Skocz do zawartości

pieluchy tetrowe | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Świetny temat 🙂 Sama się zastanawiam nad tym czy nie używać tetrówek. Studiuję pedagogikę i wykładowcy nam mówili że lepiej używać tetrówek przez wzgląd na to że teraz są tak robione pampersy że dzieci prawie nie czują, iż się załatwiły. Nie wiem czy to prawda bo sama spodziewam się pierwszego dziecka ale jak obserwuję 3 latki które biegają w pampersach to stwierdzam że może faktycznie coś w tym jest... A jak mamusie uważają które mają starsze pociechy?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ja też tak myslałam i miałam ochotę, ale potem okazało się, że nie jestem w stanie nawet pojść spokojnie do ubikacji i sie ubrać, już nie mówiąc o przepłukaniu pieluch z jednego dnia( z kupska) i robienie prania no i jeszcze ich wyprasowania, a takie pieluchy trzeba zmieniać naprawdę często, co oznacza codzienne pranie i prasowanie. No już nie mówiąc o tym, że dziecko ma w nich ciągle wilgotną pupę i zaraz zrobiły się odparzenia. Poza tym pieluszka taka przemaka i zaraz musisz zmienić też śpioszki, co zwiększa ilość prania. Po paru dniach już byliśmy na Huggisach i problemy się skończyły...wszystkie, ale jak ktoś ma ochotę, to życze wytrwałości. Mam koleżankę, która wychowała dziecko bez jednorazowych pieluch, ale to nie dla mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a córka chodziła już bez pieluchy w wieku 18 miesięcy ( kupkę od 1. roku robiła już tylko na nocnik), a całkowicie odstawiliśmy te nocne pampersy w wieku 2 lat i 2 miesięcy, tak że wszystko się da, jak się chce. To nie jest kwestia pampersów i suchej pupy, tylko prawidłowej nauki korzystania z toalety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byc moze tetrowe pieluszki bylyby i lepsze,ale wiekszosc mam stawia na wygode,czyli pampersy.Ja rowniez zaliczam sie do tych mam i wcale tego nie ukrywam 🙂Prawda taka,ze mogalabym stosowac tetrowki,bo przeciez i tak bede siedziec w domku z dzidziusiem a pieluszki wypralaby pralka,nie to co nasze mamy musialy recznie prac pieluszki i gotowac. Ale pewnie i tak bede uzywac pampersy znajac zycie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sobie nie wyobrażam używania pielóch tetrowych i z wygody i z doświadczenia,przy pierwszej ciąży od początku córcia używała pampersów i w wieku 16 miesięcy robiła kupkę do nocnika,a w wieku 2 lat tylko sporadycznie zakładaliśmy pampersa jak gdzieś jechaliśmy dłużej,albo jak wiedzieliśmy,że będzie problem ze znalezienem toalety.Teraz kupiłam kilka pieluszek tetrowych,ale do przytulania,albo do usypania lub poprostu do wytarcia bużki,kupiłam z kolorowymi nadrukami różnych bajek i zwierzątek są śliczne 🙂Polecam cena około 4 zł za szt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez mam zamiar stosowac pieluchy jednorazowe ale na poczatek bede uzywaz tetrowych w domu a na wyjscie pampersy, wiem ze sporo pracyz tetrowymi pieluchami jest ale nie wiem czy dziecko nie bedzie mialo uczulen na jednorazowe pieluszki. stad to moje pytanie o rozmiar 🙂 W internecie znalazlam kilka rozmiarow i nie wiem ktore sa bardziej odpowiednie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pieluchy tetrowe to jednak oszczędność ale jedynie kasy, ja nie mam zamiaru używać tetrówek zamiast pampersów po pierwsze moja córcia urodzi się prawie latem a co za tym idzie będzie ciepło i odparzenia pojawią się od razu choć bym nie wiem jak często zmieniała tą pieluszkę, i nie mówię, że w pampersach się nie pojawiają ale jednak są chłonne a zwłaszcza te lepsze nawet jak położyć rękę to nie czuć,że jest mokra a to chyba dla noworodka najważniejsze a temat nauki korzystania z toalety jest jak na razie bardzo odległy 🙂 (u mnie dziewczyny używają huggisy i ja chyba też się w nie zaopatrzę bo naprawdę są dobre ) Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi pieluszkami to faktycznie każdy ma swoje zdanie.Również zastanawiałam się jakich używać i doszłam do wniosku: pożyjemy zobaczymy.Mam już pampersy a tetrowe też kupię- tak czy tak się przydadzą .Z obserwacji u mojej bratowej,która ma miesiecznego Olusia ,wynikło że pampersy korzystniejsze.Nic nie uciekało z pialuszki i odpażenia sie nie pojawiły .Co do oszczędności to weźcie pod uwagę zużucie wody , prądu i czasu (prasowanie)przy tetrowych pieluszkach.Ale jak wyżej wspominałam ,zobaczymy .Będzie to moja pierwsza dzidzia wiec nie mam doświadczenia i miło poczytać O WASZYCH DOŚWIADCZENIACH i rozterkach. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja moją córkę na początku przez jakieś 3 miesiące trzymałam ma tetrowych ale był problem w nocy....często budziła się przemoczona!!!jeszcze to pranie i prasowanie.choć i tak ciuszki dla dzidzi trza było prasować.więcej roboty 🙂też jestem wygodnicka i polecam pampersy!!moja córa zaczęła samodzielnie sikać bardzo wcześnie a w wieku 2 latek miałam już spokój od pieluch.synek ma 17 miesięcy i od początku jedzie na pampersach a tetrowe służyły mu jako przytulanki 🙂te z nadrukami kolorowe są super 🙂synek swoje pierwsze siku do nocniczka zrobił po skończeniu roku...raz nawet kupkę do kibelka 😁..jeszcze jest na pieluszkach ale staramy się go oduczyć...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pierwszą córcie miałam na tetrach do 3 miesiąca ale tylko w dzień, na noc zakładałam pampersa.
Teraz tez mam taki zamiar ale zobaczymy co wyjdzie w praktyce, ja nie nażekałam na tetre wiadomo jest więcej pracy ale skóra dzidzi lepiej oddycha niż w pieluszce jednorazowej.

Czy taniej wychodzi? Raczej nie jak sobie policzymy prąd wodę i detergenty to chyba na jedno wyjdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja również na początku w pierwszej ciąży kupiłam 30 teterek. Sądziłam,że w nich synkowi będzie lepiej. Ale tak jak pisze myszor tego prania co dzień było do groma i jest to uciążliwe,a szczególnie w tych pierwszych dniach po porodzie kiedy bardzo nie można nic robić. Poza tym co chwilę zaglądać czy dzidzi nie zrobiło siusiu,żeby pupci nie odparzyło jednak wybrałam pampersy są bardzo chłonne,synkowi zaczęły się też pojawiać drobne i liczne czerwone krosteczki-pediatra powiedziała,że to może być od tetry. A teraz jak będzie drugie dziecko to już całkiem nie wyobrażam sobie jeszcze codziennego prania i prasowania. Ale przecież kiedyś dzieci wychowywały się tylko na tetrze, kto tam słyszał o pieluszkach jednorazowych 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bylam dzis u kolezanki, ma 3 tygodniowa corke, do porodu kupila pieluchy bella-z otworkiem na pepuszek i uzywala ich az do zagojenia pepka. zero odparzen, zadnych wysypek czy krosteczek- poradzila mi na poczatek wlasnie te. Teraz uzywa pampers i tez jest zadowolona. Tetrowa ma do wycierania buzi itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka masz rację. Jak używałam w późniejszym okresie większych rozmiarów pieluszek bella happy to nie byłam już taka z nich zadowolona. W nocy jak spał na boczku to chociaż miał dobrze zapiętą pieluszkę bokiem wyciekało a z pampersa też jestem zadowolona choć używam też Huggies również jestem zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kiedyś używało się tetrowych, bo innych nie było. jak ktoś ma dużo czasu i pieniędzy to może się w to bawić. a moja przyjaciółka robi tak, że do pieluchy wkłada podpaskę z tesco (bardzo tanie), więc jak jest siku, to zmienia tylko ją i zanim zmieni pieluchę, to podpaskę ze 3 razy na pewno. to dopiero oszczędność i super pomysł. nie wiem tylko czy u dziewczynek się sprawdzi, bo my kobiety potrzebujemy więcej wietrzenia w tamtych miejscach 🙂 ale u chłopców bez problemu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z doświadczenia wiem, że pieluchy tetrowe sprawdzają się na krótką metę. Po pierwsze będzie więcej pracy - przewijać musisz co chwila, prania co nie miara, na spacer musisz mieć ze sobą cały tobołek - bo mokra pieluszka to mokre śpioszki i to wszystko musisz ze sobą mieć itd. Ja używałam najpopularniejszych PAMPERS-ów, niestety inne powodowały wysypkę u małej. Nie spowodowało to żadnej komplikacji przy uczeniu załatwiania na nocnik. Córcia już po 1,5 roku nie nosiła pampersa. Ale pieluchy tetrowe warto kupić i mieć ok.40szt. w domciu. Gdy podnosisz dziecko do odbicia po jedzeniu kładziesz pieluszkę na ramieniu, gdy przewijasz, gdy karmisz, a moja mała miała zakładaną pieluszkę tetrową na pampersa - ze względu na biodra, żeby nie musiała potem nosić pieluchy ortopedycznej. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesiące później...
  • Mamusia
Czytam i czytam i jednak widzę, że przeważają opinie za jednorazowymi pieluszkami. Sama spodziewam się pierwszego dziecka, więc ciekawi mnie temat. Choć myślę, że będę się skłaniała do jednorazówek (chyba, że będą z nimi problemy, np. alergia), to jednak, jak już ktoś radził, zaopatrzę się w trochę tetrówek (zwłaszcza, że mają trochę innych zastosowań). 🙂 Nie wiedziałam za to o pieluchach z wycięciem na pępuszek - chyba się "skuszę', dzięki za informację. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć...mam już dwójkę odchowanych dzieci i jestem jak najbardziej za pieluszkami jednorazowymi (jednak bardziej ekonomiczne)Tetrowych używałam i teraz również będę na pampersa do szerokiego pieluchowania aby wykształciły się bioderka.A jak dziecko będzie w wieku nauki na nocnik to na dzień warto zakładać tetrówkę,żeby maluchowi trochę "przeszkadzała"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo interesujcy temat... zastanawiam sie nad tetra poniewaz obewiam sie alergi u swojego Skarb ale na noc napewno jednorazowa bede uzywala a w ciagu dnia mysle ze tetrowe.
Dzekuje Wam za mozliwosc przeczytania Waszych opini na ten jakze wazny temat!
A co do jednorazowych z wycieciem na pepuszek to wogole rewelacja! super sprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to na prawdę dobry i ciekawy temat i w sumie nie ma "dobrego" wyjścia. no ponoć mówią że dziecko potem trudniej oduczyć ale nie uważam by to była prawda jest to tylko i wyłącznie zależne od nas samych kiedy zaczniemy dziecku wpajać załatwianie się do nocniczka itp. wiadomo jak się używa tertowych to mamy się za to zabierają wcześniej, a te bardziej wygodniejsze mamusie (do których ja należe 🙃 ) nie mają problemu w kwestii przesikania i zabierają się za to później. eksperci ponoć też twierdzą że dziecko rozumie co robi dopiero jak kończy 2 lata dlatego zazwyczaj wtedy skutkuje tłumaczeniu dziecku jego fizjologii i gdzie powinno się załatwiać. dodam że moje córki obydwie wychowałam na jednorazówkach. starsza przez miesiąc była na tertach ale to nie dla mnie !! to jakby używania ciągle świeczki zamiast żarówki bo też daje światło,a fakt że wszystko idzie do przodu i ułatwiamy sobie życie tak jest i z pieluszkami. powiem jeszcze że złe jest myślenie że dziecko ma sucho i nie czuje kiedy zrobiło siku. dotknijcie kiedyś posikanego pampersa - to tak nie do końca działa (nie jestem jednak znawcą każdej firmy może niektóre faktycznie takie są) tym bardziej jak się zrobi kupę - dziecko od razu odparza i nie ma możliwości by tego nie czuło. starszą córkę zaczełam oduczać jak skończyła dwa latka. od razu ściągłam też na noc i powiem wam że bardzo szybko pojeła o co chodzi. młodsza córa nie miała nawet dwóch lat jak sama zdjęła pampersa i siadła na nocnik - kwestia podpatrywania u rodzeństwa - tak że nawet raz z ręką na sercu nie tłumaczyłam jej gdzie ma sikać!! też od razu ściągłam na noc wykorzustając chwilę że podłapała i wiadomo kilka razy posikała się ale po 3, góra 4 razach już się to nie powtórzyło chyba że bardzo sporadycznie.(wiadomo przestałam jej dawać na noc picie by samemu nie przyczyniać się do sikania dziecka w nocy) teraz będę mieć trzeciego brzdąca i kolejny raz będę używać jednorazówek, nie jest to na moje nerwy i przy kilku dzieciach nie mam tyle czasu by bawić się jeszcze w pranie, gotowanie, prasowanie tetrowych pieluch i ciągłego prania - chyba bym zbankrutowała przez wodę i światło, rachunki właściwie !!!

jest to jednak sprawa zupełnie indywqidualna bo przeciez nie robimy krzywdy dziecku używając zarówno jednych i drugich pielluch. podziwiam dziewczyny które się na to decydują i życzę wytrwałości 🙂 wydaje mi się jednak że często bierzemy za dużo na siebie - tutaj babcie, mamy mówią ja cię wychowałam na tetrowych itp itd i uważamy że tak powinno być by być dobrą mamą. warto jednak czasem odpuścić i skorzystać z wygody być mniej zabieganą a przez to i szczęślliwaszą mamą.

🙂 .....

podpisano - strasznie wygodna mama :P w kwestii pieluchowania oczywiście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...