Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
pinacolada z tą wodą do kąpieli to powariowali nasi panowie,musi być taka nie cieplejsza bo ona lubi taką-znawca kąpielowy a z kupki dupki nie wymyje 😉

jeszcze jedno kiedy ostatnio ważyłaś Lenkę i ile ważyła jak pamiętasz?


równe 4 tyg temu podczas szczepienia na Rota - 6150g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
aniol303 napisał(a):
pinacolada z tą wodą do kąpieli to powariowali nasi panowie,musi być taka nie cieplejsza bo ona lubi taką-znawca kąpielowy a z kupki dupki nie wymyje 😉

jeszcze jedno kiedy ostatnio ważyłaś Lenkę i ile ważyła jak pamiętasz?


równe 4 tyg temu podczas szczepienia na Rota - 6150g

tyle co moja 2 tyg.temu,zastanawiam się jak teraz przybiera stąd to pytanie,dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniol303 napisał(a):
Jagódka całkiem możliwe 😜a powiedz mi osłuchują małego przed każdym podaniem szczepionki,bo u nas tak,jeżeli byłoby słychać jakieś szmerki to szczepionki nie dostaje tylko w późniejszym terminie


Tak tak, dokladnie badaja, a ja tez patrze czy robia to dokladnie i np. meza uciszam bo on zawsze ma najwiecej pytan jak lekarka osłuchuje Ksawcia 🤢 i osluchowo byl dzis ok i gardelko tez ale poniewaz wspomnielismy ze kaszle to kazala go poobserwowac czy nic sie nie rozwija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj dziewczyny ja też bym na waszym miejscu chłopom tak łatwo nie popuściła, kiedyś sama wolałam wszystko roić przy małej bo przecież nikt nie zrobi tego lepiej,zauważyłam, że mąż wtedy czuł się odtrącony, ale oprzytomniałam, nie ważne że czasem krzywo zapnie body albo zawinie mu się rękawek czy nie dokładnie umyję pupcię po mega kupie,następnym razem zrobi to lepiej. dzielimy się obowiązkami równo, a kąpiel? chyba pomagałam mężowi przy pierwszym kapaniu teraz to jego obowiązek. facet ot tak nie może po prostu zrzucić wszystkiego na nas przecież te proste czynności zajmując najwięcej czasu w ciągu dnia, i to też jest częściowe wychowywanie, więc ustawić ich równo do pionu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
aniol303 napisał(a):
Jagódka całkiem możliwe 😜a powiedz mi osłuchują małego przed każdym podaniem szczepionki,bo u nas tak,jeżeli byłoby słychać jakieś szmerki to szczepionki nie dostaje tylko w późniejszym terminie


Tak tak, dokladnie badaja, a ja tez patrze czy robia to dokladnie i np. meza uciszam bo on zawsze ma najwiecej pytan jak lekarka osłuchuje Ksawcia 🤢 i osluchowo byl dzis ok i gardelko tez ale poniewaz wspomnielismy ze kaszle to kazala go poobserwowac czy nic sie nie rozwija


lepiej zaszczepić później to fakt-gdyby coś się działo,dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
aniol303 napisał(a):
Jagódka całkiem możliwe 😜a powiedz mi osłuchują małego przed każdym podaniem szczepionki,bo u nas tak,jeżeli byłoby słychać jakieś szmerki to szczepionki nie dostaje tylko w późniejszym terminie


Tak tak, dokladnie badaja, a ja tez patrze czy robia to dokladnie i np. meza uciszam bo on zawsze ma najwiecej pytan jak lekarka osłuchuje Ksawcia 🤢 i osluchowo byl dzis ok i gardelko tez ale poniewaz wspomnielismy ze kaszle to kazala go poobserwowac czy nic sie nie rozwija


jak lekarka ma słuchawki w uszach to nie słyszy Twojego męża 😜
mi już kilka razy zadawała pytania zanim włożyła słuchawki i ja się produkowałam a ona potem wyjęła i mówi, że nic nie słyszała co mówiłam 🙃 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katpio napisał(a):
Jagoda widzę na fociach że Ksawciu ma zabawkę z formy LAMAZE, oobiście nie znam tej firmy a dziś zamówiłam małej z tej firmy kilka zabawek na allegro, czy dobre "gatunkowo", nie jakieś byle co, da się porównać z fisher price?


wiesz co nie mialam nigdy zabawek fishera - poza karuzela i lezaczkiem - ale ten konik co jest na zdj - REWELKA!!! Ksawciu dostal od brata meza na chrzcie - i Ksawciu bardzo polubil od razu ta zabawke - super kolory, super materialy - np. konik szelesci, piszczy, nozki od spodu ma w paski bialo-czarno-czerwone dla mniejszych dzieci - a uszyty jest z kilku zupelnie innych w dotyku materialow - generalnie super, no i narazie poki co jakosc wykonania godna polecenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia_P napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
aniol303 napisał(a):
Jagódka całkiem możliwe 😜a powiedz mi osłuchują małego przed każdym podaniem szczepionki,bo u nas tak,jeżeli byłoby słychać jakieś szmerki to szczepionki nie dostaje tylko w późniejszym terminie


Tak tak, dokladnie badaja, a ja tez patrze czy robia to dokladnie i np. meza uciszam bo on zawsze ma najwiecej pytan jak lekarka osłuchuje Ksawcia 🤢 i osluchowo byl dzis ok i gardelko tez ale poniewaz wspomnielismy ze kaszle to kazala go poobserwowac czy nic sie nie rozwija


jak lekarka ma słuchawki w uszach to nie słyszy Twojego męża 😜
mi już kilka razy zadawała pytania zanim włożyła słuchawki i ja się produkowałam a ona potem wyjęła i mówi, że nic nie słyszała co mówiłam 🙃 🥴


to raz a dwa ze gadanie wtedy przeszkadza ale moj M. o tym ciagle zapomina 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, koniecn a dzis bo siedze na necie od kilku godzin :P a maz nakarmil Ksawcia, teraz mu wyparza butelki, zagotowal wode na mleczko na noc... 😉 az mnie wyrzut sumienia popukal po ramieniu hehehe 😉

Dobrej nocki dziewczynki papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a pomaganiu facetów
Przypomniało mi się jak zostawiłam Agatę jak miała ok 2miesiące, bo miałam egzamin z podyplomówki wszystko przygotowane tylko nie ciuszki w razie W! no i córcia się tak obsrawszy,ze mąż musiał ją kąpać 🙃 nic się nie pochwalił jak przyszłam - patrzę na dziecko i jakoś dziwnie ubrana była...najpierw bluzeczka na długi rękaw na to body na krótki rękaw i się pytam dlaczego tak?a on- a co źle? uśmiechnęłam sie i mówię, że nie źle tylko odwrotna kolejność a on na to "właśnie jakoś ciężko było te body założyć "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze a propos kosmetyków. Pamiętacie jak dyskutowałyśmy jeszcze bedac z brzuchami jakie kupujemy i ile tego.... Ja zdecydowałam się wtedy na Mustelle. Zapłaciłam sporo za cały "zestaw" i nawet wtedy nie pomyślałam że młoda jako wysoce zagrożona alergią może mieć na nie uczulenie 🤢 Na szczęście nic jej nie jest! Może to zasługa Bebilonu Pepti od samego początku bo jej organizm poki co nie wie co to białko. A może jakimś cudem nie będzie alergikiem jako jedyna w naszej rodzinie? W każdym bądź razie pani doktor za każdym razem jak ją bada to nie może wyjść z podziwu jaką ona ma gładką skórkę 🤪 I jeszcze jedno - kosmetyki zachwycają mnie nie tylko zapachem ale i wydajnością! Używamu ich od samego początku (3 stycznia) i stan na teraz przedstawia sie następująco: płyn do mycia/kąpieli -ponad połowa, balsam do ciała- pół butelki, jedynie płyn do przemywania buzi i pupy skonczy się najszybciej bo już lada dzień ale i tak uważam że 4 m-ce to długo! Krem do pupy mam cały ale to dlatego że na codzień używam maści "aptecznej" a jego tylko na wyjścia 😉 A kremu do twarzy nie używałam wcale bo kupiłam "zimowy" czyli dość tłusty a młoda ma trądzik 😠 i nie można smarować niczym tłustym. Ale przyda się na kolejną zimę, jak nie dla Leny to dla Julki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
dziękuje Justynko 😘
Pinacolada a Lence nadal odparza się pupa?mojej teraz jak wyleczyliśmy bepanthenem to się nie odparza 🙂 doszłam do wniosku że była uczulona na chusteczki pampersa i pieluszki z makro (wzięliśmy jedne na testy)



Nie , nie odparza się. Odparzyła się raz jak miała 5 dni i od tej pory stosuje tą maść. doszłam do wniosku że zuzyję do końca. a poniewaz ona jest dosc tłusta to przyznaje sie ze używam jej najwyzej 2 razy dziennie. W pozostałych przypadkach nie smaruje niczym 🤢 taka ze mnie "niegrzeczna mamuska" 😉 Nie dość że "oszczędza" na maści to od wczoraj pozwala przez chwilkę oglądać BabyTv 😉 😜 A co? Ona szczęśliwa i ja też 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojej, mąż mi zrobił drina i chyba mu się proporcje pomieszały bo mi się lekko w głowie kręci 🙃 Chyba pojdę pod prysznic bo jeszcze 2 łyki i nie trafie do łazienki 😉

Dobranoc kobietki , do juterka 🙂

Ps. agab nam wcięło 😞 Wracaj Brylowa bo smutno tu bez Ciebie 😉 mam nadzieje że nie marnujesz czasu i przynajmniej zdjątka nowe pstrykasz 😜 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
Dusia_P napisał(a):
dziękuje Justynko 😘
Pinacolada a Lence nadal odparza się pupa?mojej teraz jak wyleczyliśmy bepanthenem to się nie odparza 🙂 doszłam do wniosku że była uczulona na chusteczki pampersa i pieluszki z makro (wzięliśmy jedne na testy)



Nie , nie odparza się. Odparzyła się raz jak miała 5 dni i od tej pory stosuje tą maść. doszłam do wniosku że zuzyję do końca. a poniewaz ona jest dosc tłusta to przyznaje sie ze używam jej najwyzej 2 razy dziennie. W pozostałych przypadkach nie smaruje niczym 🤢 taka ze mnie "niegrzeczna mamuska" 😉 Nie dość że "oszczędza" na maści to od wczoraj pozwala przez chwilkę oglądać BabyTv 😉 😜 A co? Ona szczęśliwa i ja też 😉


no to dołączam do "niegrzecznej mamuśki" odnośnie smarowania pupy, jak mi się przypomni to krem z nivea s.o.s.
a Baby tv rozwija 😜 Agata się wielu słów nauczyła oglądając np przyjaciół Luisa , a te wszystkie onomatopeje z bajek rewelacja - no i to telewizja stworzona dla takich brzdąców 😜 mam nadzieję, że mnie nikt nie przeklnie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...