Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej Laseczki

ale mam dzis dzien..grr... od rana mnie wszystko wkur.... i jeszcze okres dostalam 😠 😠 😠 Od rana siedzialam w garach a pogoda piekna!
Trzeba bylo jeszcze zapasy porobic bo przeciez od dzis juz wszystko pozamykane 😠
Mlody obudzil sie dzis o 5tej i wcale mu sie spac nie chcialo i marudzil...
ja podsumowalam 3 tyg urlop meza i sie tak poklocilismy ze masakra. Wszystko co zaplanowalismy [po to bral urlop] NIC KOMPLETNIE NIC nie zrobione a ja zamiast spedzac czas na odpoczynku i spedzaniu czasu z moimi zaniedbanymi przyjaciolmi to siedzialam non stop w domu albo u lekarza...jestem taka wsciekla ze szkoda gadac. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGAB - widze ze sie skusilas :P ja tez juz lada dzien zadzialam z jabluszkiem tylko chcemy poczekac na szczepienia na rota - poniedzialek mam nadzieje ze tym razem nas nie odrocza - to moze jakos w srode spróbujemy 🙂 musze zakupic sprzet - bo mam lyzeczki ale wszystko plastikowe a chce gumowa.
Krzeselko - wlasnie pytalam wczoraj mojej przyjacioly w czym ona karmila ale na poczatku w lezaczku [w sumie czesciowo po to go kupilam] i w foteliku samochodowym 🙂 Krzeselko kupimy jak bedzie juz siedzial czyli za jakies 3-4 miesiace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos pierwszych posilkow to podobno potrwa zanim dziecko zakuma ze to sie je a nie wypluwa 😉 i ze jak zbliza sie lyzeczka to trzeba otworzyc dziuba 🙂 Moja przyjaciola mowila ze w jednej rece miala lyzeczke w drugiej smoczek i zblizala smoczek - Zosia otwierala pysio a matka jej cyk łyzeczke 😉 podobno dziala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
a propos pierwszych posilkow to podobno potrwa zanim dziecko zakuma ze to sie je a nie wypluwa 😉 i ze jak zbliza sie lyzeczka to trzeba otworzyc dziuba 🙂 Moja przyjaciola mowila ze w jednej rece miala lyzeczke w drugiej smoczek i zblizala smoczek - Zosia otwierala pysio a matka jej cyk łyzeczke 😉 podobno dziala


i dlatego lekarka kazała już powoli podawać, żeby do tego piątego miesiąca nauczyła się jeść z łyżeczki i zjadała wszystko 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
AGAB - widze ze sie skusilas :P ja tez juz lada dzien zadzialam z jabluszkiem tylko chcemy poczekac na szczepienia na rota - poniedzialek mam nadzieje ze tym razem nas nie odrocza - to moze jakos w srode spróbujemy 🙂 musze zakupic sprzet - bo mam lyzeczki ale wszystko plastikowe a chce gumowa.
Krzeselko - wlasnie pytalam wczoraj mojej przyjacioly w czym ona karmila ale na poczatku w lezaczku [w sumie czesciowo po to go kupilam] i w foteliku samochodowym 🙂 Krzeselko kupimy jak bedzie juz siedzial czyli za jakies 3-4 miesiace


co do krzesełka - to ja już chyba kupię, bo czasem chcę coś zrobić w kuchni i bym mogła ją w tym zabierać, a tak to muszę jechać z kołyską, a leżaczka to nie mam gdzie w kuchni postawić bo stołu nie mam 🤨.
A takie krzesełko z regulowanym oparciem można już używać, bo dziecko może w nim nawet spać 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
Basia81 napisał(a):
Agab- kaszkę też wprowadzasz?


W poniedziałek chcę kupić i dać.
Mogę dać jej pierwszy raz na noc? całą flachę?

pierwszy raz posiłek daj jej w południe, nie powinno sie wprowadzac na noc. Ja daje na 4 miarki mleka 1 miarke kaszki ryzowej bezsmakowej. i mam smoczek z aventu ten trójprzepływowy- do kaszki super. teraz już bede jej coraz gęstrzą robic i też na noc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
AGAB - widze ze sie skusilas :P ja tez juz lada dzien zadzialam z jabluszkiem tylko chcemy poczekac na szczepienia na rota - poniedzialek mam nadzieje ze tym razem nas nie odrocza - to moze jakos w srode spróbujemy 🙂 musze zakupic sprzet - bo mam lyzeczki ale wszystko plastikowe a chce gumowa.
Krzeselko - wlasnie pytalam wczoraj mojej przyjacioly w czym ona karmila ale na poczatku w lezaczku [w sumie czesciowo po to go kupilam] i w foteliku samochodowym 🙂 Krzeselko kupimy jak bedzie juz siedzial czyli za jakies 3-4 miesiace


co do krzesełka - to ja już chyba kupię, bo czasem chcę coś zrobić w kuchni i bym mogła ją w tym zabierać, a tak to muszę jechać z kołyską, a leżaczka to nie mam gdzie w kuchni postawić bo stołu nie mam 🤨.
A takie krzesełko z regulowanym oparciem można już używać, bo dziecko może w nim nawet spać 🙂.



ja też już chce kupic krzesełko bo czasem ja w wózku biore i ciągle w nią wpadam jak gotuje 😁 😁 stołu tez nie mam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
agab napisał(a):
Basia81 napisał(a):
Agab- kaszkę też wprowadzasz?


W poniedziałek chcę kupić i dać.
Mogę dać jej pierwszy raz na noc? całą flachę?

pierwszy raz posiłek daj jej w południe, nie powinno sie wprowadzac na noc. Ja daje na 4 miarki mleka 1 miarke kaszki ryzowej bezsmakowej. i mam smoczek z aventu ten trójprzepływowy- do kaszki super. teraz już bede jej coraz gęstrzą robic i też na noc.


każdy posiłek jej kaszką zagęszczasz? Ja zagęszczam Nutritonem i chcę przy tym zostać, a kaszkę mam zamiar podawać na noc, taką gęstą, ale z flaszki.
A butelki mam dr Brown's i nie ma tam takich smoczków, spróbuję dać poprostu z większego (z nr2), mam nadzieję że przeleci.
To może dać najpierw z rana? Taką średnio-gęstą i zobaczę jak będzie.
Wiem, że mojemu synowi dałam pierwszy raz na noc, taką gęstą - miał ekstazę! 🤪, spał od 20.00 do 09.00 🤪 i jemu dawałam kaszkę kukurydzianą, nigdy ryżowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agab napisał(a):
Basia81 napisał(a):
agab napisał(a):
Basia81 napisał(a):
Agab- kaszkę też wprowadzasz?


W poniedziałek chcę kupić i dać.
Mogę dać jej pierwszy raz na noc? całą flachę?

pierwszy raz posiłek daj jej w południe, nie powinno sie wprowadzac na noc. Ja daje na 4 miarki mleka 1 miarke kaszki ryzowej bezsmakowej. i mam smoczek z aventu ten trójprzepływowy- do kaszki super. teraz już bede jej coraz gęstrzą robic i też na noc.


każdy posiłek jej kaszką zagęszczasz? Ja zagęszczam Nutritonem i chcę przy tym zostać, a kaszkę mam zamiar podawać na noc, taką gęstą, ale z flaszki.
A butelki mam dr Brown's i nie ma tam takich smoczków, spróbuję dać poprostu z większego (z nr2), mam nadzieję że przeleci.
To może dać najpierw z rana? Taką średnio-gęstą i zobaczę jak będzie.
Wiem, że mojemu synowi dałam pierwszy raz na noc, taką gęstą - miał ekstazę! 🤪, spał od 20.00 do 09.00 🤪 i jemu dawałam kaszkę kukurydzianą, nigdy ryżowej.


Mi wczoraj lekarz powiedzial tak jak pisalam ze podajac nutriton i tak trzeba go oprocz kaszki dac bo kaszka tak nie zagesci w brzuszku jak nutriton.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co, czytam o jutrzejszych uroczystosciach w krk i czytam ze szacuje sie ze moze przyjechac nawet milion osób!!!! dla mnei to jest absolutnie niemozliwe - sam krakow liczy ok 780 tys mieszkancow czyli przyjechaloby prawie 1,5 razy wiecej niz wszyscy mieszkancy! szok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
a co do kaszek - ryzowa prawie nigdy nie uczula, kukurydziana - czasem tak dlatego bezpieczniej jest dac ryzowa na poczatek


Moja Lenka raczej nie ma jakiś problemów alergicznych, a kukurydzianą bym wolała, bo po ryżowej to się boję że całkiem jej się dupsko "zaklei" 🤨, przez Nutriton robi kupę raz na dwa, trzy dni, a jak dam tego "ryżu" to się zesra raz na tydzień 🤢.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
a co do kaszek - ryzowa prawie nigdy nie uczula, kukurydziana - czasem tak dlatego bezpieczniej jest dac ryzowa na poczatek


Moja Lenka raczej nie ma jakiś problemów alergicznych, a kukurydzianą bym wolała, bo po ryżowej to się boję że całkiem jej się dupsko "zaklei" 🤨, przez Nutriton robi kupę raz na dwa, trzy dni, a jak dam tego "ryżu" to się zesra raz na tydzień 🤢.


poczekaj jak jabłko zadziala- powiesz znów sra 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
agab napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
a co do kaszek - ryzowa prawie nigdy nie uczula, kukurydziana - czasem tak dlatego bezpieczniej jest dac ryzowa na poczatek


Moja Lenka raczej nie ma jakiś problemów alergicznych, a kukurydzianą bym wolała, bo po ryżowej to się boję że całkiem jej się dupsko "zaklei" 🤨, przez Nutriton robi kupę raz na dwa, trzy dni, a jak dam tego "ryżu" to się zesra raz na tydzień 🤢.


poczekaj jak jabłko zadziala- powiesz znów sra 😁


cały czas czekam 😁
aż się boję, bo nadal zakładam jej te za małe pampersy 😁 😁 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
Basia81 napisał(a):
agab napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
a co do kaszek - ryzowa prawie nigdy nie uczula, kukurydziana - czasem tak dlatego bezpieczniej jest dac ryzowa na poczatek


Moja Lenka raczej nie ma jakiś problemów alergicznych, a kukurydzianą bym wolała, bo po ryżowej to się boję że całkiem jej się dupsko "zaklei" 🤨, przez Nutriton robi kupę raz na dwa, trzy dni, a jak dam tego "ryżu" to się zesra raz na tydzień 🤢.


poczekaj jak jabłko zadziala- powiesz znów sra 😁


cały czas czekam 😁
aż się boję, bo nadal zakładam jej te za małe pampersy 😁 😁 😁.



masz nadzieje że kupsko samo wyjdzie z za ciasnego pampersa i pomaszeruje do kibelka? 😁
kobito bedziesz miała nieżle sprzątania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojej, witam Was

jestem padnieta - od rana cos sie cały czas dzieje. najpierw praca, potem zakupy, obiad w knajpie, wizyta na budowie,- teraz Julka wzieła siostre na spacer a ja mam chwilke dla Was 🙂
Młodej bardzo sie podobała pracująca koparka 😉 gadła strasznie duzo do niej 🤪 Zaraz wkleje fotkę - zobaczycie jaki sajgon na działce 😉

Młoda ulewa po kazdym jedzonku - juz mi ubranek brakuje 😠 Chyba jej zwieksze dawke Nutritonu 🥴 tylko nie wiem na ile a moja lekarka do niedzieli na jakims stazu w Warszawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agab napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
a co do kaszek - ryzowa prawie nigdy nie uczula, kukurydziana - czasem tak dlatego bezpieczniej jest dac ryzowa na poczatek


Moja Lenka raczej nie ma jakiś problemów alergicznych, a kukurydzianą bym wolała, bo po ryżowej to się boję że całkiem jej się dupsko "zaklei" 🤨, przez Nutriton robi kupę raz na dwa, trzy dni, a jak dam tego "ryżu" to się zesra raz na tydzień 🤢.


o kurde, to diwne, moj tez ma nutriton ale sra 3-4 razy dziennie [dlatego tak malo przybiera hehehe] 😉 to po jablku jeszcze mi spadnie z wagi! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...