Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
Basiu trzymam kciuki! a próbowałaś gryzaczków schłodzonych w lodówce?może one troszkę malutkiej ulżą!


Dusia próbowałam ciut pomaga , bidula jeszcze do tego nie mogła kupki zrobic ale wkoncu przed kąpiela się udało.

już mnie to wszystko tak dobija ze dziś pól dnia przeryczałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
dziewczyny szukam nakładki na kibelek dla Agaty i zobaczcie jaką wanienkę znalazłam...przegięcie

http://www.allegro.pl/item1017918998_tummy_tub_wanienka_wiaderko.html


to wygląda jak nakładka do miksera do robienia koktajli i zupek a nie jak wanienka 🤪 masakra, napewno dziecko bedzie bardzo dokładnie umyte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamuski

ake tu cisza dzis 🙂 to dobrze bo nie musze nadrabiac :P

BASIU - JESZCZE RAZ - JESTES SUPER MAMA!!! zycie Ci to wynagrodzi - ja w to wierze ze kazdy dostaje to co sam daje

U nas tez pogoda do d...
Pojechalismy kolo poludnia na male zakupy ktore sie zrobily duze, chyba przesadzilam z iloscia deserkow... ☺️
Dzis mlody wtrabil cala zupke! 🙂 ale w sloiczku jest 125 - to Ty dajesz PINACOLADA 1,5 sloiczka?

Mielismy gosci - znajomy męża z żona i dwojka dzieci - Mati w wieku Ksawcia ale w sumie tamten skonczyl rok i biega juz i w ogole wszedzie go pelno -
laski - niby dzieci grzeczne ale kuzwa jakby tornado przeszlo przez mieszkanie. Zaczelo sie od tego ze oczywiscie nie wpadlam na to ze delicji nei stawia sie nisko tylko gdzie wysoko na polce no i my gadu gadu a dzieci rozniosly czekolade wszedzie! wtarly w obie sofy, w dywan, w meble...okruchy wszedzie, oboje wlazili Ksawciowi do lozka, wszystko co sie dalo zawieszali na karuzeli Ksawcia, wywalili wszystkie jego zabawki, Mati odgryzl nos nowemu misiowi a co najgorsze - ich roceczka 4,5 letnia bawila sie w wydrapytanie dziur w naszej tapecie za sofa!!! 🤢 🤢 Mati zrzucal z polek co sie dalo - cuedem uratowalismy nowego laptopa i nasze papraty...masakra jakas...ja chyba nie bede miec wiecej dzieci - no chyba ze Ksawciu bedzie grzecznym dzieckiem..
I co wiecej - byli u nas ok 2,5 godziny a Mateuszek dar lsie o cycka ok 15 lub wiecej razy [i za kazdym razem dostawal 🤢] - no i budzi sie nadal 3 raz yw nocy! ja bym oszalala!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka jeszcze przejdziesz szkołę ale najważniejsze - jak przychodzą dzieci znajomych nigdy ciastek z czekoladą!!!!!bo jest nie tylko na dzieciach ale wszędzie - najlepsze zapychacze dla dzieci a nie bardzo brudzące to chrupki kukurydziane i ryz preparowany - łatwo go odkurzyć 😉

a co do cyca to masakra, że matka tak sobie pozwala, no ale co człowiek to inne zdanie na ten temat 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczornie 🙂

A jednak pojechaliśmy do Krk! Nie padało! Zaliczyliśmy odpust - młoda ma balonik a Julka wielgachnego lizaka 🤪, a mamusia cukierki (dieta :angry 🙂
Mówię Wam ile Lena ma radości z tego balona - leżała w łóżeczku trzymała go za sznurek i potrzasała raczką a on jej szmerał o sufit 🤪 kurcze, szkoda ze tego nie nagrałam - super to wyglądało, widac było ze zajarzyła ze ma wpływ na ruchy balonika 🤪 Cóż za nowe doświadczenie dla takiego brzdąca.
Potem zaliczyliśmy M1 i udało sie kupic strój kapielowy dla Julki, i jeszcze nieplanowane dzinsy 🤢
Mama z tatą kupili sobie..... po lodzie 🤪

Po powrocie do domu przyjechali niespodziewani goście a jak wyszli to przyjechała siostra z rodzinką 🤪
Przed chwilką siadłam sobie na dupsku 🙃

Teraz siedze i pilnuje aukcji bo walcze o fajne krzesełko dla młodej - jak wygram to sie pochwalę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUSIA - dzieki za rade na przyszlosc - ale to byl nasz pierwszy i ostatni raz - nigdy wiecej znajomych z dziecmi nie zaprosimy 😜 najwyzej wspolny spacer 😉

Caly czas o tym mysle -- dziewczyny - czy ja jestem nienormalna czy cos jest nie halo -
DUSIA - AGAB, PINACOLADA - czy Wy pozwalalyscie dzieciom tak demolowac mieszkania osob ktore odwiedzaliscie? czy to normalne ze prawie 5 letnia dziewczynka wydrapuje mi dziury w tapecie a rodzice nie reaguja?????? zauwazam to nie pierwszy raz ze dzieci - wg mnie - zachowuja sie skandalicznie -a rodzice jakby slepi byli.
Ja chce inaczej wychowywac....da sie..? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
dziewczyny szukam nakładki na kibelek dla Agaty i zobaczcie jaką wanienkę znalazłam...przegięcie

http://www.allegro.pl/item1017918998_tummy_tub_wanienka_wiaderko.html
LOL hehe takie bardziej chyba turystczne 🤪




Tak w ogole to sie witam z wami! i cholera nie mam sił na pisanie ide ise myc i spac bo jestem wykonczona bylismy dzis nad morzem! mała ostatnio mi jakos malo je .. cyce mam non stop przepelnione... nie wiem o co loko... dzis wywietrzyla sie za wszystkie czasy i rodzice tez hehe mielismy dzis piekna pogode!!! az chce sie zyc! teraz jeszcze musze mleko sciagnac bo az bola tak mało upiła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
da sie Jagódka tylko od maleńkiego trzeba zacząć....no i trzeba mieć oczy wokoło głowy żeby zwracać uwagę....my raz nie upilnowaliśmy Agaty i córci koleżanki (3miesiące starsza) i mamy malowidło ołówkowe na ścianie i brak winnego - Agata zgania na Alę, Ala na Agatę 😁 ale od tamtego momentu Agata nie wyniesie już kredki z pokoju i wie, że rysuje sie po kartkach na stoliku i kredki nie mają prawa byc gdzie indziej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, i to z nimi mielismy jechac na wakacje ale chyba jednak juz nie chce... 🤢 caly wieczor siedzialam jak na szpilkach i latalam po mieszkaniu i sprawdzalam co nam uszkodzili... 🤢
i tak analizuje - w sumie - wszyscy znajomi ktorzy maja dzieci w takim wieku ze juz chodza - to w sumie wszyscy na wszystko pozwalaja i nie ma czegos takiego ze rodzic powie NIE WOLNO a dziecko zrozumie ze to nie jest zacheta do zabawy [bo niektore moje kolezanki w ten sposob wlasnie upiminaja dzieci]...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia_P napisał(a):
a tak na marginesie to rodzice nie reagowali? Agata nie jest aniołkiem ale jak jej zwrócimy uwagę (raz może nie wystarczyć 🤢 ) stara się już drugi raz nie robić tego samego. Dużo zależy od rodziców i ich nastawienia...


no wlasnie o tym napisalam w ostatnim poscie - ze rodzice czasem mowia "NIE WOLNO" z usmiechem i tonem takim samym jak mowia "kocham Cie' 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SyLa1205 napisał(a):
o boże Jagoda jestes najnormalniejsza!! ale przypuszczam ze rodzice nie mieli złego zamiaru tylko zapomnieli ze nie są u siebie! dzieci holaa!!


troche mi ulzylo ze nie jestem jedyna "wyrodna" matka na tej planecie - ja nie wyobrazam sobie zeby moje dziecko niszczylo cos nawet u siebie w domu - ale nie dlatego ze mniej kocham tylko dlatego ze kocham nad zycie i chce zeby od poczatku mial jakies zasady i szanowal otoczenie. ale niestety, naprawde WSZYSCY jak sobie teraz przypomne - udaja ze nie widza co robia dzieci..straszne to jest.. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia_P napisał(a):
aaa to chyba się nazywa BEZSTRESOWE WYCHOWYWANIE 🙃 🙃 🙃 🙃


bezstresowe i pozbawione zasad dla dzieci a dla rodzicow mega "stresowe" 😉


a jeszcze mi sie przypomnialo jak bylismy na szczepiecniach - chlopczyk ok 2 lat bil matke po twarzy i wyrywal jej wlosy, kopal wszystko i darl sie tak ze ja sie z mezem nie slyszalam - ot co! bezstresowe wychowanie - cala przychodnia byla zestresowana 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maz teraz cos do mnie mowil - wiec mowie mu - nie mow do mnie jak pisze i Cie nie slucham - na to on - no widzisz mowisz ze za malo rozmawiamy a jak chce to Ty nie masz czasu - powiedzialam mu zeby sobie wzial drugiego laptopa zalogowal sie na brzuszku to sobie pogadamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Dusia_P napisał(a):
aaa to chyba się nazywa BEZSTRESOWE WYCHOWYWANIE 🙃 🙃 🙃 🙃


bezstresowe i pozbawione zasad dla dzieci a dla rodzicow mega "stresowe" 😉


a jeszcze mi sie przypomnialo jak bylismy na szczepiecniach - chlopczyk ok 2 lat bil matke po twarzy i wyrywal jej wlosy, kopal wszystko i darl sie tak ze ja sie z mezem nie slyszalam - ot co! bezstresowe wychowanie - cala przychodnia byla zestresowana 😉


Jagódka to ja się teraz zasmuciłam, bo nie wiem dlaczego ale Agata właśnie się ostatnio taka zrobiła, ze wszystko próbuje wymusić płaczem a jak jej nie wychodzi to macha rączkami, dziś męża uderzyła po buzi bo przełączyliśmy z bajek na tvn...nie wiem skąd u niej to sie wzięło - bo nikt jej nigdy po buzi nie bił a my też się nie bijemy....może to taki wiek?tylko jak taka sytuacja sie zdarza to stawiam ją na baczność i próbuję tłumaczyć...no i nie ulegam z bajakami... 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
maz teraz cos do mnie mowil - wiec mowie mu - nie mow do mnie jak pisze i Cie nie slucham - na to on - no widzisz mowisz ze za malo rozmawiamy a jak chce to Ty nie masz czasu - powiedzialam mu zeby sobie wzial drugiego laptopa zalogowal sie na brzuszku to sobie pogadamy 😉


ja z moim gadam na gg :P bo mi sie zasilacza nie chce do sypialni zanieść 😜 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia_P napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
Dusia_P napisał(a):
aaa to chyba się nazywa BEZSTRESOWE WYCHOWYWANIE 🙃 🙃 🙃 🙃


bezstresowe i pozbawione zasad dla dzieci a dla rodzicow mega "stresowe" 😉


a jeszcze mi sie przypomnialo jak bylismy na szczepiecniach - chlopczyk ok 2 lat bil matke po twarzy i wyrywal jej wlosy, kopal wszystko i darl sie tak ze ja sie z mezem nie slyszalam - ot co! bezstresowe wychowanie - cala przychodnia byla zestresowana 😉


Jagódka to ja się teraz zasmuciłam, bo nie wiem dlaczego ale Agata właśnie się ostatnio taka zrobiła, ze wszystko próbuje wymusić płaczem a jak jej nie wychodzi to macha rączkami, dziś męża uderzyła po buzi bo przełączyliśmy z bajek na tvn...nie wiem skąd u niej to sie wzięło - bo nikt jej nigdy po buzi nie bił a my też się nie bijemy....może to taki wiek?tylko jak taka sytuacja sie zdarza to stawiam ją na baczność i próbuję tłumaczyć...no i nie ulegam z bajakami... 😞 😞


ja sie wlasnie tego obawiam ze teraz sobie moge mowic ze chcialabym tak wychowac czy tak a potem dziecko i tak bedzie sie zachowywac nie tak jakbym chciala i bedzie problem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jeszcze cos mi sie przypomnialo - te dzieci dzisiaj jak wpadly to od razu pozbieraly z calego mieszkania wszystkie zabawki ktore ze wzgledu na wiek Ksawcia nie zostaly nawet jeszcze do konca odpakowane... - czy dziecko nie powinno wiedziec ze najpierw trzeba zapytac czy moze sie tym pobawic..? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - szok!!! Do mnie ci ludzie nie mieliby wstępu !
Mojej Julce 1 jedyny raz zdarzyło sie popisać po scianie - u nas na wtedy świeżutkim mieszkaniu ale troszke ja tu usprawiedliwie bo wg mnie nie było to zamierzone poniewaz nie zrobiła tego kredka czy pisakiem tylko przejechała po ścianie zabawką z kinder-niespodzianki a że krasnal miał czerwoną czapeczkę to została czerwona krecha. Ale wystraszona była bardzo bo wiedziała ze sie źle stało. Nigdy wiecej nic takiego sie nie zdarzyło a tymbardziej u kogos w domu !!! Wg mnie kwestia wychowania !!! Dasz radę !!!

Wygraliśmy aukcję !!! Kurde , co adrenalina robi z człowiekiem 🤢 Obiecywalismy sobie że max 300zł damy no ale ktos przebił w ostatniej minucie i maz podbił jeszcze i wygrał za 355. Ale i tak uwazam ze warto. zakochałam sie w tym krzesełku jak tylko je zobaczyłam. szukałam niekolorowego ( w przeciwienstwie do Was 😉 ) i dobrej jakości a ponieważ kupując wózek nie zawiodłam sie na wykonaniu to mam nadzieję że i krzesełko bedzie w podobnym standardzie 🙂 No i oczywiscie mam nadzieje ze nie bede kiedys miała problemów ze sprzedaniem go 🙂
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1024741862
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
...i jeszcze cos mi sie przypomnialo - te dzieci dzisiaj jak wpadly to od razu pozbieraly z calego mieszkania wszystkie zabawki ktore ze wzgledu na wiek Ksawcia nie zostaly nawet jeszcze do konca odpakowane... - czy dziecko nie powinno wiedziec ze najpierw trzeba zapytac czy moze sie tym pobawic..? 🤢


co do tego to przy takich małych to problem...choc ta dziewczynka wg mnie to juz powinna...mały nie bo jeszcze za bardzo takich spraw nie rozumie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Dusia_P napisał(a):
aaa to chyba się nazywa BEZSTRESOWE WYCHOWYWANIE 🙃 🙃 🙃 🙃


bezstresowe i pozbawione zasad dla dzieci a dla rodzicow mega "stresowe" 😉


a jeszcze mi sie przypomnialo jak bylismy na szczepiecniach - chlopczyk ok 2 lat bil matke po twarzy i wyrywal jej wlosy, kopal wszystko i darl sie tak ze ja sie z mezem nie slyszalam - ot co! bezstresowe wychowanie - cala przychodnia byla zestresowana 😉


a jak sobie przypomne odcinki nianii, to tam bylo duzo takich akcji i tu chodzilo o to ze mama nie umiala sobie dac rade, chciala ale nie wiedziala bo dziecko mialo wysoki temperament 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...