Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tak w ogóle to dziś w końcu zaliczyłyśmy spacer i to nie byle jaki 3h .Ja zrobiłam wuchtę zakupów i się dziwię jak to wszystko wniosłam do domu(2 piętro),bo ledwo pchałam wózek 😜4 ciężkie siaty i dziecko na ręku a i jeszcze napakowana torba od wózka-pogięło mnie chyba,a tatuś wraca do domu z pustym plecaczkiem 😉

Wczoraj miałam ochotę wystawić młodą za drzwi tak mnie irytowała,a dziś mogłabym ją tulić i całować cały czas taka pocieszka,szczególnie jak zacznie pluć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Pojechalismy z Mlodym zobaczyc na stoliki - poniewaz stoliki byly akurat na pietrze no to Mlodego wzielismy na rece i tu nas zaskoczyl - ni stad ni zowad zaczal sie smiac na glos 🙂 chichral sie tak dobra chwile - 🙂 🙂 my w szoku 🤪 bo w sumie to tylko raz sie tak zasmial i to M. musial sie nameczyc zeby go rozsmieszyc 🙂 Dzieci sa smieszne i zaskakujace 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Pojechalismy z Mlodym zobaczyc na stoliki - poniewaz stoliki byly akurat na pietrze no to Mlodego wzielismy na rece i tu nas zaskoczyl - ni stad ni zowad zaczal sie smiac na glos 🙂 chichral sie tak dobra chwile - 🙂 🙂 my w szoku 🤪 bo w sumie to tylko raz sie tak zasmial i to M. musial sie nameczyc zeby go rozsmieszyc 🙂 Dzieci sa smieszne i zaskakujace 🙂


Jagódka moja tak dostała nagle ataku śmiechu jak bylam z nią w pracy, śmiala sie jak nakrecona chyba z pare minut, a na 1 stanowisku jakaś kobita płakała że nie moze rat spłacac. myśłałam ze padne ☺️ 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basiu Vanesska rewelka - taki buntownik z tą łyżeczką 🙂 a paluszki to najlepsza przekąska pod słońcem
Misiamamy Nadunia śliczniutka
Jagodka ja takie darcie mam jak Maja przeoczy porę snu i potem jej ciężko zasnąć i dodatkowo dołącza do niej Agata bo nie wie co się siostrze dzieje i wtedy też ryczy - no i w tej chwili moje macierzyństwo staje pod znakiem zapytania bo z chęcią bym je zostawiła i wyszła, bo cierpliwość gdzieś się zgubiła 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ello

jestem, dziekuję za oklaski 🙂

Bylismy u pediatry. Lena wazy 7180g. i po kolei:
1. ma słabe miesnie grzbietu mimo iz spi na brzuchu - otóż przez to ona kładzenie na brzuchu odczytuje jako sygnał do spania a nie do "ćwiczenia" i stąd problem 🤢 Poza tym przez to ze śpi na brzuchu to w ciagu dnia nie miałam sumienia jej juz dodatkowo tym "meczyc" no i chciałam tez popatrzec jak wygląda dziecko leżące od przodu a nie tylko widok wypietej pupy 🤢 No i od jutra kłaś ja mamy jak najczęściej w czasie czuwania na brzuch i stymulowac od jak najwyzszego podnoszenia głowy 😉

2. kaszki - mamy sobie odpuścić poki co poniewaz kaszka zwieksza kalorycznosc posiłku a to Lenie akurat niepotrzebne 😜 Poza ty wg mojej p.doktor to w cale nie powinno wyglądac tak ze kazda flache zageszczamy kasza tylko powinnien to byc 1 posiłek zamiast mleka w formie dosc gestej kaszki podawanej łyżeczką. Mimo to kaszke na razie odstaiwmy.

3. Zupki - koniecznie od jutra przyłożyc sie do zupek - Lena MUSI zjadac codziennie 1 zupke zamiast 1 flachy. ma wtrabic cały słoiczek - mamy na to 2 tyg (na dojście do ilości 1 słoiczka bo poki co udawało nam sie zaledwie kilka łyżeczek z czego połowa lądowała na śliniaku albo na mnie 🤢). Jak nie bedzie chciała łyżeczka to rozcienczyc i podac przez cumel a jak sie przyzwyczai do smaku to przejsc na łyżeczkę ! Wazne to o tyle ze 4 miesieczne dziecko musi otrzymywac witaminy zawarte w jarzynach.

4. Deserki - podawac ale nie zamiast posiłku a jako deser czyli miedzy posiłkami. Mozna zastapic porcja soku owocowego. Dziennie powinna przyswoic 150g produktow owocowych.

5. Zrezygnowac z herbatek na rzecz wody!

To chyba tyle z wiadomości dietetycznych. jutro jade na zakupy po różniste zupki i zupeczki - bedziemy sie uczyc je jeść i testowac które Księżniczce najbardziej podejdą 😉
Oczywiście w poczekalni u lekarza walnęła kupsztala wiec wizyte rozpoczeliśmy od przewijania 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
Ello

jestem, dziekuję za oklaski 🙂

Bylismy u pediatry. Lena wazy 7180g. i po kolei:
1. ma słabe miesnie grzbietu mimo iz spi na brzuchu - otóż przez to ona kładzenie na brzuchu odczytuje jako sygnał do spania a nie do "ćwiczenia" i stąd problem 🤢 Poza tym przez to ze śpi na brzuchu to w ciagu dnia nie miałam sumienia jej juz dodatkowo tym "meczyc" no i chciałam tez popatrzec jak wygląda dziecko leżące od przodu a nie tylko widok wypietej pupy 🤢 No i od jutra kłaś ja mamy jak najczęściej w czasie czuwania na brzuch i stymulowac od jak najwyzszego podnoszenia głowy 😉

2. kaszki - mamy sobie odpuścić poki co poniewaz kaszka zwieksza kalorycznosc posiłku a to Lenie akurat niepotrzebne 😜 Poza ty wg mojej p.doktor to w cale nie powinno wyglądac tak ze kazda flache zageszczamy kasza tylko powinnien to byc 1 posiłek zamiast mleka w formie dosc gestej kaszki podawanej łyżeczką. Mimo to kaszke na razie odstaiwmy.

3. Zupki - koniecznie od jutra przyłożyc sie do zupek - Lena MUSI zjadac codziennie 1 zupke zamiast 1 flachy. ma wtrabic cały słoiczek - mamy na to 2 tyg (na dojście do ilości 1 słoiczka bo poki co udawało nam sie zaledwie kilka łyżeczek z czego połowa lądowała na śliniaku albo na mnie 🤢). Jak nie bedzie chciała łyżeczka to rozcienczyc i podac przez cumel a jak sie przyzwyczai do smaku to przejsc na łyżeczkę ! Wazne to o tyle ze 4 miesieczne dziecko musi otrzymywac witaminy zawarte w jarzynach.

4. Deserki - podawac ale nie zamiast posiłku a jako deser czyli miedzy posiłkami. Mozna zastapic porcja soku owocowego. Dziennie powinna przyswoic 150g produktow owocowych.

5. Zrezygnowac z herbatek na rzecz wody!

To chyba tyle z wiadomości dietetycznych. jutro jade na zakupy po różniste zupki i zupeczki - bedziemy sie uczyc je jeść i testowac które Księżniczce najbardziej podejdą 😉
Oczywiście w poczekalni u lekarza walnęła kupsztala wiec wizyte rozpoczeliśmy od przewijania 😜


Ciekawe to co piszesz i przydatne-Małgosia wczoraj dostała zupkę i dziś właśnie zamiast mleczka-zjadła pół słoiczka a po godzinie zawołała i tak o flachę i zjadła 150ml z czego 20ml wylądowało potem na mnie-zwymiotowała,a wieczorem też dostała flachę,znów zjadła 150 i wyrzygała kolejne 20ml razem z małą ilością zupki 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja umarlam ze smiechu przed chwila - Ksawciu maruda przeokropna dzis! po kapieli zostawilam panow samych i niech sobie radza. Ksawciu przez caly dzien dzis nie chcial jesc i max zjadal 90. Teraz po kapieli dostaje z flache z kleikiem - wtrabil 160 i drze sie o wiecej - dorobilam mu 60 - DRZE SIE O WIECEJ- dorobilam 60 i sie zerzygal 🙃 🙃 🙃 ja dostalam znowu glupawy i oni obaj sie na mnie patrzyli jak na idiotke bo cala podloga, lustro, tatus zarzygani a ja sie poplakalam ze smiechu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy zupke jarzynowa ze swiezych warzyw bobowity i tak jest marchewka, ziemniak ,seler i sok z winogron i sie wstrzymalam jeszcze... Zastanawiam sie jaka jest roznica miedzy zupka a nie zupka - bo np. marchewka plus ziemniak to co to jest 🤢? albo ziemniak plus szpinak? i to i to to zmiksowane warzywa wiec jaka roznica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 zupki BOBOVITY po 4 mies:
http://bobovita.frisco.pl/catalog/group/03130203/types/0062000

OBIADKI BOBOVITY po 4 mies:
http://bobovita.frisco.pl/product/5900852008511/BOBOVITA_Obiadek_Ziemniaczki_ze_szpinakiem___po_4_miesiacu.xhtml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
My mamy zupke jarzynowa ze swiezych warzyw bobowity i tak jest marchewka, ziemniak ,seler i sok z winogron i sie wstrzymalam jeszcze... Zastanawiam sie jaka jest roznica miedzy zupka a nie zupka - bo np. marchewka plus ziemniak to co to jest 🤢? albo ziemniak plus szpinak? i to i to to zmiksowane warzywa wiec jaka roznica?


skład zupki z gerbrta: marchew, woda, pietruszka , seler, skrobia kukurydziana, olej niskoerukowy. nie ma w nich soku z winogron więc może Ksawciu by zasmakował 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia81 napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
My mamy zupke jarzynowa ze swiezych warzyw bobowity i tak jest marchewka, ziemniak ,seler i sok z winogron i sie wstrzymalam jeszcze... Zastanawiam sie jaka jest roznica miedzy zupka a nie zupka - bo np. marchewka plus ziemniak to co to jest 🤢? albo ziemniak plus szpinak? i to i to to zmiksowane warzywa wiec jaka roznica?


skład zupki z gerbrta: marchew, woda, pietruszka , seler, skrobia kukurydziana, olej niskoerukowy. nie ma w nich soku z winogron więc może Ksawciu by zasmakował 🙂



no wlasnie doczytalam...cholera...a ja mam tylko z bobovity :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
My mamy zupke jarzynowa ze swiezych warzyw bobowity i tak jest marchewka, ziemniak ,seler i sok z winogron i sie wstrzymalam jeszcze... Zastanawiam sie jaka jest roznica miedzy zupka a nie zupka - bo np. marchewka plus ziemniak to co to jest 🤢? albo ziemniak plus szpinak? i to i to to zmiksowane warzywa wiec jaka roznica?


drugie danie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
My mamy zupke jarzynowa ze swiezych warzyw bobowity i tak jest marchewka, ziemniak ,seler i sok z winogron i sie wstrzymalam jeszcze... Zastanawiam sie jaka jest roznica miedzy zupka a nie zupka - bo np. marchewka plus ziemniak to co to jest 🤢? albo ziemniak plus szpinak? i to i to to zmiksowane warzywa wiec jaka roznica?


skład zupki z gerbrta: marchew, woda, pietruszka , seler, skrobia kukurydziana, olej niskoerukowy. nie ma w nich soku z winogron więc może Ksawciu by zasmakował 🙂



Super! Tylko seler podobno bardzo uczula! 😞.

Ja dziś ugotowałam sama zupkę dla Lenki, dałam tylko marchew, ziemniaki i por.
Wyszła przepyszna!!! 🙂
Dużo lepsza w smaku niż słoiczki.
Zjadła pół słoika po przecierze pomidorowym, bardzo jej smakowało i jestem zadowolona, bo zrobiłam nie za gęstą, a jak dawałam jej jarzynową ze słoiczka to była zbyt gęsta i dlatego pewnie tak ostatnio mi się dławiła 🤨.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
My mamy zupke jarzynowa ze swiezych warzyw bobowity i tak jest marchewka, ziemniak ,seler i sok z winogron i sie wstrzymalam jeszcze... Zastanawiam sie jaka jest roznica miedzy zupka a nie zupka - bo np. marchewka plus ziemniak to co to jest 🤢? albo ziemniak plus szpinak? i to i to to zmiksowane warzywa wiec jaka roznica?


skład zupki z gerbrta: marchew, woda, pietruszka , seler, skrobia kukurydziana, olej niskoerukowy. nie ma w nich soku z winogron więc może Ksawciu by zasmakował 🙂



mojej smakowała i to bardzo 🙂chyba HIPP ma największy wybór po 4 miesiącu-jutro jadę zakupić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agab napisał(a):
Basia81 napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
My mamy zupke jarzynowa ze swiezych warzyw bobowity i tak jest marchewka, ziemniak ,seler i sok z winogron i sie wstrzymalam jeszcze... Zastanawiam sie jaka jest roznica miedzy zupka a nie zupka - bo np. marchewka plus ziemniak to co to jest 🤢? albo ziemniak plus szpinak? i to i to to zmiksowane warzywa wiec jaka roznica?


skład zupki z gerbrta: marchew, woda, pietruszka , seler, skrobia kukurydziana, olej niskoerukowy. nie ma w nich soku z winogron więc może Ksawciu by zasmakował 🙂



Super! Tylko seler podobno bardzo uczula! 😞.

Ja dziś ugotowałam sama zupkę dla Lenki, dałam tylko marchew, ziemniaki i por.
Wyszła przepyszna!!! 🙂
Dużo lepsza w smaku niż słoiczki.
Zjadła pół słoika po przecierze pomidorowym, bardzo jej smakowało i jestem zadowolona, bo zrobiłam nie za gęstą, a jak dawałam jej jarzynową ze słoiczka to była zbyt gęsta i dlatego pewnie tak ostatnio mi się dławiła 🤨.


pamietaj o dodawaniu tłuszczu do zupki 🙂 Czytalam ze to najczestszy blad - do zupek ktore sie samemu przygotowuje 🙂 Tluszcz w postaci wysokiej jakosc oliwy z oliwek z 1 tloczenia lub super maslo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...