Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

i taka jeszcze jedna smutna refleksja...

Wczoraj mąż przyniósł wiadomość, że Ksawciu będzie miał brata lub siostre cioteczną.
Poniewaz mąż ma 7miu braci to ciezko bylo trafic ktory zawojował 🙂 i jakież było moje zaskczenie gdy okazalo sie ze w ciazy jest żona jednego z braci - a oni teoretycznie "nienawidza" dzieci i jak to ona - pani nauczycielka - mowila - że szczególnie takie małe dzieci doprowadzaja ją do szału i są obrzydliwe...
Ona ma 36 lat, to jej drugi mąż i podobno nie mogła mieć dzieci (a dookoła wszystkim mówila ze dzieci nienawidzi).
Mało tego, jak najstarszy brat z żona spodziewali sie upragnionego dziecka to Ci wspomniani powyzej złosliwie mowili ze to nie dziecko tylko embrion itp. i wlasnie takie podejscie mieli do nowego zycia. Zreszta, mi. dlatego i dlatego ze potem jak sie juz córeczka urodzila z licznymi wadami serca i ukladu krążenia, z dziura w sercu, przerwana aorta i innymi strasznosciami to uslyszeli tak przykre i okropne slowa z ust tej nauczycielki poddobno ze do tej pory Ci bracia nie odzywaja sie do siebie i wszystkie uroczystosci rodzinne sa ustalane pod nich bo pojawiaja sie zawsze wymiennie...
Poza tym oczywiscie mimo wszystko to oni są najmądrzejsi jesli chodzi o wychowanie dziecka - metody surowe bez przytulania itd i wszystkich tylko krytykowali dookola.
I jak wczoraj mąz zadzwonil z gratulacjami to jego brat powidzial: a no przytrafila sie fasola akurat teraz jak juz nie planowalismy... wiecie co, strasznie mi sie szkoda tego dzieciatka zrobilo i mam nadzieje ze to jest tylko poza i ze oni sie zmienia i ze w glebi serca mysla inaczej i beda w stanie wykrzesac z siebie troche uczuć...
Chociaz jak mąż jako drugiego kandydata na ojca chrzestnego dla Ksawcia zaproponowal wlasnie TEGO brata to tak na niego nawrzeszalam ze szok. Oni są tacy..tacy...zimni i oschli i skupieni na sobie...ech...
Jesli nasz synek bedzie z tego samego rocznika to juz widze oczyma wyobrazni - ze ich dziecko zacznie mowic w pieciu jezykach w wieku 6 miesiecy, ze w wieku 12 lat dostanie sie na studia itd...bo oni tacy sa 😉
Np. wszystkie male dzieci są obrzydliwe ale JEJ chrześnik jest taki (i tu uwaga okreslenie nietypowe jak na okreslanie niemowlakow) proporcjonalnie zbudowany i ma bystre spojrzenie..masakra 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć

Spałam dość dobrze. Zauważyłam, że jak przed snem "profilaktycznie" zażyję manti to mnie nie meczy zgaga i lepiej spie wtedy.

Jagoda - cóż, żal takich ludzi a jeszcze bardziej szkoda malenstwa - miejmy nadzieje ze jego narodziny zmienia tych ludzi na lepsze

Martwie sie bo od kilku dni chyba nie ma ktoś-a wyjątkowego : a ostatnio coś ja brzuch pobolewał i miała skurcze! Ona tym bieganiem do szkoły, paleniem w piecu ect... wywoła przedwczesny poród!!

Ja pospałam do 10 z godzinna przerwa na wyprawienie Julii do szkoły a teraz siedze i obzeram sie mandarynkami :P :P

Dzisiaj powinno dojechac łóżeczko i kilka rzeczy ktore ostatnio kupiłam na allegro 🤪 Czekam z niecierpliwością!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry mamusie 🙂
grudzień już mamy 🙂 ciekawe która z nas się rozpakuje... no niby styczniówki, ale kto tam wie kiedy nasze pociechy będą chciały wyjść na świat 🙂

my dziś spalismy całkiem nieźle 🙂 do szczęścia brakowało mi tylko ciszy w pokoju, no ale niestety mój M wieczorem najadł sie pizzy i opił coli i efekt był taki że cała noc chrapał 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

byliśmy wczoraj wieczorem u lekarza i co najważniejsze szyjka się nie skraca ,a trzyma się więc nie muszę leżeć,ale też nie przesadzać z aktywnością uf normalnie kamień z serca spadł;-)

Słuchaliśmy serduszka córeczki i bije jak dzwon.Trochę porozmawialiśmy o tym co mnie czeka i w 36tyg.lekarz zrobi mi wymaz z pochwy,ale też uwaga....z odbytu-jest to jakaś nowość i potrzebują tego na porodówkę dla pediatry chodzi o jakieś bakterie ,którymi można dziecko zarazić 🤪
W razie czego podają antybiotyk podczas porodu.W 36tyg.mam też ostatnie USG.A po 36tyg.jak nie urodzę widzimy się z lekarzem nie co 2tyg.a co tydzień -będzie kontrolował jak się skraca szyjka itd.przynajmniej będę wiedziała kiedy spodziewać się porodu.Teraz też zrobił mi wymaz więc za tydzień zobaczymy czy mam jakieś bakterie,ale nie kazał mi używać gąbki do mycia bo jest źródłem bakterii.
Rozmawialismy trochę o grypie AH1N1 przez to ,że mąż przechodził ją i powiedział ,że cud się stał,że się nie zaraziłam,ale gdyby się coś działo i coś mnie jeszcze zdążyło złapać mam spokojnie brać oczywiście po stwierdzeniu tej grypy lek Tamiflu.

Generalnie cieszę się ,że od 36tyg.będę i pod ścisłą opieką lekarza i pod opieką swojej położnej...daje mi to wielkie poczucie bezpieczeństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Mamunie!

Tyle się napisałam i dupa,brzuszek wywalił Mi posta 😞
Żle się zaczął dla Mnie ten dzień i nocka fatalna,padał deszcz cały czas.Bolała Mnie głowa jak szłam spać i myślałam,że jak się obudzę to minie ale się pomyliłam,więc teraz cierpię 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i normalnie nadal mam brać no-spe i magnez a jak mocno mi się brzuszek stawia w nocy to spokojnie wziąć też w nocy nospę.

Wczoraj dostaliśmy sms-a ,że nasz znajomy też zachorował na ta grypę więc jak widać grypa jest wokół nas.

Jagoda-no powiem po przeczytaniu,że faktycznie od tych ludzi bije wielki chłód..szkoda dzidziusia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MYCLOUD to super ,że u Was wszystko o.k.,Ja dopiero za tydzień się dowiem,czy leki zadziałały i szyjka się nie skraca 🤔 ile waży Małgosia i kiedy urodzimy?

AALLICEE ani się nie obejrzymy a "polecimy"jak listopadówki i grudniówki-u Nich to wyjątkowo szybko idzie:P

JAGODA faktycznie znieczulica straszna-oby ta ciążą ich zmieniła 🙂


Kurcze znów pada 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA -też wlasnie myslalam o ktos_wyjątkowy bo coś od kilku dni jej nie ma a przeciez miala skurcze!!!

A tak jeszcze do nieciekawych historii to wczoraj ogladalam te CIĄZE Z ZASkOCZENIA czy cos i bohaterka byla wczoraj 21 letnie laska, ktora chlala, palila, malo tego przez cala ciaze brala zastrzyki antykoncepcyjne, w 9 mies leciala samolotem itp i na imprezie zaczal ja bolec brzuch, zaczela krwawic i pojechala na pogotowie i...urodzila zdrowego synka!Nie mogla uwierzyc ze byla w ciazy, Nawet nie chciala go przytulic bo nie wierzyla ze to jej...no szok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anioł - my tez mamy za tydz wizyte i rozmowe juz dot. porodu.
I tez jestem ciekawa co i jak 🙂
I tez caly czas ogladam co u Grudniowek i jestem pewna ze nasze styczniowe malenstwa tez zaczna sie rodzic w grudniu i ciekawe czyje pierwsze sie urodzi 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycloud - a nie mowili wiecej o tym wymazie z odbytu na paciorkowca...? bo ja wlasnie o tym slyszalam, ale no sorki, juz mialam robione te badania na paciorkowca ale tylko z pochwy i teraz nie usmiecha mi sie znowu specjalnie jechac do krk na to badanie i powtarzac go i co bedzie jesli ja pojade na porodowke bez tych badan..? (zreszta podejrzewam ze ogromna ilosc zglaszajacych sie do szpitala ciezarnych nie bedzie miala tych badań)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wita Was mamusie. Dzis jest lepiej. Chociaz zauwazylam z enie moge siedzieć na pól lezaco i lezec na plecach, bo przez to słabo mi sie obi. Dzis sie wyspałysmy, jest lepiej. Sniadanie zjadlam jak sie patrzy. Ide wziasc kąpiel i na spacer, jakies zakupy. Pomozcie mi bo nie mam pojecia co zrobic na obiad. Jakies pomysly??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda80 napisał:
mycloud - a nie mowili wiecej o tym wymazie z odbytu na paciorkowca...? bo ja wlasnie o tym slyszalam, ale no sorki, juz mialam robione te badania na paciorkowca ale tylko z pochwy i teraz nie usmiecha mi sie znowu specjalnie jechac do krk na to badanie i powtarzac go i co bedzie jesli ja pojade na porodowke bez tych badan..? (zreszta podejrzewam ze ogromna ilosc zglaszajacych sie do szpitala ciezarnych nie bedzie miala tych badań)


No własnie powiedział tak,że w 36tyg.oprócz wymazu z pochwy pobiera się teraz wymaz z odbytu,jest to nowe zalecenie porodówki oczywiście pewnie nie każdej.Jednak ten wynik jest potrzebny pediatrze chodzi właśnie o jakieś nie pneumokoki ,ale inne koki ja nie zapamiętałam jakie,ale takie które zagrażają zdrowiu dziecka i pediatra musi wiedzieć czy kobieta ma jakieś bakterie w odbycie,żeby w trakcie porodu podać jej antybiotyk,aby nie zaraziła dziecka.Tak mi to wyjaśnił.Myślę ,że jak wam lekarz nie powie nic na ten temat to może samemu zapytać warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też wczoraj oglądałam CIĄŻĘ Z ZASKOCZENIA nieżle co?
Grunt,że te dzieciaczki urodziły się zdrowe 🤪

Chyba muszę wyjść z domku,przewietrzyć mózg:laugh: to może przejdzie Mi ten ból głowy.

A i dziś mamy z moim Maciejem 3 rocznicę 🤪 🤪 🤪a za miesiąc przyjdzie na Świat Nasza Córeczka:laugh:jestem taka szczęśliwa 🙃

Miłego dzionka Mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syla - ja wlasnie uciekam do kuchni i bede robic obiad - barszcze czerwony z ziemniaczkami i spaghetti lub penne z pieczarkami i kurczakiem w sosie smietanowo serowym 🙂
papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>SyLa1205 napisał:
Wita Was mamusie. Dzis jest lepiej. Chociaz zauwazylam z enie moge siedzieć na pól lezaco i lezec na plecach, bo przez to słabo mi sie obi. Dzis sie wyspałysmy, jest lepiej. Sniadanie zjadlam jak sie patrzy. Ide wziasc kąpiel i na spacer, jakies zakupy. Pomozcie mi bo nie mam pojecia co zrobic na obiad. Jakies pomysly??



Ja dziś podobnie jak Jagoda bo barszczyk ale z uszkami a na drugie szyneczka w sosie chrzanowym - dzis na ostro 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Dziewczyny za pomysły na obiadek 😉 barszcz to sobie zrobie teraz bo mam wszystko gotowe tylko odgrzac.. ale co na obiad pote hmm trzeba bedzie cos wymyslic. Rybki niestety zadnej nie mam.. zoładkow tez nie 😁 😁 a zjadlabym sobie te zoładki:P:P ahh szkoda ze rybek nie mam... a tu w sklepie nie bedzie.. 😞 bu he dobra bede pozniej trzymajcie sie mamusie!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam was kuleczki 🙂
wróciłam zza światów jest laptop jest net jest łóżko to znaczy ze jest ok
dziekuje za ciepłe słowa za pamiec i w ogóle za wszystko kochane ale serce do pisania to wy macie jak Mickiewicz od 28.11 60 str nie mamm pytan 🙂
od początku wiec zaczne juz wiecie o szpitalu powiem wam tak ogólnie szpital rewelacja oddział położne i lekarze super poza jednym kretynem ten to powinien dostac dyscyplinarkę za swoje słowa i zachowanie odłączył mi wszystkie leki na podtrzymanie ciąży nie czytajac nawet mojej karty nawet idiota nie wiedział po co leże no i dostałam skurczy ja zaczęłąm płakac małej podskoczyło tetno ponad 200 przy max normie 180 dobrze że był juz inny lekarz który zareagował od razu i podłączył mnie pod kroplówki eh szkoda słów na debila oby w styczniu mnie nie spodkała wątpliwa przyjemnośc rodzenia przy tym ciulu
jak już mówiłam brzuch mi urósł jest duzy i śliczny i ... ciężki niestety
ze spraw ostatnich dni to nie bedzie Izy jako imienia zrezygnoaliśmy z tego imienia bo jedna iza tak nas zdenerwowała że za przeproszeniem na sama myśl o niej jest nam mdło ale mamy inne i juz zostanie Nadia a jak przeczytałam życorys Nadii comaneci to juz na 100000000000000000% bedzie Nadia taka moja 5 krotna mistrzyni olimpijska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane moje jezeli chodzi o leżenie na wzak nie wolno ! jak byłam w szpitalu to położne wchodziły do pokoju i mówiły no mamusie przekładamy sie na boczki bo zemdlejecie 🙂 leżenie na wznak powoduje ucisk na zyłę łówna nawet ktg czy tętno robi sie leżąc na lewym boku wtedy dziecko jest dobrze dotlenione a łożysko dokrwione
mnie najprawdopodobniej czeka cesarka serce zaniepokoiło gina i do tego ta moja alergia na zmiane temp. ciała wiec chyba bedzie cesarka al powiem wam po czasie spedzonym na połóżnictwie i po tych okrzykach bólu nie wiem czy to nie lepiej 🙂
łoj po pierwszej nocy nota bene nie przespanej bo bóli dostała współlokatorka i chodziła biedna całą noc po pokoju doszłam do wniosku że ogólnie z porodu to ja sie wypisuje ja rezygnuje niech sobie dzidzia siedzi w brzuchu ale rodzic nie bede 🙃 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj jak mnie mąż wieczorem zobaczył to z wielkim uśmiechem na ustach krzyknął oj ty moja baryłeczko ... no wyobrażacie sobie jakie mi gule staneły na myśl że wyglądam jak baryłeczka no nie krzykełam usmiechnełam sie tylko głupio i poszłam myślac że to koniec na to weszła moja mama i mowi idzcie spać do sypialni bo wy takie dwa klocki nie wyspicie sie na tym małym łózku.....bez komentarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada brzusio piękny
Jagódka zdjecia twoje i pokoiku sliczne Ksawciu ma chate jak marzenie
ktoś wyjątkowy oj martwie sie o ciebie odezwij sie
mycloud wózek wypasiony super
a ja niestety moje słonka leze w łózku u rodziców w domu pewnie bałagan łóżeczko przyszło z allegroi materac tez ale wszystkojeszcze w kartonach ja leże bezczynnie i płacze o chwile że sie nawet nie moge przygotować porządnie na przyjscie na świat dziecka nalepki na ściane zaraz zamawiam tak bedzie nad łóżkiem Nadii http://www.allegro.pl/item808907587_elfy_na_sciane_naklejki_scienne_dla_dzieci.html
ale ja już bym chciała to wszystko zrobic 😞a tu kicha dopiero 9 grudnia dowiem sie czy bede mogła wstać z łóżka 😞 i tak ogólnie humor do dupy mam dzis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie cos nie moge zebrac do tego pichcenia :/
Misiamamy - witaj kochana 🙂 a czy Ty w ogole kiedykolwiek przyslalas nam swoje zdjecie 🙂? chyba ani brzuszka Twojego nie znamy ani buzieńki :P POCHWAL SIE! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...