Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=Vo0Cazxj_yc&feature=related



oooo jaaa, mam nadzieję że temu mojemu małemu w brzuchu nie strzeli nic do głowy i nie będzie próbował większości z tych akrobacji bo umrę ze strachu 😞( no chyba ze bedzie sie chciał szybko matko pozbyc 🤔 na niektóre to bym się jeszcze zgodziła o np parkująca rowerkiem dziewczynka:p no ale te skoki zdecydowanie odpadają;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Jeszcze 30 min i wyruszam na usg...ale mnie jakoś strach paraliżuje 😮nie wiem o co kaman 😮 Dobrze,że mój J zwolni sie z pracy godzinke wcześniej i pojedzie ze mną..


nic się nie bój wsio będzie ok 🙂

wszystko bedzie dobrze tez wczoraj sie stresowałam i nie było powodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuszek boli , skurcze łapią jak nie w brzuchu to w łydki, boli też kręgosłup i ledwo dziś oddycham bo mnie mały bąbelek w przeponę uciska:/ na zgage pomaga mi ta woda zuber i podejrzewam że równiez duże spożycie (mleko, kefiry, jogurty) a na zapracia jedyny skuteczny sposób na mnie to kiwi na pusty żołądek nic innego nie działa;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MALEX napisał(a):
Za miesiąc czerwiec mam zapłacone za 4 dni mniej i nie mówcie mi, że 4 dni to 400 zł.


Może być 400 zł, zależy ile zarabiałaś.

Sposób wyliczenie zasiłku chorobowego np:

- przeciętne miesięczne wynagrodzenie wynosi np. 4300 zł, po odliczeniu 13,71 proc. tej kwoty wynosi 3710,47 zł, (13,71% = 9,76% emerytalne, 1,5% rentowe, 2,45% chorobowe finansowane przez pracownika)

- wynagrodzenie w kwocie 3710,47 zł dzielimy przez 30 dni i ustalamy stawkę dzienną zasiłku,czyli: 123,68

-stawkę dzienną mnożymy przez ilość dni zwolnienia lekarskiego; uzyskana kwota stanowi wysokość brutto zasiłku chorobowego, czyli 123,68 x 26 dni czerwca (czerwiec 30 dni - 4 dni nie brane pod uwagę) = 3215,68

- z kwoty zasiłku potrącamy podatek dochodowego w wysokości 19 proc.czyli 610,98
- do wypłaty 3215,68 - 610,98 = 2604, 70 za 26 dni zwolnienia. Czyli ok 101 zł za jeden dzień.
Przelicz sobie może coś ci się wyjaśni 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
odebralam wyniki:
-glukoza z krwi 82 🙂 🙂
-hemoglobina, hematokryt i krwinki czerwone trochę niższe niż norma (ale sie nie martwię, bo to u mnie standard)
-mocz,niestety znów liczne bakterie i liczne jakieś tam moczany 🤢 więc pewnie jakieś tablety dostanę, może to też przez to, że mało piję...
Czyli w zasadzie mniej więcej tak, jak zawsze,a mój lekarz zawsze mówi, że nie jest źle i tego się trzymam 🙂
Zobaczymy co w piątek powie 🙂
Asiulka też szla z moczem dzisiaj, może w mieście zabalowała 🙂
a Aga była rano na kontroli w szpitalu,wszystko ok 🙂,powinna się odezwać...może u rodziców jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
no to wyniki masz całkiem całkem 🙂ciekawe jakie beda moje ale ja dopiero w przyszłym tyg zrobie przed wizyta no chyba ze jutro zawitam do Arkadii to przy okazji zrobie badania 🙂

No szalu ni ma z tymi wynikami, ale zawsze tak miałam (ostatnio po raz pierwszy był mocz prawidlowy), zawsze coś. Ale nie sa to jakieś tam wielkie nieprawidlowości chyba...no nic poczekam do piątku i zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
no to wyniki masz całkiem całkem 🙂ciekawe jakie beda moje ale ja dopiero w przyszłym tyg zrobie przed wizyta no chyba ze jutro zawitam do Arkadii to przy okazji zrobie badania 🙂

No szalu ni ma z tymi wynikami, ale zawsze tak miałam (ostatnio po raz pierwszy był mocz prawidlowy), zawsze coś. Ale nie sa to jakieś tam wielkie nieprawidlowości chyba...no nic poczekam do piątku i zobaczymy 🙂


no dokadnie w piatek bedziesz wiedziała wszystko a i tak to nie masz powodów do denerwowania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduję się po wizycie! Z szyjką wszystko w porządku, ale z uwagi na to że gniecie i że miałam jakieś skurcze to hydroksyzynę mam brać 3 razy dziennie, magnez b6 na łydki też trzy razy dziennie. I zaczynam wizyty co dwa tygodnie. Ktg podpiął ale bardzo słabo było słychać serduszko - tak jakby z bardzo daleka. Pewnie Pchła uciekła, bo jakoś nie lubi tego. Ale jak w trakcie kopa zasadziła to oboje z lekarzem stwierdziliśmy, że wszystko jest OK. Mam dużo odpoczywać - da się jeszcze więcej?? Chyba będę musiała ograniczyć galopy po mieście 😞 Oczywiście myślałam, że jak mój lekarz przyjmuje pierwszy raz w Legnicy to nikogo nie będzie, aha przeliczyłam się...Jak pisałam do Asi, że przede mną jeszcze 5 bab to nie wiedziałam, że jest jeszcze jedna poczekalnia i w rezultacie było ich ok 10... A masę już przyjął wcześniej... Nic to, za dwa tygodnie będę tam o 10 rano 🤪
Przed wizytą pojechałam do szmateksu na wygrzebki i przytargałam kolejną siatę ciuchów (grzebałam razem z teściową) za 30 złotych. Ach jak ja lubię takie zakupy!
No to relacja zdana, teraz będę nadrabiać lekturę na kompie, bo w kolejce też byłam na bieżąco!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
MALEX napisał(a):
Nawet gdy tak jest, to i tak za mało, bo liczyłam, ale już na dzisiaj koniec bo się wkurw..., muszę jutro usiąśc na spokojnie i dokładnie policzyc.


dostałaś kasę na konto czy do ręki ? masz jakiś kwit od nich ? powinno być napisane za jaki okres Cię rozliczyli ...

Ja też muszę usiąść i przejrzeć wszystkie fiszki. Mam na umowie 900 brutto plus premia - pracodawca gwarantuje wypłatę minimalnego wynagrodzenia. I raz dostaję od nich 900 a w tym miesiącu ponad 1200 - nie wiem o co im chodzi ani jak to wyliczają... Ale dobrze wiedzieć że mamy fachowców w tym temacie wśród nas!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamu napisał(a):
odebralam wyniki:
-glukoza z krwi 82 🙂 🙂
-hemoglobina, hematokryt i krwinki czerwone trochę niższe niż norma (ale sie nie martwię, bo to u mnie standard)
-mocz,niestety znów liczne bakterie i liczne jakieś tam moczany 🤢 więc pewnie jakieś tablety dostanę, może to też przez to, że mało piję...
Czyli w zasadzie mniej więcej tak, jak zawsze,a mój lekarz zawsze mówi, że nie jest źle i tego się trzymam 🙂

Ja też miałam dosyć liczne baktrie w moczu, ale gin mi dał skierowanie na posiew moczu i od razu mi znikły jak się dowiedzieliśmy jakie bakterie i jaki antybiotyk na nie działa. Ja miałam Augumantin. Bo szkoda całą ciąże tymi globulkami lub tabletkami się faszerować.
Zobaczymy co w piątek powie 🙂
Asiulka też szla z moczem dzisiaj, może w mieście zabalowała 🙂
a Aga była rano na kontroli w szpitalu,wszystko ok 🙂,powinna się odezwać...może u rodziców jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania 100 super to wszystko wytłumaczyłaś, ja też troszkę się na tym znam, ale wytłumaczyć bym nie umiała. Naprawdę fajnie ci wyszło, myślę, że już wszystkie będą umiały wyliczyć sobie. Ale najlepsza była kwota przeciętnego wynagrodzenia 4300 brutto. NO masz rację, chyba taka mniej więcej jest ta kwota, ale przypuszczam, że 3/4 z nas ma najniższą krajową, ewentualnie jakąś premię 😉 😉 😉

Szacuneczek. Możesz zostać n -lką 🙂. A tak wogóle to czym się zajmujesz? Pracujesz w administracji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Letka super że po wizycie ok 🙂 najwidoczniej jeszcze mało odpoczywasz 😜 heh nie dużo nam zostało więc musimy na zapas poleżeć bo potem nie będzie takiej możliwości jak maluchy przyjdą na świat 😁
Co do fryzurki to mi sie tez 2 bardziej podoba 🙂
ja sobie uciełam drzemkę i pojadłam zupki kalafiorowej 🙂 babcia mi przytargała oponki świeżutkie heh i korca strasznie ☺️ 😁 już parę wmłuciłam ☺️ a co sobie i Tymonkowi będę żałować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki ponownie! Odebrałam wyniki 🙂 Cukrzycy niemam 🙂 nawet moje nerki się poprawiły, bakterie ja tez mam ale lekarz nie zwraca na to uwagi i jakby i nic mi na to nie przepisuje... 🤨 a wyniki krwi po prostu rewelacja, te witaminy są świetne dziewczyny, teraz biorę CENTRUM MATERNA no i są lux 🙂 wcześniej brałam Pharmaton Matruelle też były dobre tylko ja niestety miałam odruchy wymiotne po nich ;/ Co do tych skurczów co pidałyście to ja mam po dwa trzy razy dziennie zależy od dnia zresztą i to bolące bardzo 😞 W momencie kiedy zaczyna się skurcz muszę lecieć na kibelek bo odrazu rozwolnienie mam ;/ masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...