Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ale się rozpisałyście 🙂 Jest co czytać 🙂 Ja z dentystą na razie spokój, mam mocne zęby i mam nadzieję, że ciąża tego nie zmieni. Ale też mam to uczucie, że jak pół dnia jest mi dobrze ( bez mdłości itp) to mam stresora - czy aby na pewno ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
Ok fajnie ze bląd ...
a mam jeszcze pytanie od którego tygodnia ginekolog już robi USG normalnie tzn. niedopochwowo...
Bo moj ginekolog powiedział ze mąż może przyjśc następnym razem ... ale jakoś sobie tego nie wyobrażam ...


O właśnie, podłączam się pod pytanie - mam USG na początku marca i też nie wiem czy już przez brzuch bedzie ? Też bym chciała iść z mężem a to zawsze inaczej hihihi, tak jak w filmach - przez brzusio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula1983 napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
Ok fajnie ze bląd ...
a mam jeszcze pytanie od którego tygodnia ginekolog już robi USG normalnie tzn. niedopochwowo...
Bo moj ginekolog powiedział ze mąż może przyjśc następnym razem ... ale jakoś sobie tego nie wyobrażam ...


O właśnie, podłączam się pod pytanie - mam USG na początku marca i też nie wiem czy już przez brzuch bedzie ? Też bym chciała iść z mężem a to zawsze inaczej hihihi, tak jak w filmach - przez brzusio 🙂


dziewczyny ja chodze z mezem na kazda wizyte czyli od 5 tc 🙂 ale u mojego lekarza pokoj jest dostosowany do takich atrakcji tzn. sa 2 mintory- jeden dla lekarza a drugi dla mnie i meza wiszacy na scianie;maz siedzi przy mnie i trzyma ze reke i obydwoje gapimy sie w monitor. to wzruszajace chwile 😉 tatus wzruszyl sie jak zobacyzl pierwszy raz serduszko bijace 🙂 w sumie powiedzialabym ze wiekszosc przychochodzi z mezem u mnie do lekarza kobiet 😉
usg niedopochwowe jest robione kiedy dzidzia jest dosc duza i usg dopochwowe calej by jej nie zlapalo. jak dobrze pamietam to ok 15 tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też byłam 2 razy z mężem na usg i muszę przyznać że to bardzo cenne przeżycie 🙂 Wcześniej opowiedziałam mu jak wygląda takie badanie tak żeby nie był zdziwiony tym jak wygląda badanie usg wczesnej ciąży... później pytałam Go o wrażenia i powiedział że to nic takiego, że skoro chce być przy porodzie to i usg nie odpuści 🙂 Później cały czas rozmawialiśmy o tym co zobaczyliśmy na ekranie i myślę, że oboje bardziej uświadomiliśmy sobie, że rośnie we mnie mały człowieczek. Polecam wszystkim!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mgrzedzicka napisał(a):
tym razem ide prywatnie bo mi caly zab prawie odpadl a potem bede chodzic do przychodni a tam terminy dlugie, a musze szybko

ja miałam ten sam problem z 2 tyg temu, bałam się stomatologa aż w końcu pół zęba gruchnęło, nadbudował mi go, ale muszę po ciąży przyjść na rtg i jakieś wzmocnienia ma mu zrobić, żeby było trwałe. Mam nadzieje, że wytrzyma. Póki co kazał za 3 mies przyjść na kontrole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi też lekarz powiedział, żebym unikała przeziębionych. Weź i unikaj jak codziennie na zajęcia trzeba biegać. Na takim mrozie wirusy wyginęły. Krótki spacer poprawi kondycje.Wzmocni płuca. Bardziej można się przeziębić na wiosnę wiruski lubią ciepelko, plusowe temperatury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula1983 napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
Ok fajnie ze bląd ...
a mam jeszcze pytanie od którego tygodnia ginekolog już robi USG normalnie tzn. niedopochwowo...
Bo moj ginekolog powiedział ze mąż może przyjśc następnym razem ... ale jakoś sobie tego nie wyobrażam ...


O właśnie, podłączam się pod pytanie - mam USG na początku marca i też nie wiem czy już przez brzuch bedzie ? Też bym chciała iść z mężem a to zawsze inaczej hihihi, tak jak w filmach - przez brzusio 🙂

ja co prawda od początku ciązy,a pierwsze USG miałam w 5 tc,chodze z mężem,tak jest w klinice do której chodzę,mąz widział juz nawet małą plamke w której dopiero zaczynało sie cos wykluwac,jest zadowolony że jest zawsze ze mną i wszystko widzi.
A wracajac do waszego pytania,USG brzuszne i to co bedzie przez nie widac,zalezy od tkanki tłuszczowej kobiety,jak jest jej dużo to badanie jest mało wyrazne.Ja dokładnie w 13 tc miałam juz USG przez brzuch i nawet wszystko było tak samo widoczne jak na tym dopochwowym,ale lekarz kazał mi jednak jeszcze sie rozebrac i zrobic jeszcze raz przez pochwę zeby w niczym sie nie pomylic;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane w 12 tc już jest przez brzuch usg 🙂
ja nigdy dopochwowego nie miałam robionego, ciekawe jakie to jest uczucie miec taką gałkę w pipce 😁 😁

Witaj Agnieszka na forum 🙂

ja za dentyste zabieram się po porodzie 🙂

dzisiaj u nas, tak jak i wczoraj -10 stopni, a jak jest taka temp. to z dziećmi nie wolno wychodzić, więc juz 2 dzień siedze z małym w domku, ale moze jutro się uda wyjśc choć na chwilę 🙂

no, to pierwsze wymioty ciążowe za mną.. mam nadzieje, że moja dzidzia tego tak nie odczuła..

nie mam juz pomysłów na obiad, przestałam tolerowac mięso i nie wiem już co gotowac bezmięsnego 😞 najgorsze jest to że mam dwóch mięsożernych chłopów do wykarmienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tina87 napisał(a):


Co do mięsa to ja odwrotnie: muszę zjeść kawałek mięsa. A na samym początku to bym tylko mięso jadła :-)


ble 😜 😉

ale z drugiej strony to dziwne, bo wędline na kanapce zjem, mój wstręt do mięsa odnosi sie jedynie do tych podawanych na obiad 😜
ja chce juz 2 trymestr, dolegliwsci troche ustapią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę już poród, haha...
Mięso, zgadzam się, BLE!
Słuchajcie, ponoć jest teraz sezon na melony, ja kupiłam w Auchan i jest bombowy!
A w zasadzie to nie ja kupiłam, ambitnie się wybraliśmy przedwczoraj z Moim na zakupy i ja skończyłam w kawiarni, bo po paru krokach niemal zemdlałam. Co za cholerna słabość!!!

Ten śnieg też już mnie wkurza, ale to w końcu bliżej końca niż dalej. Jak słońce się rozświeci na dobre, to chyba nam wszystkim wrócą siły do działania. Od wirusów, póki mogę też trzymam się z daleka, ale już niedługo zaczyna się nowy semestr, a przecież w masce biegać nie będę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
a jak tam Wasze zachcianki?
ja od początku nie potraię sobie odmówić winogrona a ostatnio ciągle mam ochotę na ryby- najlepiej smakuje mi łosoś z IKEA 😉 pizza i słodycze poszły za to w zupełne zapomnienie....
jak jest u Was?


ja na poczatku ciazy to same owoce i warzywa wcinalam-mieso, slodycze bylo bleeee a teraz to nie mam zachcianek ale na widok jajek i miesa rzygam. 🤢 😮 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieńdoberek Kochane ...
Ja dziś znowu pospałam... ale fajnie
U mnie samopoczucie od rana całkiem ok tylko jestem trochę zakręcona zawsze przed południem
Jeśli pytacie o mięso to ja mogę zjeśc juz przyrządzone surowego nie, bo mi śmierdzi bleee i mam kłopot z wędlinami i kiełbaskami nie jem już od 6 tyg , bo mi poprostu śmierdzą ...i chyba już tak zostanie
A jeśli chodzi o zachcianki to ostatnio chodził za mną ARBUZ do tego stopnia ze śniłam o nim... ale jak już go zjadłam w ostatnia niedziele i był taki soczysty i słodki to prawie miałam o....., a tak poza tym to na słodycze już troszkę mniej ... narazie nie mam specjalnie zachciewajek ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...