Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam Was w czwartkowy wieczor.

Wpadlam na moment pozdrowic Was Mamusie....
Jogodka bardzo funkcjonalne lozeczko z szuflada! super

nie zdarzylam wszystkiego przeczytac...

u mnie/nas dobrze dmuchamy chuchamy na moj brzusio... przyszly tatus obdarowuje kwiatami prezencikami i wszystkim co moze ... by mi/nam bylo dobrze jednym slowem jestesmy rozpieszczni
Ja leze czytam spie i slucham muzyki... (dobrze ze mam taki wynalazek jak IPHONE) komputer stacjonarny i laptop odpoczywaja teraz piluje tel....
jutro piatek i przede mna/nami weekend.

Uciekam
poglaszcie brzusie mamusie od cioteczki Juleczki....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam!

Weszliśmy od razu oboje - nie było żadnego sprzeciwu ani zdziwienia 😉 mimo, że pani ktora była przede mną zawołała partnera dopiero na usg.

A więc:...
płeć potwierdzona po raz czwarty - będzie Lenka 🤪
waży 1630g!
Serducho Leny wali jak trzeba,moja szyjka wysoko, zamknięta, brzuch miękki czyli wszystko ok.
No poza glukozą - błędnie odczytałam wyniki i niestety mam w górnej granicy normy - mam się pilnować ze słodyczami - bez przesady ale batoniki i czekoladki raczej odstawić 😞
Rozmawiałam na temat porodu - a więc jak najbardziej może być obecna chyba że zacznę rodzić w godzinach jej pracy w pryw.gab. Ale stwierdziła że skoro Julkę urodziłam po terminie to teraz jak wytrzymam do terminu to się umówimy na konkretny dzień kiedy ona będzie mieć dyżur i będziemy rodzić. I jeszcze jedno ważne dla mnie - jeśli z usg wyjdzie że dziecko jest duże (ok4kg tak jak Julka) to zrobi cesarkę żeby nie narażać dziecka. A jesli będzie "miarowe" to będziemy rodzić naturalnie a jak się pojawią problemy w trakcie to wtedy szybka decyzja i cięcie. Troszkę się uspokoiłam bo wspomnienia po porodzie sporzed 10 lat wciąż żywe 😞

To narazie tyle, może mi się jeszcze coś przupomni to dopiszę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie coś teraz brzuszek boli, leżę i wcinam świeże owoce.

Miałam taką niemiłą sytuację: Wokół domu szwędał mi się jakis podejrzany facet i zaglądał we wszystkie kąty. W momencie kiedy uslyszałam że podszedł do garażu i zaczął hałasować jakimiś narzędziami ( cholera wie co to było) chwyciłam telefon, zwiałam na górę i byłam gotowa zamknąć się w łazience na wypadek włamania. Zadzwoniłam czym prędzej do szwagra bo wiedziałam że jest już w domu. A jak przyjechał to frajera juz nie było. A co się strachu najadłam... to moje 😞 I teraz brzuch mi sie stawia i boli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko gunia nie zazdroszczę dlatego my przed zamieszkaniem w domu montujemy kraty na dole i w piwnicy takie przesuwane nie na stałe można je schować za zasłonami więc nie czujesz się jak w więzieniu i alarm oraz wideofon bo ja się też boję takich sytuacji choć nasza działka mieści się zaraz obok innych domów a sąsiadów znamy,no ale lepiej się zabezpieczyć.

Pinacolada witaj w klubie osób które żyją bez cukru,ja już się przyzwyczajam ,mąż mi zakupił jogurty naturalne,płatki tylko z mąki pełnoziarnistej,dżemy dla diabetyków,owoce które maja mało cukru i jem 😉nie jest źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kobitki :P 🙂
Syla aa jaka ślicznota z ciebie ! 🙂 wszystkiego najlepszego i mam nadzieje że " wrózisz " do nas i będziesz pisać codziennie 😘 🙂

A ja czuję że synek jest w pozycji pionowej -tak mi się wydaje 😞 wiem że ma jeszcze czas do 32 tyg. wtedy kiedy mam wizyte u gina 🙂

Jagoda kocyk rewelka taki miękutki widać :laugh:

A i byłam na glukozie jezu .. jakie to ochydztwo wzięłam cytrynę w innym razie nie wypiłabym tego ...
a później jak dzidziuś skakał to wam mówie :laugh: 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud - dzięki za wsparcie ale czuję że będzie ciężko. Niby od kilku dni nie zażerałam się słodkim ale wiesz jak to jest - zakazany owoc najbardziej smakuje. Jak tylko weszłam do domu to zaczęłam się rozglądać za czymś wybitnie słodkim ale na szczęście nic nie znalazłam 😉

Aaaa, i przytyłam kolejne 2,5kg czyli 15 od początku ciąży!!
I kolejną wizytę wyznaczyła mi za 4 tyg - a myślałam że teraz to już częściej będą. Bo niektóre z Was jeżdżą już co 3 tyg - tak mi się wydaje że ktoraś tak pisała....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej Gunia ja to bym chyba umarła ze strachu. Rany boski narażać ciężarną na takie rzeczy!
Kurcze ale mnie straszycie z tą cukrzycą. Ja wcinam tyle słodyczy że hoho. Czekam na wyniki do czwartku ( bo tu 2 tygodnie trzeba czekać!!!!) i zobaczymy. Mam nadzieje ze bedzie wszystko ok. A nie mówiłam Wam co tu sie podaje zamiast glukozy bo w Irlandii tego nie mają. Nie wiem czy w Polsce jest Lucozade, to bardzo słodki napój energetyczny i w dodatku gazowany. Chyba juz bym wolała tą glukoze na czczo a niż pół litra okropnego słodkiego gazowanego napoju. Bleee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał:
Julenko ja dołaczyłam do ciebie z leżeniem niestety szyjka sie sróciła i lezymy ile wlezie to miłego leżenia i oby cie boki nie bolały 😉

Jak milo.... ze nie jestem w lezakowaniu osamotniona chodz... to nie wesolo! Kochana tobie rowniez zycze by Cie boczki nie doskwieraly!!!
Kochana to juz mamy z gorki!!!
Glowa do gory trzymajmy sie ..w ilosci SILA przesylam duzo ciepelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie!
dziś jestem pierwsza? już po śniadanku, w domu ogarnięte a zaraz biorę się za obiadek.
a mam pytanie do mamusiek oczekujących na dziewczynki, czy wam brzuszek rozrasta się na boki? 😉 bo u mnie niestety tak zrobiłam się bardzo szeroka a brzuszek jest ale nie taki okrąglutki, i wszystko rzeczywiście idzie mi w biodra 🙂 przytyłam 8kg ale patrząc na brzuszek wcale tego nie widzę ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie,

mnie od razu adrenaline podniosl z rana moj wlasny tata...grr....zamowil nam obudowy do halogenow ktore sie swieca jak psu jajka i jeszcze mi wmawia ze sama takie wybralam...rzuca fochem i kazal mi isc do sklepu i caly elekryczny osprzet do tych pieprzonych lampek kupic sobie samodzielnie (a on wlasnie jest w tym specjalista...grr...-zajmuje sie iluminacjami swietlnymi w Krk)


Katpio - z tym ksztaltem brzuszka to jest tylko zabobon 🙂
Wcale nie ma reguly.
Ja bede miala syna i przytylam juz 17 kg i nie poszlo mi na boki.
Moja znajoma ma 2ke dzieci - przy córci miala tzw. pileczke z przodu a przy synku - oponka dookola 🙂
A ze nie znali plci do konca byla tez teoretycznie zdziwiona jak urodzila synka 🙂









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - ja tez 2,5 do przodu 🙂 i tak jestem zadowolona ze nie 5 😉 🤪
I widzę, że Twoja Lenka jeszcze wieksza niż nasz Ksawery :P

Slyszałyscie kobietki o tym, że istnieje cos takiego jak URLOP MACIERZYŃSKI FAKULTATYWNY? - dodatkowe 2 tyg czyli w sumie 22 tygodni przy jednym dziecku.

wszystkie wnioski o urlopy, tez o wykorzystanie zaleglego urlopu wypoczynkowego po macierzynskim - sa wiążące - czyli my skladamy wniosek i pracodawca MUSI go przyjąć.

Aaaa i Panowie w kazdym roku maja dodatkowo 2 dni urlopu na dziecko - on nie przechodzi z roku na rok wiec warto te dwa dni wykorzystac w kazdym roku 😉

PS MIELISMY WCZORAJ NA SZKOLE RODZENIA ASPEKTY PRAWA PRACY ITP.


PS2. 30 TYDZIEŃ NA BRZUSZKU 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry w ten deszczowy i pochmurny dzionek!

Katpio - ja będę mieć dziewczynkę , przytyłam 15kg na dzień dzisiejszy i oprócz brzucha i piersi nic mi się nie powiekszyło. Tak samo miałam 10 lat temu jak byłam w ciąży z Julką. Na koniec miałam 22 kg na plusie ale jak patrzyło się na mnie od tyłu to niektórzy twierdzili ,że nie widać że jestem w ciąży. Wszystko odłożyło się w brzuszku (teraz też), który jest taki jędrny i sterczący do przodu!
Tak więc widać że "mądrości ludowe" określające płeć dziecka na podstawie kształtu brzucha w moim przypadku biorą w łeb:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - a ile ważył Ksawcio na ostatniej wizycie??

Ja właśnie się obawiam że Lena będzie duża jak Julka bo do tej pory z usg wychodziło że jest mniejsza ok tydzień względem wieku ciąży a wczoraj wyszło, że jest większa o 5 dni więc widać że "przyspieszyła". Dlatego wczoraj podjęłam temat ewentualnej cesarki...mimo, że wolałabym rodzić naturalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksawciu ważył w poniedziałek 1480 g i jest ogromna szansa ze bedzie duzy - ja wazylam 4080 amoj maz 3985 🙂


ps. wlasnie obejrzalam poród - pierwszy raz odkad jestem w ciazy. I jak chcecie to zobaczcie - bardzo fajny szybki, cichy, lekki porod 🙂 malo tego, mial byc chlopak a urodzila sie dziewczynka 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=CLlOKuEg8N4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
Ksawciu ważył w poniedziałek 1480 g i jest ogromna szansa ze bedzie duzy - ja wazylam 4080 amoj maz 3985 🙂


ps. wlasnie obejrzalam poród - pierwszy raz odkad jestem w ciazy. I jak chcecie to zobaczcie - bardzo fajny szybki, cichy, lekki porod 🙂 malo tego, mial byc chlopak a urodzila sie dziewczynka 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=CLlOKuEg8N4



Jagoda, czy Twój lekarz powiedział na podstawie wagi Ksawcia, że jest szansa że będzie duży? Bo moja lekarka wczoraj twierdziła ,że waga Leny mieści się w normach i że póki co nic nie wskazuje na to żeby miała być duża a przecież Wasz Ksawciu jest chyba ponad tydzień starszy od Leny więc juz sama nie wiem... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...