Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam Laski.....Ja zaraz mykam do dentysty....jak zwykle cykora mam......Ja mam usg dopiero koło 8 mies....więc pewnie nie na tej co będzie....tylko na następnej wizycie......Mój maluch się rusza,ale strasznie mało....jak były te upały to wariował jak szalony....a teraz to z 2 razy kopnie i cały dzień nic.....Trochę sie martwię tym....ale jak się rusza to nie ma co panikować....może zmienił pozycję....???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no wlasnie moze zniemil pozycje bo jak mnie kopala w kregoslup to mniej niz teraz bo odrocila sie ... nie marwt sie ja tez sie zamrtwialam i czekalam na jakies ruchy ...jest ok 😘 i powodzenia u dentysty ja tez bede szla musze sie isc zapisac uwii...a tez neiu lubie 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już jestem....heheh....gin i dentystę mam 5min drogi od domu....tak po sąsiedzku...Mój gin robi 3xusg za cała ciążę....Ja miałam w 8tc...12tc...i 16tc.....a w18 to sama poszłam do innego,bo moja dr nie mówi nikomu płci....i każdej mamie na pytanie co będzie....odpowiada....zdrowy dzidziuś.....pózniej robi dopiero w 8mc....Dziewczyny podobno nie ma potrzeby robić częściej....widzicie nawet ta moja połówkowego usg nie robi.....Podobno nie ma 100%gwarancji,że to nie szkodzi Maluchowi....Czytałam gdzieś,że podczas usg Dzidziuś słyszy straszny pisk....jakby przejeżdżjący pociąg lub samolot....dlatego niektóre Dzidziusie tak szaleją podczas usg.....wierzgają nóżkami....podskakują.....Mi nie zależy na tym żeby mieć za każdym razem usg....nawet moja siostra w Londynie chodziła do prywatnej kliniki i tam jej robili 3 xusg.....tylko,ze tam ciążę stwierdza się dopiero po 12tc.....na podstawie usg.....tam się nie ratyje wogółe dzieci przed 12tc....a pózniej nawet jak masz krwawienie a ciąża jest przed 24tc to też Cię odrazu nie przyjmą na oddział.....wogóle chore to....jak ja słyszałam,że miojej siory koleżanka Angielka 3 ciąże usunęła.....w tym ostatnią chyba w 25tc.....wyobrazacie sobie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo...wszyscy sobie poszli 😞

Marzi dzięki za zaproszenie...Maxara normalnie zazdroszczę ci energii ☺️ Mi to się nic nie chce heh...strasznie mi gorąco i czuję się jak słoń.

Muszę gdzieś na spacer wyruszyć bo ocipieć można w domu tak siedzieć 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... 🙂
Ale mam dzis zły dzien...strasznie gorąco i zle sie czuje... 😞 a miałam isc do miasta...chyba sobie odpuszcze bo nie wiem czy dam rade... 😞
Przepraszam ze sie nie rozpisuje...ale nie mam siły 😞
Pozdrawiam was i zycze wam udanego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniczek myśl pozytywnie....wmawiaj sobie,że jesteś motylkiem....albo,że masz anoreksję(bez urazy dla anorektyczek):laugh: Ja dzisiaj kupiłam ładny kombinezonik z mamas papas(uwielbiam tą firmę)...ale niebieski......kłócę się z mężem ,że będzie chłopak,a on z moją Mamą,że dziewczynka na 1000....on mówi,że wie co zrobił...a ona,ze mam jakieś plamy,a to na dziewczynkę wróży.....Malinka nie obraz sie ale coś czuję,że TY chyba w jakąś deprechę wpadasz....w czym mogę Ci pomóc???trochę się na tym znam.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie cos ostatnio ze mna nie tak... 😞 złe samopoczucie mnie dobija... 😞 poprostu to moja pierwsza ciaza i nie wiedzialam ze bedzie mi az tak ciezko... 😞 ale dam rade...dzidzia mi to wszystko wynagrodzi... 🙂juz sie nie moge doczekac... 🙂 bo u mnie to jest tak ze mam straszne lęki...dwa razy poronilam i teraz sie ciagle boje o malenstwo... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na położna...fajnie ze przyjdzie...posłucham dzidzi serduszka...i porozmawiam z nia troszke o moim złym samopoczuciu... 🙂 a pozniej jade do siostry...kupiła mi podobno sliczny kocyk dla dzidzi...wiec humorek mi poprawiła...hihi 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malinko na szczęście jesteśmy tak skonstruowane,że roli Mamusi nie musimy sie uczyć....to przychodzi samo......Kiedy pierwszy raz spojrzysz swojemu Maluszkowi w oczy....będziesz wiedziała co robić.....Między Matką,a dzieckiem jest tak specyficzna wiez,ze tego nawet naukowcy nie sa w stanie pojąć.....szczególnie u kobiet po porodzie....wiele było takich przypadków,że Matka wiozła instynktownie dziecko do lekarza,czy na badania,bo mimo zapewnień lekarzy ona czuła,że coś jest nie tak.....Według mnie Kobieta,która pragnie Dzidziusia.....dba o siebie w ciąży....jest już w 99% odpowiedzialną i mądrą mamą....pozostały 15przyjdzie jak utulisz Maluszka.....Na pewno wszystko będzie dobrze Malinko.....Myśl o tym w ten sposób,że swój przydział złych zdarzeń już wyczerpałaś....a teraz będzie dobrze....Dzidzia rośnie rozwija się.....poza tym największe zagrożenie już minęło i nawet gdyby dzidziuś już pchał się na świat to będzie tylko wcześniakiem....jakich tysiące.....ale zdrowym,ślicznym i kochanym,ale wątpię żeby to którąś z nas spotkało.....Jestem pewna,że dasz radę....że wszystkie damy radę....a mój Maluch teraz aż wariuje w brzuszku.....Pewnie pozdrawia Twojego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
U mnie strasznie goraco siedze nic nie robie a jestem cala mokra ...
Malinka nie martw sie napewno wszystko bedzie dobrze,ja tez sie boje porodu i tego co bedzie potem ale mysle pozytywnie MUSI BYC DOBRZE!!!
Ja to zaraz zmykam jade w odwiedziny do tesciowej pozniej do znajomych ,milego popoludnia... 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie wrcoilam od doktora...dzis mnie on tak wku.... sorry za wyrazenie ale mnie strasznie zdenerwowal co za imbecyl glupi cisnienia mi nei zmierzyli bo zepsul sie aparat - tylko takie cos moze byc w sluzbie zdrowia 😉 ale mniejsza o to bo i tak sobie sama mierze w domu cisninie... usg mi nie zrobil bo ccos tam sie z nim stalo no myslalm ze mnie powali jeszcze opierniczyl mnie ze biore nie te witaminy co mi przepisal bo feminatal ma za duzo witaminy a a wyniki powiedizla ze mam dobre mnorlanie przyszlam taka zla!!! ze siedze i placze co za gnoj dobrze ze chociaz mnie zbadal 😲 mysle czy by nie zapisac sie do ginekolga prywatnego ino czy to mi sie jeszcze oplaca?? dosyc z etaki upal bo 32 stopnie to taki maly karzel przyjdzie i wkunwi czlowieka sorry musialam sie gdzies wyladoac bo moj mi nie zadzwonil ani nei napisal wiadomosci od rana wiec ja mu tez nie pisze a niech mnie cmoknie w poslada

dzis jestem zlllaaaaaa ( od poludnia) 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia relaks.......lekarze to nie wyrocznia.......oni nie doszli jeszcze do tego poziomu ewolucji...żeby stwierdzić,ze się czasem mylą(na szczęście).......nie warto ich tak za bardzo słuchać......ale według mnie jak lekarz jest niegrzeczny to trzeba mu zwrócić uwage....ale wtedy to lepiej zmykać i szukać innego.....bo jak się zemści....????a oni niestety tak mają,że nienawidzą jak sie im zwraca uwagę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i tak dalej jestem zla ide cos zjeesc ...dobrze ze chociaz waga im chodzi!! przytylam 2,7 kilo w ciagu 3 tygodni wiec dobrze ...ehhh co do tych lekarzy to ja nie mam sily ... szkoda mowic i sie stresowac na nic nie mam ochoty moze sobie zrobie frytek na poprawke humoru bo uz dawno nei jadlam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smaczności Niunia...ale się zagotowałaś,no można nieźle się wpienić jak idzie nie tak jak zaplanowałyśmy...
Ja właśnie niedawno wróciłam z plaży...dzieciaki się kąpały a ja schłodziłam swoje stopy 😉
Duchota taka że pewnikiem burza przywali
Maxara dzięki za pocieszenie...nie chodzi mi o to że jestem gruba bo z tym sobie poradzę tylko że czuję się ociężała no jak chodzę to sapię jak lokomotywa :laugh:
Chyba niestety wychodzi tu mój wiek hehe bo jak chodzilam w ciąży 13 lat temu to śmigałam zupełnie inaczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no frytki juz jadlam a teraz jem fasolke szparagowa na maselku z bulka tarta jutro pojade na dzialke to uzbieram wiecej i sobie rowniez zrobie ide zaraz pod prysnic cieplota straszna ...Moj dzwonil i powiedzial ze mam sie nei denerwowac ....bo ten moj lekarz do mnei pani chce zaszkodzic dziecku biorac te witaminy!! tam jest za duzo witaminy a i mi mwoi ze jak przepisuje falvit to falvit ...ale co to za roznica jak w falvicie tz napewno jest witamina a i tak wogole to ten feminatal jak ma zaszkodzic skoro to witaminy dla kobiet w ciazy!!!no bez jaj przeciez sa one testowane tak to by ich nei wypuszczono na rynek ja mysle ze moze moj lekarz ma podpisane z apteka albo jakas firma umowe i dlatego przepisuje falvit 😉 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz Niunia a mój gin powiedział że falvit to sobie może mój mąż brać bo to witaminy dla kobiet ale niekoniecznie w ciąży 🤪 🤪
Co lekarz to opinia...ja biorę feminatal i gin nic przeciw nie miał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny...
Znów zapowiada się duchota...wczoraj dwa razy błysnęło i po burzy ufff 🤔

Nic mi się nie chce jeść w taką duchotę...wczoraj ugotowałam zupę i nawet jej nie tknęłam za to mogę w każdej ilości jeść owoce i jogurty...mam nadzieję że to wystarczy maluchowi.

życzę miłego dnia i ślę buziaczki dla brzusiów 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Laski-upał,że ja p........ 😉 gdyby nie mój stan to pewnie bym sie cieszyła i od rana byczyła na basenie lub nad rzeką....a tak?trzeba się chronić przed słońcem,bo można się łatwo odwodnić....lub co gorsze udaru dostać....już 3 moich znajomych w szpitalu z udarem wylądowało,w tym jednemu w nocy noga..ręka zdrętwiała i mowę stracił....leży nieprzytomny......Uważajcie Dziewczyny,bo My mamy jeszcze jednego pasażera na gapę.....a on jest teraz najważniejszy.....Buziaki i w miarę do zniesienia dnia życzę.....a najlepiej burzy:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...