Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Najbardziej mnie zastanawia - jak to mozliwe ze dziecko je tyle samo i w jednym tyg przybiera 300 a w drugim jedzac minimalnie mniej - 80g 🤢



mozliwe ze to jakis "robak". moze akurat Lamblie . Miałam kiedys dawno temu ( w III kl) podejrzenie tego cholerstwa bo czesto bolał mnie brzuch ale okazało sie wtedy ze mam zapalenie kłębuszków nerkowych 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć mamusie tak czytam te wasze posty i myślę że wszystkie mamy te same albo podobne problemy i z chłopami i dzieciaczkami...jak nie urok to sraczka:/
Oczywiście łaskawie przyjęła dziś nas Pani doktor ale najpierw ważyły i mierzyły Kacperka wazy 6900 🤪 🤪i ma 64cm a ciuszki już mu ubieram na 74! 😮
oczywiście przepisała nam Bebilon Pepti 1 na dokarmianie w razie czegoś:/
No i jak zwykle ciągnie temat że wysypka to skaza ble ble ble i tak wogóle to ma skórkę atopową o ranyyyy 😠 😠 😠na dodatek ma także łojotokowe zapalenie o grrrrrrr ja to wiem każdy to wie a ta mi rzuca te same maści jak przy każdej wizycie!!!!nie będę go smarowała Elocomem cały czas!!!!!ani tym physiogelem bo nic to nie daje a po elocomie jest ładny na chwilkę i znowu ma to samo!!!nie chcę odstawiać go od piersi ale na pewno będę częściej karmiła tym bebilonem już sama wariuję nie koniecznie to może być z mojego pokarmu tym bardziej że odstawiłam białko...no ale co zrobić
Jagoda ja juz nie wierzę lekarzom ;/ta mi mówiła żeby już mu nie dawała jabłuszka bo lepiej soczek marchewkowy i marchewkę dawać tylko koniecznie ze słoiczka!!!!(gerber,bobovita,hipp) i wyeliminować kosmetyki jonsona które uczulają ,a właściwie ich nie mam bo na jonsona to ja jestem uczulona,znowu odstawić mydełko (mimo że delikatne)aha i zakupię chyba całą serię Emolium dla małego no i zobaczymy. używa któraś tych kosmetyków?
miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania23 napisał(a):
Aha a ten guzek jej okiem się wchłania i zaczekamy do pół roku,jeśli się nie wchłonie to da nam skierowanie do specjalisty 🤔 😮


na pewno wszystko będzie dobrze,a wracając do poprzedniego postu,to trzeba było powiedzieć,że te maści dostałaś ostatnio i pomagają tylko na chwilę i problem wraca 🙂z tego co pamiętam to Emolium stosuje mycloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak w ogóle to dzięki dziewczyny za podtrzymanie na duchu 🙂

aha obiadu dziś nie ma 🙂a co nie chce mi się jestem zmęczona bo mam prawo,może jutro coś zrobię 😜
kupę Małgosi to przewinął tylko ze 2razy od urodzenia,ubierać też nie ubiera,bo nawet nie wie gdzie co jest 🤔może przemyśli to co rano powiedział i doceni to co robię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania23 napisał(a):
http://www.rodzice.pl/niemowle/rozszerzanie-diety/8-sposobow-na-niezdrowe-rumience.html

tu jest o skazie Jagódka 😉


wiesz co Anula, ja tez nie wierze lekarzom - raz slysze ze skaza bialkowa nie istnieje, raz slysze ze to alergia pokarmowa, a w tym artykule napisane jest ze AZS I SKAZA to to samo :/ ja mysle ze lekarze kazda wysypke diagnozuja jako skaze bo tak jest wygodniej - od razu wyeliminowac wszystko z diety - i potem co sie dziwic jak statstycznie jest coraz wiecej dzieci ze skaza...no bo jak u co drugiego sie ja diagnozuje to tak jest...juz nie raz sie spotkalam z opinia rodzicow ze stwierdzona przez lekarza skaza i proponowany napoj mlekozastepczy [pepti, nutramigen] to mylne pojscie na laztwine bo te mamy ktore sie buntuja podajac nadal zwykle mleko stwierdzaja czesto ze to nie byla skaza!
U nas nigdy nie bylo "czerwonych lakierowanych polikow," ani wysypki za uszami czy w zgleciach łokci. Ja mysle ze Ksawciu na po prostu po mnie bardzo wrazliwa atopowa skóre i tyle. Fakt, nie ejst latwo i dla nas i dla niego odnalezc alergen i pomoc ale...nie sadze ze to jest skaza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. OSTROŻNIE ZE STERYDAMI
Na wysypkę i swędzenie lekarze często przepisują maści sterydowe. Maja one działanie doraźne i nie powinno sie ich stosować zbyt długo ani na dużej powierzchni skóry. Jeśli objawy alergii sa nasilone, a dziecko meczy uporczywe swędzenie, maść stosuje sie przez ok. 2 dni. Później smarujemy maluchowi buzie maścią cholesterolowa lub linomagiem, szczególnie przed wyjściem na spacer.


TO FRAGMENT TEGO ARTYKUŁU - a ja jak sie sprzeciwilam stosowania masci sterydowych na cale cialo to nam pediatra wyjechala ze podwazamy jej autorytet i jak ona tak mowi to sie jej mamy słuchac...a nam kazala stosowac te masci minimum tydzien, na w zasadzie cale cialo i to 2 x dziennie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam ale mnie tutaj dawno nie było ale to przez chrzciny tyle zamieszania było. 🙂
Ale na szczęście już po wszystkim.Jak tam wasze pociechy rosną ? Michałek coś bardziej mi ulewa , dziś to chlupło na ziemię z 5 dużych łyżeczek 😞 Pozdrawiam wszystkie mamy i dzieciątka !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
ania23 napisał(a):
Aha a ten guzek jej okiem się wchłania i zaczekamy do pół roku,jeśli się nie wchłonie to da nam skierowanie do specjalisty 🤔 😮


na pewno wszystko będzie dobrze,a wracając do poprzedniego postu,to trzeba było powiedzieć,że te maści dostałaś ostatnio i pomagają tylko na chwilę i problem wraca 🙂z tego co pamiętam to Emolium stosuje mycloud


No tak zrobiliśmy tyle że ona te maści wszystkim ładuje ;/ mój tadek poszedł do apteki i znowu 3 osoby przed nim te same maści z tym ze my ich nie kupowaliśmy wcale!
nie będę jej KARAIBÓW FUNDOWAĆ!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
4. OSTROŻNIE ZE STERYDAMI
Na wysypkę i swędzenie lekarze często przepisują maści sterydowe. Maja one działanie doraźne i nie powinno sie ich stosować zbyt długo ani na dużej powierzchni skóry. Jeśli objawy alergii sa nasilone, a dziecko meczy uporczywe swędzenie, maść stosuje sie przez ok. 2 dni. Później smarujemy maluchowi buzie maścią cholesterolowa lub linomagiem, szczególnie przed wyjściem na spacer.


TO FRAGMENT TEGO ARTYKUŁU - a ja jak sie sprzeciwilam stosowania masci sterydowych na cale cialo to nam pediatra wyjechala ze podwazamy jej autorytet i jak ona tak mowi to sie jej mamy słuchac...a nam kazala stosowac te masci minimum tydzien, na w zasadzie cale cialo i to 2 x dziennie...


Ja stosowałam kilka razy i to ręce mi drżały jak mu dawałam to na buźkę!!!ale chciałam mu pomóc...a ta mi zaś ładuje to samo no szlag by ich trafił...przepisałaby ziołową jakąś droższą (bo co naturalne to drogie)ale może lepiej by było;/? ale wczasów nie będzie za to miala!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laseczki

co do facetów to są zbyt skomplikowani by ich zrozumiec. U mnie jest od pary dni Jarek- mala o mało się za nim nie osra 🙂- niby mi pomaga ale to z naciskiem na niby bo albo szlak mnie trafia albo wole sama zrobic. Dzis ględzi bym mu kolacje zrobiła bo umiera z głodu no i kuźwa ide do kuchni i słysze ze mu dzowni telefon i nagle cud - juz nie głodny i schodzi pod klatke do kolegi- nie ma go juz prawie 2 godz, luz najadł się deszczu 😁
ostatnio jak wrocił i zapytał czemu mam focha skoro go nie byo godzinke a tak naprawde nie było go 3 godz- niby sie zmienił i stara sie pomóc przy Niunia ale kurde kiepsko mu to idzie- koledzy go ciągle wyciągają na chwilke.
za to jego brat rewelacja- bierze mała na spacer, wpada by sie z nią pobawić a ja mam czas dla siebie. I nawet wie jakie proporcje mleka i wody jej dac 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka a próbowałas krochmalu na te ksawcia wysypki? bo moja córeczka ma krótką szyje i ciągle odparzona, czerona i wysypaną potówka. Polecano mi różne maści to ją bardziej wysypało i nic nie pomagalo- dopiero krochmal taki gęsty jak budyń- na noc dokładnie tym umylam i rano szok- wszustko znikło 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...