Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

aniol303 napisał(a):
chociaż coś Ksawciu ma po mamusi-te usteczka 🙂cudne


☺️
Jak po cesarce czekalam az mi Ksawcia pokaza [bo nie chcieli ze wzgledu na jego oddech] to maz pokazal mi zdjecie [bo juz nie wytrzymalam!] i na tym zdj bylo widac tylko te jego słodziuchne usteczka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvn24.pl/-1,1652155,0,1,najwieksi-politycy-swiata-pozegnaja-prezydenta,wiadomosc.html

widzialyscie co sie bedzie dziac w krakowie w niedziele?! 🤪 raczej nie wybierzemy sie do rodzicow hehehe [ktorzy mieszkaja 5 min od Wawelu 😉]

Juz widze mojego dyra w hotelu - bedzi 🤪 sie chcial nahapac i podniesie ceny na niedziele trzykrotnie hehe i zwnou wyjdzie jak zawsze ze wszystkie osobistosci beda spac w innych hotelach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wyspana na maxa,chłop ułożony chodzi jak zegarek 😁tak jak pisałam nie odzywałam się wczoraj,jedymie napisałam karteczki co ma wykonać.W nocy mnie nie obudził,sam nakarmił,przewinął i ululał Neluchnę.Grzeczny jak cholera.Chyba się wystraszył.Najbardziej wkur...to ich nie dotrzymywanie słowa.Słoneczko wyszło więc i my wyjdziemy.
Nadusia cudna oczka ekstra.
Jagoda mam wrażenie,że Ksawciu jest super grzeczny i pewnie się nie mylę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie

dzis ja mam dola 😞
Bylismy na szczepieniach - nasza lekarka juz na zwolnieniu L4 bo niedlugo rodzi...Teraz beda nas przyjmowac - ktora bedzie -wiec zadna nie zna Ksawcia i nie zna historii jego wysypek itd...
Odroczyli nam szczepienia bo powiedzielismy ze maly poklasluje.
Malo tego - przez ostatni tydzien przybral tylko 80 g [w poprzednim tyg przybral 300g] 😞 niby mowia ze jego waga jest miedzy 25 a 50 centylem i to na 3 miesiace a nie na 3,5 ale skad te skoki przybierania..? 😞
Malo tego kazala nam przyjsc w poniedzialek na szczepienia a ja w pon mam wizyte u gina i chcialam jechac na caly dzien do krk...
Caly 3tygodniowy urlop meza zlecial a ja wcale nie odetcnelam...z nikim nie zdazylam sie spotkac, nigdzie sama wyjsc.. 😞
Malo tego kazala nam przyjsc do kontroli wagi za tydz a za tydz moj M. juz w pracy i nie moze wziac urlopu jak zawsze na wizyty u lekarza...
Znowu mi sie wszystkiego odechcialo 😞

MYCLOUD - tak, Ksawciu jest super grzeczny i swietnie sie rozwija, tylko ma tak bardzo wrazliwa skore przez co bedzie problem z rozszerzenim diety no i ta waga... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiamamy napisał(a):
nie martw sie Jagódka wszystko u Ksawcia sie wyrówna już niebawem a jakie masz mleczko ja jestem na bebilon pepti 1 jest całkowicie pozbawione białka nawet sojowego może to ci pomoże


oj Oluś, my juz pepti przerabialismy i teraz jestesmy na nutramigenie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z naszego rozszerzania diety narazie nici 😞 czytam w necie o rozszerzaniu diety alergikow i zalamuje sie bardziej 😞
Niektore dzieci z AZSem zaczynaja tolerwoac inny pokarm dopiero po 9 miesiacu!!!
tutaj tez nie wiadomo kogo sluchac - czy producentow zapewniajacych ze dany produkt jest dla alergikow czy artykulom w necie - bo HIPP niby ma cala serie dla alergikow np. herbatka z rumianku [a ponoc rumianek bardzo uczulajacy!], albo danie z dyni i indyka [a indyk tez mega uczulajacy...] Wyczytalam tez ze malym alergikom wprowadza sie nowe pokarmy etapami - zawsze zaczynajac od jednego skladnika czyli jabluszko, marchewka - a tu czytam ze dzieci z AZS dostaja bolesc, wysypek, kolek itd i po marchewce i po jablku 😞
Podziwiam mamy kamiace persia malego czlowieczka z AZs - nie je sie prawie nic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie 🙂
Pokłóciłam się rano z moim M,kurde obudził się o 5.30-mała zresztą też i zamiast wstać i zrobić jej mleczko to leżał dalej i czekał aż ja wstanę 😠i mu nawymyślałam,mógłby choć raz mnie wyręczyć i pozwolić mi się troszkę wyspać,ale po co?skoro on rano wstaje to przecież ja też mogę 😠 😠 😠i rzucił mi hasłem:to wynajmijmy nianię,żebyś mogła się wyspać,skoro to dla Ciebie taki problem,normalnie ryczeć mi się chciało,cały dzień latam koło małej,piorę,prasuję jej rzeczy,latam z nią po lekarzach a on mi tak powiedział 😞Co za dureń z tego mojego chłopa 😞
Naprawdę podziwiam waszych mężczyzn,że macie w nich taką pomoc bo mojemu najwidoczniej ostatnio dziecko ciąży,ogranicza się tylko do kąpieli jak jest akurat w domu.
I tak mi się pięknie zaczął dzionek.

No i miałam wyjść z małą na spacer,a ona się tak okichała,że masakra-nawet leżaczek i musiałam włączyć pralkę,teraz czekam aż się wypierze i ruszamy w "długą"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniołku nie martw sie kazdy facet taki sam, co prawda mój mleczka zrobić nie może ale oprócz zabawy z Piotrusiem nie robi nic, teraz mu kazałam go uspić ale słysze że i z usypiania nici i bede musiała wkroczyć 🤢 JA nawet ni epamietam kiedy on pieluszke mu zmieniał a o kapaniu to moge zapomnieć, bo go plecy bola od schylania się nad wanienką;/ i tak to jest z tymi chłopami. Ide chyba do sklepu bo już mnie głowa boli, może usnie tatusiowi, choc wątpie;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka może nie będzie aż tak źle jak piszesz z tym rozszerzeniem diety Ksawcia,wszystko wyjdzie w praniu-grunt to dobre nastawienie 🙂
a o wadze i jedzeniu się nie wypowiadam-wczoraj mała zjadła tylko 590ml,opuściła jedno karmienie a i dziś zjadła do tej pory 190ml-to bardzo mało 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUR.... a my ubralismy mlodego i zaczelo lac! juz 3 dni nie byl na spacerze!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠

ANIOŁKU, JUSTYNKA - o rany, to ja bym zagryzla jakby mi takie numery odstawial...
kregoslup boli przy kapaniu...? no a Ciebie Justyś nie boli??? kuzwa, to jakby jeszcze on mial w ciazy chodzic i urodzic to po urodzeniu musialby plackiem lezec kilka lat i sily regenrerowac..
O nie, u nas to nie przeszloby - przewijanie, usypianie, karmienie w nocy - to normalne ze mąz to robi. Kapiemy razem. Teraz dokad M. jest na urlopie ja nie karmie w ogole praktycznie 🙂
Owszem trzeba kontrolowac co i jak - bo jaki krem, jaka masc, jakie rajtuzki to on nie wie ale wykonuje polecenia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to młodej coś w dupe wlazło,kur...jak nie jednemu to druga.Ta spać nie chce,zjadła na raty 120ml i po godzinie darła się okropnie i zjadła 80ml teraz niby leży i drzemie ,ale pewnie znowu 10min.Tak się zwyłam z bezradności,że odechciało mi sie z nią nawet spaceru.A chłop osz ku...jakby mi powiedział,że go plecki bolą to bym go chyba jebła to by go dopiero zabolały.Oj aniołku za taki tekst to by chyba nie żarł rok i nie odzywałabym się też rok.U mnie spokojniej,ale zdarza się jedynie brak punktualności i słowności.Jestem cięta na takich i na takie słówka. 😠Nie dajcie się dziewczynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jak czytam jak zachowują się te chłopy to tracę szacunek do tego podgatunku,no bo co oni potrafią? zarabiać na życie? my też to potrafimy,a coś więcej? kobieta musi umieć wszystko i bardziej sobie w życiu poradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarabiamy,przechodzimy ciążę,rodzimy,karmimy,wychowujemy,pracujemy,gotujemy,sprzątamy,targamy jak wielbłady zakupy,jeździmy samochodami i jeszcze ładnie wyglądamy.Cała lista.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja.

Tak czytam o waszych problemach z chłopami i az sie włos jeży na głowie. Ja nie mogę narzekać. W ubiegłym tyg nie kąpałam dziecka w ogóle bo chodziłam do pracy wieczorami. Jak wracałam to dzidzius wykapany, najedzony spał w łóżeczku. Poza tym wszystko potrafi zrobic: herbatkę, leki podac wie które i w jakiej ilości i o jakich porach, zmienic pieluszkę (ta z kupką po pachy też), jedyne z czym ma czasmi problem to z doborem odpowiedniego ubrania. Ale jak mu przygotuje to ubierze ja od stóp do głów. W nocy wstajemy na zmiane czyli co drugą noc bo młoda już je 1 raz w nocy (ok3-4). Na poczatku było różnie ale 1 rozmowa zdziałała cuda 😉

Mieliśmy kopac dzis fundamenty ale leje jak cholera i akcja przełożona na sobotę 😞
Stażystka 1 dzien w pracy - jezdze tam i doglądam, poki co jest ok 🙂
My na 16:20 do szczepienia, bede tez pytac o rozszerzenie diety bo mnie juz jabłuszko kusi 😉

Lena siedzi teraz w leżaczku i pracuje nad kupą - nie zrobiła podczas jedzenia i coś sie meczy bidulka. Witoldowi sie obrywa za to - biedny cały zboksowany 😜
Jagoda - my tez nie bylismy wczoraj na spacerku i dzis tez nie pojdziemy 😞 Jutro tez ma lac 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to rzeczywiście Jagoda masz problem z mleczkiem dla Ksawcia przykro mi strasznie a może zasiegniesz jeszcze opinii innego lekarza wy chodzicie z nim do dermatologa czy alerologa?

oj aniołku rózgą chłopa po nogach 🙂
Justynko jak mój tak by powiedział to normalnie plaskacza by chyba dostał w buźke no ja bym mu dała bolą mnie plecy łoooooo popamiętał by to hasło na wieki wieków

a my przyzłyśmy z Nadunia z rehabilitacji ma wzmożone napiecie mieśniowe i troszkę nam sie skręca w prawo pani Ania jest strasznie sympatyczna młoda była grzeczna aż domomentu kiedy inne dzidzie za ściana zaczęły płakać no i włączyła syrene
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczynki ja to już nie mam słów do niego nic nie pomaga ani gadanie, ani nieodzywanie się, ale co ja moge? On ma zawsze drugie zmiany wychodzi z domu o 13 wraca o 23, wolne tylko jeden dzień w tygodniu. płakać mi się już chce od tego wszystkiego ale co zrobić, przecież nie bede czekać do 24 zeby tatus wykąpał mi dziecko. A jak mi walnał teksem po kapaniu (zaznaczam ze robi to raz w tygodniu i to nie zawsze) ze go bolą plecy to mu pojechałam że od tamtej pory nie usłyszałam złego słowa ze nie ma kolacji czy obiadu do pracy, nio i masaż mam zawsze gdy go o to poprosze. A co do siłowni to ja juz wole zeby on tam chodził i mi dupy nie truł. W sumie jednak nie moge aż tak bardzo na niego narzekać, jak go poprosze to zrobi wszystko ale sam się nie domysli zeby zmienić małemu pieluszke, a karmić go nie moze bo przecież karmie piersią. Ehhh wyżaliłam się troche, chociaż mam komu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiamamy napisał(a):
no to rzeczywiście Jagoda masz problem z mleczkiem dla Ksawcia przykro mi strasznie a może zasiegniesz jeszcze opinii innego lekarza wy chodzicie z nim do dermatologa czy alerologa?

oj aniołku rózgą chłopa po nogach 🙂
Justynko jak mój tak by powiedział to normalnie plaskacza by chyba dostał w buźke no ja bym mu dała bolą mnie plecy łoooooo popamiętał by to hasło na wieki wieków

a my przyzłyśmy z Nadunia z rehabilitacji ma wzmożone napiecie mieśniowe i troszkę nam sie skręca w prawo pani Ania jest strasznie sympatyczna młoda była grzeczna aż domomentu kiedy inne dzidzie za ściana zaczęły płakać no i włączyła syrene


Bylismy u dermatolog dzieciecej i ona mniej poradzila niz pediatra:/ A do alergologa mamy kontakt - podobno swietna i niejedno dziecko wyleczyla z AZSu, skazy i innych alergi - tylko poki co to bylam swiecie przekonana ze wszystko jest juz super wyleczone! 😞
A jeszcze znalazlam na forum gazety.pl mamy z podobnymi problemami u maluchow, napisalam do jednej i u nich akurat okazalo sie ze poza zwykla alergia w roznych odmianach maly mial LAMBIE I innego jakiegos syfa w jelitach i stad te wysypki itd. Naczytalam sie znowu o tym i wiecie jak to jest - jak z przedawkowaniem wit. d - wszystkie obawy pasuja... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...