Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dusia super zaproszenia 🙂 Ja mam problem ze swoimi bo albo porozdaje jak bede w Polsce tydzien przed chrzcinami albo mama moja wypisze i powysyła. Jak myślicie co będzie lepsze??
Pinacolada a jaki kremiś do cysiów polecasz?? można go stosować jak się karmi??
Ja uciekam bo padnieta jestem. Dobrej nocki mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Lena jak wczoaj zasnęła o północy to spała do teraz czyli do 10 z dwiema przerwami na jedzonko o 4 i 8!
Teraz lezy w lezaczku i rozmawia z Witkiem 🤪 Wystroiłam ja w nową kieckę bo to w koncu jej pierwszy Dzień Kobiet 😉 Myslę że tatuś nie zapomnie :P

Pójdziemy potem na spacerek bo słoneczko za oknem ale poki co jeszcze mroxno - koło południa powinno sie ocieplic 😉

Teraz napiję się porannej kawusi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien doberek 🙂

oj kawusia to dobry pomysl.

Widze ze wy chrzty z wielka pompa robicie 😉 Przypominaj mi sie nasz slub i zeszloroczne przygotowania 🙂
U nas jakos nie ma chyba zwyczaju robienia wielkich imprez. Beda dziadkowie, chrzestni i moze bracia meza z rodzinami a potem wpadniemy na kawke do tesciowej i tyle 🙂

Wczoraj nasz synek poznal w koncu zosie - corke mojej przyjaciolki ale jakos dziwnie bylo.
Jedyne co uslyszalam od mojej przyjaciolki ktora widziala Ksawcia poraz pierwszy to:
"o boze jaki on malutki" a potem "jaka ma malutka glowe"... 🥴 Troche dziwnie no ale coz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Jagoda.

To jak u Was robi sie chrzciny. Nie pytam o liczbe gosci bo to zalezy od rozmiarów rodziny ale po kościele jak to u Was wygląda? Nie zapraszacie rodziny na obiad? A jeśli tak to gdzie? W domu/bloku ich pomieścisz?

Misiamamy wczoraj robiła chrzciny - moze sie odezwie i wklei jakies zdjęcia Naduni....?

Moja myszka zjadła o 11 flache i o 11:15juz zasnęła 🙂 Biore sie zatem za hula-hop 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!
Lenka spała pięknie! Od północy do 6.00, zjadła flachę i dalej spanko do 11.00 🤪 , pierwszy raz od dawna tyle przespałam, aż mnie głowa boli.

jagoda - co do twojej przyjaciółki - ostatnio byłam z niunią u mojej siostry, z którą nie jesteśmy od kilku lat w dobrych relacjach, bo nie "przepada"(delikatnie powiedziane) za moim Sławkiem, zobaczyła niunie i miałam wrażenie że mina jej zrzedła ( jest podobna do Sławka ), Też tylko stwierdziła "że taka maleńka"! Nawet na ręce jej nie wzięła! tylko po rączce pogłaskała.
Przykre 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z kolei miałam przyjaciółkę z ktorą się pokłociłysmy jakieś 1,5 roku temu (nawiasem mowiąc o pierdołę) i nie utrzymujemy juz od tego czasu az takich bliskich kontaktów. Jak byłam w ciąży to obiecała ze jak urodzę to mnie oczywiście odwiedzi. Urodziłam!!!! jeszcze nie zdążyła przyjść. Najpierw było za wczesnie na odwiedziny, potem spadły śniegi, potem były mrozy a teraz nie wiem co jest bo już nie zapraszam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miałam sie Was zapytać jak Wasze dzieci zasypiają na noc? Chodzi mi o to czy same w łóżeczku, czy przy jedzeniu, na raczkach czy jeszcze jakoś inaczej??

Bo ja z Leną nie mam w ogóle problemów w ciągu dnia - po prostu jak widze ze ziewa to wkładam ja do łożeczka i po chwili zasypia a wieczorem niestety sie to nie udaje. Odkąd smaruje jej dziasła zelem to jest duzo lepiej bo juz nie płacze ale marudzi i nie moze zasnąc. Zazwyczaj zasypiła u tatusia na raczkach (około północy po godzinnym noszeniu!) ale wczoraj doszliśmy do wnoisku ze dosc tego (nasze kregosłupy zaczynaja sie buntowac) i włożyliśmy ja do łożeczka - no i niby zasnęła - trwało to w prawdzie godzinę, stekała, jęczała (nie płakała) no i w koncu padła. Dzis tez tak spróbujemy - moze akurat tez sie uda.... A jak u Was to wygląda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
Miałam sie Was zapytać jak Wasze dzieci zasypiają na noc? Chodzi mi o to czy same w łóżeczku, czy przy jedzeniu, na raczkach czy jeszcze jakoś inaczej??

Bo ja z Leną nie mam w ogóle problemów w ciągu dnia - po prostu jak widze ze ziewa to wkładam ja do łożeczka i po chwili zasypia a wieczorem niestety sie to nie udaje. Odkąd smaruje jej dziasła zelem to jest duzo lepiej bo juz nie płacze ale marudzi i nie moze zasnąc. Zazwyczaj zasypiła u tatusia na raczkach (około północy po godzinnym noszeniu!) ale wczoraj doszliśmy do wnoisku ze dosc tego (nasze kregosłupy zaczynaja sie buntowac) i włożyliśmy ja do łożeczka - no i niby zasnęła - trwało to w prawdzie godzinę, stekała, jęczała (nie płakała) no i w koncu padła. Dzis tez tak spróbujemy - moze akurat tez sie uda.... A jak u Was to wygląda?


U nas wygląda to tak:
Jest na odwrót niż u was, w dzień nie zasypia tak łatwo jak na noc. Jak Lenka ma dobry dzień to w dzień zasypia sama w salonie w kołysce, a na noc po jedzonku wkładamy ją do łóżeczka, smoczek i koniecznie pieluszka przy buźce - moment i sama zasypia 🙂 . Jak ma dzień marudy, to w dzień trzeba ją w kołysce powozić i ccciiiiciiiiiciiiii:P , a na noc w łóżeczku robi sceny - marudzi, jęczy, wygina się, wścieka i drze 🤔, w takim wypadku stoimy przy niej ciągle wkładjąc smoka, klepiemy po dupce, jeśli to nie pomaga i załącza się histeria - to odpalam suszarkę - ....i śpi 🙂 . Choć czasami taka "walka" potrafi potrwać nawet z 1,5h.
Lena wogóle nie zasypia już na rękach, nie lubi noszenia i w taki sposób się nawet nie uspokaja, wręcz to noszenie ją wkurza, odzyczajanie od noszenia i zasypiania na rękach podziałało u nas na 1000%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab - moja tez lubi pieluszkę przy buzi 🙂 A ze smoczkiem to były kłopoty bo nie chciała zassac ale odkąd smaruje jej dziąsła żelem jest lepiej i zasysa ale nie za każdym razem. Mam wrazenie ze ten smoczek czasami jej podraznia te obolałe dziąsła i dlatego go nie chce. A z tym noszeniem to tez jest podobnie jak u Was bo wcale ją to nie uspokaja - na raczkach tez sie wygina, prezy i steka tylko moj mąż się uparł i wydawało mu sie ze skróci to "proces" zasypiania. Ale poniewaz zauwazył ze to w sumie nic nie daje (tak czy siak trwa to ok 1h) to wczoraj zmienił strategie i włożył ja do łóżeczka i stał nad nią i pilnował smoka :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
agab - moja tez lubi pieluszkę przy buzi 🙂 A ze smoczkiem to były kłopoty bo nie chciała zassac ale odkąd smaruje jej dziąsła żelem jest lepiej i zasysa ale nie za każdym razem. Mam wrazenie ze ten smoczek czasami jej podraznia te obolałe dziąsła i dlatego go nie chce. A z tym noszeniem to tez jest podobnie jak u Was bo wcale ją to nie uspokaja - na raczkach tez sie wygina, prezy i steka tylko moj mąż się uparł i wydawało mu sie ze skróci to "proces" zasypiania. Ale poniewaz zauwazył ze to w sumie nic nie daje (tak czy siak trwa to ok 1h) to wczoraj zmienił strategie i włożył ja do łóżeczka i stał nad nią i pilnował smoka :-)


mój M ma to samo! Jak ją usypia i ona marudzi to bierze ją na ręce i myśli że ją uspokoi, a ona tym bardziej zaczyna się wściekać i wyginać i jeszcze do tego- zawija ją w rożek 🤪 , a ona dalej ryczy! W takich sytuacjach mamusia musi wparować i zrobić porządek:P - tatuś oczywiście obrażony, że się na niego wkurzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka jak tam u Was? 🙂
ja kupilam wlasnie sab simplex na ebay i dzis przyszedl no i na szczescie jest oryginalny 🙂
bo wiecie co? kupilam na allegro sab simplex oczywiscie na aukcji opis ze oryginalny niemiecki fotki itd i doszlo do mnie patrze a tu czeski sab simplex 😠 ojjj ale sie wkurzylam...szkoda mojego czasu i wogole...
a tu znalazlam linka rowniez do niemieckiego 🙂
http://www.favore.pl/119663_sab-simplex-oryginalny-niemiecki-najtaniej-poznan-wielkopolskie.html

ja kupilam swoje na ebay ale placilam 11funtow za 1szt wiec drozej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
megi oba zdjecia sie przebojowe!:P
pinacolada sie ciesz ze corcia nynaa 🙂 hehe moją własnie mialam kąpac i poszła sobie spać , stwierdzilam ze jej nie budze tata wróci z pracy to sobie ją ukapie:P hehe

Dzis cąły dzien bieganie i porzatkowania chaty! szok:P

Wczoraj bylismy całe dzien na zakupwach , nakupowalam dzinsow kurteczke na wiosne i naweet dresikk z nike dostała 😁 kupilismy któras mowila ze tez maa:P taka krowe brzeczącą 😁 😁 i wiele roznych zawieszanych zabawek hehe teraz młoda nie wie za co sie brac 😁 alee mata edukacyjna ktora kupilismy wczoraj po prostu mega!!! młoda ma taka radoche że głowa mała naprawde poelcam dziewczyna które jeszcze nie mająa 🙂 zaraz znajdew na allegro i wkleje linka 🙂

Kupilismy tez lezaczek ale jeszcze nie mamy bateri zeby bzeczał i wibrował 🙂 nawet jakie melodyjki ma 🙂 zobaczymy co za cudo, ale małej jjuuz sie podoba hehe i dzis w nim spała 🙂 suuper:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...