poprosze pana staroste zeby przyszedł i pomógł mi przejechac wozkiem - jakas aferke na pewno zrobie 😉 😜

Dobra, teraz spadam bo kupa dokonczona. Bede pozniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
BASIU - Ty podawalas Vanessce tarte surowe jabluszko i marchewke - dobrze pamietam? skad mialas te warzywa - ze sklepu eko czy gdzies ze wsi czy normalnie z targu czy sklepu? i ,marchewke tez dawalas?

A do dziewczyn ktore robily same zupki - w jaki sposób to przechowywac kilka dni od zrobienia???


Można mrozić,osobiście jeszcze tego nie robiłam ale moja siostra porcjowała i mroziła w kubeczkach jednorazowych,potem tylko podgrzewała i gotowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniol303 napisał(a):
A propos sterylizacji-wyczytałam w necie że owe zabiegi wykonuje się do szóstego miesiąca a potem to już można tylko wyparzać 🙂więc jeszcze troszkę.

Jagódka ja Małgosi nie sadzam i nie obkładam poduszkami,boję się jeszcze żeby jej czegoś nie uszkodzić,poczekam jeszcze,choć czasami pomagam jej się podnieść trzymając ją za rączki-ona wtedy się podciąga na maksa-tak ze 3 razy ćwiczymy.A ty pomagasz Ksawciowi???


a CZYM SIE ROZNI STERYLIZACJA OD WYPARZANIA 🤢?
bo ja juz sterylizator wstawilam gleboko do szafki i tylko wygotowuje/wyparzam [chcemy zmieniszyc koszty energi 😉]

Ja Ksawciowi juz probuje pomagac bo on potrafi sie zaprzec łokciami i prawie do polowy sie podnosi. Raz go oparlam o poduchy i oblozylam nasza koldra i siedzial ale zaraz zrobil bam na boczek i od razu na brzusio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniol303 napisał(a):
Jeju a moja lala wali kolejną kupę dziś 🙃ile teraz pieluch zużywacie dziennie?bo ja 6-8 🤪


ja nawet nie wiem ile. w nocy nie przewijamy ☺️ w ciagu dnia jesli nie ma kupy to tak co 4 godziny czasem wiecej jak gdzies jedziemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
BASIU - Ty podawalas Vanessce tarte surowe jabluszko i marchewke - dobrze pamietam? skad mialas te warzywa - ze sklepu eko czy gdzies ze wsi czy normalnie z targu czy sklepu? i ,marchewke tez dawalas?

A do dziewczyn ktore robily same zupki - w jaki sposób to przechowywac kilka dni od zrobienia???


Jagódka ja kupowałam normalnie w sklepie, i robie jej soczki marchew jabłko 🙂
mam targ za blokiem ale wiesz co przekupki mają niby nie pryskane i poszłam kiedyś kupić i jak zobaczyłam ręce tej babki i poczułam stajnie no to kurw... podziękowalam. Jakiegoś obrzydzenia dostałam i poszlam do sklepu. Dałam jej raz niewiele i nic jej nie było i dawałam po coraz wiecej- moja siostra też tak robiła mimo że jest cholernie przewrażliwiona na punkcie Nikiego i on jest alergikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justyna_malutka napisał(a):
Jagoda powiem Ci że ja to sterylizuje butelki raz na jakis czas, smoczki przemywamy tylko gorącą wodą lub oblizuje, a resztę z Twoich wymienionych rzeczy myję tylko woda z płynem. Uważam ze zarazki są wszędzie i dziecko ich nie uniknie więc powolutku przyzwyczajam go do tego. Jak na razie nic mu nie jest. Chyba wyrodną matka jestem;/


Ja nigdy nie oblizywalam, zawsze wyparzam, jeszcze mi sie nie zdarzylo nawet przeplukac woda z kranu ☺️ - ja mam nawet duze obiekcje jak musze sprawdzic czy zupka jest jeszcze ciepla i musze ustami dotknac zupki na lyzeczce... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ale musze sie pochwalic ze pupe Ksawcia przemywam juz woda z kranu 😜 😁 😎
Buzienke jeszcze przegotowana - i kurcze jakies mu dzisia krosteczki wyszly na policzkach i brwiach 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
aniol303 napisał(a):
A propos sterylizacji-wyczytałam w necie że owe zabiegi wykonuje się do szóstego miesiąca a potem to już można tylko wyparzać 🙂więc jeszcze troszkę.

Jagódka ja Małgosi nie sadzam i nie obkładam poduszkami,boję się jeszcze żeby jej czegoś nie uszkodzić,poczekam jeszcze,choć czasami pomagam jej się podnieść trzymając ją za rączki-ona wtedy się podciąga na maksa-tak ze 3 razy ćwiczymy.A ty pomagasz Ksawciowi???


a CZYM SIE ROZNI STERYLIZACJA OD WYPARZANIA 🤢?
bo ja juz sterylizator wstawilam gleboko do szafki i tylko wygotowuje/wyparzam [chcemy zmieniszyc koszty energi 😉]

Ja Ksawciowi juz probuje pomagac bo on potrafi sie zaprzec łokciami i prawie do polowy sie podnosi. Raz go oparlam o poduchy i oblozylam nasza koldra i siedzial ale zaraz zrobil bam na boczek i od razu na brzusio 🙂


Ja nie mam sterylizatora więc gotuję wszystko w garze pod przykryciem jakieś 5 min.a wyparzam-zalewam wrzątkiem-zostawiam na minutę i tyle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mojej daje zupkę prawie o temperaturze pokojowej, jak ma ciepłą to pluje 🙂
butelki wyparzam i co jakiś czas wygotowuje 🙂

hmm, chyba zaczne przyzwyczajać ją do bakterii bo jak pójdzie do piaskownicy to w jedzonym piasku jest ich i tak sporo 😁- wlaśnie wczoraj widzialam jak sąsiadki maluszek wcinał piasek i mówił mniam 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że poszłam wczoraj na spacer bo dziś jedyne 10st.Ale fajne powietrze,więc wywiesiłam pościel na balkon.
Młoda śpi ja popijam kawkę i piszę...
wyparzanie butelek ,smoczków itp.Robimy to zawsze ja lub mąż,jakoś nie wyobrażam sobie jedynie umyć w kuchni jest tyle zarazków ,że włos się jeży.Robimy to raz dziennie bo mamy 8butelek więc jest super.Nigdy nie oblizuje smoczka 🤔
Pomaganie dziecku siadać-tak pomagam ,ćwiczymy codziennie po jakieś 3,4razy,kładę ją na poduszce większej i biorę za rączki a ona się podnosi do siadu,hoh bardzo jej się to podoba.Ćwiczymy także leżenie na brzuchu i przekręcanie się na plecy i na brzuch bo sama jeszcze nie umie.
Ilość pieluch- w nocy raz,w dzień co 3h chyba,że dużo wypije herbatki lub soku wtedy trzeba siłą rzeczy min.co 2h bo może pielucha nie wytrzymać ilości sików 🤢
Słyszałam,że ma być już lato po 17maja a ja cholera nie mam się w co ubrać bo jeszcze cycki nie te i obwód w pasie 😠trza wymienić garderobę będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie
U nas się porobiło w kiepskim nastroju jestem ale nie będę psuć wam humorków 🙂 u nas też koszą trawy od godziny punktualnie 6.00RANO!!! poza tym jest strasznie duszno ...chyba jakaś burza będzie 🙂 bo nie da się wytrzymać ja idę posprzątać i myć okna póki mały śpi i coś ugotowac a później NAUKA 😞 😞 😞 Nauka i jeszcze raz nauka 😞 😞 😮 😮 😮zwariować mozna 🤢 🤢 🤢Pozdrawiamy buziaczki 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycloud napisał(a):
Dobrze,że poszłam wczoraj na spacer bo dziś jedyne 10st.Ale fajne powietrze,więc wywiesiłam pościel na balkon.
Młoda śpi ja popijam kawkę i piszę...
wyparzanie butelek ,smoczków itp.Robimy to zawsze ja lub mąż,jakoś nie wyobrażam sobie jedynie umyć w kuchni jest tyle zarazków ,że włos się jeży.Robimy to raz dziennie bo mamy 8butelek więc jest super.Nigdy nie oblizuje smoczka 🤔
Pomaganie dziecku siadać-tak pomagam ,ćwiczymy codziennie po jakieś 3,4razy,kładę ją na poduszce większej i biorę za rączki a ona się podnosi do siadu,hoh bardzo jej się to podoba.Ćwiczymy także leżenie na brzuchu i przekręcanie się na plecy i na brzuch bo sama jeszcze nie umie.
Ilość pieluch- w nocy raz,w dzień co 3h chyba,że dużo wypije herbatki lub soku wtedy trzeba siłą rzeczy min.co 2h bo może pielucha nie wytrzymać ilości sików 🤢
Słyszałam,że ma być już lato po 17maja a ja cholera nie mam się w co ubrać bo jeszcze cycki nie te i obwód w pasie 😠trza wymienić garderobę będzie.


hmm...a myslisz ze cycki jeszcze sie zmniejsza? ja przestalam na to liczyc 🤢 mam 2 rozmiary wiekszy i chyba juz tak zostanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania23 napisał(a):
Cześć Mamusie
U nas się porobiło w kiepskim nastroju jestem ale nie będę psuć wam humorków 🙂 u nas też koszą trawy od godziny punktualnie 6.00RANO!!! poza tym jest strasznie duszno ...chyba jakaś burza będzie 🙂 bo nie da się wytrzymać ja idę posprzątać i myć okna póki mały śpi i coś ugotowac a później NAUKA 😞 😞 😞 Nauka i jeszcze raz nauka 😞 😞 😮 😮 😮zwariować mozna 🤢 🤢 🤢Pozdrawiamy buziaczki 😘 😘 😘 😘 😘 😘

trzymaj sie dzielnia kochana! trzymam kciuki za nauke i podziwiam! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia81 napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
..ale musze sie pochwalic ze pupe Ksawcia przemywam juz woda z kranu 😜 😁 😎
Buzienke jeszcze przegotowana - i kurcze jakies mu dzisia krosteczki wyszly na policzkach i brwiach 😠


moze podałaś mu coś nowego?


wlasnie nie, bo bardzo tego pilnuje, od 3 dni podaje mu nowa zupke jarzynowa i 3 dni nic mu nie bylo..wiec nie wiem..a poza tym w zupce jako nowosc dla niego sa znikome ilosci pora i tyle, bo marchewke i ziemniaka juz zna.
W sumie te krostki juz mu poznikaly - moze potowki od jego lapek ktore po lokcie wpycha do buzi a przeciez nie zawsze trafia 😉 sama nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie a propos spania - moj cos mu sie poprzestawialo i znowu mi sie darl godzine w koncu zasnal i to wlasnie teraz kiedy poszlam mu robic zupe...
Czy Wy budzicie dzieci jesli mija godzina jedzenia lub trzeba gdzies wyjsc, albo zabrac na spacer bo przestalo padac itd.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w życiu nie budzę: SEN DZIECKA JEST DLA MNIE NAJ NAJ NAJWAŻNIEJSZY!!!!
moja właśnie zwaliła kupę po pachy super;-)lubię takie kupy 😜
dziś jemy pierwszy raz marcheweczkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...