Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Pozniej was nadrobie troszke jak bedziemy juz same spokojne dokarmione choc juz mam maloc zasu bo co 3 h jemy a w pozostale 3 razy sie odciągamy...
deicyt cyckow zawitał i do nas ku.wa daje rade uzbierac trzema odciągnieciami z obu cyckowok 90 ml na karmienie i tak wkolko, moze pobudzi sie to troche jak tak czasto eobie, ale na noc juz chyba musimy dac mm
bede walczyc dzielnie o te laktacje zeby miec 100 w cycu jednym co 3 h 🤪 🤪 jak nie wybuchną 😁

zajrze potem 😘


moze to ten kryzys zwiazany ze skokiem rozwojowym w 3tyg 🙂 ktory ja tez mialam.. 🥴 chociaz mnie sie z tego chyba wyjsc nie udalo, bo nie odciagam wiecej jak 60 z jednego 🥴 i to nie zawsze.. chociaz czasem jest lepiej, nie wiem juz od czego to zalezy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kamiska napisał(a):
czarna79 napisał(a):
letka82 napisał(a):
Witajcie!!
My nadal w paczuszce i nic nie zapowiada by miało być inaczej. Rozmawiałam z lekarzem i pytałam o oksytocynę to mogą mi ją dopiero podać jak coś się zacznie dziać - skurcze albo rozwarcie 😞 Do domu mnie nie wypiszą, bo wg nich jestem dopiero 4 dni po terminie ale w tym momencie ważniejsza jest data od mojego lekarza prowadzącego (27.09)... Badają mnie co drugi dzień (wczoraj wody były czyste), usg miałam przy przyjęciu zrobione (poniedziałek) i tak sobie tu zimuję. Mam dużo chodzić, ale nie mogę opuszczać szpitala - i tak wychodzę ☺️ bo jakbym miała spacerować po szpitalnych korytarzach to bym wylądowała w psychiatryku 🤢
Oldze się nie spieszy na świat a ja już dostaję pierdolca. Wczoraj sama sobie zdiagnozowałam depresję przedporodową - to prawda że trzecia doba jest kryzysowa nie tylko po porodzie ale i przed 😮 😮 😮
Pozdrawiam serdecznie 😘
@Maggi gratuluję szczęściaro, że już masz TO za sobą!
@Anulcia pisała mi że jutro idzie na blok porodowy i pod kroplówkę i że może jutro odjedzie.

kochana miałam pisac , czy ty juz urodziłas czy cos sie dzieje .....
Ale widze ze ani widu ani słychu ....ja pierdziele ..... 🙂


widzisz jak to jest na tym świecie trzeba swoje odczekac juz tu kiedys pisalam ze najbardziej z calego pobytu w szpitalu zapamietalam codzienne świete słowa ordynators _czekamy na porod 🙂


[size=5]Trzmam kciuki Letka zeby poszlo sprawnie i szybko i zebys juz tulila swoje maleństwo

dzięki wielkie! Ja zapamiętam słowa: "jutro podamy pani oksytocynę", bo słyszę to od wtorku i nic...Ale przynajmniej dzisiaj mi lekarz wytłumaczył dlaczego mi nie podają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniulka25 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
ANIA100 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Agamu napisał(a):
Laski czy Wasze maluchy mają często czkawkę?? Gabrysia ma bardzo często,w zasadzie co chwilę! Czasem ją zlapie podczas jedzenia-wtedy czka, pije, beka i wszystko razem 🙂

A i jeszcze jedno...czy Wasze foteliki samochodowe też są takie chu...we?????? Niby to wyprofilowane, a jak Mała zaśnie, to glówka jej zwisa 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 beznadzieja. A na dluższą podróż to już w ogóle odpada,Gabi płacze,bo jej niewygodnie. Wasze też takie są do bani, czy tylko ten nasz jest taki po zbóju????

moja Ola tez czka non stop... 😮


Witam mamusie i brzusie tyle się napisałam i post znikł, wryyyyyyyyyyyyy
Ja mam maxi cosi i główka nie zwisa jest wszystko ok i jej się chyba podoba
Co do czkawki małą męczą codziennie, ale już nie na okrągło jak to było na początku, wyeliminowałam jedną przyczynę teraz walczymy z drugą.Po pierwsze miała za zimno, wystarczyła ogrzana czapeczka i czkawka ustępowała, teraz walczymy z ulewaniem, łykaniem powietrza, czyli z układem pokarmowym, na chwilę obecną czasami pomaga łyk wody.

Aga co do leku na ulewanie to nie jest lek na ulewanie choć skutecznie jemu zapobiega. Lek na receptę DEBRIDAT, poczytaj opinie na internecie, wielu dzieciom pomógł. Działa regulująco na perystaltykę przewodu pokarmowego, obejmuje cały przewód pokarmowy , w tym napięcie dolnego zwieracza przełyku, proces opróżniania żołądka, perystaltykę jelita cieńkiego i okrężnicy.
Moja mała zaczęła ulewać, 2 razy też zwymiotowała ( wyglądało podobnie do ulanie), zaczęła też się mocno ślinić, jeść łapczywie. niby to wszystko u noworodka normalne, ale....... skonsultowałam się z lekarzem i układ pokarmowy nie jest ukształtowany do końca, mala wiecej je,zoładek sie powolutku powieksza,a zwieracz nie trzyma tak jak powinien, dlatego mu pomagamy.
ja widze juz poprawe 🙂, a pozatym jestem spokojniejsza,jutro idziemy odwiedzic pediatre zobaczymy co powie.

pisze tego posta chyba godzine, a teraz słuchamy połaczenia suszarki Luiza dzieki za link,bo na prad bym nie zarobiła w połaczeniu z puszkiem okuszkiem.


suszarka powinna byc na liscie wyprswkowej dla noworodków zatwierdzona przez ministerswo zdrowia 😁 😁 😁 haha na zdrowy sen 😁 😁

moja polozna tez mowila ze DEBRIDAT na kolke pomoc moze niezle( ale na recepte jest to fakt)


sliczna jest twoja coreczka. Normalnie kwitnie. Z dnia na dzien coraz ladniejsza!!

Dziekujemy 🙂 ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamiska napisał(a):
halo halo a ten link do suszarki to jaki ???? nie moge znalezc 😮 🥴

mamy dwa wersja light i hard 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=bD5MT2FoOJg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ctk_7v9oL6o&feature=related
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

letka82 napisał(a):
Witajcie!!
My nadal w paczuszce i nic nie zapowiada by miało być inaczej. Rozmawiałam z lekarzem i pytałam o oksytocynę to mogą mi ją dopiero podać jak coś się zacznie dziać - skurcze albo rozwarcie 😞 Do domu mnie nie wypiszą, bo wg nich jestem dopiero 4 dni po terminie ale w tym momencie ważniejsza jest data od mojego lekarza prowadzącego (27.09)... Badają mnie co drugi dzień (wczoraj wody były czyste), usg miałam przy przyjęciu zrobione (poniedziałek) i tak sobie tu zimuję. Mam dużo chodzić, ale nie mogę opuszczać szpitala - i tak wychodzę ☺️ bo jakbym miała spacerować po szpitalnych korytarzach to bym wylądowała w psychiatryku 🤢
Oldze się nie spieszy na świat a ja już dostaję pierdolca. Wczoraj sama sobie zdiagnozowałam depresję przedporodową - to prawda że trzecia doba jest kryzysowa nie tylko po porodzie ale i przed 😮 😮 😮
Pozdrawiam serdecznie 😘
@Maggi gratuluję szczęściaro, że już masz TO za sobą!
@Anulcia pisała mi że jutro idzie na blok porodowy i pod kroplówkę i że może jutro odjedzie.

Bądź dzielna to juz tylko tak naprawde godziny cie dzielą od spotkania z coreczką 🙂)
Dasz rade!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe a u nas suszarka nie dzialala w zadnej wersji, ale jak widac (i slychac 😁 a raczje nie slychac 😁 😁) dziala to http://www.youtube.com/watch?v=HWQ_gLK9ioM&feature=related ODKURZACZ 😁
chociaz to dziwne, bo roznice w dzwieku sa przeciez minimalne 😜 ale przy suszarce nie zasnie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamiska napisał(a):
my w koncu wiemy ze mecza nas chyba kolki ale takie dziwne bo trwaja cala dobe raz jest lepiej raz gorzej ale zaczelam podawac saab i zobaczymy mam nadzieje ze pomoze bo my chodzimy jak zombie

pamietaj, nie pomin zadnego karmienia - u nas ten koszmar odszedł....
teraz tylko sie martwie ze po załączeniu mm moze wrocic jesli to nietolerancja krowiego mleka.. ktore tez odstawilam .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maga napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Pozniej was nadrobie troszke jak bedziemy juz same spokojne dokarmione choc juz mam maloc zasu bo co 3 h jemy a w pozostale 3 razy sie odciągamy...
deicyt cyckow zawitał i do nas ku.wa daje rade uzbierac trzema odciągnieciami z obu cyckowok 90 ml na karmienie i tak wkolko, moze pobudzi sie to troche jak tak czasto eobie, ale na noc juz chyba musimy dac mm
bede walczyc dzielnie o te laktacje zeby miec 100 w cycu jednym co 3 h 🤪 🤪 jak nie wybuchną 😁

zajrze potem 😘


moze to ten kryzys zwiazany ze skokiem rozwojowym w 3tyg 🙂 ktory ja tez mialam.. 🥴 chociaz mnie sie z tego chyba wyjsc nie udalo, bo nie odciagam wiecej jak 60 z jednego 🥴 i to nie zawsze.. chociaz czasem jest lepiej, nie wiem juz od czego to zalezy 😜

Ratuj jak z tego wyszlas?? juz nie mam na karmienie bo pani zazyczyla sobie na czkawke dopic i potem po 1,5 h tez pojadla i nie odciagnelam bo nie mialam co i musze zrobic mm bo juz w dupie mam rozmrazanie i tak ledwo co tam zostalo wiec bez roznicy
laktatorem ratowalas? czy dajesz cyca dopajasz butlą? kurde skad wiedziec mam ile ona je tyle ile dostaje... 😞 jak dostaje 40 nie placze jak dostaje 100 to zje 😞 skad wiedziec ile zjada jak lacze cyca z butlą 😞(((( kurwa 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna79 napisał(a):
Wiadomosci od Ani...
Stara sie byc w ruchu z tym cewnikiem , duzo chodzi....twardnieje jej brzuch i strasznie boli w pachwinach i dół brzucha, pozniej idzie na kroplowke i jest na wszystko przygotowana, moga jej zrobic cc

Ah to juz tez chwila i bedzie z nami Emilka 🙂)
Oby szybko Ani poszlo i jak najmniej bolesnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Maga napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Pozniej was nadrobie troszke jak bedziemy juz same spokojne dokarmione choc juz mam maloc zasu bo co 3 h jemy a w pozostale 3 razy sie odciągamy...
deicyt cyckow zawitał i do nas ku.wa daje rade uzbierac trzema odciągnieciami z obu cyckowok 90 ml na karmienie i tak wkolko, moze pobudzi sie to troche jak tak czasto eobie, ale na noc juz chyba musimy dac mm
bede walczyc dzielnie o te laktacje zeby miec 100 w cycu jednym co 3 h 🤪 🤪 jak nie wybuchną 😁

zajrze potem 😘


moze to ten kryzys zwiazany ze skokiem rozwojowym w 3tyg 🙂 ktory ja tez mialam.. 🥴 chociaz mnie sie z tego chyba wyjsc nie udalo, bo nie odciagam wiecej jak 60 z jednego 🥴 i to nie zawsze.. chociaz czasem jest lepiej, nie wiem juz od czego to zalezy 😜

Ratuj jak z tego wyszlas?? juz nie mam na karmienie bo pani zazyczyla sobie na czkawke dopic i potem po 1,5 h tez pojadla i nie odciagnelam bo nie mialam co i musze zrobic mm bo juz w dupie mam rozmrazanie i tak ledwo co tam zostalo wiec bez roznicy
laktatorem ratowalas? czy dajesz cyca dopajasz butlą? kurde skad wiedziec mam ile ona je tyle ile dostaje... 😞 jak dostaje 40 nie placze jak dostaje 100 to zje 😞 skad wiedziec ile zjada jak lacze cyca z butlą 😞(((( kurwa 🤨 🤨


ja to sie akurat dalej z tym mecze i juz sie chyba nie ludze, ze bedzie tak jak bylo wczesniej 😜 ale doszlam do momentu, ze z obu piersi jest 80-120.. sama nie wiem od czego to zalezy 😁
odciagalam co 2h, czasem co 1,5h, wczesniej pozwalalam mu wisiec caaaalutki dzien na piersi, bo on tak lubi 😜 ale laktator byl bardziej efektywny niz syn 😁 i teraz jak go dostawiam do piersi to sie najada i zasypia, bo pewnie wyciaga wiecej niz laktatorem..
no ale i tak musze go dokarmiac, bo jemu to 100 nie starcza i upomina sie o 30ml czasem a nawet o 60 dodatkowo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maga napisał(a):
ide sobie polezec w wannie 😁
Luizka tak w ogole to Laurka jest przesliczna! 🙂
a ja dodam pozniej zdjecie Antosia, ktore jest rozbrajajace 😁 dla mnie jako matki oczywiscie hehe 🤪

☺️ ☺️
dzieki :* 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Maga napisał(a):
ide sobie polezec w wannie 😁
Luizka tak w ogole to Laurka jest przesliczna! 🙂
a ja dodam pozniej zdjecie Antosia, ktore jest rozbrajajace 😁 dla mnie jako matki oczywiscie hehe 🤪

☺️ ☺️
dzieki :* 😘 😘 😘 😘


a jednak juz zamiescilam, nie moglam sie powstrzymac haha 😁
dobra, lece mamuski 😘
bezkolkowych wieczorow! a ostatnim dwupaczkom juz natychmiastowego rozpakowania! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uuuu puchy 🙂 ale widzę nie próżnowałyście cały dzień 😉 bo było co nadrabiać ...
My po zmianie i jest super 🙂 lewa nóżka jest praktycznie naprostowana z prawą gorzej 🥴 ale nie jest żle ... nie było naszego lekarza prowadzącego ale z tym lekarzem który był dziś długo pogadałam i czeka nas zabieg nacinania ścięgien ahilesa za parę tygodni (ciężko określić kiedy) i po zabiegu kolejny gips na 3/4 tygodnie i po sprawie 😁 😁 😁 😁 jestem mega szczęśliwa 🙃 jeszcze się nie napalam ale wyszłam z takkim bananem na twarzy i jestem tak szczęśliwa że szok 🙃 😁 🙂 🙂 🙂 Za tydzien w środę będziemy znowu na zmianie i wtedy ma zapaść decyzja co dalej bo wtedy będzie nasz doktorek . 🙂
Ogólnie padam na pysk i jestem zmęczona a Tymonek mocno przeżywa znowu dzisiejszą wizytę i przeczuwam nie wyspaną noc bo co chwilkę się budzi z krzykiem... eh jedyne pocieszenie że już naprawdę nie długo 🙂
Ania przejeb*** z tym balonem 🤢 😮 widziałam dziewczyny które z tym balonem chodziły 😮 i miałam dość na sam widok ich bólu 🤢 Trzymam kciuki za Was . Oby Emila się pospieszyła i szybko wyskoczyła 🙂
Letko Oldze to się w ogóle nie spieszy heh 😜 oby kroplówa zadziałała 🙂 będzie ok , trzym się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...