Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy zwróciłyście uwagę ale np kwietniówki zaczęły rodzić w marcu,czerwcówki w maju a sierpniówki w lipcu hi,hi,hi.Ciekawe czy my zaczniemy we wrześniu.Największą szansę to mamchyba Malinka ze swoim terminem.No ale przed nami cały sierpień i co słyszałam to zapowiada się gorący i słoneczny...ciężko pewnie będzie ufff...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Mojadzidzia w 28 tygodniu wazyla 1430 gramow. Nastepna wizyte mam dopiero 17 sierpnia.Troszke sobie poczekam az znowu zobacze mojego szkraba. A co do terminu to ja mam na 14 pzdziernika. Zobaczymy jak to bedzie. Niby wszystkie mamy wieksze dzieciaczki wg USG 🙂
A jak tam ruszaja sie wasze maluszki??? Moj juz tak nie kopie tylko sie wypina i wystawia rozne czesi ciala i mam takie smieszne gorki 🙂Troche to bolesne jest zwlaszcza, ze upodobal sobie tylko prawa strone brzuszka. Mam wrazenie, ze mam tam juz wielkiego krwiaka, bo od kilku tygodni daje tylko w tem bok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey dziewczynki ja tez jestem ciekawa ile wazy moja Niunia wczoraj bylam w ikei musialam sie pokusic i kupilam wielkie sloneczko do malej do pokoju - lampa i kolderke podusie zabaweczki takie pioerdolki bo juz praktycznie wszystko mam ...ja wiem ze urodze wczesniej ino sie marwtei czy nie za duzo wczesnie gdyz jak chodze to czuje skurcze a dzidzia jest bardzo barzd barzdo nisko!!! mam wrazenie jak by miala mi wypasc ...ale moze dlatego ze jest juz ciezka i dlatego macie tez takie uczucie ?? 🤔

Moja niunia dziennie budzi mnie o 7 rano tak jak ciebie maxaro rownzo jak w zegarku czasem o 6 55 no ale zawsze tak samo hehe oby tak samo bylo po porodzie 🙂 a spac idzie o 22 i potem o 1 w nocy pare razy sie przewierci jak wstane siku i o 3 jak wstane siku to tez sie pare razy pokreci ale ja mowie tak - teraz myszko pora spac i odrazu cisza hahah ciekawe czy po porodzie bedzie tak reagowac...
Ogolem to taka jestem zla... 😞 i smutna... 😞 mial dzis moj przyjechac a przyjezdza dopeiro jutro ...13 sierpnia mamy 3 lata ze soba hehe a dzis ide z tesciami na Chińszczyzne na miasto mniam...mniam... 🙂 aha kupilam wczoraj taki sliczny kombinezonik dla malej o bozee 🙂 taki słitasny 🙂 rozowiutki a 2 bialy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamcie...

właśnie zjadłam obiadek i nie mogę się ruszyć heh ☺️
A tutaj tak pusto....czy wam też szwankuje forum?Ja nie wiem co tu za bałagan nastał...
czeka mnie jeszcze zakup książek dla dzieci do szkoły,tak zaabsorbowana ciążą jestem że prawie zapomniałam o szkolnej wyprawce hi,hi...
Wczoraj się zarejestrowałam na USG na 12 sierpnia i zobaczę mojego synusia...ciekawe czy jest duży ...
coraz częściej myślę o porodzie - jak to będzie i kiedy 🤪 i nie mogę się doczekać...
Buziaki dla brzuszków 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Laseczki....ja też nie mogę się doczekać usg...ale postanowiłam,że nie będę robić nadprogramowego....a moja dr.przewiduje 3 w ciąży,a ja i tak już 4 miałam...pewnie jeszcze jedno przede mną,może na kolejnej wizycie 19(ja chodzę co 3 tyg,ale na L4 jestem)......Mój Dzidziuś też bardzo nisko jest,bo w środę jak mnie badała,to się pytała czy często siusiu chodzę,bo mi leży praktycznie na pęcherzu....To zależy....nieraz idę ok 23 przed spaniem i wytrzymuje do 5,6rano....a nieraz łażę ze 3 razy....ale to rzadko,bo w sumie taki maraton miałam pierwszy raz tej nocy......brzuszek mnie dołem nie boli...za to mam takie kłucie pod żebrami...jakby kolka...chyba ucisk na podroby 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi zios chyba uciska jajnik bo task mnie boli i to lewy dzis tak sie wierci ze glowe jej wodac reke tak wystajaca w nocy mnei to obudzilo
bo zamiast kopac to sie tak wlasnie jak by wybija ... ja wizyte m,am na 12 zobaczymy kiedy moj zorbi mi zas usg a jak nie to chyba pojde prywatnie ...zobaczymy ile bedzie wyplaty w tym meisiacu :P hehe bo moj ma dostac podwyzke zobaczymy jak to będzie az czekam z nieniecierpliwiona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki ale sie ucieszylam 🙂 wiecie co dostalismy na prezent od szwagierki chlopaka?? 🙂 🙂
taki zestaw niemienckiej firmy 5 w 1 🙂
sterylizator parowy
woki toki(nie wiem jak to sie pisze)
podgrzewacz
smoczek z termometrem
i torbe ktora utzrymuje cieplo z ceratka do przebierania 🙂
polecam wam probolwam juz i sprawdza test
moznqa zakupoic z saturnie gwaranjca na rok 🙂 wiec juz wszystko maamy musze jeden podgrzewacz sperzedac;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,hej...
byłam dzisiaj z mężem na spacerze po jarmarku...upał,duchota i teraz źle się czuję bleee 😞
Strasznie boli mnie głowa...chyba się przegrzałam
W nocy też nie mogłam spać,chyba do 4 się kulałam ufff...coraz ciężej...
pozdrawiam laseczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,hej...
byłam dzisiaj z mężem na spacerze po jarmarku...upał,duchota i teraz źle się czuję bleee 😞
Strasznie boli mnie głowa...chyba się przegrzałam
W nocy też nie mogłam spać,chyba do 4 się kulałam ufff...coraz ciężej...
pozdrawiam laseczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to super Niunia....fajnie dostawać prezenty....a podgrzewacza nie sprzedawaj....przecież kupiłaś go za grosze....zostaw sobie,bo się przyda....zanieś np.do Mamy lub Teściowej,to nie będziesz musiała nosić za każdym razem.....Moniczek niestety końcówka ciąży przed nami i będzie coraz ciężej.....ja dzisiaj pomagałam Mężowi i rodzicom układać drzewo na zimę do palenia,ale na siedząco bo mnie pod żebrami boli jak kolka....a teraz grila robimy...mniam....pstrągi...karczuś....skrzydełka...kiełbaska....boczus....kukurydza i sosik tzatziki.....:laugh: z doskoku z Wami pogadam.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey dziewczynki ja wlasnie wstalam i zjadlam od wczoraj tak mnie boli po lewej strony ze wczoraj azsie poplakalam chyba siedzi mi na jajniku ałłłaaaaa...Maxaro chyba masz racje poprostu zaniose do mamy albo dam kuzynowi bo jemu tez sie urodzi dzidzia w marcu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć...u mnie zaś słoneczny dzień,temperatura ma przekroczyć 30 stopni więc wyjdę z domku dopiero na wieczór 😞
Strasznie boli mnie biodro....aż w nocy nie mogę spać,a tu jeszcze 2,5 miesiąca.
Muszę się wybrać na zakupy jakieś bo mi się zachciało arbuza hi,hi :laugh:
Życzę wszystkim miłej niedzieli !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja nie wiem wszyscy sie potracili natalko malinko maxaro!! i wogole wszyscy gdzie wy jestescie?? 🥴 🥴
wrcoilam z grila dzien spedzilam caly z Skarbem moim 🙂 i teraz nocne szalenstwo cala paczka lodow nesqik dla mnei 🙂 🙃 🙃 🤪 🤪 tak z a mna chodzily mniam
dzis w nocy zas moj skarb jedzie... dziewczyny ostatnio tak spuchalm ze roszac sie nie umie nie mowiac juz o lozkowych sprawach hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Niunia...ani żywej duszy co?Ja też mam ostatnio taki apetyt że strach potem na wagę wejść heh ☺️
Lody to bym jadła tonami a konkretnych obiadów to nie mam ochoty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja lody raz na jakis czas jak jest cieplo bo co jak co ale sa niezdrowe 🥴 no ale patzrac to wszystko jest niezdrowe 🙂 wiec taka ucvzta jest ok ja wczoraj bylam na obiedzie w chinskiej restauracji bo uwielbiam chinszczyzne i zjadlam 5 sajgonkow kurczaka w kokosie 🙂 wolowine na slodko makaron sojowy jakies 2 surowki jedna z sezamem byla boska i kurczaka po wietnamsku pychotka a na desr prazynki krabowe uwielbiam 🤪 🤪 🤪 🤪 ja nie wstaje na wage do 12 sierpnia hehehee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam....
Faktycznie przez to lato troszeczke mniej brzuszkow...
ja przewaznie wpadam zobaczyc co piszecie ,ale jakos na odpowiedz weny brak..ale staram sie byc na bierzaco..
jak tam u was przygotopwania do narodzin??Robicie juz jakas wyprawke??
jak sie czujecie??Bo ja nie nawidze slonca wiec ciezko mi bardzo w lato.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o madziu jak dawno cie u nas nie bylo 🙂 slkonce jest fajne ino nie w stanie błogosławionym 🙂 bo sie strasznie mecze 😞
Wyprawke np ja mam juz cala skompletowana zotalo mi pare drobiazgow tzw groszowe sprawy 🙂
czemu sie nie oudzielasz czesciej skoro do nas zagladasz;>???
a jak u ciebie wyprawka i co u malenstwa slychac?>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A no malenstwo ma sie dobrze..serduszko ok,rozwoj tez...bylam niedawno na usg 4d wiec mam wkoncu zdjecia swojej Zuzanny.Niechce nic mowic,ale kojena coreczka podobna do taty...na jednym zdjeciu pokazała jezyk...
Jestem ze sloncem w złej komitywie mam znaik pigmentu wiec nie wolno mi wychodzi w porze "szczytu " słonecznego...musze unikac opalania i chodzenia gdy bardzo swieci.teraz nie biore lekow wiec tym bardziej musze uwazac by sie nie poparzyc.
Z kuli lata czetso mam zły dzien..wiec wole wtedy nic nie piosac bo moge tylko sie zalic a to jets raczej zbedne.
Moja wyprawka stoi w miejscu..maz pracije po 12 godz.a ja sama niechce jej robic 😞
Mam tylko przygotowane ciuszki po Natalii...ale nie kupilam jeszcze nic nowego...
Powiedzcie mnie ile wydałyscie na ta wypraweczke dla malenstwa?Ja jestem pzrerazona cenami hihi...I tym,ze tyle teraz tego jest,ze czlowiek niewie co kupic....Pozatym od mojej osttaniej wyprawki minelo 6 lat wiec juz pozapominalam co potrzeba..musze posuzkac na neciku ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No madziu powiem ci ze troche to kosztuje ale duzo soob z rodziny rocbi nam prezenty i sie pytaja co nam potrzeba np sterylizator to kupuja ...Widomo ze malenstwo kosztuje ja narazie wydalam prawie 2 tysiace z tym ze ciuszkow mam tone bo podostawalam od szwagierki bo urodzila w maju coreczxke wiec mam pelno ladnych ciuszkow sukienek itd ... ale podokupywalam heheh mi brakuje wozek ( ale to w wrezesniu zeby gwaracja nie mijala i wozek nam tesciu powiedzial ze kupi tylko mam powiedzieć jaki chce 🙂)
8 pieluch tertrowych
paklanki
dla mnie pare rzeczy do szpitala
sol fizjologiczna
waciki nasaczone spirytusem do pepuszka
jeszcze 1 becik albo i 2 zobaczymy
1 recznik musze dokupic bo 1 dostalam w prezencie heh 🙂
i 2 3 butelki tomme tippe bo mam 6 ale wiekszych rozmirow wiec chce 3 male
no to tyle ahha musze dopkupic naklejek na sciane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki.....gorąco strasznie....duchota...no nie ma czym oddychać....wczoraj byliśmy z całą rodzinką nad rzeka i dzisiaj pewnie też się wybierzemy,bo jest o niebo lepiej niż w domy....ja sobie siedziałam na leżaczku i moczyłam nogi w wodzie....ulga nieziemska....Niunia,a dlaczego uważasz,ze lody są niezdrowe?...poza cukrem(rzeczywiście nie za zdrowym)zawierają wapń i inne składniki....dla mam nie lubiących mleka to jedyne zródło wapnia.....ja jem tonami teraz lody....i powiem szczerze,że jak mam chcicę na coś słodkiego to wole lody od np batonów.....ale czasem się skusze...ostatnio Mąż mi podwójnego snikersa kupił,bo miałam taką ochotę.....Witaj Madziu...dawno Cie nie było....ja jeszcze wyprawki całej nie mam...a szczerze to prawie nic nie kupiłam...jedynie kilka ciuszków,bo resztę dostałam....wszystko teraz będę zamawiać,bo większość na allegro....mam kupę czasu:P ....na razie kupuję kołyskę,o łóżeczko za ok 4miesiące.....no i resztę akcesoriów też....a wózek to planuję dopiero w pażdzierniku....po co ma mi kurz lecieć na niego....mi się nie spieszy....jak masz kasę odłożona to teraz wszystko załatwisz i kupisz w 1 dzień.....oczywiście wczesniej trzeba wypatrzyć....pozdrawiam Dzidziusie i ich Inkubatorki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No racja jak jets kasa to sie kupi wszytsko...Ja narazie mam tylko po Tusi...do tego łozeczko,posciel i materac...hihi....kompletnie nic wiecej....na zakupy musze isc z mezem bo nie moge nic ale to nic dzwigac lekarz mi zabronil bo rozwarcie sie robi..My wczoraj tez bylismy nad woda,ale ja siedzialam sobie w cieniu a reszta sie pluskała Super wogole mialam ten weekend...Tylko w sobote i niedziele mam meza i core tylko dla siebie ..tak jak juz mowilam maz pracuje po 12 godzin od poniedzialku do paitaku wiec w tyg nie mamy dla siebie zbyt wiele czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny...Madziu dawno cię nie było...najważniejsze że nasze brzdąki mają się dobrze 🤪
Gorąco,gorąco uff 🤢
Ja dziś w nocy prawie nie spałam,no nie mogę nijak się ułożyć...a mały jak kopnie to aż boli hi...
Ja wyprawkę prawie mam,muszę tylko jeszcze dokupić pieluszki tetrowe i pampersy a dla siebie koszule i szlafrok...
Mimo upału życzę wam wspaniałego dnia !!!
😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...