Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kahlanik napisał(a):
Mi też zawsze mówi, że w normie, ostatnio powiedziała, że już mało ale zgodnie z wiekiem ciąży i że mały ma jeszcze dużą kieszeń po prawej stronie, czyli tam gdzie bryka rączkami i nóżkami 🙂


naturalna sprawa jest, czym wyzsza ciaza, tym wod bedzie mnie, bo dziecko rosnie a wod organizm praktycznie nie wytwarza, bo obieg zamyka sie pokolo 20 tc.-jednak nie powinna absolutnie przekroczyc widelek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Asia19874 napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Dzień dobry,
My byliśmy wczoraj na urodzinach naszego przyjaciela i podjadłam dużo dobrych rzeczy, bo on lubi pichcić i dogadzać innym 🙂 Noc mi minęła w porządku, tylko raz na siusiu wstałam.
Aga, to Ci się szykuje faktycznie "urlop" jak Cię nie chcą wypuścić, ale to nic, co innego jest teraz ważne 🙂
Historia Leer mnie autentycznie przeraziła, co za ludzie, to chyba nie jest wielki problem zrobić USG?? A jak się coś dzieje niedobrego?? co za shit 😠
Maga Ty to masz z tymi skurczami bidulko, ale przynajmniej jesteś oswojona z tematem, a ja nawet nie wiem czego się spodziewać 😮


ja się też boje że jak dostanę skurczy to nie będę wiedział że to już to 😮 🤢


Może nam najpierw chlusną wody, choć to niby poród od dupy strony wtedy. Moja koleżanka opowiadała, że w ogóle nie czuła pierwszych skurczy, dopiero wyszły na KTG i się mocno zdziwiła, jak jej powiedzieli, żeby jechała się do domu spakować i wracała bo to już 😮
Z drugiej strony nie czuć skurczy, to chyba nie takie złe 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna79 napisał(a):
Siema mamusie i brzusie ....
Kolejny dzien na Hawajach zajebisty.....dzisiaj był lekarz na obchodzi i mowił ze marne szanse na wyjscie przed porode .....takze super....poprosze lekarza zeby chociaz mnie puscił na 2 dni , na seks ...bo przeciez wywołuje porod....bo juz sie pytała czy maja jakis wygłuszony pokoj ale niestety nie maja..... 🙂 🙂
😁 😁 😁 hahhaaah jak sie dobrze postaracie to i w skryciu gdzie sie poglaskacie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Ja wogole nie mam takich wartosci na moich wydrukach :/


ja tez :/tylko ze AFI w normie ale dobrze ze usg mam za 2 tyg to sie dowiem


ja też przeszperałam wszystkie wydruki z usg i nic nie dojrzałam takiego, ale dzisiaj idę do gina więc dopytam co i jak z tymi wodami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kahlanik napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Dzień dobry,
My byliśmy wczoraj na urodzinach naszego przyjaciela i podjadłam dużo dobrych rzeczy, bo on lubi pichcić i dogadzać innym 🙂 Noc mi minęła w porządku, tylko raz na siusiu wstałam.
Aga, to Ci się szykuje faktycznie "urlop" jak Cię nie chcą wypuścić, ale to nic, co innego jest teraz ważne 🙂
Historia Leer mnie autentycznie przeraziła, co za ludzie, to chyba nie jest wielki problem zrobić USG?? A jak się coś dzieje niedobrego?? co za shit 😠
Maga Ty to masz z tymi skurczami bidulko, ale przynajmniej jesteś oswojona z tematem, a ja nawet nie wiem czego się spodziewać 😮


ja się też boje że jak dostanę skurczy to nie będę wiedział że to już to 😮 🤢


Może nam najpierw chlusną wody, choć to niby poród od dupy strony wtedy. Moja koleżanka opowiadała, że w ogóle nie czuła pierwszych skurczy, dopiero wyszły na KTG i się mocno zdziwiła, jak jej powiedzieli, żeby jechała się do domu spakować i wracała bo to już 😮
Z drugiej strony nie czuć skurczy, to chyba nie takie złe 😁 😜


no najlepiej to bezboleśnie 🤪 😁 😁 😁 😁 tylko żeby się to w szpitalu okazało jak koleżance 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia160482 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Ja wogole nie mam takich wartosci na moich wydrukach :/


ja tez :/tylko ze AFI w normie ale dobrze ze usg mam za 2 tyg to sie dowiem


ja też przeszperałam wszystkie wydruki z usg i nic nie dojrzałam takiego, ale dzisiaj idę do gina więc dopytam co i jak z tymi wodami


czekamy na relację w takim układzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zocha napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Dzień dobry,od rana słońce kolejny dzien prania 🙂
Moje "wrażenia" po wczorajszej SR,połozna mówiła z sensem odnośnie porodu,co się dzieje z dzieckiem jak tylko pojawi się na świecie,czyli jakie badania wykonują,tzw słynna skala APGAR,co mnie też ucieszyło w moim szpitalu jest refundowane badanie słuchu,to jest dodatkowe badanie więc należy tylko podpisac zgode żę można sprawdzić noworodkowi słuch,poza tym robią na pnełmokoki i inne tego typu choroby które coraz częściej się widzi w reklamach.
Film jaki nam puściła był o pielęgnacji noworodka,prawidłowym karmieniu i jego sposobach,sen czyli łóżeczko,wózek,jak kłaść szkraba. Zabawne bo ten film obejrzałam już na youtube jak wiele innych tego typu więc ja już byłam obyta w tym temacie,ale ciesze się że mój S z takim zainteresowaniem oglądał 🙂

Wnioski:
-nie nalezy przesadzać z kąpaniem dziecka (długość kąpieli i sterylność,ono ma sie uodparniać)
-spirytus do przemywania pępka to już historia,podała pare nazw ale nie zapisałam,wystarczy zapytać w aptece a na pewno coś już doradzą
-kwestia zamaczania kikuta pępowinowego dalej nie jest klarowna,zdania są podzielne,więc aby w miare szybciej odpadł starać się go nie moczyć,jak najczęsciej wietrzyć
-po każdej kąpieli należy noworodka oliwką lub balsamem wysmarować poniewaz skóra jest bardzo wrażliwa i szybko się wysusza nie zależnie jakich środkow używało sie do kąpieli,mam tu na mysli te tłuste typu (emolium,oilatum itp)
-w ciągu dnia przy przewijaniu pieluszki nie należy wycierać jej tylko chusteczkami nawilżonymi,ale podmyć od czasu do czasu mydełkiem i wodą aby ta skórka oddychała
-nie używać z byt perfumowanych kosmetyków
-przy karmieniu nie nalezy noworodka czymkolwiek przykrywać (kocem,różkiem) bo sie zgzeje,ssanie jest duzym wysilkiem dla maluszka
Większosc rzeczy pewnie już wiecie,ale napisałam tak dla przypomnienia,żeby nie było że siedziałam tam i nie słuchałam 😜

Jeśli chodzi o mojego męża,połozna nadmieniła aby codziennie chociaż na godzinke partner zajął się dzieckiem żeby mama miała te 60 minut dla siebie hehe to dużo daje 🙂 Więc mój S jest zwarty i gotowy,zdeklarował się że bedzie mi pomagał,a wiem że tak będzie 🙂 Oznajmił ze nie chce aby nasze mamusie kąpały nasze dziecko,on mi w tym pomoże 🙂 I jak wracaliśmy zapowiedział mi że w przyszłym tygodniu pomoże mi pakowac torby i on juz sie martwi ze bedzie przez te dni kiedy bede leżec w szpitalu siedział sam w domu 😁
Generalnie jestesmy zadowoleni ze spotkania,szczególnie mój S 🙂

mój też sie martwi ze sam będzie w domu iedział jak ja w szpitalu będę... to urocze 🙂
w szpitalu w którym ja chcę rodzić to odwiedziny są dopiero po 15 i tego przestrzegają więc jak mi nawet weekend wypadnie leżeć to on do tej 15 będzie biedny musiał czekać...

oj mi sie wydaje ,ze nudzic sie jednak nasze chlopy nie beda 🙂hihi w chalupie blysk,zakupy ,krzatanina ,przygotowania na przybycie ukochanej z dzidzia i jeszcze odwiedziny codziennie 😁 😁 😁 z czego po porodzie beda spali ze 24h 😉 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maga napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Louisedg napisał(a):
No wszytsko nam wyjdzie w praniu 😁

A jak twoj M na ten porod rodzinny sie zapatruje? Sam sie zglosil chetnie czy za twoja namową? Obawia sie tego uczestnictwa przy porodzie czy raczej nie?
Bo my tez sie na taki wybieramy i moj R chce byc i mnie wesprzec ale chyba troche sie obawia jak sam to zniesie.

Mój S od samego początku chciał i mi to często powtarzał,więc nie musiałam go namawiać 🙂 Poki co twardo upiera sie tez przy odcinaniu pepowiny,o tym wczoraj tez połozna mówiła..aparat bedzie mgół miec tez ze soba wiec jak juz po wszystkim mała położa z boku bedzie mógł przy niej posiedziec i popstrykac zdjecia bo mnie umeczonej,wymiętolonej nie chce aby fotografował 😁
Jak facet nie bedzie tam zaglądał to dadza rade hehe,tylko ciekawe jak to faktycznie zniesie jesli jego kobieta cierpi z bólu,wyprowa falki a on biedny stoi i nic nie moze zrobić..ale najwazniejsze ze jest przy kobiecie,obecnosc bliskiej osoby duzo daje 🙂

No ja tez sie ciesze bardzo ze bedzie przy mnie.... ze bede miala to wsparcie a nie tylko obce ludziki gmerające w moich wnetrzach,,, no mowilam zeby profilaktycznie nie zwiedzal okolic ponizej pasa jesli sie obawia 😁 i tez ma zakaz fotografowania mnie 😁 Moj z czasem zdecydowal ze bedzie uczestniczyl , dopiero po szkole rodzenia,i ma jeszcze male obawy dlatego pytam wlasnie jak toi z innym tatusiem jest, no ale czuje ze bedzie dzielny chyba ze go pogryze tam 😜 😜 😜


moj tak samo jak Leginsa sam zaproponowal od poczatku 🙂 ja mam obawy jak to zniesie 😁 ale mysle, ze bedzie dobrze w koncu chodzi o obecnosc 😉 nie musi patrzyc nizej... 😁


mój mąż był jak najbardziej za rodzinnym już przy pierwszym porodzie, ale wystarczyło że przy podłączaniu mnie pod oksytocynę trochę krwi się cofnęło do wenflonu i był już sino- koperkowy 😁 skończyło się cc więc nie miałam okazji sprawdzić jego możliwości. Teraz też mówi, że ze mną pójdzie jeśli będzie sn. Zobaczymy jak sobie poradzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia160482 napisał(a):
Maga napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Louisedg napisał(a):
No wszytsko nam wyjdzie w praniu 😁

A jak twoj M na ten porod rodzinny sie zapatruje? Sam sie zglosil chetnie czy za twoja namową? Obawia sie tego uczestnictwa przy porodzie czy raczej nie?
Bo my tez sie na taki wybieramy i moj R chce byc i mnie wesprzec ale chyba troche sie obawia jak sam to zniesie.

Mój S od samego początku chciał i mi to często powtarzał,więc nie musiałam go namawiać 🙂 Poki co twardo upiera sie tez przy odcinaniu pepowiny,o tym wczoraj tez połozna mówiła..aparat bedzie mgół miec tez ze soba wiec jak juz po wszystkim mała położa z boku bedzie mógł przy niej posiedziec i popstrykac zdjecia bo mnie umeczonej,wymiętolonej nie chce aby fotografował 😁
Jak facet nie bedzie tam zaglądał to dadza rade hehe,tylko ciekawe jak to faktycznie zniesie jesli jego kobieta cierpi z bólu,wyprowa falki a on biedny stoi i nic nie moze zrobić..ale najwazniejsze ze jest przy kobiecie,obecnosc bliskiej osoby duzo daje 🙂

No ja tez sie ciesze bardzo ze bedzie przy mnie.... ze bede miala to wsparcie a nie tylko obce ludziki gmerające w moich wnetrzach,,, no mowilam zeby profilaktycznie nie zwiedzal okolic ponizej pasa jesli sie obawia 😁 i tez ma zakaz fotografowania mnie 😁 Moj z czasem zdecydowal ze bedzie uczestniczyl , dopiero po szkole rodzenia,i ma jeszcze male obawy dlatego pytam wlasnie jak toi z innym tatusiem jest, no ale czuje ze bedzie dzielny chyba ze go pogryze tam 😜 😜 😜


moj tak samo jak Leginsa sam zaproponowal od poczatku 🙂 ja mam obawy jak to zniesie 😁 ale mysle, ze bedzie dobrze w koncu chodzi o obecnosc 😉 nie musi patrzyc nizej... 😁


mój mąż był jak najbardziej za rodzinnym już przy pierwszym porodzie, ale wystarczyło że przy podłączaniu mnie pod oksytocynę trochę krwi się cofnęło do wenflonu i był już sino- koperkowy 😁 skończyło się cc więc nie miałam okazji sprawdzić jego możliwości. Teraz też mówi, że ze mną pójdzie jeśli będzie sn. Zobaczymy jak sobie poradzi 😁


tacy odważni a jak przychodzi co do czego to wymiękają od razu . Mojego pewnie gdzie postawią tam będzie stał jak posąg i się nie ruszał ze strachu 🤪 😁 😁 😁 albo wstąpi coś w niego i będzie latał jak jaś fasola po porodówce z paniką w oczach 🙃 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
Dziewczyny czy któras zamawiała ta koszulke?
http://allegro.pl/koszulka-nocna-ciazowa-oraz-do-karmienia-l-xl-i1656656749.html
jak tak to czy warto?bo ja musze zamowic jakas a nie wiem jaka 😞

ja ją zamówiłam, wzięłam L a mam 170, na mnie jest akurat, ogólnie podoba mi się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HALLO!!!!!!!!!
nawet nie wiecie jak mi dobrze..
czekałam na ten dzień jak na zbawienie.. wreszcie w domku.. 🙂
dzieki za wsparcie i za esy na prawdę były przydatne!
a o szpitalu pozwólcie że nie wspomnę na razie.. muszę odetchnąć bo jeszcze nie dowierzam ze takie rzeczy sie dzieją normalnie.
co tam u was? słyszałam o czarnej pozdrówcie ja koniecznie.
Wiecie co..
za nic na świecie nie chciałabym miec cesarki..
jak ja widziałam te laski co cierpiały z tymi cewnikami kroplówkami itd to az mnie skręcało..
a dzis rano myślałam że mi wody odeszły.
wstaje sobie na lajcie z łóżka a mi cos po nogach centralnie leci.. ale zatrzymało sie wiec chyba to nie to.. dawali mi tablety dopochwowe wiec może one to spowodowały . Piguła sama nie wiedziała co to.
a i najważniejsze schudłam 4,5 kg 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co...Jasna pisała o tych ciuszkach w lidlu..i wczoraj jak byłam na usg to sobie pomyślałam,że wstąpie i poszaleje..nie wiem czy to Ona źle napisała czy moze ja sobie coś nakręciłam....wpadam do tych \"koszy\" z ubraniami wszystkimi...a tam NIC nie ma!!! zła jak Osa móie do Jacka fest mi sklep reklamują sie a dupa jest!! Siostra wymyśliła,że po gazetke pójdzie i zerknie..poszła wraca i do mnie z tekstem :\"Anka to jest od 16..a nie od dzisiaj\" 😮
no to sobie poszalałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
hej Dziewczynki 🙂Witam serdercznie,
dzis od rana tule miske ,wiec jest nie fajnie.. 😠 klaczka zadnego nie pochlonelam a z rana ino tylko buleczke zjadlam z poledwiczka lisiecka(pycha ,swieza ,chyda ,wiec nie moglo poszkodzic..)niewiem co ta Ola ze mna wyprawia toz to szok! 😮
poki co chwile ustalo,ale bolesci niezieskie..i wspolczuje Wam wszystkim jakie mialyscie poczatki...szczegolnie Agatka ...szacun dziewczyny!idzie sie zesrac...nie milo
coz jeszcze ,acha teraz mnie wzielo na kaszke manna i resztka sil doczolgalam sie do kuchenki i zmajstrowalam sobie ,taka gesta jak Leginsik,bo ostatnio mnie rozochocil 😁 😁 😁
wiec powolutku sobie podjadam ..zobaczymy czy beda efekty specjalne.. 🤔
sciskam milego dzionka zycze 🙂
P.S.-wczoraj Kocur zmontowal lozeczko 🙂alez sie ciesze 🤪 przewijak tez juz jest ,a posciel to jeszcze jeszcze..poprasowana jest a zalozyc to ekspress 🙂


wywołałam Cię myślami Kochana 🙃
oj może jakiś ucisk masz na żołądek ? a te skurcze minęły ? ja też już bym chciała żeby mi łóżeczko mój skręcił to powiedział że nie mam co liczyć teraz na to bo zrobi to jak będę w szpitalu 😮 boi się chyba że wcześniej Tymusia sprowadzi tym złożeniem czy co ? 😮 🤔
hi hi mozliwe,ale nie ma co sie dziwic Kochana ,wkoncu masz powody zeby byc przezorna ..jeszcze troszku 🙂
a skurcze dzieki Bogu ustaly.. 🙂ciesze sie bo naprawde czeste mialam ,moze nie az takie bolesne jak "nie przyjemne"..juz chcialam pisac na krtce,ale wzielam nospe ,2 Asmagi i jakos usnelam 🙂Dzis za to inne "atrakcje"... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer napisał(a):
HALLO!!!!!!!!!
nawet nie wiecie jak mi dobrze..
czekałam na ten dzień jak na zbawienie.. wreszcie w domku.. 🙂
dzieki za wsparcie i za esy na prawdę były przydatne!
a o szpitalu pozwólcie że nie wspomnę na razie.. muszę odetchnąć bo jeszcze nie dowierzam ze takie rzeczy sie dzieją normalnie.
co tam u was? słyszałam o czarnej pozdrówcie ja koniecznie.
Wiecie co..
za nic na świecie nie chciałabym miec cesarki..
jak ja widziałam te laski co cierpiały z tymi cewnikami kroplówkami itd to az mnie skręcało..
a dzis rano myślałam że mi wody odeszły.
wstaje sobie na lajcie z łóżka a mi cos po nogach centralnie leci.. ale zatrzymało sie wiec chyba to nie to.. dawali mi tablety dopochwowe wiec może one to spowodowały . Piguła sama nie wiedziała co to.
a i najważniejsze schudłam 4,5 kg 😎


hej Madziara 🙂 dobrze że jesteś 🙂 liczyłyśmy że wpadniesz wypakowana ale najwidoczniej to jeszcze nie czas 😉
Czarnulka ma kompa ze sobą także jest z nami cały czas ... ale nie wypuszczą ją do domu przed porodem chyba 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris5969 napisał(a):
Dziewczyny czy któras zamawiała ta koszulke?
http://allegro.pl/koszulka-nocna-ciazowa-oraz-do-karmienia-l-xl-i1656656749.html
jak tak to czy warto?bo ja musze zamowic jakas a nie wiem jaka 😞

Dorcia wczoraj zamowilam ja akurat 🙂
Ale z tego co pamietam Mariolka tez ja mna juz dawno,wiec podpytaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer napisał(a):
HALLO!!!!!!!!!
nawet nie wiecie jak mi dobrze..
czekałam na ten dzień jak na zbawienie.. wreszcie w domku.. 🙂
dzieki za wsparcie i za esy na prawdę były przydatne!
a o szpitalu pozwólcie że nie wspomnę na razie.. muszę odetchnąć bo jeszcze nie dowierzam ze takie rzeczy sie dzieją normalnie.
co tam u was? słyszałam o czarnej pozdrówcie ja koniecznie.
Wiecie co..
za nic na świecie nie chciałabym miec cesarki..
jak ja widziałam te laski co cierpiały z tymi cewnikami kroplówkami itd to az mnie skręcało..
a dzis rano myślałam że mi wody odeszły.
wstaje sobie na lajcie z łóżka a mi cos po nogach centralnie leci.. ale zatrzymało sie wiec chyba to nie to.. dawali mi tablety dopochwowe wiec może one to spowodowały . Piguła sama nie wiedziała co to.
a i najważniejsze schudłam 4,5 kg 😎

Super,że jesteś już z nami 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
Dziewczyny czy któras zamawiała ta koszulke?
http://allegro.pl/koszulka-nocna-ciazowa-oraz-do-karmienia-l-xl-i1656656749.html
jak tak to czy warto?bo ja musze zamowic jakas a nie wiem jaka 😞

Dorcia wczoraj zamowilam ja akurat 🙂
Ale z tego co pamietam Mariolka tez ja mna juz dawno,wiec podpytaj 🙂


doczytałas o koszuli co chciałas zamówić tą co ja ? bo mi przyszła i 42XL jest na styk w cycach i brzuchu 😮 materiał super ale wielkość nie ta 🥴 będzie po porodzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariola-s napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
Dziewczyny czy któras zamawiała ta koszulke?
http://allegro.pl/koszulka-nocna-ciazowa-oraz-do-karmienia-l-xl-i1656656749.html
jak tak to czy warto?bo ja musze zamowic jakas a nie wiem jaka 😞

ja ją zamówiłam, wzięłam L a mam 170, na mnie jest akurat, ogólnie podoba mi się
Mariolka a wzielas rozmiarL/XL??? bo ja ja chce juz po porodzie ,wzielam S/M...z wymiarow to powinno byc git,brzucha nie bedzie ogromnego takiego,wiec mysle ze oki...teraz juz sama niewiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...