Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

To zależy jakiemu dziecku nic wibracje nie dają.Moja ma wibracje w kołysce i zasypia kiedy je włączam.Podejrzewam ,że podoba jej się ten dźwięk bo chodzi jak stara lodówka;-)

Moja niunia nie może oderwać oka od wszystkiego co kolorowe,kontrastowe,rusza się,śpiewa itd.A przy tym robi taki dance swoim ciałem,że szok.Dzisiaj podobnie jak u was je co 2h a nawet co 1,5h i nie chce pić tylko je i je i ciągle jej malo,ale nie zje naraz 120 ml tylko podzieli sobie na pół i zje w godzinę.

Znowu trzeba sab simplex zamawiać bo już jedna butelka poszła,ale widać efekty choć trzeba było czekać na nie tydzień.Bąki już nie są bolesne,kupy też nie,a kolek na razie nie ma,ale mnie najbardziej chodziło o te jej bolesne bąki.Więc zamawiamy dalej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
Ksawciu dzis caly dzien spi :/

Dziewczyny ktore maja na tapecie ZĄBKOWANIE - a jak podajecie maluchom gryzaki?? bo my mamy ale Ksawciu jeszcze nie umie tego chwycic wiec nadal pcha tylko rączki i jak nie spi to non stop marudzi 🤢


A jeszcze taka uwaga a propos LEŻACZKÓW BUJACZKOW FISHER PRICE'a- MY kupilismy akurat tej firmy ze wzgledu na wibracje...ale one niestety kompletnie nic nie daja.
Druga sprawa - musielismy powiesic inne zabawki bo do tych firmowych synek nie dosiega! 🤢

A ksiazeczka narazie nie wzbudza wiekszych emocji.


Wiecie co Dziewczyny? Mnie się tam wydaje, że te wszystkie "super zabawki" to chyba bardziej dla rodziców niż dla dzieci. I tylko nabijanie kasy tym wszystkim producentom.
Moja mała ma tak naprawdę gdzieś te zabawki, karuzela wogóle ją nie interesuje i inne też nie bardzo, chwilę popatrzy i koniec. Bardziej ją interesuje patrzenie na żyrandol, w okno, czy na maminy szlafrok 🙂 .
Także ja narazie nie kupuję żadnych takich "wynalazków", bo dla mnie to trochę wyrzucanie kasy w błoto.
Ostatnio byłam na roczku u mojego siostrzeńca, kupiłam mu z Fisher Priece Garuszek na klocuszek i jakieś autko z tej samej firmy i powiem wam, że tylko kupę kasy wydałam, a na nim nie zrobiło to jakiegoś super wrażenia - wolał się bawić pustą paczką po fajkach 🤢 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
Ksawciu dzis caly dzien spi :/

Dziewczyny ktore maja na tapecie ZĄBKOWANIE - a jak podajecie maluchom gryzaki?? bo my mamy ale Ksawciu jeszcze nie umie tego chwycic wiec nadal pcha tylko rączki i jak nie spi to non stop marudzi 🤢


A jeszcze taka uwaga a propos LEŻACZKÓW BUJACZKOW FISHER PRICE'a- MY kupilismy akurat tej firmy ze wzgledu na wibracje...ale one niestety kompletnie nic nie daja.
Druga sprawa - musielismy powiesic inne zabawki bo do tych firmowych synek nie dosiega! 🤢

A ksiazeczka narazie nie wzbudza wiekszych emocji.




Gryzaczki wkładam jej do buzki i trzymam bo niby jak inaczej skoro sama nie umie 🤢

Wibracje w lezaczku tez sie nie sprawdziły 😠 Tez średnio dostaje do zabawek zwłaszcza w pozycji bujania. Bo jak zrobie z bujaczka lezaczek to pałąk jest pod innym katem i zabawki tez inaczej wtedy wisza i jest zdecydowanie lepiej. Ale tez odpięłam 1 z zabawek i zaczepiam jej tam takiego zająca (Witolda :P ), on jest długi i tak slicznie brzęczy przy poruszaniu i wzbudza zdecydowanie najwieksze zainteresowanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agab napisał:
Jagoda80 napisał:
Ksawciu dzis caly dzien spi :/

Dziewczyny ktore maja na tapecie ZĄBKOWANIE - a jak podajecie maluchom gryzaki?? bo my mamy ale Ksawciu jeszcze nie umie tego chwycic wiec nadal pcha tylko rączki i jak nie spi to non stop marudzi 🤢


A jeszcze taka uwaga a propos LEŻACZKÓW BUJACZKOW FISHER PRICE'a- MY kupilismy akurat tej firmy ze wzgledu na wibracje...ale one niestety kompletnie nic nie daja.
Druga sprawa - musielismy powiesic inne zabawki bo do tych firmowych synek nie dosiega! 🤢

A ksiazeczka narazie nie wzbudza wiekszych emocji.


Wiecie co Dziewczyny? Mnie się tam wydaje, że te wszystkie "super zabawki" to chyba bardziej dla rodziców niż dla dzieci. I tylko nabijanie kasy tym wszystkim producentom.
Moja mała ma tak naprawdę gdzieś te zabawki, karuzela wogóle ją nie interesuje i inne też nie bardzo, chwilę popatrzy i koniec. Bardziej ją interesuje patrzenie na żyrandol, w okno, czy na maminy szlafrok 🙂 .
Także ja narazie nie kupuję żadnych takich "wynalazków", bo dla mnie to trochę wyrzucanie kasy w błoto.
Ostatnio byłam na roczku u mojego siostrzeńca, kupiłam mu z Fisher Priece Garuszek na klocuszek i jakieś autko z tej samej firmy i powiem wam, że tylko kupę kasy wydałam, a na nim nie zrobiło to jakiegoś super wrażenia - wolał się bawić pustą paczką po fajkach 🤢 .


No wiec wlasnie 🙂 zauwazylam to samo u znajomych - ze dzieci sie bawia plastikowymi butelkami, puszkami, kartonikami itd. a tak jak mowisz te zabawki to bardziej dla rodzicow.. 🤢
Nasz tez najbardziej lubi ogladac lampy i wszelkie swiatelka i kocha "spacerowac" po mieszkaniu i sie przygladac.
a jak go posadze na lzeczaek to chwile jest super zabawa a potem tylko patrzy na mnie i ze mna gada i do mnie sie usmiecha a ma gdzies zabawki 🤢
Mądry polak...ja odkad Ksawciu sie urodzil to tak wiele sie nauczylam i przekonalam sie setki razy ze to co w poradnikach i ksiazkach ma sie kompletnie nijak do zycia 😉

Moze rzeczywiscie reaguje na dzwiek bo nasz tez lubi suszarke, okap i odkurzacz ale te wibracje z bujaczku sa bezdzwieczne 🥴
M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak w ogóle to wróciłam z pracy . Miałam umówiona klientkę na wosk, pojechałam godz wczesniej zeby go rozgrzac a klientka zadzwoniła i przeprosiła ze nie dojedzie 😞 No ale skoro juz sie wyrwałam z domu to grzech było wracac tak szybko wiec zostałam i zaliczyłam sobie solarium, depilację i henne :P 🙂

Pralka niestety nienaprawiona 😞 Pan nie miał części 😞 I nie wiadomo kiedy bedzie miał 😞 Szlag, jutro juz ciezko bedzie wejsc do łazienki a w poniedziałek to juz pranie bedzie sie walać po przedpokoju chyba, koło środy "wyjdzie" na klatkę 😠 A niech idzie w cholerę ... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie 🙂

Ale dawno mnie nie było 🥴 Jakoś mało czasu mam ostatnio...co nie znaczy, że dużo pracy...ale dużo przyjemności :P

Byłam z Sebkiem na szczpieniu...kupiłam te 3 w 1 i nawet się nie popłakał, a potem spał cały wieczór...jakby szczepionki nie było robionej :P

Dostałam skierowanie do neurologa...byłam i mam skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, na USG główki i do okulisty 😮 mam nadzieje, że będzie wszystko dobrze, bo lekarka powiedziała, ze po prostu lepiej wszystko dokładnie sprawdzić, bo Sebek jak ma głowę na lewą stronę to prostuje prawą rękę i na odwrót...

Czy któraś z was była u neurologa ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
A tak w ogóle to wróciłam z pracy . Miałam umówiona klientkę na wosk, pojechałam godz wczesniej zeby go rozgrzac a klientka zadzwoniła i przeprosiła ze nie dojedzie 😞 No ale skoro juz sie wyrwałam z domu to grzech było wracac tak szybko wiec zostałam i zaliczyłam sobie solarium, depilację i henne :P 🙂

Pralka niestety nienaprawiona 😞 Pan nie miał części 😞 I nie wiadomo kiedy bedzie miał 😞 Szlag, jutro juz ciezko bedzie wejsc do łazienki a w poniedziałek to juz pranie bedzie sie walać po przedpokoju chyba, koło środy "wyjdzie" na klatkę 😠 A niech idzie w cholerę ... 😠


Klientka dobra...zamiast chociaż wcześniej dać znać 😮

Współczuję z pralką, nie wyobrażam sobie teraz parę dni bez niej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megi85 napisał:
Cześć mamusie 🙂

Ale dawno mnie nie było 🥴 Jakoś mało czasu mam ostatnio...co nie znaczy, że dużo pracy...ale dużo przyjemności :P

Byłam z Sebkiem na szczpieniu...kupiłam te 3 w 1 i nawet się nie popłakał, a potem spał cały wieczór...jakby szczepionki nie było robionej :P

Dostałam skierowanie do neurologa...byłam i mam skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, na USG główki i do okulisty 😮 mam nadzieje, że będzie wszystko dobrze, bo lekarka powiedziała, ze po prostu lepiej wszystko dokładnie sprawdzić, bo Sebek jak ma głowę na lewą stronę to prostuje prawą rękę i na odwrót...

Czy któraś z was była u neurologa ???


megi - ja czytalam u zawitkoweskiego ze ten odruch jest zupelnie naturalny i nazywa sie asymetrycznym tonicznym szyjnym 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z innej beczki - wyobrazcie sobie ze ta sucz z allegro wystawila mi [a dokladnie mezwoi bo na jego nicku dzialam 🙂 ) nieprawdziwy komentarz i napisala m.in. ze obrzucilam ja wyzwiskami co absolutnie nie jest zgodne z prawda 😠 😠 😠 😠 Maz do niej napisal ze jak nie wycofa komentarza to zglaszamy sprawde do allegro...co za babsko glupie...grrr 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia81 napisał:
Jagoda80 napisał:
BASIA a jaki kolor ma Twoja rana??? mnie dzis tez troszke jakby rwala ale moze dlatego ze robilam brzuszki :P



mam taka czerwona rane 😞 widac jak cholera o cięcie 😠


Basienko a smarujesz to czyms? bo mi powiedzial ze zniknie bo ladnie sie goi zeby nie smarowac 🤢 a u mnie tez czerwona i tez widac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane gadułki 🙂
my dziś jakos tak bez czasu choć Majka śpi jak nigdy, po 5h musiałam ją budzić na jedzenie 🤪
Dziś odwiedziła nas koleżanka i wreszcie można było normalnie poplotkować bo mąż się zmył do drugiego pokoju 😁

Syla parapetówa na drugim końcu miasta ale to już coś kilka godzin bez dziewczyn 🙂 bezcenne dla mojej psychiki :P
Moiniss u nas też to jest - kąpiemy w nadmanganianie potasu i wcale nie natłuszczamy skóry i tak jakby znikało ale powoli, położna też się zastanawiała nad skazą białkową ale ja ostatnio bardzo mało jem nabiału...tyle co mleko do kawy zbożowej...
Pinacolada niezła jesteś z tym praniem jak chcesz podrzuć do mnie, mamy nadpłatę za wodę to mogę prać :P
Jagódka i Agab co do zabawek - to faktycznie najprostsze, najlepsze - przez długi czas najbardziej ulubioną zabawką Agaty była plastikowa butelka z fasolą w środku!!!hit nad hity to kabelek usb, a stara klawiatura w wieku 6-9miesięcy lepsza niż jakieś wymyślne zabawki, a teraz wszystkie miski, łyżeczki, garnki są fajniejsze od lalek i super zabawek!!!:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
Basia81 napisał:
Jagoda80 napisał:
BASIA a jaki kolor ma Twoja rana??? mnie dzis tez troszke jakby rwala ale moze dlatego ze robilam brzuszki :P



mam taka czerwona rane 😞 widac jak cholera o cięcie 😠


Basienko a smarujesz to czyms? bo mi powiedzial ze zniknie bo ladnie sie goi zeby nie smarowac 🤢 a u mnie tez czerwona i tez widac


U mnie tez jest czerwona sznyta 🥴 widocznie tak ma być.. i dopiero zacznie blednąć.. oby!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam porannie

Ja juz po śniadanku, Lenka też i już sobie śpi 🙂

A ja się zbieram do pracki- dzis 2 klientki, oby przyszły 😉

A po obiadku (dziś w planach placki ziemniaczane :P )idziemy z Lenką na spacerek bo tatuś będzie wiercił dziury w ścianie bo się troszkę rzeczy do powieszenia nazbierało 😉 Wczoraj jeszcze "doszła" gitara dla Julki a że pokój mały to trzeba ją gdzies zawiesić 🤢

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu

Ps. wczoraj przyszły zaproszenia na chrzest - piękne !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sobotnio!

pinacolada zapomniałam Ci podziękować za"Język niemowląt" dziękuję 😘
ja też mam nadpłatę za wodę i ogrzewanie więc służę pomocą 🙂

Dziewczyny po cesarce-jeśli mogę coś doradzić na bliznę-to kupcie sobie Contratubex-naprawdę dobra maść.I nie martwcie się kolorem będzie blednąć 🙂

Również życzę miłej soboty i spacerków 🙂
Dusia udanej parapetówy 😉

A i nasza lalunia kończy dziś 2 miesiące!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał:
Jagoda80 napisał:
Basia81 napisał:
Jagoda80 napisał:
BASIA a jaki kolor ma Twoja rana??? mnie dzis tez troszke jakby rwala ale moze dlatego ze robilam brzuszki :P



mam taka czerwona rane 😞 widac jak cholera o cięcie 😠


Basienko a smarujesz to czyms? bo mi powiedzial ze zniknie bo ladnie sie goi zeby nie smarowac 🤢 a u mnie tez czerwona i tez widac


U mnie tez jest czerwona sznyta 🥴 widocznie tak ma być.. i dopiero zacznie blednąć.. oby!


Kochane za nim ona zblednie 🙂 troszkę minie 😉cierpliwości mnie tez ona drażni...najgorsze są te bolące i rwące zrosty;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie

My wczoraj byliśmy na szczepieniu kupiłam tą szczepionkę 5w1 ...nawet w miarę nam to zeszło bo ja już zakupiłam paracetamol w czopkach w razie gorączki...nóżki mamy troszkę obolałe ale dajemy radę 🙂
Niestety Kacperek ma skazę białkową ;/ tak uważałam z tym nabiałem w diecie a jednak ...ja jestem alergikiem i mały odziedziczył skłonności do alergii ;/ nic nie poradzę na to...jest mi go tak żal bo wczoraj wyglądał tragicznie ale posmarowałam go Elocomem żeby się już nie denerwował i nie drapał tego a w dzień używam tylko Oilatum soft...pozostało mi czekać i wyeliminować całkowicie nabiał za 10 dni do kontroli;/ nie widzi mi się odstawianie go od piersi dlatego nie myślę o tym w ogóle mam nadzieję że to szybko minie.
Miłej niedzieli 😉 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał:


Moiniss u nas też to jest - kąpiemy w nadmanganianie potasu i wcale nie natłuszczamy skóry i tak jakby znikało ale powoli, położna też się zastanawiała nad skazą białkową ale ja ostatnio bardzo mało jem nabiału...tyle co mleko do kawy zbożowej...

Dusia a czy u Majeczki luszczy sie skora o w dotyku policzki sa szorstkie? Mojej Misce luszczy sie tez na uszkach. A na powiekach tez ma takie malenkie czerwone krosteczki?
Na powiekach skora sie nie luszcy u mojej tylko jest kilka tych krosteczek. Ogolnie najgorzej wygladaja poliki. Na glowce z tylu juz jakby zaniklo, moze troszke zostalo, na czoloe jest mniej. Na policzkach to tak jaby czerwona mocno byla, tak jakby zlaczyly sie w jedno te krostki, i na tym luszczaca sie skora.ale nie bardzo duzo tej skory. Troche haotycznie mi sie napisalo ale chialam byc dokladna 🙂
Tez juz na wszelki wypadek nie jem nabialu.
Pozdrawiam dziewczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniss77 napisał:
Dusia_P napisał:


Moiniss u nas też to jest - kąpiemy w nadmanganianie potasu i wcale nie natłuszczamy skóry i tak jakby znikało ale powoli, położna też się zastanawiała nad skazą białkową ale ja ostatnio bardzo mało jem nabiału...tyle co mleko do kawy zbożowej...

Dusia a czy u Majeczki luszczy sie skora o w dotyku policzki sa szorstkie? Mojej Misce luszczy sie tez na uszkach. A na powiekach tez ma takie malenkie czerwone krosteczki?
Na powiekach skora sie nie luszcy u mojej tylko jest kilka tych krosteczek. Ogolnie najgorzej wygladaja poliki. Na glowce z tylu juz jakby zaniklo, moze troszke zostalo, na czoloe jest mniej. Na policzkach to tak jaby czerwona mocno byla, tak jakby zlaczyly sie w jedno te krostki, i na tym luszczaca sie skora.ale nie bardzo duzo tej skory. Troche haotycznie mi sie napisalo ale chialam byc dokladna 🙂
Tez juz na wszelki wypadek nie jem nabialu.
Pozdrawiam dziewczyny.


u nas krostki czerwone tylko i się nie luszcza...wiec nie wiem czy bedzie to samo co u Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, znów Was na chwilę opuściłam, ale to przez to że mieliśmy problem z laptopem wdarł się jakiś wirus i straciliśmy wszystko, dane, filmy, dokumenty a co najważniejsze fotki, myślałam że nie wytrzymam tego nerwowo bo wszystkie zdjęcia Weroniki z aparatu na bieżąco wgrywałam do kompa, na szczęście mąż znalazł informatyka i odzyskał fotki (za 250zł!!!!!!!) bo na tym nam najbardziej zależało. kit z kasą ważne że zdjęcia są, zgrałam je już na płytę w razie W...
a co do krostek to u nas bieżący temat, Weronika ma czerwone plami na policzkach, za uszkami, na główce, i pojawiła jej się "kaszka" na czółku. od dwóch dni ma także te krostki wokół szyjki!!! żadnych zmian nie wprowadzałam więc nie wiem co to, karmię butlą, mleko to samo. we wtorek idziemy na szczepienie to zapytam pediatrę.
dziewczyny a co sądzicie o szczepionkach skojarzonych, która je kupowała, bo ja chyba jednak biorę tradycyjną i tu nie chodzi o kasę, ale o przykry przypadek wśród znajomych po tej szczepionce. długo by pisać, ale zakończenie takie, ze dziecko zatrzymało się w rozwoju. w centrum zdrowia matki i dziecka w łodzi udowodniono, ze to przypadek jeden na "milion" ale spowodowany przez szczepionkę skojarzoną.
a i mieliśmy już wizytę u ortopedy, usg bioderek ok, kazano przyjść dopiero jak będzie samodzielnie chodzić??? niektórym znajomym zalecają wizyty w 6 tym m-cu, mimo tego że tez wszystko było ok. nie wiem od czego to zależy????
dziś już spadam, zjaże jutro i pozdrawiam wszystkie po długiej nieobecności
papatki....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...