Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Aniołku Piotruś też nie wkłada stópek do buzi, ma inne ciekawsze zajęcia. Co prawda do niedawna sie jeszcze nimi bawił i próbował wkładać ale mu nie wychodziło. Na pewno nie masz sie czym przejmować!
A tak w ogóle to dzień dobry. Moje dziecko dało mi dziś pospac. Obudził się dopiero o 5 na mleczko i spał o 7. Uciekam sie szykowac do pracki. Pa mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry!

Lenusia pospała dziś tylko do 8.00 🤔 - no, ale ciul - niech jej będzie.
Ważne że nockę dobrze przespała 🙂.

U nas za oknem znowu szaro-buro, może się wypogodzi to pójdę ze Zdziśką do przychodni na kontrolę wagi. Miesiąc już dawno minął więc powinnam ruszyć dupsko i iść.

Aha! Sprzedałam kurtkę na Allegro! 🤪 Za 189zł 🤪. Ale mam radochę 🙃 🙃 🙃.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
pinacolada napisał(a):
aniol303 napisał(a):
Słuchajcie coś mi się przypomniało odnośnie rozwoju naszych pociech:
w 7 miesiącu życia dziecko powinno wkładać stopę do buzi w pozycji leżąc na plecach 🤪
Małgonia jeszcze tego nie robi 😮

pinacolada,duśka,agab jak to było u Waszych starszaków???



kobieto, przypominam : moja starsza córka ma 11 lat a Ty wymagasz żebym pamiętała takie szczegóły??? 😮
ps. jutro zajrzę do albumu - może cos wyczytam 😉

no właśnie o to mi chodziło,wiedziałam,że dla Julki też miałaś album 😜


patrzyłam, niestety nic w nim nie wyczytałam na ten temat 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello

My pospałysmy do 8 a potem od 9 do 9:45 🤪
Muszę Wam opowiedziec jak nas Lenka dzis w nocy rozczuliła. Otóż obudziła sie ok 5 i zaczeła bawic w łóżeczku. Wzięłam ja do nas, poprzytulałam, zmieniłam pieluszke i dostała czkawki. Obudziłam wiec P zeby poszedł zrobic mleczko. Nakarmił ją i wziął jak zawsze (z przyzwyczajenia) do odbicia. Lenka objęła go rączkami za szyję, wtuliła w niego i głośnym szeptem powiedziała TATA 🙂 Jejku, jak sie wzruszyliśmy 🙂 Tak jej to wyszło naturalnie. I tak ciepło przez to ze szeptem. Szkoda że nie ma szans nagrywać takich chwil. Bo takie naturalne, niearanżowane są najpiękniejsze.
Muszę to koniecznie opisać dziś w albumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
Dzień dobry!

Lenusia pospała dziś tylko do 8.00 🤔 - no, ale ciul - niech jej będzie.
Ważne że nockę dobrze przespała 🙂.

U nas za oknem znowu szaro-buro, może się wypogodzi to pójdę ze Zdziśką do przychodni na kontrolę wagi. Miesiąc już dawno minął więc powinnam ruszyć dupsko i iść.

Aha! Sprzedałam kurtkę na Allegro! 🤪 Za 189zł 🤪. Ale mam radochę 🙃 🙃 🙃.


KONGRATULESZYN 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba zaraz ocipieje. Mlody jest nie do zniesienia. drze i drze i drze kopare, kolejny obiad trzeci juz laduje w koszu a on dalej sie drze. wisi na lozeczku i drze paszcze a ja juz mam przekroczony limit wytrzymalosci i zaraz mnie trafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie. Ja wczorak padlam juz o 21 spalam, glowa bolala, chyba ze zmeczenia. spac sie chialo. Caly dzien na nogach, woriclimsy do domu dopiero kolo17.30. Bylam wykonczona.
Ale dzis juz lepiej, chociaz znowu balagan sie robi i probuje go za wczasu ogarnac ale ciezko mi to idzie..... bo znowu przez niego nie moge sie skupic na niczym... a o prasowaniu nie wspomne i w szafach sie bajzel robi... jezu...
dobra styarczy tego narzekania.. Musze pochwalic moja corke, otoz wczoraj lo raz pierwsdzy zjadla 120ml kaszki i dzis rano 100 normalnie nie moglam w to uwierzyc 🙂 no i po malu zupki jakos wprowadzamy ale nie umie jeszcze ich jesc wiec wiecej laduje na wszytskim dookola, ale mysle ze cos tam zjada 🙂 SLuchajcie kiedy moge [odac miesko w zupce, bo wiem ze od 6 mca ale jak dlugo najpierw mam podawac warzywa i czy musze wsyztskie warzywa najpierw wyprobowac zanim podam miesko??
aniolku z tymi stopkami to roznie, moja npo stopke to juz jAkos kolo 4 mca wynalazla, wiec wczesnie ale wiem ze to roznie, zreszta jakm ze wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monis - staram sie ale przez te zeby to jest jakis obled! 🤢
Co do zupek - jest mnostwo roznych schematow zywienia niemowlat karmionych piersia - przejrzyj sobie, na pewno Ci pomoga. Wg mnie nie musisz wprowadzac wszystkich warzyw a dopiero potem miesko. miesko moj je od 5 miesiaca a warzywa staram sie mu nadal wprowadzac.

Mlody znowu zasnal, wiec na spacer nie zdazylismy wyjsc bo nic nie zjadl...
Mnie tez glowa ostatnio boli codziennie i troche mnie to niepokoi bo mnie bardzo rzadko glowa bolala wczesniej 🥴
Pogoda super a my zamiast spacerowac to kisimy. moze jak sie obudzi to zje cokolwiek i pojdziemy.

co do stopek - moj tylko raz wsadzil noge do buzi ale to bylo jakies 2 mies temu i nie powtarza tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - ja myslę że jakby nam wychodziły naraz 4 zęby to tez byśmy sie darły 😉 Smarujesz mu dziąsła dentinoxem?? Musisz podejść do niego teraz jak do chorego dziecka. Chore dziecko płacze bo jest mu źle i wtedy my mamy mamy wiecej cierpliwości no bo jak tu sie gniewac na ierpiącego maluszka.... Albo załaduj mu czopka przeciwbólowego na dzień i zobaczysz czy to o to chodzi.
Co do bóli głowy to mnie tez sie zaczęły dopiero po 1 porodzie. Nigdy wześniej nie bolała mnie głowa. Nie wiem czy porod i ból głowy maja cos wspólnego ale ja tez tak mam
Jeśli chodzi o wstrzymywanie spaceru przez niezjedzoną zupkę- zagrzej ja na maxa, włóż do termoopakowania, spakuj łyżeczke i śliniak( i mokre chusteczki do umycia Ksawcia i siebie 😉 ) i zabierz zupę na spacer. Moze akurat młody chętniej zje na ławce w parku...?

I nie dołuj się tak. Myśl pozytywnie . Głowa do góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas raczkowanie sie rozkręca 😁 Młoda odkryła dzis szafkę w salonie. szafka jest na poziomie podłogi i otwiera sie jak "barek" czyli drzwiczki w dół. Odkryła to jak wczoraj chwyciła sie raczki drzwiczek zeby wstac i zamiast wstac to klapła na pupę bo drzwizki sie otworzyły 🤪 Wczoraj jej nie było do śmiechu. Dzis natomiast doszła do wniosku ze skoro one sie tak łatwo otwieraja to mozna zaglądnąć co jest w środku. Oj a w środku jest duzo "fajnych" rzeczy (generalnie wielki burdel) bo kasety wideo, dvd, kamera, mnóstwo kabli, kabelków..... Baaaardzo ciekawe przedmioty. No i zaczęło sie sprzatanie. Chyba "zwolnię" Ewe bo cos mi sie wydaje że od dzis "porzadkami" w tym domu zajmie sie Lenusia 🙂
Potem weszła pod stół (niski stół) w salonie i przytrzymawszy sie za moja noge próbowała wstac i walnęła sie w głowe. Potem szarpała za zasilacz mojego laptopa, straciła rownowagę i zaryła noskiem w panele 😞 I takie właśnie rzeczy zaczynaja sie dziac w naszym "domku" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
Dzień dobry!

Lenusia pospała dziś tylko do 8.00 🤔 - no, ale ciul - niech jej będzie.
Ważne że nockę dobrze przespała 🙂.

U nas za oknem znowu szaro-buro, może się wypogodzi to pójdę ze Zdziśką do przychodni na kontrolę wagi. Miesiąc już dawno minął więc powinnam ruszyć dupsko i iść.

Aha! Sprzedałam kurtkę na Allegro! 🤪 Za 189zł 🤪. Ale mam radochę 🙃 🙃 🙃.



W dupie Ci się przewraca i tyle !!! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
agab napisał(a):
My już po spacerku - jakaś dziwna pogoda jest, niby słońca mało, a parówa straszna 😮.
Przyjechała teściowa, nakarmiła Lenkę i wzięła ją teraz na spacer 🙂.
A mamusia się relaksuje 😉.


ale Ci dobrze 🙂
Kurtke juz wysłałaś? W co pakujesz?


Kurtkę kupiła laska, która pracuje u S. w firmie 🤪, zgadali się i dziś mi S. kasę przyniesie 🙂. Inne rzeczy jak wysyłam to zawsze w bezpiecznej kopercie.
I mam następne dwie oferty złożone 🤪 - to mi się podoba 😎.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
agab napisał(a):
Dzień dobry!

Lenusia pospała dziś tylko do 8.00 🤔 - no, ale ciul - niech jej będzie.
Ważne że nockę dobrze przespała 🙂.

U nas za oknem znowu szaro-buro, może się wypogodzi to pójdę ze Zdziśką do przychodni na kontrolę wagi. Miesiąc już dawno minął więc powinnam ruszyć dupsko i iść.

Aha! Sprzedałam kurtkę na Allegro! 🤪 Za 189zł 🤪. Ale mam radochę 🙃 🙃 🙃.



W dupie Ci się przewraca i tyle !!! 🙃


🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc laski!
Agab super ze sprzedaż idzie 😉 Tak trzymaj bo widziała jedna rzecz dla siebie ale moze o tym jak bede w Pl 😉
Piotrek raczkuje juz wszędzie i po wszystkim, bardzo podoba mu sie łazienka i tyle ciekawych tam rzeczy ( domestos, szczorka do wc itp.) Zaczyna mi wstawać nie tylko w łóżeczku ale juz przy kanapie, jak tak dlaej pojdzie to ja diety nie bede potrzebowac 🙂 UCiekam bo idziemy ogladac mieszkanie bo chcemy sie przeprowadzic. Do pozniej

A zapomniałam Piotrus dzis konczy 7 miesięcy!!! Jupi!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
czesc laski!
Agab super ze sprzedaż idzie 😉 Tak trzymaj bo widziała jedna rzecz dla siebie ale moze o tym jak bede w Pl 😉
Piotrek raczkuje juz wszędzie i po wszystkim, bardzo podoba mu sie łazienka i tyle ciekawych tam rzeczy ( domestos, szczorka do wc itp.) Zaczyna mi wstawać nie tylko w łóżeczku ale juz przy kanapie, jak tak dlaej pojdzie to ja diety nie bede potrzebowac 🙂 UCiekam bo idziemy ogladac mieszkanie bo chcemy sie przeprowadzic. Do pozniej

A zapomniałam Piotrus dzis konczy 7 miesięcy!!! Jupi!!!


Gratulacje! I buziaki! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zbieramy sie na spacerek bo pablo wrócił o mozliwej porze a pogoda dzis piekna 🙂
Oczywiscie Julka olała nasza propozycje wspolnego wyjscia tak wiec idziemy tylko z dzidzią.
Dzidzia zaskakuje nas coraz bardziej - własnie przed momentem P wziął ja na rece zeby sie z nia przywitac i znowu powiedziała tata 🙂 Moja kochana myszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...